Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Lassul a 2 hetes gepem pls help...... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vaze


Vaze
őstag

Udv mindenkinek...
problemam azlenne hogy kb 2 hete vettem ezt a lapot es procit amit az alairasomban lattok...
kb 2 hetes a gep eloszor mikor adat cd et irtam vele irta szepen a cd et akadozas nelkul a cd-e irom..
es mellete meg netezni is tudtam..
mostmeg netezni nemtudok cd iras kozben,es ra adasul meg akadozik is valamikor a szamlalo Nerot hasznalok..
milehet a gaz kerem segitsetek...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2) Bálintosz válasza Vaze (#1) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Meil ment !

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#3) Protoss válasza Vaze (#1) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

off
Hogy sikerült 133 ramot választani? (vagy ez maradvány egy korábbi konfigból?)
on
Kérdések:
- A gép bekapcsolása után egyből lassú vagy egy idő után lassul be?
- Akadás, fagyás van?
- Milyen oprendszerrel?
- Hányszorosan írsz cdét?
- Maxtor 5400rpm?
- Milyen író?
- Az adat cd (amelyiknél akadt) hány fáj van?

Na most egyenlőre ennyi

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#4) rzoli


rzoli
senior tag

Még néhány kérdés:

Milyen programokat installáltál a gépre? (Mindenféle csili-vili, hű de klasz program)
Van e tűzfal a gépeden?
S milyen programok futnak a háttérben?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#5) rzoli


rzoli
senior tag

Ja még valami!

Milyen a net elérésed?
Ha pl. ADSL, akkor milyen hálózati kártyát használsz?

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#6) warmaster válasza Vaze (#1) üzenetére


warmaster
aktív tag

No és az ''oprenccer'' sem mindegy, mert ha xp. akkor szerintem felejtsd el.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#7) Vaze válasza Bálintosz (#2) üzenetére


Vaze
őstag

valasz ment:-)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#8) bcs válasza Vaze (#1) üzenetére


bcs
aktív tag

Esetleg egy defrag sem árthat.

(#9) Vaze válasza Protoss (#3) üzenetére


Vaze
őstag

igen ez egy maradvagy egy masik gepembol de DDR ramot is tok beteni de az nincs sajna...
- A gép bekapcsolása után egyből lassú vagy egy idő után lassul be?
csak cd irasnal veszem eszre de ott nagyon..
Akadás, fagyás van?
nincs

Milyen oprendszerrel?
XP

Hányszorosan írsz cdét?
altalaban filmet szoktam irni cd re:24 szeresen amugy a cd irom 40 szeres

Maxtor 5400rpm?
7200

Milyen író?
ha jol tom ATAPIM van:-)

Az adat cd (amelyiknél akadt) hány fáj van?
hat Audio cd et meg nemirtam amiota megvan az uj gep,de filmet igen es anal akad...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#10) Vaze válasza rzoli (#4) üzenetére


Vaze
őstag

Milyen programokat installáltál a gépre?

PowerStrip,divx,diskepeer,Nimo codec,ad-aware,ICQ,winamp,daemontools,winrar,winzip,SpeedFan,RegCleaner
ennyi jelenleg,,,

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#11) Vaze válasza warmaster (#6) üzenetére


Vaze
őstag

No és az ''oprenccer'' sem mindegy, mert ha xp. akkor szerintem felejtsd el.

XP de miert felejcsem ell akor??

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#12) Vaze válasza rzoli (#5) üzenetére


Vaze
őstag

Cabeles vagyok....

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#13) Vaze válasza bcs (#8) üzenetére


Vaze
őstag

Esetleg egy defrag sem árthat.

napi 2-szer atnyomom a tisztito progit....

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#14) bcs


bcs
aktív tag

Hány és mekkora partíció van? melyikről írod a cd-t?

(#15) Vaze válasza bcs (#14) üzenetére


Vaze
őstag

ketto particiom van a C: az 10giga a D: az 29 korul NTF s rendszerbe vannak es a C: rol irom a cd et marmint a C: on vann a cd irom de a D: on vannak a filmek meg stb..szal a D:om on tarolok minden adatot zene,film,progi a C: on csak az instalalt cuccok vannak remelem erthetoen irtam le...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#16) bcs válasza Vaze (#15) üzenetére


bcs
aktív tag

Próbálj meg a C-ről írni, hátha, bár nem valószínű, mert a D se túl nagy.

(#17) Vaze válasza bcs (#16) üzenetére


Vaze
őstag

megprobalok de nemhinem hogy ezel jolenne:((

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#18) Rox


Rox
tag

Bocs, ha félreértettelek, de a defrag nem azt jelenti, hogy leszeded a tempből az átmeneti fájlokat, hanem hogy töredezettség-mentesítesz.

(#19) rzoli


rzoli
senior tag

Ezektől a progiktól talán nem kellene kiakadni.

Egy defrag, (töredezettségmentesítés) biztos nem árt, ill. egyik ismerősömnél volt probléma, ha ntfs-ről akart írni, akkor 10ből 9-et elrontott a gép. Tényleg próbáld ki, hogy a Cn van (FAT32) a felírandó anyag.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#20) marcee válasza Vaze (#1) üzenetére


marcee
addikt

Ha csak cd írás közben van probléma, akkor az udma beállításokkal függhet össze. Ill. hogy master/slave állásban van-e az író. (újabb gépeken már slave-nek is kitünően használható).

Telepítsd fel e via 4in1 4.46 hyperion-t.
És pl. a TweakXP-vel kapcsold be az udma-t.

\m/

(#21) Protoss válasza Vaze (#9) üzenetére


Protoss
senior tag

Na kezdem :D

A cd író tipusa is számít (valamint a lemez minősége is). Ha filmeket írsz akkor ez már kizárta az előbbi ötletemet. (Pl.: Lg 32x sok kis apró fájból álló cdt 4x tudott megírni (24x-ről indult), rontás mentes technikával. DE megírta, a Teac ugyan ezt 24x írta a nagyobb buffer miatt. )

A 7200 rpm-es vinyó is jó. Szóva ez sem lehet gond. Viszont a darabosság még lehet probléma. ( A defrag jó ötlet, de ne winfossal! Inkább: Norton)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#22) warmaster válasza Vaze (#11) üzenetére


warmaster
aktív tag

Nom tapasztalataim szerint az xp elég gány rendszer...én win2k-t használok, miután 3x próbáltam meg az xp-t felrakni, de mindig volt valami nyűgje,
szvsz a win2k stabilabb, gyorsabb, legalább minden müxik alatta.
Én arra gondolok, hogy van az xp-ben beépített CD-iró komponens és az akad össze a Nero-val, vagy ha van rajta vírusirtó, akkor is elszállhat az írás, mert minden fájt megfog a viruskergető.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#23) marcee válasza Protoss (#21) üzenetére


marcee
addikt

Ennyire nem lehet fragmentált egy vinyó két hét alatt. (ill. 7200rpm-mel ha fragmentált is, vinnie kell a 24x írást=3600KB/s)

\m/

(#24) warmaster


warmaster
aktív tag

esetleg érdemes átnézni a administrativ tools/event viewer-ben az system és application logokat, mert rendkívül sok hasznos infót lehet benne látni.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#25) marcee válasza warmaster (#22) üzenetére


marcee
addikt

Gond nélkül megy nekem a Nero, BlindeWrite, CloneCD, Alcohol, CDrWin. Assszem ennyi. Viszont az Easy Cd creator az haza b*szza a 2k-t meg az XP-t is.

(szerinted nem szídná mindenki az XP-t, ha az egyik legnépszerűbb cdíró szoftver nem működne alatta?)

\m/

(#26) rdi


rdi
veterán

Azt írja, hogy két hét után kezdett lelassulni a gép.
Szerintem csak a memória kevés, vagyis az Xp alatt elég sok process fut, ami soxor feleslegesen terheli a memóriát.
Vagyis két gyors megoldás :
1. membővítés,
2, memória defrag - erre segédprogram biztos van. Vagyis a vinyót két héát után nem biztos, hogy borzolni kell. :))

Fej! Tor! Potroh!

(#27) drpele válasza rdi (#26) üzenetére


drpele
senior tag

Biztos, hogy nem a memória mennyiségével van a probléma.
Az előző gépemben egy ECS K7S5A lap volt (Palomino 2000+ -al) és 256MB Pc 133. Semmi gáz nem volt vele, rendesen tudtam cd-t írni 16x-osan. És 3x-ennyi progi volt feltepítve és futott is néhány rezidensen. (ja és xp oprenccer volt rajta)

Viszont a dma lehet problémás: az eszközkezelőben->atapi vezérlők->elsődleges csatorna->spec. beállításoknál nézd meg, hogy milyen átviteli mód van beállítva

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#28) marcee válasza rdi (#26) üzenetére


marcee
addikt

Nekem csak egy cel633@950 512MB sdram gépem van, a cd íróm 24x-es és ha max tempón írok cd-t (winxp, nero), akkor a 2mb buffer telítettsége nem esik 95% alá. Tehát a fent említett gépen, az ég világon semmi problémának nem szabadna lennie.

De, ha jól értem semmi mással nincs baj, tehát udma, master/slave problémát kellene megnézni.

\m/

(#29) mura81 válasza Vaze (#13) üzenetére


mura81
senior tag

Lehet hogy hülyeség, de nézdd meg hogy milyen meleg a gép, de ha már az eleján is lassú akkor nem valószínű, hogy ez a gond.
Szerintem az XP-vel nincs gond, nekem otthon írja a cd-ket mint a szélvész, bár nincs otthon net. Itt az irodában a cd írós gépen van net, futnak a háttérben progik, és tökéletesen megírja a cdket bár a bufferek rakoncátlankodnak, de eddig még (alulról bal kézzel lekopogva) nincs vele probléma.

2 cd íróm csinálta azt, hogy egyre lassabban lehetett velük csak cd-t írni és utána bedöglöttek. Lehet hogy a tied is kezd meghalni.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#30) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


A Nero Vs. XP dologról már máshol is olvastam, miszerint az XP beépített CDíró driverjeit nem szeresse a Nero és indításkor kapásból lelövi őket. Igaz ott csak azt írták problémának, hogy baromi lassan indul el a Nero. Megoldásként az XP által használt CDíró driverek letiltását javasolták.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#31) Vaze válasza marcee (#20) üzenetére


Vaze
őstag

Telepítsd fel e via 4in1 4.46 hyperion-t.
És pl. a TweakXP-vel kapcsold be az udma-t.
ezeket holl tudnam letolteni?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Szia!

Nekem is XP volt tegnap előttig a gépemen. Sajna elkövettem egy hibát (NTSF-ről vissza FAT32-re és német volt a particion magic).

Tehát! Az XP imád lelassulni, de nagyon.
Elősszöris van benne rengeteg eldugott temp file (Windowsdocument and settings(a te felhasználó neved)local host (vagy settings?) emp) ezek töbsége rejtett file. Én összegyűjtöttem egy asztali mappába a parancsikonjaikat, mivel a rendszer nem üríti ezért kézzel kell üríteni őket. rengeteg felesleges dolog imád elindulni és utána eszi a MEM-et. A VIA chipset-ekkel én személyszerint nem vagyok kibékülve lassúnak találom őket és nem biztos, hogy a legújabb driver a legjobb a te alaplapodhoz.

Auto inditás tiltása: Futtatásba írd be msconfig. Autoindítás lap pipák kivétele a felesleges szutyikból! (összes kodek, nero, cloncd.... stb)

Automatikus rendszerhelyreállítás: D-ről kapcsold ki, C-ről vedd le 200 MB-ra!

Sajátgép ikon jobb klikk kezelés szolgáltatások univerzális plug And Play Tilsd le!

KB ennyi. A többire késsőbb már magadtól is rá jössz.

Szia.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#34) Vaze válasza Mc Elec (#32) üzenetére


Vaze
őstag

koszi szepen most atnezem:-)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35) Vaze válasza Kalandor (#33) üzenetére


Vaze
őstag

nemvolt ilyen...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#36) Vaze válasza Mc Elec (#32) üzenetére


Vaze
őstag

Automatikus rendszerhelyreállítás: D-ről kapcsold ki, C-ről vedd le 200 MB-ra!

ezt holl talalom??

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#37) Vaze


Vaze
őstag

:(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#38) Mc Elec válasza Vaze (#37) üzenetére


Mc Elec
csendes tag

Vezérlőpult endszer

Ott van egy rahedli fülemüle, azokon 3~4 előhívható opciós menü.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#39) vargalex


vargalex
félisten

Hi!

Ugye az író a secondary IDE kábelen lóg, és nem egy IDE-n a wincsivel? (Bár akkor emiatt már az elején jelentkezett volna a probléma.) Egyébként csak az előttem szólókat tudom ismételni: Via4in1 és UDMA engedélyezése!

Alex

(#40) Mc Elec válasza vargalex (#39) üzenetére


Mc Elec
csendes tag

Helló Vargalex! Az XP magátol bekapcsolja az udma-t. Legfeljebb bioszól lehet kitíltva. Esetleg elvileg a vezérlőpultból is ki lehet tíltva, de arról tudna és nem kérdezgetne minket.

Valszeg csak egy formattálás fog segíteni a dolgon. Persze ha ntfs akkor dos alól nem fog menni.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Lassul a 2 hetes gepem pls help...... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.