Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú seagate

Hozzászólások

(#1) SS


SS
csendes tag

Hi mindenki!

Van egy olyan gondom, hogy nagyon lassú a HDDm. :O Egy Seagate ATA100-as 120GB 7200rpmesről van szó (ST3120022A).
Másoláskor vinyón belül a sebesség felugrik 15-20MB/s-ig, aztán folyamatosan esik 2-4MB/s-ig. Vinyók között nem esik le ennyire, de szintén ingadozik. Ezt csinálja WinXP és Linux alatt is.
Már végignéztem a BIOS beállításokat, frissítettem is; kábelt néztem nem-e hibás, de semmi.
A furcsa, hogy egy másik gépben (ugyanolyan alaplappal, mint az enyém) 14MB/s volt a partíción belüli másolás stabilan.
Akinek ilyen seagate-je van nem tapasztalta ezt? :F
Vagy valaki nem találkozott hasonló problémával? :F

640 kByte memória mindenre elegendő. - Bill Gates

(#2) TommyGun


TommyGun
őstag

Alaplapi csipszett Drájvereket raktál fel ? intel INF vagy via 4 in 1 ?
Ezek raknak fel lemezkezelőt is, nem a fos alap XP-s lesz rajta.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#3) zso73


zso73
veterán

Nekem is ilyen HDD-m van! De nekem SATA csatira van dugva! És már nem esik vissza! Milyen alaplapod van?
Bioszban nézd meg az UDMA támogatás be van kapcsolva?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#4) SS


SS
csendes tag

Fent van az alaplapi csipszett drájver. Egyébként nForceos és Linux (Knoppix) alatt ettől még jó kellett volna, hogy legyen. UDMA 5-ben működik mégis ilyen lassú a lemezművelet.

zso73 a te vinyód nem SATAs és azért van SATAra rakva? ATAs vinyót nem lehet SATAra bedugni, vagy rosszul gondolom?
Hogy érted azt, hogy már nem esik vissza? Korábban hasonlóan ingadozott a sebesség neked is, mint nekem?
Asus A7N8X-X alaplapom van. A BIOSban nem találkoztam kézi UDMA opcióval, de autóból UDMA 5-re teszi a BIOS.

640 kByte memória mindenre elegendő. - Bill Gates

(#5) efi99 válasza SS (#1) üzenetére


efi99
senior tag

Víruskereső nem lesegeti másolás közben a fájlokat? Főleg tömörítettnél jól belassulhat.

[Szerkesztve]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#6) Sanya válasza SS (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

start menü jobb klick tulajdonságok
hardver fül, eszközkezelő
ide/atapi vezérlők
na itt meglesed, ha xp-d van, hogy be van-e kapcsolva az udma, mert szerintem nincs.

sőt, ha az xp egyszer hibát talált a vinyón, csak pio4-ben akar elindulni, arra is van egy megoldás, hogy ne kelljen újrainstallálni a windowst

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) dr.kiky


dr.kiky
tag

van hát ki kell törölni az eszközkezelőben aztán újra felismertetni...:))

(#8) SS


SS
csendes tag

A drájverek fent vannak, UDMA 5-ben működik. És említettem, hogy linux (knoppix) alatt is kipróbáltam, de ugyanazt csinálja.

Még arra gondoltam, hogy az ntfs lehet a hibás. Most ntfs partíciók vannak, de FATon is teszteltem. Illetve a töredezettség, bár a tesztnek létrehozott FAT nem volt az. Esetleg a windowst kéne újra rakni és megnézni, hogy úgy mit csinál.

Más nem tapasztalta ezt a sebesség ingadozást seagatenél :F?

640 kByte memória mindenre elegendő. - Bill Gates

(#9) Joltee válasza SS (#8) üzenetére


Joltee
aktív tag

Hali!

Nekem is 120G Seagate van, a típusszáma most fejből nem megy... :D És nekem is UGYANEZ a problémám. Elkezdek másolni (mondjuk egy 3GB-os fajlt, u.azon a kábelen lévő slave 40GB 7200rpm UDMA100 IBM-re): 20-25 MB/s. Aztán szép lassan lefelé, akár 4-5-re is! Néha visszagyorsul egy kicsit... Rohadtul idegesít, mondanom se kell... UDMA100-ban használja az XP, már kábelcsere is volt. Próbáltam nforce IDE driverét leszedni, de az XP saját driverével se jobb. :(
Sőt, másolás közben a rendszer is erőteljesen belassul! (abit nf7, barton 2800+, 512MB RAM)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#10) SS válasza Joltee (#9) üzenetére


SS
csendes tag

Hi!

Nekem megoldotta a problémámat, hogy átraktam az össze partíciót FAT32-re. Megszűnt a sebesség ingadozás és az egész gyorsabb lett!

Persze vinyón belül azért csodákra nem képes! De nem 2-3 MB/s-el másol ingadozva. Hanem akár stabil 14-15 MB/s-el is vinyón belül.

Eredetileg azért tértem át a FAT32ről a NTFSre, mert ugy nem engedett az XP telepítő elég nagy FAT32 partíciót létrehozni. De PartitonMagic-kel a gondot meg lehet oldani. Igy van nagy partíció és jó másolás sebesség is.

Szóval ha NTFSt használsz próbáld ki mit tud a rendszered FAT32őn! ;]

640 kByte memória mindenre elegendő. - Bill Gates

(#11) Lortech


Lortech
addikt


Már több ''vinyólassúság problémás'' topikba beirtam ugyan, miért lenne ez kivétel. :)

Mivel másoltok? Mert ha Totalcommanderrel, akkor ott meg kell adni a másolási beállitásoknál, hogy a ''nagy fájlok másolásának módszerét'' alkalmazza. Adni kell neki vagy 10mega buffert is.
Aztán lentebb be kell írni a partíciók meghajtóbetűjelét is -az ott leírt módon-,melyek fizikailag egy merevlemezen helyezkednek el.

Az én 80-as Seagatem a fent leírt módon stabil 19MB/s-mal másol az egyik particióról a másikra ugyanazon vinyón.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#12) SS válasza Lortech (#11) üzenetére


SS
csendes tag

Ez mind szép és jó és ez valóban tovább fokozza a dolgokat! :)

640 kByte memória mindenre elegendő. - Bill Gates

(#13) Lortech válasza SS (#12) üzenetére


Lortech
addikt

Ja és az összes particióm NTFS fájlrendszerű. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#14) SS válasza Lortech (#13) üzenetére


SS
csendes tag

Hát az én NTFS partícióimon nem segített a TotalCommanderes megoldás sokat. Bár kétségtelen, hogy gyorsabb lett. De miaóta FAT32-n van a renszer érezhetően gyorsabb lett.

Ja, és ha belövöm a TotalCommandert is, akkor az enyém is tudja a 19MB/s-et! :P

640 kByte memória mindenre elegendő. - Bill Gates

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú seagate
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.