Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú másolás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) koovyy


koovyy
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adva van 2 db Quantum Fireball winchester. Az egyik egy 10 Gb-s és 5400 rpm-es, a másik pedig egy 40 Gb-s 7200 rpm-es.
A 10 Gb-s van mobil rackben és a rackhez pedig 40 eres ide kábel van csatlakoztatva. Még a másik az bent van a gépben és ahhoz pedig 80 eres ide van csatlakoztatva. A 10Gb-s secondary slave-n, a 40-es pedig primary master.
A kérdés az lenne, hogy miért van az, hogy pl. a 40-sről a 10-sre csak átlag 4MB/sec-el tudok másolni (fordítva is így van), pedig kb. 13MB/sec-ről indul.
Esetleg az a baj, hogy a rack-nek is masteren kéne lenni, vagy annak az ide kábelnek is 80 eresnek kellene lennie.
Előre is köszi!

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#2) Domike


Domike
tag

40 eres kábelen csak UDMA33-ban megy a vinyo.
Másik kérdés, a busmaster driver telepítve van?
4in1 VIA chipset esetén, Intel Application Accelerator Intel 81x-84x esetén.

Never say never...

(#3) koovyy


koovyy
tag

Hello!

Intel 845i chip van a lapon. Azt a gyorsító valamit amit írtál nem raktam fel, nem tudtam mire jó, de akkor majd megnézem azzal is.
Köszi

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#4) codec válasza koovyy (#3) üzenetére


codec
senior tag

40 eres kábel egy i845-ben :DD

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#5) TudorVigyor válasza codec (#4) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A csoda sajnos elmarad, ha a rack csak ATA33-at támogat.

Koovyy: Milyen oprendszer alatt mérsz, és hogyan?


[Szerkesztve]

(#6) llax válasza TudorVigyor (#5) üzenetére


llax
senior tag

Sem a kábel, sem a mobil rack nem okozhatja a lassulást mert:
ha csak ATA33-mas módban is működne, elvileg 33 MB-ot akkor is képes a
vezérlő átvinni...
Érdemes a BIOS-ban megnézni, hogy mire van állítva a vezérlő sebessége.
PIO mode: 4 (mindenképpen)
UDMA mode : vagy auto, vagy 3-6 érték közöttire

[Szerkesztve]

(#7) koovyy


koovyy
tag

Kerdezonek:
Win Xp Prof op. rendszer van a gépen.
Azt a kérdést viszont nem értem, hogy hogyan mész.
Azért köszi

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#8) koovyy


koovyy
tag

Ilaxnak:
Köszi a Biost majd megnézem, mert a gépem Győrben van, és ma este megyek vissza. Neked is köszi szépen!!!

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#9) CharlieDrop válasza llax (#6) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mutass pls egy olyan UDMA33-as meghalytót, amelyik 33 MB/s adatátvitelt tud :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10) TudorVigyor válasza llax (#6) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

ATA33-as vinyónak tényleg mindegy lenne, hogy mit tud a rack, meg hogy milyen a kábel. 66-os vinyóknál van sebességbeli különbség, akkor is, ha a 66MB/s-et még a media transfer speed sem éri el. Ha másért nem, akkor azért, mert a buffer-be/ből gyorsabban írunk/olvasunk.

BIOS beállítás: a PIO meg az UDMA egyszerre nem lehet, gondolom. Szóval legyen UDMA.

A BIOS beállítást az oprendszer alatti driver megváltoztathatja. Ezért kérdeztem az oprendszert. Win 98 alatt állítgatták is kézzel szorgalmasan az UDMA-t, XP alatt meg eddig senkitől sem hallottam, hogy kellene. Sajnos nem tudom ellenőrizni.

Nem azt kérdeztem, hogy hogy mész koovyy, hanem hogy hogy mérsz. Tehát honnan tudod, hogy 4MB/s, és milyen körülmények között. Mert ha mondjuk egy kismanót kérsz meg, hogy indukciós hurokra biggyesztett szkóppal olvassa le az adatokat az vinyóról, kézzel forgatva a diszket, majd egy kis mágnessel írja fel a másikra, akkor nem is olyan rossz az az eredmény.
Amúgy a tizenegynéhány MB/s nekem normálisnak tűnne, a 4 viszont nem.

Szerk: Processzorhasználat mennyi másolás közben?

[Szerkesztve]

(#11) koovyy


koovyy
tag

Kerdezonek:
Ok mostmár a kérdés:
- Az új 6.0-s Total Commander kiírja a másolási sebességet.
A proci használat pedig 16-21% között ingadozik.

Jah a fejlemény:
- most a rack-es vinyó secondary slave és most már gyorsabb a másolás a rack-esről a másikra. Viszont ami a gépben van és ha arról másolok, akkor k***a lassú. Lehet, hogy töredezettség mentesíteni kellene?

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#12) TudorVigyor válasza koovyy (#11) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Total Commander ügyben: ha van időd, akkor a Configuration/Options paranccsal Copy/Delete alatt állits ''Also use big file copy mode''-ot, allits buffer size-t, es mérj, hátha történik valami.

Mivel TC-vel mérsz, a töredezettség sokat számít. Azt mondtad, hogy a másolás kezdetén 10K fölötti eredményt kapsz, ami SZVSZ nem olyan rossz, ezért lehet, hogy ez lesz a megoldás.

Az a procihasználat sok UDMA módhoz, szerintem legalább az egyik vinyó MWDMA-ban vagy PIO-ban megy. Nem tudok segíteni a beállítással, de mivel i845-ös lapot használsz, az Intel Application Accelerator amúgy is szinte kötelező, az meg majd beállítja az átviteli módot is.
[L]http://support.intel.com/support/chipsets/iaa/index.htm?iid=ipp_845chpst+body_iaa&[/L]

(#13) Myki19 válasza koovyy (#11) üzenetére


Myki19
tag

A kábel csere mindenképp szükséges,mert mindegyik vinyót tudja a minimum ata66-ot aztán nézd meg a rackod milyen 33-as e! aztán ha 98 ad van akkor kapcsold be a DMA-t! ha ezek után sem éred a 15Mg akkor gáz van! Nekem egy kábelen van a két vinyó és 40Mg vel jön az adat két maxtor 7200 es el!Bár nekem sem tartja ez stabilan!

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#14) TudorVigyor válasza Myki19 (#13) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Myki18:
''A kábel csere mindenképp szükséges''
Ha vinyó és/vagy a rack fiók és/vagy a rack keret csak ATA33-as, akkor a kébelcsere felesleges.
Tényleg 40MB/sec nálad? Annyit én is elfogadnék.

Koovyy: majd írd meg please, hogy #12 alapján változott-e valami. Az a 10-15MB/s össze kellene, hogy jöjjön.



[Szerkesztve]

(#15) Loretto


Loretto
veterán

szerintem régi a vinyo egy kicsit nem?

Soirée...

(#16) HEBI


HEBI
senior tag

Van egy zsák topic ami azzal foglalkozik, hogy mitől olyan lassú a másolás. Szinte mindenki a hardverben keresi a hibát, de szerintem nem feltétlenül van így.
Nekem eddig, kb. fél évig Win2000 Prof-om volt a laptopomon Intel845D- chipkészlettel, IBM HDD-vel(UDMA5). A hardverek helyes beállítása itt nem okoz gondot, a Windows szerint is minden a megfelelő UDMA módban ment. 512 MB ram van a gépemben. Másolás közeben 7-25 GB adat mozgatásáról van szó, Win2000 esetén rendesen lehetett használni a gépet, ment mindkét HDD szépen egyenletesen a háttérben másolt az opre olyan 12-15 Mbyte/s sebességgel. Amióta ezt a szutyok WinXP-t használom a másolás sebessége változik 1.5-25 Mbyte/s között és másolás közben semmit nem lehet csinálni annyira belassul a gép. Ezt a belassulási dolgot a WinXP műveli, felzabálja az összes fizikai memóriát, miután ezt megtette a szerencsétlen HDD-n egy másik műveletet is kezd a másolás mellett, amiről fogalmam sincs mi lehet, de ez fogja meg a gépet.
Nem akarok Win2000-et visszatenni! Mi lehet a gond!
A másolás közben belassul dolgot láttam már 3 Ghzes P4-en is, szörnyű...


[Szerkesztve]

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#17) iC


iC
tag

Tipp:
CTRL+ALT+DEL -->folyamatok
jobbgomb és leveszed a prioritást!

Nem fog a monitorra a tollam

(#18) HEBI válasza iC (#17) üzenetére


HEBI
senior tag

Ettől nem hiszem, hogy helyreáll a rend. A memória így is el fog fogyni és nem a prociidővel van a gond, a másolás tizen százalékot visz csak. Mivel USB-s a másik HDD és az USB vezérlő 10% prociidőt kap max. (Így van beállítva.)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#19) mr_ricsi válasza HEBI (#18) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Keresd meg az ''Optimizer XP'' progit. Azzal -ha jól tudom- állítani lehet a Vcache-t, ami a másoláskori memória felzabálásért felelős.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) Travelos


Travelos
őstag

Van két vinyó a gépemben:

Samsung 120GB SATA és IBM 80GB ATA100

Egymásra másolok, de a sebesség soha nem megy 35-40 MB/s fölé, hogyan lehet ez? Ez nagyon lassú így!
A gépemben ABIT NF7-S lap van!
Help!!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#21) Sanya válasza Travelos (#20) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez nem is lassú. nálam soha nem megy 25 fölé, mégis megvagyok. nem csak az ata100 a lényeg, hanem, hogymit tud a vinyód

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) Hefti


Hefti
csendes tag

abit nf7-s
sea barr 120 és 80giga s-ata és maxtor 40giga ata (rackben)

maxtorra 40-50MB
sea-sea 5-60MB
?
na most mivan?

lowfast

(#23) Travelos


Travelos
őstag

Akkor minek mondják, hogy ATA 100, tehát 100MB/s ha felét sem tudja?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#24) c41r0^ válasza Travelos (#23) üzenetére


c41r0^
őstag

Mert ez elméleti sávszélesség, a chipset tudná is ezt a sebességet, és a kábelek is. Azonban a vinyók fizikailag léptelenek erre (egyrészt a fej és a lemezek gyorsasága miatt, másrészt a cache mérete miatt).

Egyébként gyorsabb a sebesség, ha egyazon IDE csatornán vannak az eszközök. Nálam 80 GB SamsungATA100(Pri Master)+40 GB MaxtorATA133(Pri Slave), nagy fájloknál hozzák a stabil 42-38 MB/sec-et, KT400 chipkészleten.

[Szerkesztve]

(#25) mr_ricsi válasza c41r0^ (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mert ez elméleti sávszélesség''
Nem elméleti! Az IDE-csatolójuknak akkora a sávszélessége a gyakorlatban is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) mr_ricsi válasza Travelos (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Akkor minek mondják, hogy ATA 100, tehát 100MB/s ha felét sem tudja?''
Nem a vinyók sebességét adják meg ezzel az adattal, hanem a csatolófelületükét. (Vagyis az IDE-busz sebességét.)

Viszont a vinyó ennél lassabb, sok minden határozza meg a sebességét, pl. a lemez külső területeiről gyorsabb, a belső sávokról lassabb, ha sok apró fájlt kell összekaparásznia, vagy a lemez töredezett, az szintén rontja a sebességét, de ha minden tökéletesen összejön, akkor sem közelítik meg az IDE átvitelét.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) Joltee válasza HEBI (#16) üzenetére


Joltee
aktív tag

Én is szeretném tudni mi az oka a qrva lassú másolásnak. 2800+@2240, fél giga RAM. Két vinyó: 120GB Seagate Barracuda 7200.7 és egy 40GB IBM Desktar 7200RPM. Elindul a másolás, jobb esetben úgy 20MB/s, aztán elég hamar belassul akár 5 MB/s-re is. Ja, és nem sok kis fájl másolásánál, hanem mondjuk egy 2GB-osnál is! :((( :F Szerintem is az XP lehet az oka, csak tudnám mit kéne állítani... :O

[Szerkesztve]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú másolás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.