Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Lassú internet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dani_12345


Dani_12345
friss újonc

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni az itteniektől.

Röviden tömören annyi a lényeg, hogy adott egy internetszolgáltató (Tarr), és én az utóbbi pár napban elköltöztem otthonról, így újból meg kellett rendelnem az adott csomagot, amit előtte is használtam.

Be is kötötték a netet, minden fasza lenne, ha nem lenne lassú az internet, néha maga az oldalak betöltése is lassabb, de leginkább torrenten lehet észrevenni a bitang nagy lassúlást, mert ezelőtt egy átlagos nap kb. 50-60 gigát visszatöltöttem, most meg alig érem el az 5 gigát naponta.
Próbáltam belépni a router oldalára, de semmilyen dolgot nem tudtam kezdeni vele. Speedtest szerint 200Mbps a letöltési és 18,17Mbps a feltöltési sebességem.
A router egy Technicolor TC7230.
Ezelőtt semmiprobléma nem volt ezzel.
Akinek lenne esetleg ötlete, hogy mit is és hogyan kéne csinálnom, azt szívesen meghallgatnám, és előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#2) 4Grider válasza Dani_12345 (#1) üzenetére


4Grider
nagyúr

Először is magánkérdésnek nem nyitsz új topikot, hanem megkeresed a szolgáltatói (Tarr) topikot és először ott kérdezel.
Másodszor pedig a torrent elég erőforrás-igényes dolog, arra saját (erős) routert illik használni, ha teljesítményt akarsz. Ingyenes, néhány 10 dollárba kerülő szolgáltatói eszközöktől ne várj teljesítményt. Vagy csökkentsd az egyidejű le- és feltöltési szálak számát a torrent kliensedben, ha ragaszkodsz az ingyenes routoláshoz.

(#3) Cirbolya_sen válasza Dani_12345 (#1) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

itt előbb kaphatsz segítséget: https://logout.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_1-50.html

Cirbolya_sentinel

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Lassú internet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.