Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú a boot, de miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoltánka


Zoltánka
tag

Sziasztok!


Szerintem (mások szerint is) ölég lassan boot-ol be a gépem...mióta SB Live! van benne még lassabban.
Van a Live!-nak valami köze a dologhoz szerintetek?
Norton antivájrösz is jelezget néha, mikor talál friss vírusdefiníciót, ez is fut boot-kor. Más nem.
Többek szerint a net-re is lassan lépek fel, mármint a gép indulásakor.
Nem őrült lassú a dolog, de 2-nél több percet vesz igénybe. (XP 1800+;256 DDR;Abit KX7) Normális ez?:F

Kösz, előre is!

xxx

(#2) mura81


mura81
senior tag

Milyen oprendszer???

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#3) WN31RD válasza Zoltánka (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Telepítsd újra a Windowst! ;] Ilyen esetekben ez szinte mindig segíteni szokott, még ha nem is oldja meg teljesen a problémát.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) hobizoli válasza Zoltánka (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Halozsuga van?


hobizoli

több drón kell ;P

(#5) WN31RD válasza hobizoli (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Hmmm... Lehet, hogy DHCP-vel próbálkozik? :F

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) Zoltánka


Zoltánka
tag

XP Prof., van hálókártya igen, mert most is internetezek.

xxx

(#7) mura81


mura81
senior tag

Egyébként valószínűleg hálózati gond lehet. Valamit keres vagy megpróbál egy tartomáynhoz csatlakozni.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#8) Zoltánka


Zoltánka
tag

DHCP???

xxx

(#9) WN31RD válasza Zoltánka (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Akkor (hacsak nincsen helyi hálózat) állíts be valamilyen fix IP-t a hálókártyának, pl. a 10.10.10.10-et.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) WN31RD válasza WN31RD (#9) üzenetére


WN31RD
addikt

... Feltéve, hogy pl. ADSL-ed van... Mert ha kábelnet, akkor ez nem biztos, hogy jó ötlet, de ebben az esetben majd kisegít valaki más.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) Zoltánka


Zoltánka
tag

Nincs, nincsen helyi háló, szal az segít majd? Tehát az SB Live!-nak semmi köze?

xxx

(#12) Zoltánka


Zoltánka
tag

Nincs, nincsen helyi háló, szal az segít majd? Tehát az SB Live!-nak semmi köze?

xxx

(#13) WN31RD válasza Zoltánka (#8) üzenetére


WN31RD
addikt

A DHCP arra való, hogy ha egy gép felkerül a hálózatra (pl. azáltal, hogy bekapcsolják), és nincsen saját fixen beállított IP címe, akkor kér egyet magának. És ha van DHCP szerver a hálózaton (ami megfelelően be van állítva), akkor kap is. Egyébként pedig csak vár és vár és vár, amíg meg nem unja... :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) Zoltánka


Zoltánka
tag

igen, ADSL!

xxx

(#15) WN31RD válasza Zoltánka (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Amennyiben tényleg a hálózat okozza a gondot (amit nem tudunk, egyelőre ez csak találgatás), akkor a SB Live!-nak semmi köze hozzá. De nem biztos, hogy (csak) a hálóval van baj.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#16) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Az a pici lassulás attól is lehet, hogy a SBlasterek telepítőja imádja minden marhasággal teleszórni a run/runservices-t. Tovább valaki más, nekem nincs SBlasterem.


What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#17) Zoltánka


Zoltánka
tag

Tehát akkor TCP/IP beállítás, ''A következő IP cím használata: ide, hogy 10.10.10.10.?

xxx

(#18) steveetm válasza WN31RD (#9) üzenetére


steveetm
őstag

Ez a DHCP-s marhaság csak 98se ig volt csak, _elvileg_ itt nem szabadna csinálnia(nekem nem is csinálta...)
próbáld ki hogy kiveszed/letiltod a livetot, hogy tényleg az okozza e...
Üdv.: steveetm

(#19) WN31RD válasza Zoltánka (#17) üzenetére


WN31RD
addikt

Igen, pontosan. A többi mezőt hagyd úgy, ahogy van, úgyis mindegy.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) Zoltánka


Zoltánka
tag

Live előtt is lassú volt, most méginkább.

xxx

(#21) WN31RD válasza steveetm (#18) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha az XP tényleg nem szórakozik a DHCP-vel, akkor részemről egyelőre (az eddigi információk alapján) passz, folytasd te. :P

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#22) Zoltánka


Zoltánka
tag

Ha beírom, nem 10.10.10.10. ,hanem 101.010.101.0.

Ez mindegy?

xxx

(#23) Zoltánka


Zoltánka
tag

Nnnnna:))

xxx

(#24) steveetm válasza Zoltánka (#23) üzenetére


steveetm
őstag

miért nem írsz be 10.10.10.10 et? az tuti jó, 0,255 broadcast célokra van fenntartva szvsz win lehet sírni fog hogy rossz cím.
Üdv.: steveetm

(#25) lesaux válasza Zoltánka (#22) üzenetére


lesaux
veterán

Nem mindegy. 10.10.10.10-et írd be.

(#26) Zoltánka


Zoltánka
tag

Beírtam, valamit gagyogott, hogy majd a köv. indításkor lép érvénybe. Megpróba újraindít.:DD

xxx

(#27) hobizoli válasza Zoltánka (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Most nem aze', de XP nekem nem indul ujra IP cim valtas miatt...


hobizoli

több drón kell ;P

(#28) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Ja, ezt kihagytam:

IP:10.0.0.1
Maszk: 255.255.255.0



hobizoli

több drón kell ;P

(#29) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

A Biosban lehet kicsit bűvészkedni, hogy gyorsabb legyen a géped. Pl. Ahol be tudod állítani a boot device sorrendet, ott van ilyen: quick boot. Kapcsold be, + állítsd a HDD-t first boot device-nak, kapcsold ki a seek floppy-t.ÖÖÖ most több nem jut eszembe. Nálam nagyon meggyorsította a boot-ot, bár amit írtál, hogy több mint 2 perc, azt engedi feltételezni, hogy más gond is van.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#30) Zoltánka


Zoltánka
tag

Ha beírtam a 10.10.10.10-et, nem tudtam kilépni a netre:(( Háát, több mint 2 perc a boot! A floppy kihagyást a boot-ból, meg a többit már próbáltam, nem sok jelentősége volt:((

xxx

(#31) Zoltánka


Zoltánka
tag

Lehet, hogy egy XP reinstall segítene? A Norton AntiVirus nem játszhat be a dologba, az örökös Live Update kereséssel?

xxx

(#32) steveetm válasza Zoltánka (#30) üzenetére


steveetm
őstag

jaa floppy. biosban letiltottad? ha nem akkor tedd meg és nézd meg úgy...tuti nem két perc, de én azt is észrevettem régen:)
Üdv.: steveetm

(#33) Zoltánka


Zoltánka
tag

Na mostmár megpróba azt is! Boot-ulok...ill. csak okosodok tűletek! Ez egy jó kis oldal! A sajtkészítőket külön kiemelném!

xxx

(#34) WN31RD válasza Zoltánka (#31) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezt javasoltam már rögtön az elején... igen, lehet, hogy segítene.

sajtkészítők... LOL :))

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#35) lesaux


lesaux
veterán

Azt nem tudom, XP alatt van-e Msconfig, de valamilyen módon meg kéne tudnunk, hogy milyen
pprogramok, service-ek indulnak a háttérben.
A Windows szép zöld hátteréig gyorsan eljutsz, onnantól lassú? Vagy szöveges módban szedi
össze a két pperc hiányt?

(#36) Zoltánka


Zoltánka
tag

Tehát: Az asztalon vagyok 35 mp alatt, de dolgozni rajta( Pl.: ide írni), csak 2 perc 45 mp után, tehát kb 3 perec után tudok!

xxx

(#37) steveetm válasza Zoltánka (#36) üzenetére


steveetm
őstag

XP viszonylag hamar betölt, de dolgozni vele csak késöbb fogsz tudni, mer utána is daráltatja a vinyót még egy ideig(különböző services, stb). norton, liveupdate meg hasonlókat szedd ki, és nézd meg úgy.
Üdv.: steveetm

(#38) Zoltánka


Zoltánka
tag

Kivettem a Live Update-t. Az XP Antispy segít valamit a felesleges dolgok kiiktatásában?

xxx

(#39) lesaux válasza Zoltánka (#36) üzenetére


lesaux
veterán

Na igen, akkor ez a sok automatikusan elinduló pprogram miatt lesz.
Ha a registrybôl ki tudod szedni ôket, meg lehetne nézni, úgy tuti gyorsabb lesz.
Meg nem tudom, XP alatt van-e Msconfig, valaki megírhatná. Azzal könnyebb a registryt
buzerálni.

(#40) lesaux válasza Zoltánka (#38) üzenetére


lesaux
veterán

Ha leírod, milyen rogramok futnak, úgy könnyebb lenne...

(#41) Zoltánka


Zoltánka
tag

Van msconfig!

xxx

(#42) Zoltánka


Zoltánka
tag

Melyik fülre katt, hogy mi fut? Sytem.ini, boot.ini, win.ini, Szolgáltatások, Automatikus indítás. Ez a 3..nem 5 fül van!

xxx

(#43) lesaux válasza Zoltánka (#42) üzenetére


lesaux
veterán

Most sajnos egy rohadék Mac elôtt ülök, de 98 és 2000 alatt jobb oldalt a legszélsô fül felül.

(#44) _Volkovy_ válasza Zoltánka (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hi!A Live-ról nekem annyi tapasztalatom van hogy a legkülönfélébb errorokat tudja előidézni..Nézd meg másik PCI-ban,illetve kivéve a gépből is.

(#45) Zoltánka


Zoltánka
tag

A legszélső fül az autómatikus indítás, itt elég sok bejegyzés van! Leírjam őket?

xxx

(#46) Zoltánka


Zoltánka
tag

!! Volkovy!!


Igen, mióta bennt csücsül vannak érdekességek, ezt észrevettem! :(((

xxx

(#47) lesaux válasza Zoltánka (#45) üzenetére


lesaux
veterán

szerintem írd le. Több szem többet lát.

(#48) Zoltánka


Zoltánka
tag

Huhh! Szóval:

Nvcpl, Nviz, Realsched, CMEsys, dumprep 0-k, cthelper, updreg, adgjdet, ctnotify, ccApp, ccRegvfy, RUNDLL32, qttask, Nerocheck, Powerreg Scheduler V3


Ennyi volna:F

xxx

(#49) lesaux válasza Zoltánka (#48) üzenetére


lesaux
veterán

Bocsi, közben dolgoztam, aztán meg hazajöttem. :))
Realsched (Real Player baromsága), qttask (Quick time), ezek tutira mehetnek a levesbe.
Az adgjdet (Sound Blaster) valószínűleg nem kell.
Nerocheck, Powerreg Scheduler V3 a Neróé, illetve a Partition Magicé, ezek sem kellenek szvsz.
A CMEsys valószínűleg egy kémprogram (Gator), ki vele.
A ctnotify, ccApp, ccRegvfy asszem valamilyen vírusölőnek kell, az maradhat.

A többit nem tudom. Azt érdemes egyébként kipróbálni, ha így nem érsz el jelentős gyorsulást, hogy kiszeded a pipát mindegyik elől, és megnézed, hogy működnek-e a programjaid, tudsz-e netezni, nyomtatni, scannelni, ilyesmi.
Egyébként ha a google-be beírod a kérdéses progi nevét, elhalmoz információval.

(#50) Sidaries


Sidaries
őstag

Még annyi, hogy a Windows Messenger is tud lassítani. Az Xp Antispy-al szedd le, ha nem használod. Nekem főleg a Norton Firewallal akadt össze.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lassú a boot, de miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.