Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dchard


dchard
veterán

Hali!

Adott egy kb. 2 évvel ezelőtti 256MB méretű Kingston SD kártya. Eddig egy HP digitális kamerával használtam. Mindig elképesztően lassúnak tartottam az áttöltést, illetve a másolást, de mivel a kamera usb 1.1-es, ezért azt hittem ennek tudható be a dolog, mivel nem volt külső kártyaolvasóm, nem is tudtam máshogy kipróbálni.

Viszont az új notimban van többek között az SD kártyát is fogadni képes olvasó, így beletettem, és kipróbáltam, a következő eredményt kaptam:

A kártyát formáztam FAT32-re (a kaera saját FS-t használ), majd felmásoltam rá egy közel a teljes méretet kitevő állományt.

A feltöltési sebesség (HDD -> SD) alig érte el a 170KB/s-ot, így a feltöltés közel 20 percig tartott.

Ezek után a filet, egy másik mappába megpróbáltam visszatölteni (SD -> HDD), mikor is a sebesség 7000KB/s körül mozgott stabilan. Nem cache-ből másolt.

Azt tudom, hogy van különbség a kártya írási és olvasási sebessége között, de ez azért bőven túllépi a tesztekben olvasható százalékos küszöböt.

Kérdés: ez vajon normális, vagy a kártya ennyit tud?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2) Rover623 válasza dchard (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Ezek után a filet, egy másik mappába megpróbáltam visszatölteni (SD -> HDD), mikor is a sebesség 7000KB/s körül mozgott stabilan. Nem cache-ből másolt.
Pedig valószínűleg cache-ből másolt...:DD

primus inter pares

(#3) dchard válasza Rover623 (#2) üzenetére


dchard
veterán

Rover: úgy imádom, hogy te mindekit hülyének nézel. Ki kell ábrándítsalak: több tesztet is végeztem, és a kártyáról dolgozik, nem pedig cacheből (furcsa is lenne, mivel a vincseszter írási sebessége átlag 38MB/s az olvasás meg még több, tehát akkor nem 7MB/s körüli eredmény jönne ki, ami viszont teljesen normális átlagos olvasási sebesség egy SD kártyánál, miközben a 170KB/s-os írás nem).

Tehát továbbra is várom az ötleteket.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4) Rover623 válasza dchard (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Általában azért nézem hülyének az embereket, mert azok...de ez most nem téma, esetedben hajlandó vagyok ettől eltekinteni...;)
Mivel nem írtad hogy a Kingston karid milyen kivitelű, ezért feltételeztem hogy nem Ultimate/Elite Pro/stb...ezt valószínűsíti az is, hogy régi (2 éves) darabról van szó.
Márpedig a normál Kingston SD karik olvasási sebessége max. 5MB/sec.
Az pedig hogy a vinyód írási sebessége 38MB/s., egy röhej...:DDD
A másolás nem eszköz és eszköz, controller és controller között zajlik...ez itt nem SCSI:Y
Ott vannak közöttük a buszok, a driverek, a fos oprendszer...és esetleg a még fosabb Totalcommander...aminek bizonyos verziói kifejezetten szerencsétlenül kezelik a memóriakártyákat...;)
Tehát a korrekt vizsgálati módszer az lenne, ha szereznél még egy ugyanolyan kártyát mint a tied, meg egy teljesen más gyártmányút.
Ha a két Kingston egyformán teljesít, akkor ennyit tudnak...vagy rühellik az olvasóddal egymást...ha a teljesen más kari is ilyen szarul ír, akkor tutira az olvasó (és persze az alkalmazás amivel írod/méred a dolgot).
Ha a másik kari gyors, akkor egyértelműen nem érdemes használnod a Kingstonokat..:DD
Ha a két Kingston közül csak a tied lassú, akkor meg asszem nem szorul magyarázatra...
De egy kártyával, egy olvasóval és a te egy darab vörös köddel borított agyaddal nehezen fogod eldönteni hogy hol a hiba...:C

P.S.:
Ha tényleg TC-vel szívsz, olvasgass utána...és cserélgesd a verziókat...vagy használd az Intézőt.

primus inter pares

(#5) dchard válasza Rover623 (#4) üzenetére


dchard
veterán

''hogy a vinyód írási sebessége 38MB/s., egy röhej...''

Lehet, hogy szerinted az, de a szoftver ennyit mért. Szerintem egy SATA-s noti vinyótól nem rossz, az asztalimnak valahol 47MB/s-nál van a vége.

Egyébként nagy valószínűséggel nem fogtad fel, ami írtam, ezért kifejtem csak neked részletesen: ha tényleg az lenne hogy cashe-ből (legyen az akár a RAM-ban, akár swap-ban) másolja a file-t a vincseszterre, akkor sem 7MB/s körüli eredmény jönne ki, hanem annál jóval gyorsabb, és lehet akár milyen szar a driver, oprendszer, azért az 5-ödére nem lassítja az átvitelt. Szóval a vörös ködöt talán másnál kell keresni.

Visszatérve végre a problémára: kipróbáltam egy ismételt másolást a kártyára csak az intézővel, és az eredmény az lett, hogy az eddigi 170KB/s helyett kb. 1,3MB/s-os kártya írási sebesség jött ki, ami teljesen elfogadható ettől a kártyától. ÉS egyben azt is jelenti, hogy valóban a TotalCommander a bűnös. Őszintén szólva erre tippeltem utoljára.

Rover: őszintén szólva nem tudom mi tett ilyenné. Bár közelről nem ismerlek, de ha jól emléxem nem mindig voltál ilyen, legalábbis itt nem...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) neduddki válasza dchard (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nalam par eves scandisk 256-os sd vol tojjan lassu mint a fene, utanna cseretem egy twinmos ultrax-re /40x/ majd egy corsai-ra 133x.
Hogy hol vettem eszre alassusagot? pana fz-el ha kesz votl egy fenykep utanna sokaig 1-2sec-ig egett az hozzaferes led, ill. sorozatfelvetelknel, neha nagyon sokat kelelt varni az iras elkeszultere. a 40x-es joszaggla mindezek aproblemak teljesnmegszuntek, gyakorlatilag sorozatfelvetel elkeszulte utan egybol kesz volt az irassal.
a 133x-el mar nem lattam kulomseget a 40x-hez kepst a fenykepezolnel.
ha elleben kartyaolvasovla szedem le a cuccot akkor bizony erezni /twinmos 8in1/
Nagyobb meretu kartyaknal erdemes keresni agyorsabbak, meghalja az ember idegein magat:- )))

udv

neduddki

p.s bisztos vannak sebessegadatok is vhol avilagban, d een mar nem emlexemrajuk:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) Rover623 válasza dchard (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Bár közelről nem ismerlek, de ha jól emléxem nem mindig voltál ilyen, legalábbis itt nem...
Valóban nem...egy ideje már lehiggadtam...;]

primus inter pares

(#8) dchard


dchard
veterán

neduddki: nekem egy nagyon öreg HP masinám van, ott még a 170KB/s-os írás sem szűk keresztemteszet, mert egy 1,2-1,3MB-os kép kb. 20-25 sec alatt kerül legenerálásra/felírásra. Őszintén szólva nem vártam csúcsebességet a karitól, de azért a 170K-s írás mégiscsak nonszensz :B Azért örülök, hogy megoldódott.

Elvégeztem pár próbát:

Total Commander 6.54-nél és 7.0 beta2-nél ugyanúgy lassú az írás, míg az olvasás hasít, úgyhogy a hibát a legfrissebb változatban is megtalálni. Én itt feladtam egyelőre, meg amúgy is általában csak letöltöm róla acumót, a kamerának meg van ideje megírkálni, úgyhogy nekem ennyi elég is egyelőre.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#9) Cathfaern válasza dchard (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Total commanderben beállításokban másolás/törlés, és itt kompatibilitás mód használatát kapcsold be, a megfelelő meghajtó betűjelét megadva. Általában szokott segíteni.

(#10) dchard válasza Cathfaern (#9) üzenetére


dchard
veterán

Segített, megoldódott a probléma.

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#11) Brada


Brada
tag

Sziasztok.

Fényképezőgépbe szeretnék SD memória kártyát vásárolni és ezzel kapcsolatban lenne 1 kérdésem.

Szóval melyik SD kártyát ajánljátok inkább? Árban egyformák.

- Corsair SD 2GB 133X ?

- Kingston SD 2GB Elite Pro ?

Vagy tudtok esetleg mást ajánlani?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#12) Brada


Brada
tag

Bocs srácok nem ide szántam a dolgot. :(

(#13) Diego!


Diego!
senior tag

Help!

Írásvédett sd kártyát hogy tudnám módosítani, hogy tudjak rá másolni illetve törölni :U Mp3 lejátszóba használnám. Vista alatt. Nem enged se másolni semmit. :U

(#14) Diego! válasza Diego! (#13) üzenetére


Diego!
senior tag

Már próbáltam mindent, dos módban eltávolítani, linux alatt is stb. nem engedte.

De végül megoldódott...a pöcök :C van az sd karin egy 2 milis pöcök amit el kellett húzni...és így most jó.

(#15) Suttogó


Suttogó
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy problémám és a segítségeteket kérném
SD kártyáról szeretnék adatokat(képeket)másolni mobiltelefonra.
Mi a módja ill. van-e ilyen kütyű ami ezt a folyamatot megteszi nekem?
Néztem, vannak különféle kártya olvasók de egyik sem másol.
Az a megoldás is érdekelne hogy az egyik SD kártyáról a másikra másolni az adatokat.
Ha valaki tud, kérem segítsen, megkösszönném

(#16) vante


vante
aktív tag

class4-es microsd kártya megteszi mobiltelefonba? Elég gyors már ahhoz? Egyébként 8k lenne.

(#17) jilian válasza vante (#16) üzenetére


jilian
addikt

persze nekem is olyan van egy s8500 Wave-ban, sztem bőven elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.