Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) donald888


donald888
csendes tag

Üdv minden jelenlegi és leendő Androidos Lark Ultimate X4 10.1 3G IPS tulajnak!

Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy megoszthassuk egymással eme termék jó és rossz tulajdonságait. A lenti kis írás egy termék teszt akarna lenni, amellyel szeretném megerősíteni/elbizonytalanítani azokat, akiknek erre a tabletre fáj a foga.

Specification:
TFT IPS IPS 10,1" LED Glossy capacitive touch Sreen
HD Resolution 800 x 1280 pixel
CPU MTK8321 Quad Core 1,3 GHz
Android 5.1 Lollipop
1 GB RAM
8 GB onboard flash memory (4-5GB free)
3G (HSPA/HSDPA) Mobile Internet with
Dual SIM (dual slot mini SIM(2FF), only one 3G ,other is 2G)
GPS module
FM Radio (with headphone) (no RDS)
Bluetooth
WLAN Wi-Fi 802.11b/g/n
G-Sensor
Accelerometer
Buit in speaker, microphone
Webcam: front 0,3 MPx, rear 2 MPx
Battery li-ion 6000 mAh
Connectors:
micro SD Card slot capable microSD, microSDHC
3,5 jack
micro USB (for charging and connecting to Pc or to USB OTG)
(no HDMI! )
(no full USB!)
Buttons:
Volume Up-Down
Power Button
Accessories:
Power (Wall) adapter with USB slot 5 volt/1800mA (in Hungary)
60 cm USB-microUSB cable

3 hét használat utáni vélemény:

30 k alatti árú Tablet, a fenti hardverrel igazi jófogásnak bizonyult a Tacskóban, azonban a "vizuális" élményt óriási módon lehúzta a rossz akusztikájú hangszóró és pár dolog. :(

-Hangszóró
Mély hangoknak a nyomát sem hallani. Egy régi 3310 -es szebb hangokat produkált, mint ennek a fémvödrös messziről hallatszó halk ketymergő visszhangzó fülsértő hangja. Kicsit olyan minden hang, mintha egy mozis hangú filmet hallgatnék akváriumban. Felhangosítva pedig igazán recsegőssé válik. Ezen a beépített softveres "hangosítás" sem javított semmit.

-headset
Headset-tel használva ugyan ez a helyzet. Ugyanis headset felvevő gombját megnyomva válik csak normálissá a hang. Próbáltam két féle gyári lenovo, gyári nokia, gyári sony 3,5-es jack headsettel, de mindnél ugyan az volt a helyzet. Normál fülhallgatóval használva jó és élvezhető a hang 3,5-es jack -en, ahol PIN: Right, Left, GND. Ezzel működik az FM rádió is, de a több Pin-es jack-t nem szereti.

-touchscreen
A képernyő rettentő módon karcolódik. Pedig tiszta ujjal húzkodtam, böködtem. Szóval nagyon sérülékeny a képernyő vagy az azon lévő képernyővédő fólia, mert igazán nem tudtam eldönteni, hogy az-e. Nem kapartam fel jobban, de a sarkán kicsit felkunkorodott, olyan mintha képernyővédő fólia lenne, szal nem tom...

-hátlap borítása
A hátlap borítása a jövőben tartogathat meglepetéseket. Az a fajta puha fekete bőr szerű műanyag, amely pár év után full ragacsos lesz. Már találkoztam ilyen egér és billentyűzetborítással. Most még nem taknyoódik, de katasztrófa lesz.. Jelenleg kellemes lágy tapintású, akár a... :)

-minkét webcam egy vicc, de hát nem is fotózásra vesz tabletet az ember...

- fura mód, néha újraindítás után 15 percig tölt be (frissít vmit... )

-szigorúan kétkezes, ugyanis dögnehéz 560 gramm !!!

+IPS screen
szép és gyors (bár itt-ott bevilágít a LED, ha nagyon közelről nézem a sarkoknál)

+capacitive touch screen
pontos, érzékeny

+CPU, UI
gyors

+Battery
alig használat mellett (napi 1 óra) 3-4 nap

+Batterry charger
1,8 A-rel tölt, ha igaz...

+Minden más szuperül működik, GPS, Wifi, stb

[ Szerkesztve ]

(#2) donald888


donald888
csendes tag

(#3) donald888


donald888
csendes tag

A hangszórója Nektek milyen, mennyire élvezhető?
Van olyan jó, mint egy 10 évvel ezelőtti mobilteló hangszórójának minősége? Mert ennek, még azt sem éri el!

Köszi!

(#4) mokuska02 válasza donald888 (#3) üzenetére


mokuska02
tag

Ebben az árkategóriában örülj neki hogy van benne :) Piszkosul olcsó viszonylag jó teljesítményű 10 collos tab 3g modemmel meg mindennel...Veszel hozzá egy Bluetooth vagy egyéb kölső hangszórót még akkor is olcsó.Nekem is ilyenem van egy éve,igen fólia van rajta akksija baromi jó.

(#5) Grenki


Grenki
csendes tag

Mi a nagyinak vettük egy éve, azóta állandó használatban van napi 5-6 óra facebook :D , youtube, stb és megvan vele elégedve a hangszóróra sem panaszkodott eddig :)

(#6) Bazsi444


Bazsi444
újonc

Sziasztok!

Most kb ott tartok, hogy csak vágódeszkának való a tablet, egyébként eddig megvoltam vele elégedve csak elkúrtam. Firmwaret kéne frissítsek, de sehol nem találok hozzá.. Valaki tudna nekem küldeni egy mentést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.