Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Laptop lassulás help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Myki19


Myki19
tag

Tehát olyan problémával állok szemben hogy van mikor teljessen játszható a játék,de van hogy olyan szinten irányithatatlanul lassú hogy az már bosszantó,Friss inditás után is előfordul,de ugyan ez igaz a többi program ra is!Mi lehet a baj?Talán túlmelegszik és visszavesz a teljesitményből,nem értem kérlek segitsetek!

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#2) JoHnni válasza Myki19 (#1) üzenetére


JoHnni
senior tag

milyne notiról van szó?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#3) Myki19


Myki19
tag

Acer TravelMate230

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#4) verlin válasza Myki19 (#1) üzenetére


verlin
csendes tag

Nekem Amilo pro Fujitsu Siemens laptopom van és hasonló problémákkal küzködtem. A tapasztalt jelenség: Bekapcsolás után jól működik kb 10-15 percig, majd drasztikusan lelassul a laptop. Videofilmet nem lehet nézni vele, a taskmanager 100%-os processzor kihasználtságot jelez. Ha leállítom az alkalmazások nagy részét a processzor teljesítménye lecsökken kb 12-20%-ra de a laptop továbbra is használhatatlan. Ha újrainditom a laptopot, a helyzet gyakorlatilag változatlan. Ha viszont hagyom lehülni és úgy indítom újra, hogy kb 5cm-es távolságtartókra helyezem, hogy tudjon megfelelően szellőzni, a lassú laptop meggyógyul és csodálatosan működik. A processzor teljesítménye még videofilm lejátszása közben sem megy tartósan 2-3% fölé. A hibát tehát a laptop túlmelegedése okozta. Az említett laptop nagyon vékony kis készülék és a kezelési útmutatóban felhivják a figyelmet a helyes elhelyezésre (pl. ne rakjuk ölbe, terítőre, stb), de arra, hogy normál síklapon történő elhelyezésnél is lehet ilyen probléma, nem térnek ki. A túlmelegedési hibára korábban is gondoltam, de informatikusokkal konzultálva mindenki képtelenségnek tartotta, hogy ez lehet a hiba oka. Szerintük, ha túlmelegedés van, akkor a processzor inkább leáll, "megadja magát". Többnyire videocodek letöltési problémát, vagy valamilyen vírust, esetleg férget, vagy akár a vírusírtót (AVG free) tartották a hiba okozójának. Tévedtek. Mivel a hiba okát csak többszöri próbálkozás, idegeskedés után sikerült megtalálnom, gondoltam közreadom, hátha valakinek a segítségére lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5) Bordoi válasza verlin (#4) üzenetére


Bordoi
őstag

itt vagy itt valószínűleg hamarabb kapsz választ, ezt zárom.

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Laptop lassulás help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.