Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Lan építés otthon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok,

a terv a kövekező. szeretnénk egy (egyenlőre) 2 gépes LAN-t a haverommal felépíteni a társasházban ahol lakunk. evvel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem:

1. Cat 5-ös a kábel. nem lesz switch sem hub (egyenlőre). tehát ''fordítós'' kábel lesz. ennek van valami határa, hogy milyen hosszú lehet? úgy értem, hogy a simához képest ami ha jól tudom 100m. amúgy a két lakás közötti távolság, emelet különbséggel kb. 35 m!

2. tudtok nekem mondani egy oldalt ahol megtudom nézni az RJ45-ös csalakozó kábel kiosztását? vagy ez mindegy (bár szerintem ez láma kérdés volt :))

(#2) Szalma válasza tr00p3r (#1) üzenetére


Szalma
őstag

[L]http://www.google.co.hu/search?num=100&hl=hu&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=How+do+I+make+UTP+Cat+5+cables%3F&lr=[/L]

Előbb google, aztán kérdés. :) :) ;]

Szeretettel:
Szalma

(#3) Szalma válasza tr00p3r (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Óóóóó. Bocsánat. Jobb LAN-os cégeknél szívesen csinálnak neked kábelt. Olcsóbban, mint az a 100m -> ~4600Ft. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#4) tr00p3r


tr00p3r
őstag

normális esetben ezt is tettem volna, de akkor nem tudom meg a ti véleményeteket.

mellesleg itt van egy 1 éves topik hasonló témában. elöbb keresnem kellett volna asszem.
[L]http://prohardver.index.hu/rios2_uzenetek.php?from=3876[L]

de azért várom a véleményeket

(#5) tr00p3r válasza Szalma (#3) üzenetére


tr00p3r
őstag

na és melyikre gondolsz is pontosan?

(#6) Szalma válasza tr00p3r (#5) üzenetére


Szalma
őstag

Crown-tech például.

Szeretettel:
Szalma

ui.: Az üzlet alázatos megközelítése után kedves kérésre ügyesen dolgoznak...

(#7) tr00p3r válasza Szalma (#6) üzenetére


tr00p3r
őstag

és ezt az üzletet hol is találom? miért van az az érzésem, hogy fogóval húzom ki belőled a válaszokat? :DD

(#8) Szalma válasza tr00p3r (#7) üzenetére


Szalma
őstag

Drágám. Maga is dolgozzon a projekten! Vagy faxoljak egy kábelt? :) (Internet közelben teccik lenni, úgy gondolom. Esetleg matáv tudakozó.)

De segítek: Bp., Petneházy utca Röppentyű utca kereszteződéstől nem messze.

Szeretettel:
Szalma

(#9) tr00p3r válasza Szalma (#8) üzenetére


tr00p3r
őstag

jó van jó van. ma egy kicsit lusta vagyok. :D

(#10) Dufresne


Dufresne
addikt

Amúgy crosslink kábel jó csak! A beállítások is érdekelnek, vagy azt tudod? A 35m az még elmegy ha nincs hub vagy switch

(#11) tr00p3r


tr00p3r
őstag

azt megtudjátok mondani, hogy mekkora lehet a CAT5-ös UTP kábelnek a max. hajlítási rádiusza?

(#12) Szalma válasza tr00p3r (#11) üzenetére


Szalma
őstag

A szabványnak utána kellene néznem, de a tapasztalataim azt mutatják, hogy a CAT5-ös lengőkábelt nem megtaposva 0mm rádiusszal meghajlítva is működik. :) Ha csak egyszer hajtod meg, azt biztosan ki fogja bírni. A taposást kevéssé szereti.

Szeretettel:
Szalma

(#13) renegade válasza Szalma (#6) üzenetére


renegade
aktív tag

Nos, ha egy üzletnél előfeltétel az, hogy ÉN alázatosan közelítsek, akkor oda EGÉSZEN BIZTOS, hogy véletlenül sem megyek.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#14) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Érdekes. Másik topic alapján úgy vettem ki, hogy fali kábelt akar. Azt is bekötik ingyér?
Mindenképpen F/STP-t ajánlok. Végülis egyszer kell megvenni. És nem lesz olyan szívás ha véletlenül egy hangfal, vagy egy elektromos kábel közelében megy el az útja.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Szalma válasza renegade (#13) üzenetére


Szalma
őstag

NEM ÜZLET. Szolgáltató elsősorban, de nagyker néha. De ha kedves emberek jönnek az utcáról, akkor kiszolgálnak. Talán. :)

Szeretettel:
Szalma

ui.: Tudod, ők nem 2000Ft-os hangkártya árulásból élnek, hanem hálózatépítésből. Az egy feature, hogy néha kiszolgálnak... Brrr... Az okos gépvásárlókat mi is elhajtjuk: nem fogadja meg a tanácsaink, oszt jön az idióta problémáival. Nem ebből élünk, kérem. Extra feature.

(#16) Szalma válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Szalma
őstag

Falikábelt fal nélkül? :) Hehe... Nem. De jó pénzért kimennek és bekötik. Fali kábelt SEHOL nem kötnek be, mert a helyszínen illik az csinálni a legrövidebb összeköttetésekkel. De gondolom Ön képben van, tehát nem lihegem túl... ;]

Szeretettel:
Szalma

(#17) Hequila


Hequila
őstag

Mivel nagyon láma vagyok a témához, kellene egy kis segítség.

A helyzet a következő:

Van 2 gép, Ethernet kártyán (hálókártyán) összekötve. Mind a 2 gépen win98 van. Mit kéne tennem ahhoz, hogy a 2 gép lássa egymást?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#18) Ekváádor válasza Hequila (#17) üzenetére


Ekváádor
őstag

Először is meg kell adni mindkét gépnek egy ip címet.
Pl.:
1. gép:192.168.0.1
2.gép:192.168.0.2
Alhálózati maszkot, hogy ha rákattintasz az meglessz.

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#19) Hequila válasza Ekváádor (#18) üzenetére


Hequila
őstag

Mint már említettem, segghülye vagyok ehhez. Tehát úgy írd le lécci, hogy egy 5 és fél éves enyhén értelmi fogyatékos szőke kislány is megértse!

Tehát hol kell megadni az IP-t? És mindegy, hogy milyen IP adok a 2 gépnek?
És hol kell azt a hálózati maszkot megadni/beállítani?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#20) sonar válasza Ekváádor (#18) üzenetére


sonar
addikt

Egy átjáró is kéne nem?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#21) CharlieDrop válasza Hequila (#19) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hálózatok/beállítások/TCP/IP -> Tulajdonságok -> egyéni ip beállítása (lehe a 192.168.0.1) Alhálózati maszk alatta van (255.255.255.0)

Utána OK, a gép telepítget (fog kelleni win98 CD), aztán restartol és fél órát vársz kb. akkor látják egymást (ha elsőre nem sikerül ne akadj ki :) )

A másik gépnek persze más IP-t adj, de az alhálózati maszk egyezzen!

Tesztelni az ms-dos prancssorból tudod a Ping [szóköz] IP-cím beírásával tudod, ha érkezik válasz, akkor látod a másik gépet :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#22) PrinczA


PrinczA
őstag

Ossze kene kotnom 3-4 gepet, otthon.
Egyenlore nincs net, de ugy nez ki lessz vmikor, nem ADSL, hanem vmi radios net (drotnet.hu).
Mit vegyek, HUB / SWITCH / ROUTER -et ha nem akarok fentartani gepet a net megosztasara?

(#23) Vikthor válasza tr00p3r (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Fordítós UTP kábel elkészítése:

Egyenes:
narancs-fehér
narancs
zöld-fehér
kék
kék-fehér
zöld
barna-fehér
barna

Fordítós:
zöld-fehér
zöld
narancs-fehér
kék
kék-fehér
narancs
barna-fehér
barna

Ez így érthető nem?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24) X-COM válasza sonar (#20) üzenetére


X-COM
nagyúr

nem
felesleges, gondolom egy subneten lesznek, így nincs hova ''átjárni'' :)

de, ha lesz netmegosztás is, akkor kellhet

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#25) Szaki válasza PrinczA (#22) üzenetére


Szaki
tag

1. xDSL/Cable router 4 portos

lehet tobb tipus Edimax BR6004 / 3Com / Planet / SMC / Cisco :U / stb., ha ar erdekes de kell minoseg Edimax ha uber minoseg es ar nem szamit Cisco

(#26) PrinczA válasza Szaki (#25) üzenetére


PrinczA
őstag

Koszi.
Ha esetleg lessz + 2-3 gep akkor mi kell meg?
Egy hub megfelel?

(#27) Szaki válasza PrinczA (#26) üzenetére


Szaki
tag

fogsz es veszel egy sima HUBot, vagy Switchet 4/8/12 portosat es az eredeti cumoba a 4.-utp csatival osszekotod es kesz. Ugyan igy lehet max egymas utan kotni 4 elosztot.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Lan építés otthon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.