Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok. Lassan 5 eve kotottem lakastakarekot, hogy majd sajat ingatlanvasarlasra forditom. Mivel idokozben külföldre koltoztem, ez az ötlet igy törölve, es megbeszeltem a szuleimmel, hogy az ő hazuk felujitasara hasznalnam a penzt. Ebben az esetben jár valami elonnyel, ha a kedvezmenyezett hivatalosan is valamelyik szülőm nevere modosul? (Legalabb annyi, hogy nem kell külföldről hazajonnom ugyet intezni, bankba futkozni emiatt 2 hetente) Vagy teljesen mindegy? Illetve meg annyi kerdes, hogy hogyan tortenik a konkret felhasznalas? Ki kell fizetni a felujitando dolgok koltsegeit, szamlat kerni, majd a bank utolag utalja a penzt lakastakarek cimszoval? Vagy?

[ Szerkesztve ]

(#352) axioma válasza dangerzone (#351) üzenetére


axioma
veterán

Attol fugg. Felujitasnal a kiutalas kezdetetol szamitott, a penz megkapasa + 90 napon zarodo idoszakban levo szamlak (anyag, munka, barmilyen ara'nyban) fogadhatoak el, persze a tartalom legyen olyan ami elfogadhato (szonyeg nem szonyegpadlo igen: amit ott hagysz ha koltozol vagy elfogy a munkaban az jo).
Tehat ha meg tudsz valamennyit elolegezni, akkor mar lehet kezdeni a kiutalastol a szamlakat gyujteni, vagy megvarni a kiutalast, de akkor mar csak 3 honap marad.
Kiutalas: kiut. 3. honapjanak utolso napja a "technikai" kiutalasi nap, onnan 15 napra inditjak utjara a penzt.
Kedvezmenyezett valtast passzolom, sztem ahhoz pont ugyanannyira kell itthon legyel, mint az aviso visszakuldesehez.

(#353) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok,

Októberben lejárt a szerződésem (Fundamenta) és akkor még nem indítottuk el a felmondást, de most sikerült egy lakást lefoglalózni és szeretnénk ezt az összeget felhasználni erre. Az adásvételit január közepén kötjük és február vége lesz a vételár kifizetésének határideje. Most ugye, ha ezt felmondom akkor se érkezik meg február végéig a pénz.
Az lenne a kérdésem, hogy járható e az, hogy most felmondom a szerződést, meghitelezem azt a fundamenta részt és majd kiutalják az összeget később?
Vagy az adásvételiben kell ezt a fundamenta részt külön szerepeltetni mindenképp, kiutalásig kell lennie kifizetetlen résznek?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#354) axioma válasza gaba2001 (#353) üzenetére


axioma
veterán

Pontositsunk: kaptal aviso levelet, csak nem valaszoltal? Mert elvileg szerintem me'g eppen benne lehetsz a kiutalasi idoszakban (attol fugg, mi volt pontosan oktoberben, elso nem megtakaritasi honap, utolso megtakaritasi, vagy mar a kiutalasit is beleertetted), csak baromi gyorsan szolni kene hogy elfogadod, hogy ha ugy van a datum akkor 31-en betegyenek a kiutalasba. Akkor lehet februarra penz (igazabol ha dec.31 kiutalasos lennel akkor januarra is).
Azonnal hivd a 411-8181-et szerintem, mert az ugyintezesi idoket ott tudjak. Egyelore NEM felmondast kell emlegetni, hanem normalis kiutalast es aviso levelre valaszt hogyan tudnad hipersebesseggel elintezni.
[Tanulsagul: az aviso-t ha vasarlas mar hatarozott tervben van, vissza erdemes kuldeni az ingatlan megjelolese nelkul (de a cel megjelelolesevel), tudtommal talan nincs is dija a kiutalas visszavonasanak, vagy 2-3e szokott lenni a normal ugyintezesi. Raadasul vasarlasnal lehet hogy ha mar van celingatlan de me'g nem utalhato mert nincs rendben a szerzodes, akkor is lehet kiutalt szerzodes de a penzutalas fuggoben statuszu, de erre azert nem eskudnek.]

(#355) gaba2001 válasza axioma (#354) üzenetére


gaba2001
csendes tag

A levélből: "lakás-előtakarákossági szerződése 2020.11.30 napján kiutalható lesz, amennyiben a mellékelt nyilatkozatot 2020.10.31-ig visszaküldi"

(#356) gaba2001 válasza axioma (#354) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Igazság szerint nem gond, ha ez az összeg később érkezik meg (meg tudjuk előre hitelezni), akár április közepe is megfelelő, csak az lenne a lényeg, hogy fel tudjuk használni.

(#357) axioma válasza gaba2001 (#356) üzenetére


axioma
veterán

Akkor nagyobb a gond: ha mar foglaloztad (foldhivatalban elindult az adasvetel), akkor nehezebb az ugy. Ha MOST kerned hogy meg inditsak ujra (december) a kiutalasi idoszakot, ES a lakas papirjai ezutaniak, akkor biztos megy hogy kifizeted es az ltp neked utal (ha megfelelo a szerzodes szovege), ilyet mar ismerek aki megoldotta. Folyamatban levo ugyletnel, haaat... ez mar tenyleg 411-81-81, ez mar jogilag nekem se vilagos, hogy ilyenkor mi van. [Mondjuk kozom sincs a jogasz szakmahoz, inkabb ugy mondom, hogy aszf-bol fakado ismereteimbol logikaval se tudom megtippelni, hogy szena vagy szalma.]

[ Szerkesztve ]

(#358) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséged.
Egyébként még csak foglaló van, nem indult még el a földhivatalnál semmi. Még adásvételi se volt.
Érdeklődök a központnál.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#359) axioma válasza gaba2001 (#358) üzenetére


axioma
veterán

??? Foglalot nem adunk at, csak ha szarazpecsetes ugyvedi papir van rola. Remelem nem az elado ugyvedjere tamaszkodtal. Surgosen sajat erdekeidet vedo ugyveddel konzultalj!

(#360) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok,

Erste LTP-vel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy felhasználható-e a megtakarítás külterületen lévő lakóingatlan vásárlására, vagy felújítására ha a tulajdoni lapon a telek egyik része gyümölcsös besorolású?

(#361) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Fundamenta lakáskasszában összegyűjtött pénzt tulajdonrész kivásárlásra is fellehet használni ?
Vagy hogy működik ez a része ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#362) axioma válasza Directors (#361) üzenetére


axioma
veterán

411-81-81 vagy nezd meg az ASZF-ben. Ugy emlekszem, de sajnos nem merek eskudni ra, hogy nem szamit hogy kitol veszed, annyi azert kell legyen a (realis) vetelar, amennyi a fundabol szarmazo resz (nem er egy 10M-s ingatlan 1%-at megszerezve beletolni 3db maxos szerzodes kb. 4.5M-jat).

(#363) Directors válasza axioma (#362) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#364) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Kb egy éve kérdeztem már, de most valóban aktuálissá vált, 03.01-én telt le a 4 év a Fundamenta megkötése óta, és beküldtük a felmondó nyilatkozatot. Tegnap kaptunk egy email-t az alábbi szöveggel:
Kedves Ügyfelünk!

Tájékoztatjuk, hogy a 80?????-100 számú szerződéséhez küldött Felmondási nyilatkozatát megkaptuk, melynek feldolgozását 2021.03.09. napján megkezdtük. Az esetleges hiánypótlásról külön tájékoztatjuk.

Amennyiben Ön még nem, vagy hiányosan küldte meg részünkre az ügyfél-átvilágításhoz szükséges dokumentumokat, kérjük, mihamarabb pótolja az ellenőrző lista alapján. A Kiegészítő azonosítási adatlap, valamint az okmánymásolatok beküldése a törvényi szabályozás alapján kötelező, ezek hiányában kifizetés nem teljesíthető. Felhívjuk figyelmét, hogy a felmondási idő a hiánytalan dokumentáció beérkezésekor kezdődik.

Elvileg mindent beküldtünk, ami az ellenőrző listán szerepel. Ilyenkor már akkor kezdhetjük gyűjteni a számlákat a felújításból, vagy még várnunk kell és ha igen, kb mennyit?

Köszi szépen! :R

:-)

(#365) axioma válasza marcusa (#364) üzenetére


axioma
veterán

Felmondas befogadasanak napjatol (gondolom rendesen belekerult hogy _alltam_fenntartassal_ mondod fel, ha egyszer szamlakat gyujtesz hozza).

(#366) marcusa válasza axioma (#365) üzenetére


marcusa
addikt

Ha megengeded elküldöm privátban hogy mit küldtem be. :)

:-)

(#367) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Mi történik olyankor, hogyha a lakástakarék lejár, de nem történik nyilatkozat az előírt (2 hónap) határidőn belül?

A gond az, hogy nem tudok személyesen megjelenni semelyik Erste fiókban a Covid korlátozások miatt, mert külföldön élek.

(#368) axioma válasza dangerzone (#367) üzenetére


axioma
veterán

Ha csak siman LTP-kent nezem: ujra kell majd inditani a kiutalast, es addig viszonylag nulla kamaton ketyeg a penzed.
Azt viszont nem ertem, miert kene megjelenni, mert otp/funda vonalon konkretan kikuldik az aviso levelet es visszakuldod mukodik. Erstet mondjuk pont passzolom, lehet ra belso akarmilyen elv (plane marketing okokbol, hatha rasoznak valamit ha mar ott van), de nem az ltp miatt az tuti. Kerdezd meg a sajat ugyfelszolgalatukon, me'g ha alapbol be is rangatnanak tenyleg, most covid alatt lehet hogy meguszhato.

(#369) dangerzone válasza axioma (#368) üzenetére


dangerzone
addikt

A kiküldött doksiban van benne, hogy "a lakáscélú nyilatkozatok előfeltétele a személyes okmányok alapján történő azonosítás, amit kizárólag az ERSTE bankfiókjaiben személyesen tehet meg". Elég high tech :DDD

[ Szerkesztve ]

(#370) axioma válasza dangerzone (#369) üzenetére


axioma
veterán

He? Ertem en hogy mire akarnak kilyukadni (tkp hogy ahova kiutaljak az a szamla annak a tulajdonaban van, aki alairja hogy igazolni fogja), de ez szerintem a lo tulso oldala. Foleg ha arra a szamlaszamra kered kiutalni, amelyikrol fizetted, es az alairas stimmel. Vagy hivjanak fel a naluk levo elerhetosegen mielott utalnak hogy te voltal az aki kerted es arra a szamlaszamra...
Amugy az nem egeszen vilagos, hogy a valodi felhasznalo (me'g pont latszik hogy irtad, szulok hasznalnak el) megjeloleset azt megteheted tavolrol? Mert akkor o kell bemenjen mar a felhasznalasrol nyilatkozni, az meg ma'r "csak" covid-problema.

(#371) dangerzone válasza axioma (#370) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, felhivom oket, hatha lesz valami megildas. Egy probat meger :)

(#372) skristof válasza dangerzone (#371) üzenetére


skristof
tag

[link] ez alapjan szerintem lehet online is intezni

(#373) skristof


skristof
tag

van 3db 2018.11.01-el lejart (kiutalasi idoszak vege: 2019. 01. 31.) ERSTE-s LTP-m, kaptam anno kiutalasi ertesitot, de nem reagaltam ra.
ezt kovetoen meg vittek is egy evig a csop beszedessel a havi 3*20-at, igy kaptam meg egy szamlakivonatot 2019.11.07-en is. azota nem hallottunk egymasrol :))

most viszont aktualis lesz, ingatlan vetel a felhasznalasi cel. viszont nem ertem mi a kulonbseg ilyenkor kiutalas es a felmondas kozott, es hogy mit kell csinalnom.

meg nem irtunk ala semmilyen okiratot az eladoval, es nem is tudom bele kell-e ezt egyaltalan irni az adasvetelibe?!
ez meg egy epulo ingatlan, szeptember vegere varhato atadassal. kerjek ujrainditast a kiutalasi idoszakra? az mikortol indul? vagy evforduloval lehet csak?

irtam nekik emailt, de jott egy auto-reply, hogy 30 napon belul valaszolnak, az kicsit tulzas nekem - persze gondolkozhattam volna elore is.

koszi

(#374) axioma válasza skristof (#373) üzenetére


axioma
veterán

Csak a betetet kered, vagy a kolcsonet is?
Jellemzoen a kolcson nem eri meg. Csak megtakaritas felvetelere a felmondas alltam fenntartassal 90 nap, a kiutalas kerese meg level beerkezes utani honapzaras utan kiutalasi idoszak (3 vagy 2 ho, neked regebbi igy gondolom 3), plusz 15 nap. De jellemzoen az eladonak szeretnek ilyenkor utalni, szoval a fizetesi utemezesedtol is fugg, hogy hogyan jobb.

Kiveve: nezd meg van-e barmi kitetel a kezdeti kedvezmenyek es felmondasra (az remlik hogy megtak. idoszak alatti felmondasnal az erste ltp-k visszakertek mindent, kerdes igy utolag is vagy ez mar nem szamit).

Amugy telefonalni erdemesebb, csak mindig kerdezni kell hogy az ASZF melyik pontja szerint mondja amit mond, hogy ellenorizd, csak sejti vagy tenyleg biztos info.

[ Szerkesztve ]

(#375) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!

Van egy OTP-s LTP-m. Egy OTP-nél vezetett folyószámláról vonja le a havi 20150 Ft-ot az LTP-számlára a bankintézet.
Az OTP-s folyószámlámat meg fogom szüntetni, CIB-es leszek csak.

Elegendő egy rendszeres átutalási megbízást az Internetbankban beállítanom a CIB-nél, és az OTP-nél ugyanezt megszüntetnem, vagy szükséges jelezni ezt az OTP felé valamilyen formában?

(#376) skristof válasza Ádám16 (#375) üzenetére


skristof
tag

azt erdemes megnezni, hogy nyitaskor nem volt-e valami akcios feltetel, hogy naluk vezetett szamlarol vonjak csop.beszedessel - mert ilyenkor ki szoktak fizettetni

(#377) skristof válasza axioma (#374) üzenetére


skristof
tag

LTP hitelt nem szeretnek, csak a befizeteseket + all tam + kamatok

koszi, megprobalom elerni oket telefonon

(#378) Ádám16 válasza skristof (#376) üzenetére


Ádám16
addikt

Telefonon keresztül megkérdeztem, nem látott ilyet az ügyintéző.
Arra emlékszem, hogy 3 éve az volt a kikötés, hogy minimum 6 évre vegyem fel a kedvezményhez (nyitási díj teljes elengedéséhez), és max összeggel (20k) vigyem. Ezt tartom is.

(#379) skristof válasza skristof (#372) üzenetére


skristof
tag

ennek ellenere telefonon most nekem is azt mondtak, hogy be kell menni a felmondashoz... :W

raadasul BP-n 2 lepcsos a folyamat, be kell menni bankfiokba azonositanak + kuldenek egy PIN kodot SMSben, es majd a kozpontbol hivnak utana na es akkor lehet felmondani :DDD

(#380) akela91


akela91
addikt

Sziasztok.

Van egy lassan 2 éve lejárt LTP-m a fundánál(állami támogatásos, 4éves).

Jelenleg építkezem, ebbe nem szerettem volna beforgatni, viszont érdeklődnék, hogy a konyhaépítésbe be tudnám-e számítani? A fordulat ott van, hogy nem hiteles tulajdoni lapot kérnek a kifizetéshez, viszont mivel építkezés alatt áll a történet, ezért "címképzés alatt", "kivett beépítetlen terület" még az ingatlan.

Ha így nem lehet, mert meg kell várni, míg átveszem az ingatlant, akkor tereprendezésre költeném B tervként.

(#381) balika21


balika21
tag

Sziasztok,

van egy lejárt otp-s lakástakarékom, kb 700.000 ft állami támogatással. A családi házhoz hozzá van épülve egy épület, és azt szeretném felújítani, és oda szeretném felhasználni.
Kérdéseim:
- édesanyám akart nekem jót, és ő csinálta a számlát, de ez most nekem inkább macera, meg lehet oldani, hogy akár bukom az állami támogatást, de bármire elhasználjam az összeget?
- minden esetben kell számla?
- ha nem megoldható, át kell íratnom az ltp számlát a ház tulajdonos nevére?
- mikori dátumnak,és kinek a nevére kell szólnia a számláknak?
- ajtó, ablak, csempe, járólap is elszámolhatóak?

köszönöm előre is a segítséget.

(#382) axioma válasza balika21 (#381) üzenetére


axioma
veterán

0. kerdes: te vagy a szerzodo es nincs kedvezmenyezett?
A haztulajdonos kozeli hozzatartozo? Mert amikor elfogadod a kiutalast, akkor nyilatkozhatsz, hogy nem te fogod felhasznalni, hanem egy megfelelo hozzatartozo (akinek a neven van a lakoingatlan es akinek a nevere lesz szamla).
Termeszetesen van mas felhasznalasi modja is a penznek, de ekkora osszegnel valoszinutlen mas, tehat szamla kell. A felvett osszegre, nem kell semmilyen osszefuggesben legyen a munka nagysagaval, lehet csak anyagszamla is. Ha valamennyit lefedsz, akkor mar csak a maradekra eso alltamot kell visszafizetni.
Felmondani alltam nelkulire lehet, de csak akkor tedd, ha nagyon kell a penz vagy nagyon nincs beirhato ingatlan a kozelben.
Szerzodot modositani lehet, de azt is csak kozeli hozzatartozora (tehat igy csak egy kicsivel lehet kiterjeszteni, pl. atiratni nagymamara es unokatestver meg felhasznalja, aki direktben nem tudna').

[ Szerkesztve ]

(#383) balika21 válasza axioma (#382) üzenetére


balika21
tag

Szia, igen, Én vagyok a szerződő, és szerintem nincs kedvezményezett, de ebben nem vagyok biztos. A ház tulajdonos közeli hozzátartozó.

(#384) axioma válasza balika21 (#383) üzenetére


axioma
veterán

Akkor nyilatkozz hogy o hasznalja fel, ke'rd a kiutalas megkezdeset, es onnantol lehet gyujteni a szamlat, 3 honap mulva (de majd mikor mesz kiutalast inditani pontositanak mert az honap vegehez kotott, lehet hogy jobban jarsz alltam-mal felmondassal akkor fix 90 nap - otp eljarasrendben nem vagyok biztos) kuldik a penzt, onnan van megint 3 honap tehat ossz fel ev amig ennyi szamlat ossze kell gyujteni. Azt tudjad, hogy onnantol hogy nyilatkozol hogy az o lakasceljara lesz, onnantol jogilag atszall ra a penz.

(#385) balika21 válasza axioma (#384) üzenetére


balika21
tag

Köszönöm, őszinte leszek, a zárójeles részt, nem teljesen értem mire gondolsz.

(#386) axioma válasza balika21 (#385) üzenetére


axioma
veterán

Ket mod van a penzhez jutni.
1. kiutalas. ugy ertettem [javits ha tevedek] h egy korabban lejart szerzodesed van, ezert ujra kell a kiutalast kerni -- ha nem igy van, me'g egyszerubb, felteve h nem kuldted vissza ugy hogy te kered a penzt - ekkor kerheto a kolcsonresz is, persze azzal egyutt kisse macerasabb... szoval akkor van [lesz] nyilatkozos paksameta, abban jelolod a felhasznalot
2. felmondas alltam fenntartassal - ua minden csak elvben se kerheted a kolcsont, de naptari 90 nap a penz, ilyenkor irdd bele azt is h a rokon lakasceljara kered

(#387) balika21 válasza axioma (#386) üzenetére


balika21
tag

köszi a segítséget.
Jól értetted, van egy lejárt szerződésem, és meg van a paksaméta papír, amit nem küldtem vissza.
Akkor az igényléshez, elég lesz azt kitöltenem, és visszaküldeni? Nem kell bemennem az otp-be kérvényeznem a kiutalást?

(#388) axioma válasza balika21 (#387) üzenetére


axioma
veterán

Attol fugg, hogy a paksameta bekuldesi hatarideje lejart-e. Ha nem, akkor bekuldod, hogy a rokon hasznalja fel.
Amugy szerintem ez mar annyira belso processz kerdes is, hogy egyszerubb ha felhivod a kozpontot, ott raneznek a konkret szamla allapotara es meg tudjak mondani, hogy idoben vagy-e me'g beerkezni (esetleg jobb ha nem postazod hanem az azt kezelo fiokban leadod) es akkor mikor lesz fizikailag penz. Ha mar elutasitottnak latja a kiutalast, akkor kell ujra kerni, de ahhoz se biztos hogy be kell menni csak lehet hogy kulon A4 papiron azt is megirni h kered a kiutalast inditsak el.

(#389) balika21 válasza axioma (#388) üzenetére


balika21
tag

Szia.
Ma voltam bent, elvileg holnap utalják is a pénzt, köszönöm a válaszaidat.

(#390) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Lejárt lakástakarékok felmondása

Van, aki kapott már felmondólevelet az OTP-től?

(#391) axioma válasza vnorbi (#390) üzenetére


axioma
veterán

Erdekes, nem remlik ilyen lehetoseguk az aszf-ben, de a megszuntetos salatatorvenyben barmi lehetett, nem neztem mostanaban.
Uj melohely, mostansag nem lesz idom nekem utananezni... nekunk meg me'g nem lejart fundank van, fel is tudjuk hasznalni.

(#392) axioma válasza axioma (#391) üzenetére


axioma
veterán

Kieg. lehet, hogy a regi [2006 elott alap, utana igyekeztek kiszoritani] 3% beteti kamatosokat mondjak csak fel? Bar az se ertheto, miert pont most, amikor ugy tunik fole mehetnek a kamatok. A 1.5%-osok meg mar jo is lehet. A torvenyi bedaralas elott kotottek me'g vigan megtak szakaszban vannak, mostanaban full bezarni nem, max. osszeolvadni tudnanak [de ugye a lehetseges partnerekkel presztizsbol se valoszinu]. Bar az lehetne ok arra, h miert kell kitakaritani...
Csak otletelgetes, vszinu lesz info azert rola nemsokara.

(#393) vnorbi válasza axioma (#391) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A 2021.01.01-től hatályos ászf-be írták bele, hogy ehhez joguk van.

Én kaptam augusztusban tájékoztató levelet erről (ahhoz képest soká, hogy mikor ágyaztak meg neki), de ez még nem a felmondás, jelzik is benne, hogy ezután a levél után bármikor jöhet egy másik, ami már tényleg a felmondás lesz, és onnan indul a 3 hónap, ami alatt még kérhetem az állami támogatással együtt történő kiutalást.

Ehhez képest a múlt héten már hívtak, hogy foglalnának időpontot ügyintézéshez, most meg a kiszámolós témaindító ügyfél úgy fogalmaz, hogy az övét már felmondták.

3%-os kamatozású számlám van, 2015-ben járt le a 4 év, 2019-ig fizettem be rá (és megkaptam az állami támogatást 8 évre), azóta pedig halogatom a felvételt értelmes lakáscél hiányában.

(#394) vnorbi válasza vnorbi (#393) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Pontosabban 2014-ben telt le a 4 év, és 2018-ban fizettem utoljára be rá megtakarítást (és pont akkor volt 8. évem utolsó hónapja, amikor még utoljára járt állami támogatás). Azóta is utalgattam be rá a havi 150 forintokat számlavezetésre, hogy ebbe ne kössenek bele, de azzal nem számoltam, hogy egyszer csak úgy döntenek, hogy a határozatlan idejű szerződéseket önkényesen felmondhatják.

(#395) axioma válasza vnorbi (#393) üzenetére


axioma
veterán

Abba akkor irhatjak bele, ha az ltp aszf-rol szolo tv-be is belekerult... regi szep idok amikor me'g nem volt visszamenoleges modositas [az vonatkozott rad amit alairtal, ld. pl. 150Ft nelkuliek azok maradtak...]
Sajnalom, szar szitu, bar lehet h az esetetekben nem jarnal jobban azzal az ujraszamolassal sem, h utolso betetet koveto honap vegen aktualis alltam nelkuli egyenleg +150 Ft-ok adjak vissza nyilvan jelenertekesitve, ami sztem egy vedheto allaspont h azota nem szolgaltatnak... csak az alaplamattal jelenertekesites vs. 3% miatt a 150-ek se hiszem h atforditanak.
[Mondjuk ez se korrekt, amikor max 10 evre nott a megtak azt miert nem ervenyesitettek ugyanugy visszafele... szelektiven van csak multatiras?]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.