Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  L.A. Noire

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 12:11:17

LOGOUT.hu

A többek között a Grand Theft Auto 3ról elhíresült Rockstar Games egy vadonatúj bűnügyi játékot jelentett be , amely a negyvenes évek Los Angeles-ében játszódik. L.A. Noire-t a Team Bondi nevű ausztrál fejlesztőcsapat hegeszti és címét és témáját valószínűleg az L.A. Confidential című híres film noir ihlette meg. Az L.A. Noire egy Cole Phelps nevű rendőrről szól, akinek az 1947-es Los Angeles bűnözőivel kell felvennie a harcot. Az alapfelállás hasonlít a GTA játékokhoz, azaz most is adva van egy részletes és nagy város, amit bejárhatunk, de a történet teljesen lineáris, és lényege nem a szabadság, hanem a nyomozati munka. A játék új technológiai bravúr segítségével teszi hihetetlenül élethűvé a szereplők arcát, akikről a kihallgatásokkor a hanglejtésük és a mimikájuk alapján kell eldöntetnünk, hogy hazudnak-e vagy sem.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A többek között a Grand Theft Auto 3ról elhíresült Rockstar Games egy vadonatúj bűnügyi játékot jelentett be , amely a negyvenes évek Los Angeles-ében játszódik. L.A. Noire-t a Team Bondi nevű ausztrál fejlesztőcsapat hegeszti és címét és témáját valószínűleg az L.A. Confidential című híres film noir ihlette meg. Az L.A. Noire egy Cole Phelps nevű rendőrről szól, akinek az 1947-es Los Angeles bűnözőivel kell felvennie a harcot. Az alapfelállás hasonlít a GTA játékokhoz, azaz most is adva van egy részletes és nagy város, amit bejárhatunk, de a történet teljesen lineáris, és lényege nem a szabadság, hanem a nyomozati munka. A játék új technológiai bravúr segítségével teszi hihetetlenül élethűvé a szereplők arcát, akikről a kihallgatásokkor a hanglejtésük és a mimikájuk alapján kell eldöntetnünk, hogy hazudnak-e vagy sem.

A játékot 2011.Május 20.-án adták ki XBOX360-ra és PS3-ra, viszont PC-re csak pár hónappal később adták ki mégpedig 2011.November 11.-én.

Végigjátszás 100%

[ Módosította: Barthezz2 ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Gyusz válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Gyusz
őstag

Én valami stílusos, kiváló hangulató játékot várok, kb. mint a Mafia. Október 5-én minden kiderül, de ez a Team Bondi még fejlesztőket keres, szóval aggódom egy kicsit.

(#3) Winner_hun válasza Gyusz (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mafia tényleg nagyon jó játék, ha legalább egy olyan hangulatú játékot létre tudnak hozni, akkor :R:R:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) Gyusz


Gyusz
őstag

Kijött a várva várt trailer [link]. Jó lenne többet tudni a játékról, valamint nem ártanának ingame képek, de eddig nagyon ígéretes.

(#5) Winner_hun válasza Gyusz (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Engem teljesen Mafia feeling fogott el:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) Sonja


Sonja
veterán

L.A. Noire - First 14 Minutes Gameplay

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Steamworks-ös lesz a játék.

***

(#8) KubanitoS válasza ollie (#7) üzenetére


KubanitoS
veterán

Tudtommal a játék nem lesz Steamworks-ös, viszont ha Steamen veszed meg, akkor kapsz acsívmenteket meg minden, de a bolti változatot nem lehet Steambe regisztrálni.

Ezt nem tudom hol olvastam, de ha jól emlékszem egy Rockstar-os emberke is megerősítette.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9) Timbu válasza KubanitoS (#8) üzenetére


Timbu
tag

Előrendelhető Steam-en. Azt írják, hogy GameShield DRM van. Ennek milyen korlátozásai vannak? (Állandó net kapcsolat, telepítési korlát, stb)

(#10) KubanitoS válasza Timbu (#9) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem tudom mi ez a Gameshield, a neten ugyan rákerestem, de csak annyit tudtam meg, hogy egy másolásvédelmi eljárás. Milyen meglepő. :DDD Az viszont biztosnak tűnik, hogy ismét kelleni fog majd a Rockstar Games Social Club.

Mellesleg én nagyon várom már a játékot, van is előrendelésem. :D Csak nehogy aztán ismét olyan játékot kapjunk, mint amilyen a GTA 4 volt a megjelenése után. :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11) KubanitoS


KubanitoS
veterán

A játék két nap múlva jelenik meg és van tizenegy hozzászólás. Ezt az izgalmat. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#12) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Hát fene tudja, engem régen cseszett már fel játék annyira, mint ez (boxin toltam mikor kijott). Igényes, részletes, komoly... de olyan dolgokat tapogatnak benne ami egy játékban egyszeruen nem mukodik.
Konkrétan a tanúk kihallgatásáról beszélek. Szinte lehetetlen hibátlanul teljesíteni a nyomozásokat mert azon kívul hogy azt figyeled, hazudik-e az NPC (egy virtuális karakter testbeszédét kellene lefordítani) még azt is el kell találni hogy a készítok az adott helyzetben éppen melyik bizonyítékra gondoltak és hogy a karaktered mikor esik a tanú torkának. Ez amolyan Mass Effect stílus, rányomsz a semleges válaszra erre a foszereplo totál mást mond és leharapja a delikvens fejét.

Biztos lesz akinek bejon de én vigyáznék vele, nem ajánlom gondolkodás nélkul megvenni. Foleg annak, aki szerint ez egy GTA vagy Mafia szeru játék lesz. Mert nem az :)

(#13) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Lassan kisajátítom magamnak ezt a fórumot. ;]

Kezdem megérteni miért nem érdekli a kutyát se ez a játék. Az rendben van, hogy nem reklámozzák, így gyakorlatilag senki sem tud róla semmit, aki már nem ismerte régről a játékot.

Na de, hogy ma megjelent és a Steam annyit nem volt képes tenni, hogy kirakja a hírek közé, az már elárul valamit.

Én is csak most vettem észre, hogy tölthető a játék. Semmiféle utalás nem volt rá. Kár.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#14) Winner_hun válasza KubanitoS (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lassan kisajátítom magamnak ezt a fórumot.

A fórumot? Szerintem a topik szót kerested:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Használ innen valaki MSI Afterburnert játék közben?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16) Dyno


Dyno
veterán

Engem nagyon érdekelne a játék, valaki írna róla részletesen, látom fentebb írtátok hogy baromi nehéz, én GTA sorozat minden egyes darabjával hónapokig játszottam SA-val meg a 4-el inkább évekig, érdekel ez is, környezet milyen benne törés sérülés van olyan mint a gta 4-ben és hogy igazából akik már megvették mi a véleményük róla. Igaz nem rég jött ki, de azért hátha mások is várták, én talán ebben az évben ezta legjobban.Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#17) KubanitoS válasza Dyno (#16) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ennek a játéknak semmi köze GTA-hoz. Egy nyomozót alakítasz, akivel ügyeket kell megoldani, tanúkat kell kikérdezni, bizonyítékokat kell gyűjteni, ilyesmi. Ehhez hozzátartoznak a rendőrségi eligazítások és persze a városi autókázás a gyanúsítottakhoz, esetleg autós üldözés, ilyesmi.

Érdekes játék, de hosszútávon szerintem unalmas, mert ugyan az ügyek változatosak, de mindegyik az alábbi téma szerint halad (kb 3 óra játék után állítom ezt): helyszínre érkezés -> bizonyítékok tanulmányozása -> tanúk kikérdezése -> potenciális gyanusítottak meglátogatása -> innen más gyanúsítottak meglátogatása -> rendőrségi kikérdezés, szembesítés a bizonyítékokkal, aztán a végén csak megoldod az ügyet.

Izgalmasnak hangzik, ha szereted az efféle játékokat, de nagyjából az összes ügynek ez a menete, persze gondolom lesznek csavarok, de kb mindig elölről kezdeni minden ügyet, ami unalmas lehet egy idő után, ettől függetlenül szerintem egy nagyon jó játék, de mondom ez a játékostól is függ.

Technikai oldalról nézve ez egy konzolport, de a jobbak közül. Itt nyoma sincs már a GTA 4 PC-s megjelenése utáni "káosznak".

A zene viszont fantasztikus és rendkívül hozzájárul a fantasztikus "noir" hangulathoz: '40-es évek Los Angelese, ballonkabátos detektívek. Ha játszol vele, tudni fogod miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18) Silenzio válasza KubanitoS (#17) üzenetére


Silenzio
addikt

Akkor leírom, miféle séma szerint működik egy Call of Duty-szerű játék.

idétlen vektoros/globális videó - > helyszínre érkezés - > gyaloglás - > szkript - > lövöldözés - > gyaloglás - > szkript - > gyaloglás - > idétlen vektoros/globális videó

Ezt ismételgesd 23-szor tetszőleges sorrendben, és kész a játék.
Egy valódi crpg kivételével a legtöbb játékban mindössze 3 féle dolgot kell csinálni, a lényeg a körítés, a szituációk változása és a nehezítés.

Apropó: eladtam az 5850-esem és egy 9800 GT-vel nyomulok átmenetileg. A mai napon kipróbáltam vele a Dead Islandet, a Modern Warfare III-at, a Skyrimet, a Crysis 2-t és ezt. 1440*900-ban vagy maximum, vagy medium/high beállításokkal mindegyik 30-40 fps felett teljesített (Dead Island 70 fps max grafikán), butítani komolyabban csak a Skyrimet kellett, ott is high volt az átlag beállítás. A Noire ugyan kiiktatja a frapsot valami miatt, de azért az érezhető, hogy nem szaggat ez sem. Még élsimítással sem. Újra feltenném a kérdést, amit tavasszal egy 8800 Gt-vel eltöltött pár hónap után már megtettem: mi a fenének 2008 óta vga-t venni? Erre a felbontásra tök fölösleges ennél jobb. Amíg 1998-ban vettél egy MMX200-at Voodoo 1-gyel 200-ból, és 2000-ben a hajadra is kenhetted, 2009-ben vettél egy 4 magost dx10-es kártyával, és 2 év múlva nem változott semmi. Már a fejlesztésnek/tuningnak sincs értelme, unalmas lett az élet. ;]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#19) Dyno válasza KubanitoS (#17) üzenetére


Dyno
veterán

Köszönöm a részletes leírást.

Azt hiszem nem átlagos játékmenetnek tűnik, gondolom az angol nyelvtudás elég komoly szinten kell hozzá?Én olyan alap-középszintet ütöm meg.

(#20) KubanitoS válasza Dyno (#19) üzenetére


KubanitoS
veterán

Persze. Gyakorlatilag a történet képezi magát a játékot. A párbeszédeken és az arcmimika figyelésén van a fő hangsúly. Ki kell deríteni a bizonyítékok vagy az arcjáték alapján mikor ki hazudik / mond igazat.

Én úgy vettem észre, hogy ez a játék felfogható miniküldetések sorozatának is (az egyes megoldandó ügyek), miközben a háttérben egyre többet tudunk meg az általunk irányított karakterről, nyomon követhetjük miként lett rendőr, vagy ahogy a sikeres ügyek hatására egyre feljebb lép a rendőrség ranglétráján.

Jó játék, de mértékkel kell fogyasztani. Persze, lehet ezt csak én gondolom így, de pl ha a Helyszínelők című sorozatból meg tudsz nézni egymásután többet, akkor nem lesz gond a játékkal sem. Nagyjából ehhez a sorozathoz tudnám hasonlítani a játékot: minden részben új ügy, miközben a szereplőkről egyre több dolog derül ki.

Nekem még mindig nagyon tetszik, mert nagyon hangulatos, szóval én nem bántam meg, hogy megvettem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#21) Silenzio válasza KubanitoS (#20) üzenetére


Silenzio
addikt

Ha jól értem, a kikérdezések esetében meg kell "saccolni", ki mikor mond igazat, illetve milyen a viszonya az ügyhöz, van-e vaj a fején, satöbbi. Van valami intuíció gomb is. Kérdés: az mire való, illetve mi van, ha elengedünk valakit, aki sáros? A kalandjátékok legtöbbjében újra lehet próbálkozni. Itt bukta van, load game, vagy mi?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#22) KubanitoS válasza Silenzio (#21) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az intuíció izébizé az gyakorlatilag a segítség lenne. Maximum 5 db lehet nálad és a program akkor jutalmaz egy intuíció ponttal, ha egy ügyet jól oldottál meg, hibátlanul kérdeztél ki egy tanút, ilyesmi.

Ha használod az intuíciót, akkor a program elveszi az egyik lehetőséget, amikor neked kell eldöntened, hogy a tanú/gyanúsított hazudik-e. Ha ez nem elég és megint használod, akkor azt hiszem valami közönség segítsége van, (tisztára mint a milliomosban :DDD ), de ezt én nem használtam még.

Más fórumokban olvastam, mint a játék egyik legnagyobb hibáját, hogy az ügyet nem lehet elrontani. Ha elengedsz valakit, vagy nem jól kérdezel ki, akkor látszólag holtpontra jut az ügy, de ilyenkor mindig érkezik egy névtelen telefonhívás, vagy egy ismeretlen rendőr odamegy hozzád, hogy talált vmi új infót, ilyenek. Ha engem kérdezel, ez elég szar megoldás, velem egyszer fordult elő ez a dolog és nem éreztem magam tőle jól.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#23) Silenzio válasza KubanitoS (#22) üzenetére


Silenzio
addikt

Véleményem szerint ha 20 évig működött kalandjátékokban a save game/load game hatásos intézménye, semmi gond nem származott abból, ha elcsesztél valamit. Csak sűrűn kellett menteni. Gond abból volt, ha egy illogikusan felépített játék tovább engedett úgy, hogy valamit nem csináltál meg, és így beragadva a játék "elszállt".

Szóval igazad van, ezt marhára nem így kellett volna megcsinálni. Vagy legyen rpg módra szerteágazó sok alternatív megoldással és mellékküldetéssel, vagy legyen tétje és mentsen a delikvens, hogy ha valamit elront, ki kelljen javítania. A második segítségnek utána néztem, a Rockstar Games Social Clubban szavazásra bocsájtják a problémád. A gond csak az, hogy igen gyakran nem a helyes megoldás kapja a legtöbb szavazatot. :D

Apropó, ha 1997-ben a Blade Runner ezerféle képpen végigtolható kaland-játékmenetet kínált, egy mai technológiával készült sandbox-szerű program miért ilyen lineáris?

Minden esetre annál többet érdemel a játék, hogy most tartsunk a 23. hozzászólásnál.

Szerk: az első hozzászólásra: az L.A. Confidential nem film noir, hanem neo noir, ugyanis a filmtörténész taxonómia szerint semmi olyanra nem használható a film noir kifejezés, ami 1957 (A gonosz érintése) után készült. Ha film, ha játék. Úgyhogy ez is neo noir. :) Mint a film noir ihletettje.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#24) KubanitoS válasza Silenzio (#23) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az L.A. Confidental igen jó összehasonlítási pont. Mintha ebből a játékból készítették volna a filmet, vagy fordítva. Mellesleg az egyik kedvenc filmem. :)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#25) Silenzio válasza KubanitoS (#24) üzenetére


Silenzio
addikt

Szeretem én is. Elképesztő igényes. Mondjuk a klasszikus, igazi film noirok azért máshogy ütnek.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#26) szecska24


szecska24
tag

Sziasztok.
Olyan problémám van a patch felrakása óta, hogy nem tudok autót vezetni. Egyszerűen bármire állitom, a gáz/fék nem működik. Találkoztatok már hasonlóval?

(#27) KubanitoS válasza szecska24 (#26) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem Steames változatom van, ott nincs ilyen gond.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#28) Silenzio


Silenzio
addikt

Fura, mennyire nem érdekli a fórumtársakat ez a játék. 2 új hsz, míg a Skyrimnél 230?! Pedig reprezentatív PC-s adatok még nem lévén (tudom, tilos a warez, de ez azért még csupán az említése lesz) felmentem ma az egyik legnagyobb torrentoldalra, és sokkal többen töltötték le a PC verziót, mint a Skyrimet és a Modern Warfare 3-at!

Az eladások nem tudom, mit fognak tükrözni, szkeptikus is vagyok hosszú évek óta a pc-sekkel, csak a CoD meg az MMO-k dívnak. Pedig ez a játék megérdemelné a figyelmet, mivel jópár dologban egyedülálló, CoD-ból meg tucatnyi van, no meg klónok garmadája. Abszolút megéri az árát, még ha kissé lineáris is.

szecska24: milyen patch? Nem látok hivatalos patch-et.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29) KubanitoS válasza Silenzio (#28) üzenetére


KubanitoS
veterán

Sebaj, felőlem társaloghatunk mi ketten ebben a fórumban. :) Ha minden igaz ma volt a játékhoz egy frissítés. Nekem a Steamen a játék frissült, de valószínűleg elég jelentéktelen dologról lehet szó, mert nem volt hivatalos patch bejelentés. A Steam fórumon is írták, hogy volt frissítés.

A Skyrimről meg annyit, hogy nem tudom letenni. Szerintem magasan a legjobb TES játék, még a Morrowindet is lazán übereli.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#30) chatran


chatran
őstag

Van már teszt a PC-s változatról? E8400, 4G Ram, GTX460-on érdemes vele próbálkozni?

(#31) KubanitoS válasza chatran (#30) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem lazán menni fog.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#32) MoP_FX 57 válasza chatran (#30) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nálam ezen fut maximumon, és tökéletesen játszható:
E8400, 4GB, HD4850, SSD

(#33) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem lehet valahogy elnyomni a beszélgetések szövegét? Mocsok idegesítő 3x is nekifutni, ha valamit elrontok.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#34) Silenzio válasza KubanitoS (#22) üzenetére


Silenzio
addikt

"Más fórumokban olvastam, mint a játék egyik legnagyobb hibáját, hogy az ügyet nem lehet elrontani. Ha elengedsz valakit, vagy nem jól kérdezel ki, akkor látszólag holtpontra jut az ügy, de ilyenkor mindig érkezik egy névtelen telefonhívás, vagy egy ismeretlen rendőr odamegy hozzád, hogy talált vmi új infót, ilyenek."

Ez nem igaz hál' istennek. Most csináltam meg az autókereskedős/autótolvajos küldetést, és hát pocsék lett a végeredmény. Két gyanúsított ellen semmi bizonyíték sem volt. Persze a letartóztatás megtörténik, mert a nyomok alapján abszolúte sárosak, de a játék maximálisan realista: egyrészt ugyanúgy működik a bizonyítási eljárás, mint a valóságban. Neked, mint detektívnek, jogodban áll megejteni a letartóztatást, de konkrét bizonyítékok nélkül a. lecsesz a főnököd, b. (lásd a.) az ügyészség vagy nem teszi meg a vádemelést, vagy elbukja az ügyet. Másrészt akár a valóságban, itt sem rúgnak ki egy ilyen malőr miatt. Eddig két olyan esetem volt, ahol nem is hallgattam ki minden lehetséges tanút/gyanúsítottat, másrészt nem tettem fel minden kérdést, harmadrészt nem találtam meg minden bizonyítékot. Szóval a játékban nagyon sok leágazás van.

Az, hogy nem lehet elrontani egy ügyet, nem hiba, épphogy zseniális megoldás. Elegem volt azokból a játékokból, ahhol mission failed lett pusztán attól, hogy valamit nem a fejlesztők kénye-kedve szerint csináltál. Eddig számomra ez az év játéka. Lehet, nem olyan tartalmas mint a GTA IV vagy a Skyrim, de ilyen játék még tényleg nem volt soha. :)

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#35) KubanitoS válasza Silenzio (#34) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pont most "oldottam meg" a Golden butterfly ügyet. A feleséget megölik, két gyanusított van: a férj és egy pedofil csávó, aki egy középiskola parkolójában kukkolta a lányokat, ahol a feleség autóját később megtalálták. Ennek ellenére a férj ellen mutatott minden bizonyíték, a bizonyítás során is minden klappolt, a kikérdezéskor jól ítéltem meg mikor hazudott és ezt bizonyítékokkal tudtam alátámasztani. Ennek ellenére a csávó végig azt állította nem ő volt.

A pedofil csávónál viszont ott volt a feleség nyaklánca, de ezt nem tudtam az ügyhöz kapcsolni.

A férjet elítéltettem, a pedofil szabadlábra került. A két ember nem is ismerte egymást és a férj szerintem biztosan bűnös volt.

1 csillagot kaptam az ügyre + a főnök is lecseszett

Tényleg bonyolult játék ez...

Mivel úgy tűnik ez a fórumrészleg a mi kis saját szemétdombunk lett, örülnék ha leírnád majd te mire jutottál ezzel az üggyel. Tényleg érdekelne.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#36) Silenzio válasza KubanitoS (#35) üzenetére


Silenzio
addikt

Na ugye. És nem csak bonyolult, állati menő is. Ha eljutok odáig, megosztom, mi történt.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#37) hcl válasza KubanitoS (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Abszolút realista, ahogy látom... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Silenzio válasza KubanitoS (#35) üzenetére


Silenzio
addikt

Na, megcsináltam az ügyet. A bizonyítékok mindegyike előkerült, két rossz interjú döntésem volt mindössze a 16-ból. 5 csillagot kaptam.

<spoiler alert> Az a lényeg, hogy nincs jó vagy rossz megoldás. Pl. a pedofil csávó tud az overálról, ismeri a rajta lévő monogramot. Ennek ellenére azt állítja, csak érintőlegesen találkozott a kocsival és az arany pillangóval. A kötél fajtájára mindketten negatívan reagálnak, semmi jelentősége nincs, mi a foglalkozásuk. A férj veterán, a pedofil csávó meg imád fojtogatni - vagy csak ironizál, mert egy pszichopata seggfej. Nem lehet dönteni, a kötél beszerzésének meg nincs köze a foglalkozásukhoz.

Utánaolvastam fórumokon, mindenki kétségbe van esve, ki lehetett valójában a gyilkos. Nincs jó megoldás, ez a titka a dolognak. Vád alá helyeztettem a pedofilt, mert klasszikus pszichopata és volt pár ellentmondásos könnyelműség az egészben. A férj viszont azért akarta elégetni a véres cipőt, mert gyanúba keverte volna, pedig nyúlvér. Elhittem és jó megoldásnak könyvelte el a program.

A lényeg pedig: a főnök azért cseszett le, mert ismerte korábbról a pedó csókát, és elvárta, hogy rács mögé kerüljön függetlenül az igazságtól. Még Rusty is célozgat rá, hogy csukassuk le a patkányt, a gyereknek az apja mellett a helye, ha ő a gyilkos, ha nem. <spoiler vége>

A fentiek fényében nem csak hogy bonyolult, de még zseniálisabb, mint eddig. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#39) KubanitoS válasza Silenzio (#38) üzenetére


KubanitoS
veterán

Valóban. Kicsit tovább játszottam és egy egészen jó kis történet alakul ki Mr. Dáliával a középpontban. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#40) Silenzio válasza KubanitoS (#39) üzenetére


Silenzio
addikt

Sejtettem. Ez nagyon érdekes, olyan Frankeinstein-effektus, hogy az első áldozatot hívták Black Dahliának, aztán ráragadt a gyilkosra a titulus. Csak a miheztartás végett: nem tudom mi a játék vége, de sosem kapták el. :D

Amúgy nem csak ebben korhű a játék. A McCarthy-korszak kommunista üldözésére rengeteg riport, rádióhír stb. utal. Akkoriban felforgatták egész Hollywoodot, rengeteg nagyság azért menekült el, mert megvádolták kommunizmussal. Chaplin például. Az USA történelmének legundorítóbb pár éve a Nixon-korszak mellett. .)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#41) KubanitoS válasza Silenzio (#40) üzenetére


KubanitoS
veterán

Na most ezzel az a baj, hogy én már nem emlékszem az előző ügyekre se teljesen. A kutya se gondolta volna, hogy itt összefüggéseket kell majd keresni. Lehet elkezdem elölről az egészet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#42) Silenzio válasza KubanitoS (#41) üzenetére


Silenzio
addikt

Megfejtettem a Black Dahlia-gyilkosságok elkövetőjének kilétét. Nem volt nehéz, csak tele von iszonytató ügyességi részekkel. Az irányítás meg sajnos nem olyan jó mint az Assassin's Creedben. :P
Nem szükséges előlről kezdened, a bizonyítékok újra előkerülnek, de a játék nem várja el tőled, hogy emlékezz az elkövetőkre és a bizonyítási eljárásra. Teljesen rendhagyó a küldetés, elme-hajsza a városon át.
Viszont Shelley-versekből kell kihámozni, hová kell menni nyomozni, így vagy végigjátszással nyomhatja az ember, vagy ha anyanyelvi szinten beszél angolul, vagy ha ismeri L. A.-t, esetleg már annyit kocsikázott a városban, hogy összegyűjtött minden nevezetességet képeslapon. Azokat használja fel ugyanis a játék. Furcsa mód, ha nem szórakoztál ilyennel, sokkal könnyebb a dolgod, mert egy kis kérdőjel formájában megjelenik a térképen az eddig hírből sem ismert, új helyszín. :P Én persze szorgalmas voltam, így szoptam mint a torkos. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#43) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nagyon jól hangzik amiket itt írtok! :)
Topik megy oldalra, én meg még jövök!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44) KubanitoS válasza Silenzio (#42) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezt inkább nem olvasom el teljesen, nehogy spoilerezzél nekem itt valamit. A játékot hanyagoltam az utóbbi időben, tegnap toltam egy kicsit és az egyre inkább szembetűnő, hogy ez bizony nem minijátékok sorozata, hanem az ügyek között összefüggések lehetnek. Simán kiderülhet egy új ügy során, hogy rossz embert ítéltettél el régebben. :D

(#43) rup1u5: Nagyon helyes, majd jöhet egy kis élménybeszámoló. :K

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#45) Silenzio válasza KubanitoS (#44) üzenetére


Silenzio
addikt

Igen, a játék második fele később egy egésszé áll össze, de az benne a zseniális, hogy a az utolsó két nap eseményeiig mégsem lehet összerakni, miről szól ez az egész. :) Nagyon hosszú volt és elég katartikus a vége. Szerintem kár volt az L.A. Confidentialt nyúlniuk, mert sokkal jobb sztorit hoztak össze. Szerintem holnap megírom a tesztet és talán még a héten vagy hétfőn felkerülhet. Aztán átnyergelek Batmanre. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#46) slice14 válasza Silenzio (#45) üzenetére


slice14
veterán

Sziasztok kéne egy kis segítség. Múlkt hét pénteken megvettem a játékot Steam-en, de mikor inditanám akkor ezt adja be.

Fent van minden ami kel hozzá

Vagy ha nem ez akkor meg a Loading végén kiírja hogy lanoire működése leállt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#47) Razim K. válasza slice14 (#46) üzenetére


Razim K.
tag

...és te használsz ilyen XBOX-KONTROLLER-EMU progit?
A xinput az ahhoz van:)
-ha igen,tedd be a játék mappájába a dinput8.dll-t is,mert ennek kell mellé...
-még az is lehet,hogy nem tetszik neki a kontroller emu...ez a fajtája.(itt az enyém: [link])
-ha meg nem is használsz xboxkontrollert...sem kontroller emut,akkor a xinput.dll nem kell a játékmappába...

(#48) slice14 válasza Razim K. (#47) üzenetére


slice14
veterán

Nem használok, de akkor miért kéri?

Meg ha nem ezt írja ki akkor meg azt írja hogy művelet leáll.

Vagy esetleg a legfrissebb Catalyst kel hozzá? Nekem a 11.10 van fent.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#49) slice14 válasza slice14 (#48) üzenetére


slice14
veterán

Bocsi de lejárt az 5 perc...

A rendszerem

AMD Athlon 64 2. GHz
4GB RAM
ATI Radeon HD 5750 1GB

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#50) Razim K. válasza slice14 (#49) üzenetére


Razim K.
tag

a xinput.dll az csak kontrollernél van pedig...
-nincs is bedugva semmilyen kontroller?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  L.A. Noire
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.