Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Kvm kapcsoló

Hozzászólások

(#1) Szaky


Szaky
tag

Szevasztok! Hasznal valaki ilyet? Tud valaki tipust ajanlani? Szuksegem lenne infokra barmilyen CPU switch-el kapcsolatban. Koszi elore is.

(#2) Szaky


Szaky
tag

senki?

[Szerkesztve]

(#3) l@czko válasza Szaky (#2) üzenetére


l@czko
tag

SZia!

Barátommal beszélgetek épp és kérte,hogy szúrjam be neked az Ő tapasztalatát:

''...[23:24] Fiqsz: Nekem pl az Aten termekei bejottek, www.aten.com . Tapasztalatom szerint a mechanikus atkapcsolonal a kep szellemkepes lesz, illetve fugg az elettartam az atkapcsolas szamatol, de az Aten KVM kapcsolokkal teljesen jo kep erheto el meg nagyobb felbontasban is . Ctrl + 2xscroll_lock es maris lehet valtani a gepek kozott. Jelenleg 1280x1024@100Hz-en hasznalom es semmivel sem rosszabb a kep, mintha nem hasznalnam az atkapcsolot. ...''

by Fiqsz

Ennyit írt hirtelen,talán hasznát veszed!

(#4) Szaky


Szaky
tag

Koszonom szepem, erre voltam kivancsi, hogy milyen a kepe, pl egy aten-nak, ilyet neztem ki...

Esetleg azt meg meg tudnad irni, hogy pontosan milyen tipusut hasznal?

koszi

[Szerkesztve]

(#5) fiqsz válasza Szaky (#4) üzenetére


fiqsz
csendes tag

Bővebben: link egeszen pontosan ezt.
Ehhez van kabel is, ergo semmit nem kell venned, sooot asszem az osszeshez adnak kabelt. Ehhez pl van audio kabel is, tehat a hankimenetet is atudod kapcsolni vele, ha meg nem kell, akkor nem dugod be. Ellenben jol nezd meg, hogy pontosan mijjen is kell neked, mert van olyan, aminek az egyikfele pl nem PS/2 portos, hanem USB-s, a masik fele meg csak PS/2-es. Jaaa es mukodik USB-s egerrel, amin van USB->PS/2 atalakito. Illetve nekem a manualisnal pl ha leallitottam a gepet, akkor leallitotta az egeret is, szoval meg mielott leallt volna a gep, azelott kellett atkapcsolnom, kulonben a masik gepnel nem volt eger , de ezzel ijjen problema nincs. Kisker ara, hogy 12000-15000 forint korul lehet.
Bővebben: link oldalon talalsz mindenfelet, es a Cegunkrol menupont alatt van egy ket hozzaszolas,amit a kiskerek irtak a cegrol, ergo gondolom akkor ott meg is tudod venni ezeket. Ha pedig tudsz nagykerben vasarolni, akkor az Alphasonicnal megteheted. Jaa arra figyelj, hogy az alphasonic honlapjan pl pont ahhoz a tipushoz nem az a kep van, amilyen tenylegesen. de a gyarto honlapjan ott a jo kep szerepel.

pa' pa' fiqszvoltam

(#6) l@czko válasza fiqsz (#5) üzenetére


l@czko
tag

Szóval Ő a barátom! :)
Asszem kimerítő infót kaptál! :D

Örülök,hogy nem voltál lusta regisztrálni fiqsz! :D:D

(#7) fiqsz válasza l@czko (#6) üzenetére


fiqsz
csendes tag

Hat most emiatt nem furodhettem meg, mert a regisztracio elvette az idomet :C

pa' pa' fiqszvoltam

(#8) Szaky


Szaky
tag

Sorry, hogy miattam lecsusztal a furdesrol... :) Koszonom a kimerito valaszodat.

(#9) fiqsz válasza Szaky (#8) üzenetére


fiqsz
csendes tag

Annyi baj legyen :D egyszer elunk... (megjegy.: meg mostsem voltam furdeni :DD)

pa' pa' fiqszvoltam

(#10) Rafi X


Rafi X
csendes tag

Kérdés: a kapcsoló használatától nem sérül a monitor, vagy a képminőség egy idő után?

(#11) Pompi válasza Rafi X (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem. Miért sérülne? :F

Feel Good Inc.

(#12) atuci


atuci
senior tag

hali

Én már használtam Aten, Conceptronic és Gembird KVM kapcsolókat is, automatát-manuálist vegyesen, ha kevés szívást akarsz magadnak, akkor ATEN vagy Gembird típust veszel , azok nagyon jól működnek.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#13) Bure


Bure
tag

Üdv.

Van egy kicsi problémám. Van egy PS2-es KVM switchem (D-Link DKVM-2K) amibe az asztali gépem és a laptopom van bedugva. Váltás közben a laptopról mindig rögtön visszavált az aszali gépre. Valószínűleg azért - legalábbis más nem jutott eszembe - mert mivel a laptopomon nincs PS2, ezért csak a videokábel van a laptopon bedugva. Ami nem is baj, mert igazából csak a képet akarom megosztani. Az asztali gép PS2 csatlakozói rendesen be vannak dugva, működik is, mikor oda váltok.

Kérdésem: tényleg azért nem enged átváltani, mert nincs bedugva a laptopba a PS2 (tehát a KVM tényleg csak ''KVM''-switchként, és nem ''V''-switchként működik); illetve, hogy orvosolható-e a probléma egy PS2/USB átalakítóval a laptopba dugva. :F :F :F

Commodore 16, 16Kb memória, 90 perces kazetta, távirányítós szines tévé...

(#14) Angelevics


Angelevics
csendes tag

Sziasztok!
Használ valaki Aten CS-62U KVM switch-et (vagy hasonlót)? Vélemény, tapasztalat? Elsősorban a monitor képének romlása érdekelne, ugyanis nemrég vettem egy D-Link-et, de az siralmas, muszáj lecserélnem... 1600x1200 felbontású HP CRT monitorom van 85Hz frissítéssel.
Olvastam valahol, hogy nem árt ehhez egy külső tápos USB hub, mert különben gond lesz az USB egérrel, billenytűvel, mert nem kapnak rendesen tápot, ha az egyik gép nem megy. Igaz lehet ez?

(#15) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Két gépem van, amit Conceptronic KVM Switch-csel kötök össze. A probléma az, hogy a nagygépemen bekapcsolás után 4-5 percel a monitor (Samsung T220, 1680x1050-es felbontásban) elkezd vibrálni, zizegni, stb. A kisgépre való átkapcsoláskor pedig azt látom, hogy ott a kép abszolút zavartalan.

Próbáltam azt is, hogy kihúzom a kisgépből a monitorkábelt, hátha az zavar be, de a helyzet változatlan. Ha direktben kötöm a főgépre KVM nélkül a monitorom, szintén D-SUB-bal, a zavarnak semmi jele, tiszta a kép. Vagyis 100%, hogy a swich terén van a gond. Ugyan úgy tiszta, ha DVI-jal van közvetlenül rákötve a gépre. Sajnos a KVM csak D-SUB-os, így ki sem tudom próbálni, hogy milyen lenne DVI-jal.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#16) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#15) üzenetére


Anubis_9
őstag

Megoldódott a probléma: a kisgépen és a nagy gépen is egyaránt 60 Hz volt beállítva képfrissítésnek. Amint áttettem a 75 Hz-re a nagy gépen, egyből tiszta lett a kép.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#17) ottzoli


ottzoli
csendes tag

Sziaztok!

Tud valaki segíteni KVM ügyben? Vettem egy Conceptronic 2 portos PS/2-es switch-et. Az egyik portján (mindegy, hogy melyiken) egy "összelapátolt" gép van. Ez teljesen jól működik.
A másik gép egy Fujitsu-Siemens Scenic E600-as. Ennek boot alatt még él a billentyűzete ha viszont jön az op. rendzser akkor se egér se bill. Mindkét gépen XP van. A Siemensen SP3 (SP2-n se működött) a másikon SP1. A kábeleket, portokat felcseréltem, az egyik mindig működik a másik (Siemens) nem. Azt sejtem, hogy vmi oprendszer beállítás kell hozzá de mi? A gyártó honlapján javasolt USB legacy = disabled a BIOS-ban.
Köszi előre is!

(#18) dany27


dany27
őstag

hali vettem egy ATEN cs62 KVM switchet!
A pröbléma következő, az hogy az egér érdkesen müködik, akad össze vissza reagál!
Az baj hogy USB-->PS/2 átalakítóval vannak rádugva a cuccok??
Mert mind a bill mind az egér USB-s...

Mi lehet a gond??

(#19) dany27 válasza dany27 (#18) üzenetére


dany27
őstag

Már semmi megoldódott!! Kicsit kontaktos volt az átalakító! :R

(#20) heaven


heaven
tag

Érdeklődni szeretnék, ha 1 gépet szeretnék 2 munkaállomásról használni, akkor milyen KVM switch kell? Tehát 1 gépre 2 monitor+egér+billentyűzet?
Ez jó hozzá: D-Link DKVM-2K?

[ Szerkesztve ]

(#21) nyunyu válasza heaven (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahhoz minek KVM switch?

Radugsz 2 monitort a videokalyhara, beallitod, hogy ne extended desktop legyen, hanem mirror, 2 eger+2 billzettel meg barmelyik alaplap megbirkozik, max egy USB hub kell eleje, ha nincs eleg szabad USB port.
(Bar meg az se kell, siman mukodik a PS/2 billzet meg az USBs egyszerre, egernel detto.)

Egyebkent meg egyik PC sem alkalmas arra, hogy 2 felhasznalo egymastol fuggetlenul hasznalja, mivel egy billzetpuffer meg egy egerkurzor van, azt hasznalja az osszes radugott beviteli eszkoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Találkozott már valaki DVI os KVM switchhel?

Értem én...

(#23) nyunyu válasza KicsiUbul (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

Aten CS62D, vagy ha USB-set akarsz, akkor CS62DU?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) KicsiUbul válasza nyunyu (#23) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Igen pont a CS62DU lenne a nekem való. :R

Csak hát 25E HUF.

Értem én...

(#25) nyunyu válasza KicsiUbul (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebbol lehet valasztani, mas gyartoban meg nem lattam DVIset.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) KicsiUbul válasza nyunyu (#25) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Na igen. A választék a kell vagy nem kell. Végül is nem is lenne annyira vészes, ha tudnám, hogy megfelelően tudom használni egy 24" full HD monitorral is.
Kár, hogy ilyen spécibb cuccokat ne tesztelnek itt PH-n. :(

Értem én...

(#27) Core2duo6600 válasza heaven (#20) üzenetére


Core2duo6600
veterán

hálózatba kötöd mind a 3 gépet.
És azt amelyiket el akarod a többiről érni, beállítod a remote desktopot, majd rákapcsolódsz, az adott gépen server os t kell használj az enged egyszerre 2 bejelentkezést.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28) Afropapa


Afropapa
csendes tag

Sziasztok!

Van én nékem egy 1680*1050 es monitorom és egy netbook-om, ami 1024*768.
A nagy monitor és az asztali gép digitális csatlakozású de a netbook-on analó a monitor csatlakozás.

1-Ha vennék egy ATEN CS62DU Switch-et, akkor a netbook részéről digitális-analóg átalakítóval tökéletesen működhetne?

2-átkapcsolásnál a netbook tartalmát automatikusan 1024*768-ban látnám a nagy monitoron?

Köszi

Krisz

(#29) Spiler666


Spiler666
csendes tag

Sziasztok!
Van egy nagyon nagy gondom!
Van több darab ATEN KVM-ünk (Model name: KVM EXTENDER., Model No: CE250 al )
Ezeket többen használjuk, elméletileg mindenki szakszerűen. Mostanában viszont fellépet egy hiba, valami ami miatt sorban elszálltak, vagyis bill, egér elméletileg van de kép nincs.
Amelyik garanciális volt megcsináltattuk, de rövid időn belül újra fellépett ez a dolog :S
Írtunk a gyártónak is ezzel kapcsolatban, de semmi válasz..

Valaki találkozott már ezzel a problémával? Vagy esetleg tud segíteni?

Üdv: Spiler

NÉZZETEK BE HOZZÁM! ;) OLCSÓBB MINT MÁSHOL! ELADÓ TERMÉKEIM: http://hardverapro.hu/tag/spiler666

(#30) sonar válasza Spiler666 (#29) üzenetére


sonar
addikt

Gondolom földelési probléma lehet.
Meg kell nézni, hogy a védőföld jól van-e bekötve ;)

@Krisz
1. Tapasztalat az, hogy nem, mert VGA->DVI konverter nincsen! Csak fordítva müxik. DVI-ból tudsz VGA-t csinálni. (illetve a DVI csatiban bizonyos erekbe bele van drótozva az analóg jel.)
2. Attól függ hogyan állítod be, clone nak vagy extended desktopnak. Clone-nál nincs lehetőség a felbontás változtatására, másiknál igen.

Inkább azt nézd meg, hogy a monitorodon nincs-e analóg bemenet, és akkor egy sima vga-s kvm-mel meg lehet oldani. Esetleg nem-e DVI-I-is [link] a monitor csatija? Mert akkor egy Y kábellel [link] be lehet kötni mindkettőt (analóg és DVI is egyszerre, de egyidőben csak egyiket tudja kezelni!)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#31) Spiler666 válasza sonar (#30) üzenetére


Spiler666
csendes tag

Köszönöm a választ Sonar!!
Mások válaszát is szívesen hallanám....

Üdv

NÉZZETEK BE HOZZÁM! ;) OLCSÓBB MINT MÁSHOL! ELADÓ TERMÉKEIM: http://hardverapro.hu/tag/spiler666

(#32) Spiler666 válasza Spiler666 (#31) üzenetére


Spiler666
csendes tag

"Gondolom földelési probléma lehet.
Meg kell nézni, hogy a védőföld jól van-e bekötve ;)"

Hogyan tudom tesztelni h jól van e bekötve?

NÉZZETEK BE HOZZÁM! ;) OLCSÓBB MINT MÁSHOL! ELADÓ TERMÉKEIM: http://hardverapro.hu/tag/spiler666

(#33) sonar válasza Spiler666 (#32) üzenetére


sonar
addikt

Két megoldás van. De csak saját felelősségre mert 230 nem játék!!!

1 A használt konnektorban a fázist meg a védőföldet összekötöd. Le kell, hogy csapja a biztosítékot, megszakítót
2. Égőt kötsz a fázis meg a védő föld közé, és világítania kell.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#34) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Van egy 4 portos Aten USB -és KVM kapcsolóm.
A pontos típusa
CS64U

A bajom az, hogy időnként kialszik a billentyüzet ledje (num lock), ha több és akkor mindegyik, és nem is müködik, majd néhány mp múlva, ismét rendben van
Független attól, hogy épp hány gépet használok.
Mi lehet a gond ?
Ha 4 gép van rajta akkor is elő jön, tehát nem az, hogy nem kap elég áramot 1 gépből
1 USB és tasztatúra van rajta, Logitech Internet 350 tíő.
És egy szintén Logitech drót nélküli egér, ilyen 2 is van, egy Mx 1000 es, hol meg egy G7 es.
Az egértől a jelenség független
Kép végig van, hang is, ha épp szól valami, és ha be van kötve
Csak a bill. megy el.

Nem értem mi lehet a gond , a bill, ha éppen megy, akkor hibátlanul.
Az egér mozgása sem áll meg !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#35) radi8tor válasza Core2duo6600 (#34) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbáltad másik billentyűzettel is? Lehet nem szereti a KVM a billentyűzetet.
Régebben jól működött és csak most kezdte ezt a jelenséget? Akkor a KVM romolhatott el.

⭐ Stella

(#36) Core2duo6600 válasza radi8tor (#35) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szia !

Igen jó volt korábban ugyanezzel a billel.
Idönként rájön, hogy villognak a bill lámpái és ekkor nem veszi be az betüket.
Most éppen a gép futása közben kezdte.
És elég idegesítő.
De az lesz, hogy majd hétfőn megpróbálom egy másik tasztaturával.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#37) ljungberg


ljungberg
tag

Olyat lehet csinálni, hogy 2 monitor (kiterjesztett asztallal), de 2 gépen akarom ezt kvm switch-el?

Tehát egyik gép is két monitort használ, ha átváltok a másik gép is monitort használ.

(#38) ljungberg válasza ljungberg (#37) üzenetére


ljungberg
tag

Megválaszolom azért magamnak :D

Nem, nem lehet.

A megoldás matrix switch

[ Szerkesztve ]

(#39) tptp83 válasza ljungberg (#38) üzenetére


tptp83
újonc

Sziasztok! Én is sokat gondolkoztam KVM kapcsolón, de végül a ShareMouse nevű program mellett döntöttem. Mindent tud amit egy kapcsoló, de szerintem olcsóbb és kényelmesebb megoldás. Windows és Mac-et is egyaránt támogat. Ami számomra a legfontosabb volt, hogy a vágólapot is meg tudjam osztani az otthoni gépek között, talán én ezt a funkciót használom a legtöbbet. Egy próbát mindenképp megér, van otthoni ingyenes verziója is 2 gép 2 monitor felállásig. Remélem tudtam valakinek segiteni!

Üdv

(#40) korren válasza ljungberg (#38) üzenetére


korren
aktív tag

Köszönöm, pont hasonlóban gondolkozom.

Találtál estleg vmilyet, ami nem ~90.000- HUF környékén van?

Irtózatos drágák 2x2 HDMI porttal is.

-I like the misery. -I like this world!

(#41) Ed_007 válasza korren (#40) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Elég régen volt bejegyzés KVM switch témában, de hátha tapasztalat gyűlt a kolléga uraknál. :-)
Ezzel a kapcsolóval szemezek és érdeklődöm, hátha van személyes tapasztalata valamelyik fórumtársnak:
https://www.amazon.com/TESmart-Multimedia-Multiple-Consoles-Keyboard/dp/B07F6XFVZ3/ref=pd_sbs_147_2/146-4118060-7394667?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07F6XFVZ3&pd_rd_r=a810d904-910e-4b09-ba54-373fc5c0f5d4&pd_rd_w=h02py&pd_rd_wg=tkXM0&pf_rd_p=7cd8f929-4345-4bf2-a554-7d7588b3dd5f&pf_rd_r=DE95YA4D1AQ6WR0X7672&psc=1&refRID=DE95YA4D1AQ6WR0X7672
Ha belefutottatok már, és megírjátok a véleményeteket, megköszönném...

(#42) tomcsi80


tomcsi80
csendes tag

Sziasztok,
Tudna valaki segíteni, hogy milyen KVM switch az, ami lekezeli a cooler master ck550 billentyűzetet?
Jelenleg egy ATEN CS692-t használnék, de itt hamar kiderült, hogy ezt a billentyűzetet nem kezeli, és nem tudom, hogy ez amiatt van, mert a KVM switchen USB 2.0 van csak, vagy más probléma van-e. (Fogok nézni egy firmware upgrade-t rajta, de nem hiszem, hogy ez megfogja oldani...). Esetleg ha valakinek van ötlete, hogy hogyan lehetne ezt megoldani az említett dolgot, azt is megköszönném. Pl.: egy USB 3.0-s switch-et raknék be a KVM helyett, és a monitor váltást megoldom máshogy.

Köszi előre is a segítséget!

"When you 're playing a Championship, it's not a matter of life and death. It's much more than that!"

(#43) Véreshurka válasza Ed_007 (#41) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Én is TeSmart-ot nézegetek. Megvetted végül? Ha igen, mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#44) Véreshurka válasza Véreshurka (#43) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Végül megvettem a TeSmart-ot. Most jött meg. Amint beszerelem a helyére írok még, hogy működik-e rendesen.Mindent adtak hozzá ami az amazon-os képen fellelhető.

El Psy Kongroo

(#45) Véreshurka válasza Véreshurka (#44) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nos beszereltem, de sajnos még nem tudtam normálisan kipróbálni, mert a monitorom vga bemenetes és nem tud ráváltani a kvm switch. Direkt ezért készültem ugyan egy vga - hdmi átalakítóval, de nem megy :W . Viszont kipróbálás céljából rákötöttem a tv-re, ott teljesen jól funkcionált. Az egér illetve a billentyűzet 1-1 2 m-es USB hosszabbítóval volt rákötve, nem volt gond vele. Amint beszerzek egy hdmi-s monitort jelzem majd a fejleményeket.

El Psy Kongroo

(#46) tomazin válasza Véreshurka (#45) üzenetére


tomazin
veterán

Azota esetleg tapasztalat?

(#47) tomazin


tomazin
veterán

Akkor egy kis összegzés az eddigi kutatásomból:
Itthon kb 20k a minimum amiért adnak hdmi képes kvm switchet 1 monitorhoz, 2géphez. Kínából, amazonról meg lehet oldani 30$tól indulva, viszont aki a munka/játékos gépét szeretné így vezérelni sok olyanba belefuthat, amitől le fog konyulni a szája:
1. A kvm switchek nem továbbküldik a jelet a bill/egér esetében, hanem értelmezik és azt küldik ki. Tehát a multimédiás funkciók kérdésesek, hogy fognak-e működni.
2. Fentebb beszélt TeSmart esetén a leírásban az szerepel, hogy csak a sima, egyszerű billentyűzetet támogatják. tehát mechanikus/gaming keyboardot nem.
3. A felbontás is egy csomó helyen kérdéses, mert ált. mindenhol a 4k@30hz van leírva, de hogy alacsonyabb felbontásokon mit tud az már annyira nem.
4. A free/r-syncet nem fogják tudni. találtam egy olyat ami freesyncet tud, és a videó pillanatában (2017) küzdöttek a rsynccel, de iszonyat árban van.

Fenti mellett próbáltam az ugreennel szót érteni, hogy legalább a mechanikus bill/gamer egér kombóra valami választ kapjak, de magát a problémát sem akarták megérteni.
Szóval nem valami rózsás a helyzet a témában...

(#48) Véreshurka válasza tomazin (#46) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ha neked fontos, hogy játékot is tudj játszani a KVM switch mellett, akkor valószínűleg nem a TeSmart lesz a KVM-ed. Ezt nem is tudnám tesztelni, mert egyrészt nincs ilyen jellegű billentyűm vagy gépem, másrészt nem szoktam játszani gépen. Nekem az alábbiak vannak rákötve: egy pfSense-t futtató miniPC, egy linux-ot futtató miniPC és 2 db win10-et futtató laptop. Amire nekem kellett a KVM switch arra egyelőre tökéletesnek túnik.

1. Én is úgy olvastam, hogy csak szimpla egér / bill. jelet küld a switch, de mint írtam ezt nem tudom tesztelni, hogy valóban így van-e
2. Nekem csak egyszerű billentyűzetem van, az megy rendesen
3. Gondolom itt is a játékok felbontására gondoltál. Amennyiben érdekel, egy fullHD-s monitorom van és tegnap letöltöttem a Kodi-t és ráengedtem az 1080p-s 30 és 60Hz-es Big Buck Bunny tesz videót, teljesen rendben vitte mind a kettő-t. Ha gondolod és érdekel esetleg a kisebb felbontású tesztvideókkal egy próba azt is meg tudom nézni.
4. Ezek nekem aki nem játszik gépen nem sokat mond :N . Viszont én is belefutottam a Level1 KVM-be (követem is a csatornát is) és el is gondolkodtam rajta, mert vlóban úgy tűnt, hogy az a KVM switch-ek szent grálja :) . Bár a TeSmart sem volt olyan hú de olcsó (230 eur amazon.de-rő), de végül azért is nem azt rendeltem meg mert: drágább kicsivel (a HDMI-s változatot néztem, mert nincs DP-om) így posta ktg-el, és áfa-val + az esetleges kezelési ktg-el is számolva (főleg DHL-el küldve) már nem érte volna meg nekem ; USA-ból jön és amikor néztem akkor indult be ott a járvány, lehet olvasni onnan induló és beragadt küldeményekről ; "csak" 4 gépet lehet rákötni, nekem meg mint már most látható tele van és még tervezek több gépet is hozzáadni (főleg miniPC-ket).

Amikkel eddig meg vagyok elégedve:

- távirányítás: a rack asztalomban van a VKM switch is és az eszközök is, jól jött az IR hosszabbító az asztalomhoz,
- rack-be szerelhető
- kaptam mellé 4 kábelt, így azokkal már nem kellet foglalkoznom
- szépen felismerik a gépek a beledugott pendrive-okat, működik is minden (írás, olvasás)
- USB hosszabbítóval is teszi a dolgát

Amik egyelőre nem nyerték el a tetszésemet:

- az RS232-es csatlakozóra még nem tudom hogyan tudnék felcsatlakozni
- a LAN csatalkozót még a lustaságom miatt nem tudtam bekötni a hálózatomba
- nincsenek külön AV csatlakozók a gépek bemenetei mellett, bár HDMI-n átjön a hang, de ha nincs hangkimenet a monitoron akkor még egy audio extractort be kell mellé szerezni
- nem tudom, hogy a KVM switch hibája-e vagy sem, de nem működik a képernyő akkor ha VGA port-ra van kötve akár HDMI-VGA kábellel, akár átalakítóval. Most még várok egy aktív átalakítóra, hátha azzal működni fog, majd azt visszajelzem.

Ha még kérdés lenne nyugodtan, most már hamarabb fogok tudni válaszolni. :B

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#49) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!
Windows 10 alatt használ esetleg valaki Aten CS62U KWM switch-et? Próbálok egyet összehegeszteni a gépemmel és a céges laptoppal, de valamiért csak az egeretismeri fel folyamatosan, a billentyűzetet nem amellett, hogy CS64U-nak írja a Gépház/eszközök rész (de ugye nem az...). Tudna esetleg valaki segíteni? :O

www.brczart.hu

(#50) Véreshurka válasza deathtania (#49) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szerintem ennek automatikusnak kellene lennie... A helyedben megkeresném a gyártót ők mit tanácsolnak.

El Psy Kongroo

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Kvm kapcsoló
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.