Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Külső rack vs. 2,5'' hdd hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) micro


micro
addikt

Sziasztok!

Van egy Mapower 2,5''-os külső combo (usb+fw) hdd rackem és egy 40 gb-os Samsung vincsim.
A múlt héten elromlott. Gondoltam a vincsi rossz. Visszavittem, tegnap kaptam egy újat.
Beraktam a rackbe, leformáztam, használtam.
Most megint elromlott.
A hibajelenség: Csatlakoztatásnál kattog a vincsi, de nem pörög fel.
Mi lehet rossz?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#2) micro válasza micro (#1) üzenetére


micro
addikt

Ja és próbáltam usb-n is meg fw-n is.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) zsborbas válasza micro (#2) üzenetére


zsborbas
aktív tag

szerintem a táppal van gondja. ha van külső tápellátási lehetőség, próbáld meg azzal is, gyanús hogy a rackeddel történt valami. nekem is van egy usb 2.0-s mobilrackem, már a második típus. az előző típussal hibázott a vinyó, a rack volt a hunyó. a mostani Transcend nagyon jól szuperál. ja és 60Gb-os vinyót használok benne.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#4) micro válasza zsborbas (#3) üzenetére


micro
addikt

Nincs hozzá külön táp, csak az aljzat.
A múltkor viszont a dupla usbvel sem ment. (most nincs itt az a kábel.)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#5) micro


micro
addikt

Bedugtam és kb 5 mp kattogás után felpörgött és el is indult.
Most megy, de meddig?
Mi lehet a bibi?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#6) erdoke válasza micro (#5) üzenetére


erdoke
titán

Kevés az áramellátás a motornak a felpörgetésre. Bizonyos gépeknél nálam is előfordul hogy nem elég az egy port. Két USB-s vezetékkel az egyiket egy USB->PS/2-re dugva használd. A PS/2 jóval nagyobb áramerősséget bír leadni az 5 V-ra.

A legjobb aláírás a héten

(#7) micro válasza erdoke (#6) üzenetére


micro
addikt

Hol lehet kapni ilyen ps/2 -> ''kisjack szerű'' kábelt?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#8) toroB


toroB
csendes tag

nahát nekem annyi gondom lenne, hogy: külső vipower ház, külön táppal, benne superrack egy 40GB s vinyóval. csatlakozás FireWire-ön. sztem mindent jól összedugtam, vinyót felpörgeti, de a gép mégsem látja (winxp sp2). A fire wire elvileg jó. digitcameráról ezzel megy. Mi a gond? lécci minél hamarabb, aki tud segítsen!

(#9) sas_sam


sas_sam
csendes tag

Hali!

Tudnátok javasolni pár helyet, ahol lehet venni ilyen 2,5''-os külső racket, ami USB2.0 ÉS FireWire portos egyben..? Köszi!
Én a ViPower VPA-25289 Bővebben: link racket néztem ki, de ezt bármilyen hihetetlen is, nem lehet nálunk kapni, mert a b*rom nagykerek nem hajlandók behozni, mondván ''Csak 10 darabos megrendelés esetén rendelnek'' és a mégh*lyébb kiskerek meg azt mondják a vevőnek, hogy ''nem rendelünk ennyit, mert nem fogy el''. Normálisak ezek?!?! De ha valaki tud olyan helyet, ahol ezt mégis megteszik nekem, akkor szóljon, mert ez a vipoweres cucc nagyon baba!!! Esetleg, ha lennénk 10-en, akkor meg tudnánk együtt rohamozni egy boltot.

(#10) sas_sam


sas_sam
csendes tag

up :)

(#11) erdoke válasza sas_sam (#9) üzenetére


erdoke
titán

Vinyóval együtt láttam itt jó áron. Postáznak.
Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#12) shift+ő


shift+ő
senior tag

Nokia telefonok töltője jó ehhez külső tápnak.

(#13) erdoke válasza shift+ő (#12) üzenetére


erdoke
titán

Miért, az 5 V-os? :F

A legjobb aláírás a héten

(#14) micro válasza shift+ő (#12) üzenetére


micro
addikt

Van egy 5,7V-os, az nem sok?
De a csatija is más.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#15) shift+ő


shift+ő
senior tag

Én STLabhoz használtam, ha nem volt elég az USB teljesítménye.
Amúgy az USB kivezetésen már nem midíg megy táp nélkül, próbáld meg közvetlenül az alaplapi USB-be dugni, az egy picivel ''erésebb''.

(#16) xcbiker


xcbiker
addikt

sajnos ezek a winyók érzékenyek a tápra.
Sokszor célravezető ha nem az elölre kivezetett usb-t használod.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#17) sas_sam válasza erdoke (#11) üzenetére


sas_sam
csendes tag

Nekem vinyó nélkül kéne.. akar a rák kifizetni annyi pénzt érte, amikor porosodik egy 80g-s...
Az a két féle, amit írtatok nincs már sehol?

(#18) micro válasza sas_sam (#17) üzenetére


micro
addikt

Bővebben: link?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#19) sas_sam


sas_sam
csendes tag

Az IOGEAR rack-eket ismeritek? nekem azt mondták, hogy ez lekezeli a 80 gigás vinyót... de pl. vipower SA2-es csak 40 ig megy.
Az iogear ráadásul még jól is néz ki és van rajta ki/be kapcs. Viszon -mily' meglepő?!- Mo.-on ebből sincs combó csatis.. csak USB2-es... és persze ebből sem hoznak be. Vegye csak mindenki az USB2-est... hihetetlen!

A Mapower linket köszi. Kicsit megijedtem tőle, mert a 80-as vinyómat nem feltétlenül akarnám kukába dobni... :(

Tényleg ennyire lehetetlenség itthon ilyen cuccokat beszerezni?! Próbált már valaki így külföldi online rendeléseket? Normálisan megy a dolog? Mert ha máshogy nem megy, kénytelen leszek úgy megrendelni... :F

(#20) sas_sam


sas_sam
csendes tag

up :))

(#21) Gyick


Gyick
őstag

Azt szeretném megkérdezni hogy a 2.5-ös külsö rack csatalo felülete ugyanojan mint 3.5-ös-é?Azt tudom hogy a dobozba nem megy bele a 3.5-ös vincsi.......

(#22) Rici válasza Gyick (#21) üzenetére


Rici
tag

Nem, egészen másfajta.
A 2.5''-ös külső rack-hez notebook hdd-t lehet illeszteni, a 3.5''-öshöz meg normál asztali gépbe való hdd-t.

(#23) Gyick válasza Rici (#22) üzenetére


Gyick
őstag

thx a hsz-t.

(#24) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérünk mindenkit, hogy a jobb áttekinthetőség érdekében a külső mobil rack-ekkel foglalkozó gyűjtőtopikban tegye fel a kérdését, ne nyissunk minden egyes problémának saját topikot. Ezt a topikot zártam.

5,25''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
3,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
2,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Külső rack vs. 2,5'' hdd hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.