Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szeretnénk egy gyűjtőtémát létrehozni a külső 5,25''-es mobil rackeknek. Ha bármilyen kérdésed van ezekkel kapcsolatban, kérünk, itt tedd fel! Ezzel párhuzamosan bezárjuk és átirányítjuk ide az összes ide vonatkozó kisebb mobil rack témát.

Kérünk mindenkit, hogy mielőtt felteszed a kérdésed, olvasd át a topikot, hiszen lehet, hogy már a választ is megtalálod!

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) DragStar


DragStar
tag

Nekem lenne is egy kérdésem:

Ebbe a rackbe belefér egy optikai meghajtó is?
Ha igen, akkor mennyire fogja birni az USB 2.0 átviteli sebessége mondjuk egy DVD iró szükségleteit???

Köszi...:C:C:C

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#3) Tsunami válasza DragStar (#2) üzenetére


Tsunami
senior tag

5,25-be belefér bármilyen optikai meghajtó. Akár 32x-esen is irhatsz ha ugy tetszik.

''három a kettő tizen''

(#4) Pompi válasza parandroid (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy ilyen 5,25''-ös külső periféria házban bármilyen 5,25''-ös helyre építhető eszköz működik.
Én kétféle ilyen periféria házat használok. Az egyik egy Mapower féle firewire-s box Bővebben: link ebben egy mobil rack keret figyel winchestereknek.
A másik szintén Mapower, de USB2-es házikó Bővebben: link. Ebből kettő is van az egyikben egy ősrégi Toshiba SD-R5002 DVD író van, a másikban egy Pioneer DVR-106D.
Egyik box sem túl dizájn darab, de a célnak megfelelnek.

Feel Good Inc.

(#5) DragStar


DragStar
tag

Köszi szépen a felvilágositásokat:R:R:R

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#6) Pacák válasza DragStar (#2) üzenetére


Pacák
senior tag

Vidd magaddal a meghajtót. Nem vicc, próbáld bele. Némelyiket rack -et elég rövidre szabták, és előfordulhat, hogy a lezáró csavar éppen csak tartja a rack végét.

Nem minden rack -ben fog menni nagy sebességgel a CD/DVD pörkölés. Ez a rack chipsetétől függ, és - szerintem - a rack tápegységétől is. Ali chipsetes rack -et pl. nem vennék másodszor.




Más
Egyéni problémám, de nekem pl. a win 2000 alatt CDburnerXP pro 3 és a Nero 5.5.8.0 alatt nem megy a Welland ME-340U2 rack -ben a CD írás. Az már félsiker, ha a törlés megy. Gépbe szerelve minden ok. Végig próbáltam az összes fellelhető freeware író progit 2000 alatt (ha gondoljátok leírom ide az összeset később), változó eredménnyel: írót látják, törlés még megy, rosszabb esetben az sem. Otthon win 98 alatt, a kőkori CeQuadrat féle write2cd íróprogi, amit gyárilag adtak a Philips írómhoz, szó nélkül megy a rack -be szerelt íróval. Céges gép XP alatt nero 5.5.8.0: nem is ismeri fel, hogy író van a rack -ben, csak sima olvasónak ismeri az írót, de amint írni próbálunk a beépített íróval fagy a Nero. Ha a külső rack -et leválasztjuk a gépről minden ok.

Lényegében nekem otthon nincsen gondom, de amint fejleszteni kényszerülök, mindjárt falba ütköznék. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy 2005 -ben, win98 alatt 4x -es sebességgel írjon CD -t a kisfia fotóiról, mint én otthon. Ha elkezdem most feszegetni a témát, akkor talán később nekem is jól fogy jönni a megoldás, mások meg örülnek, hogy készen kapják a megoldást a topikból. Leesett állal álltam, mikor a PH! keresője kidobott egy rakás találatot, egy csomó félbamaradt topikkal a témában. A nagy gond ráadásul az, hogy itt a fórumon kapkodunk fűhöz- fához, millió kicsi topik nyílt már és teljes a káosz.


Innentől fontosabb lesz. Amit az elefánt-emlékezetemben megőriztem:
- Vipower és talán a Vantec keretekkel lehet jól járni, ha írni szeretnénk bennük.
-Ha kevésbé szeretnénk a processzort terhelni és a pénztárcánk engedi, akkor lehetőleg firewire portos eszközt vegyünk. Ha nem, akkor marad az usb 2.0, de nem szabad csodálkozni, ha összeségében nem bírja a rendszer a közel 16x -os DVD írást.
- A lényeg ezeknél a külső készülékeknél a mobilitás, nem a nagy sebesség.
- Extrémebb esetekben az olcsó keretben lehet, hogy nem is lehet szórabírni az írót, mint író. Lehet, hogy csak olvasóként működik.
-Nem minden az olcsó keret hibája, előfordulhat, hogy szoftveres bug, vagy inkompatibilás miatt nem látja az íróprogi az usb -s rackben az írónkat.




Látom jó hosszú lett, de legalább újabb kérdéseket gerjeszt. Az se baj, ha betér ide PPéter és Erdoke is a fórumról, legalább kiigazítaják a sok baromságot, amit leírtam. Ezért fórum a fórum. :D

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#7) Pacák válasza Pacák (#6) üzenetére


Pacák
senior tag

Basszus, rosszul kerestem, azért nem találtam meg eddig ezt a cikket, pedig emlékeztem rá, hogy van a rack -emről cikk.
Bővebben: link


Nuclear launch detected

(#8) Pacák


Pacák
senior tag

Most játszunk már olyat, hogy aki erre jár és nem egy adott cég gyári kombóját használja a külső keretnek és a CD/DVD írónak, hanem egy külön vásárolt meghajtót és keretet az írja ide a típusokat/tapasztalatokat. Köszi.

Nuclear launch detected

(#9) Pompi válasza Pacák (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Akkor én már jártam itt ;)

Feel Good Inc.

(#10) Pacák


Pacák
senior tag

Akkor ideírom:

A kőkori, dobozos Philips 4x -es CD írómat használom, a gyári write2cd íróprogival win98 alatt, ebben a keretben: Bővebben: link. Minden más írószoftverrel történő próbálkozásom eddig csődöt mondott. (Munkahelyen win2000 alatt ill. XP alatt gyári teljes nero 5.5.8.0, ismerősnél win 2000 és CDburnerXPpro 3, burn 4 free, deepburner, HT fireman alatt sikertelen próbálkozások.)

Szerk.: csak a keretben történő próbálkozások sikertelenek, gépbe szerelve mindegyik szoftver hibátlanul lekezeli az írómat. De ugye azért van a külső keret, hogy ne kelljen csavarozni. :DDD

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#11) erdoke válasza Pacák (#6) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos az optikai meghajtókhoz keresni kell a külső keretet, a többségükkel nem lehet rendesen (= 4X sebesség fölött ;]) DVD-t írni és olvasni.
Ami szinte minden íróval megy rendesen, az a Prolific 3507-es chipre ápülő kombó keret (USB 2.0 + firewire). Ilyen a mustárban kapható Welland vagy Vantec Nexstar2 5,25'' kombó keret pl.

USB-n ennek ellenére kiffulad a sebesség valahol 15X és 16X írás/olvasás között, de külső keretben senki ne akarjon 16X sebességgel írni, az olvasás meg úgyis mind1, pár másodperccel tovább tart a rippelés. Firewire kapcsolaton keresztül nálam nem volt gond a 16X sebesség elérésével (nekem a Vantec NexStar2 keret van, hvernak a Welland). Ezek a sebességek függetlenek a használt szoftvertől, ugyanez van Nero ASPI-n és SPTI-n keresztül is (DVD Decrypterrel).

A legjobb aláírás a héten

(#12) Pacák válasza erdoke (#11) üzenetére


Pacák
senior tag

Én momentán annak örülnék, ha a CD írás menne, mikor behozom az írómat. Vesztemre Ali chipes a keretem. :(

Nuclear launch detected

(#13) craine12


craine12
tag

NEC ND-3540 és Welland 340U2 (Ali chipset), tökéletesen működik, azaz:

- DVD írás 8x-osan (16x-osan nem próbáltam, a minőség előtérben van a sebességgel szemben, a 8x-os is csak próbák erejéig)
- DVD olvasás 16x-osan (még egy kis föle is volt)

Mindezt Neroval és DVD Decrypterrel is.

No woman. No cry. No kidding.

(#14) Pacák válasza craine12 (#13) üzenetére


Pacák
senior tag

Érdekes. Ugyanez a keretem, de CD íróval. A saját gyári progin kívül más nem használható, az meg csak 98 vagy nt4.0 alatt megy. 2000 alatt írásnál IO hibával áll le a legtöbb íróprogi, a maradék kifagy. :( Semmi más huncutság nincs felrakva, ami bekavarna. Nincs Daemon Toolsom, se semmi más.

Ha sikerül, akkor elhozatom az íróm dobozát a tesómmal, mert benne van mindenféle okosság, meg az íróprogi telepítő CD. Hátha kiokoskodok valamit. Hiába, költözés után sokminden utólag hiányzik.

Szerk.: melyik nero ez? A legújabb?

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#15) craine12 válasza Pacák (#14) üzenetére


craine12
tag

Nálam sincs DT fent, a Nero-ból pedig 6.6.0.16 van feltéve.

No woman. No cry. No kidding.

(#16) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

nagyon haldoklik ez a jó kis totyik.
hol érdmes venni ilyen keretet megfizethető áron?

fel!

(#17) THomas007


THomas007
senior tag

Ha egy 5,25-ös mobil rackbe tennék egy Lg Gsa 4163-as dvd írót működne rendesen? Mennyivel lehtne vele max írni? Okozhat-e minőségi romlást?Előre is köszi!

(#18) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Már nem tudtam postolni ebben a topikban:
Bővebben: link
Úgyhogy ide írom.
Én egy 1.1GHz-s P3 Tualatin Celeronnal írok USB2-es külső rackkel DVD-t, igaz csak 1x, mert régi az író és nem bír gyorsabb lenni. Szóval nemhiszem, hogy az 1.4-es procival gond lenne ezen a téren.

Feel Good Inc.

(#19) CsigaManó válasza Pompi (#18) üzenetére


CsigaManó
csendes tag

Köszi szépen. Sulinetben szeretném megvenni a külsőt és ezért nem tudom, hogy érdemes-e beleugrani, aztán meg esetleg kiderül, hogy nem működik a CPU miatt. Most akkor böngészek valami belsőt, ami rack-be rakható.

(#20) macilaci78


macilaci78
nagyúr

DVD-t tapasztalataim szerint 1.1-es USB-vel is lehet írni, csak lassabban, de tökéletes lemez lesz belőle. Ugyanígy van a lassabb vinyóval és a kisebb procival is. Lehet azt a DVD-t 0,5-szörösen is írni, csak olyan progi kell hozzá, ami támogatja. A NERO-k tudják. :))
A PiCiMaCI-kártyával sem lesz az USB2.0-ás sebesség, mert lassab az a port, de viszi azzal is.:))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) Traptor válasza Bernardo20 (#16) üzenetére


Traptor
tag

Én most a mustárban nézelődök ott elég jó árban vannak a Welland és Vantec keretek is.
(Nem reklám akart lenni, ha sérti az alapelveket, akkor kérek egy modit, hogy törölje a hsz-t)

.: Aláírás helye :.

(#22) virtual


virtual
tag

Én még régebben vettem egy külső USB 2.0-ás racket. PIO 106-al használtam sokáig, rendben működött is. Aztán most vettem egy NEC ND 3540a írót, és egyenlőre nem igazán sikerül működésre bírni. Amikor bekapcsolom a házat, érzékeli, hogy egy külső USB-s háttértároló kapcsolódik a gépre. Ez meg is jelenik, mint USB háttértár.

Viszont nem jelenik meg mint látható meghajtó... A DVD simán a gépbe rakva működik, a külső rack is megy a PIO-val és HDD-vel is. Már másfél órája drivereket cserélgetek, de a NEC-et csak felrakja, azt írja rá hogy rendben működik és telepítve van (USB 2.0 Storage Device USB device - Hely: 0), de nem oszt neki meghajtójelet, és a sajátgép/kezelésben sem lehet látni...

Van valakinek tippje mit lehetne? :F

(#23) virtual válasza virtual (#22) üzenetére


virtual
tag

Úgy néz ki USB kábelcsere megoldotta. (Egy rövidebb USB kábellel egyszercsak megjelenítette, pedig nem is piszkáltam akkor épp a drivert.)

Szóval ez a zynetes CD-R3-U2 eddig még gond nélkül működött nekem együtt Pio 106, Samsung Maxtor Seagate különböző nagyságú (3GB-120GB) hdd-vel, pár régebbi CD íróval és most talán a NEC 3540-el is. PIO-nál nem volt gondom soha írással sem, bár max 4x-en írtam DVD-t.

Egyébként itt van róla pár kép:
http://www.zynet.com.tw/download/manual/ee/cdr3u2.htm

ALI chipsetes, és van egy ventillátor is benne, amit én lekötöttem, mert a DVD nem melegszik, és így csendes az egész.

Viszont mivel már régen vettem, fogalmam sincs érdemes-e venni vagy kapható-e jobb. Csak gondoltam tényként leírom, hogy ilyen kisebb zökkenőkkel megbízhatóan működik idáig, és remélem fog is. :))

(#24) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok. Elképzelhető hogy kell vennem egy külső mobil rack-t. Dvd-írót (plextor px-708A vagy nec3540-st) valamint hdd-t használnék benne. Kérdésem az lenne, hogy ez jó választás e ennek ennyiért vagy inkább nézzek a mistralban Wellandod. [link] Az ár 7,5K.

[Szerkesztve]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#25) erdoke válasza _Hunter_ (#24) üzenetére


erdoke
titán

Ez 1:1 úgy néz ki mint a Welland. Ettől függetlenül a csak USB-s keretet nem ajánlom, mert nagyon lutri az IDE2USB bridge gyártmánya, és nagy eséllyel nem fog benne menni az író. HDD-vel majdnem mind1, azokkal nem szokott probléma lenni.
Tehát ha tutira akarsz menni, akkor a firewire + USB kombó Welland vagy Vantec keret az igazi. Viszont a 740-essel akadhatnak gondjaid, elképzelhető, hogy a BenQ mobil íróihoz kiadott FW-t kell majd beleflashelni, hogy normálisan működjön. Ezügyben érdemes a CDFreaks idevágó fórumaiban nézelődni, ott írnak gyakorlati tapasztalatokról.

A legjobb aláírás a héten

(#26) Pacák


Pacák
senior tag

Szvsz a kettő tök ugyanaz. Nekem csak Welland a felirat rajta. :)

Nuclear launch detected

(#27) _Hunter_ válasza erdoke (#25) üzenetére


_Hunter_
őstag

Akkor ez egy jobb választás lenne igaz? [link]
Ebből is ME-340U2F amit a m@stralban néztem.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#28) erdoke válasza _Hunter_ (#27) üzenetére


erdoke
titán

Igen, a haveromnak ilyen van, és gond nélkül használ benne egy NEC 3540-est. Korábban Pioneer 108-assal se volt gondja. Általában az UDMA2-es csatolójú írókkal van kevesebb gond külső keretben.

A legjobb aláírás a héten

(#29) _Hunter_ válasza erdoke (#28) üzenetére


_Hunter_
őstag

Akkor inkább ilyenre költöm a pénzem. Nincs kedvem szívni vele. Bedugni azt írjon meg olvasson. Több nem kell. :)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#30) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Ha netán valaki tudna egy eladót az kérem jelezze itt: [link] Köszönöm.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#31) jaccso25 válasza _Hunter_ (#30) üzenetére


jaccso25
csendes tag

Hello!

Én is Welland 340-es keretet szeretnék. Jól gondolom, hogy az ismertetőben említett ''pontosabban a 3,5 colosokhoz külön keretet kell beszereznünk'' dolog csak esztétikai szempontokat szolgál?

Nekem egy maxtor 80-s winyó menne bele, amiről egy latop bootolna addig, amíg nem lenne egy hasonló kerete a Hitachi 250-SATA2-s winyómnak. (1394b:) Ezután DVD-írót (NEC ND-2510A) vagy olvasót kéne (Toshiba SDM-1702) benyelnie...

Szóval működik elméletileg mind3-mal?
XP-vel boot-oltatok már ilyenről? -- Milyen sebességre mire számíthatok?

Köszi : Jaccso

(#32) _Hunter_ válasza jaccso25 (#31) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szia. Szerintem igen csak esztétikai szempontokat szolgál. Sajnos hogy milyen sebbeségre számíthatsz arról fogalmam sincs. Bootolni nem fogok róla. Egy sima dvd-író megy bele plussz néha majd egy hdd. Valószínűleg hétvégén beszerzésre is kerül mivel itt a ph! nem sok embernek van eladó.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#33) erdoke válasza jaccso25 (#31) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van egy ilyen kombó Wellandom 3,5'' méretben, egy 180GXP-s IBM vinyó van benne. Megy USB-n és firewire-n keresztül is. USB-n mindkét irányban 30-31 MB/s a felső korlát, tüzesmadzagon 34 MB/s az olvasási és 27 MB/s az írási max, amiket tud (nálam). Ezeket közel hozza átlagban is, de nyilván több dolgon múlik az USB sebesség egy gépben.

A legjobb aláírás a héten

(#34) jaccso25 válasza erdoke (#33) üzenetére


jaccso25
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat! valszeg nekem is ilyen lesz :)

Közben rájöttem, hogy nem olyan triviális a boot... De itt van tutorial ha vkit érdekel:

http://www.eggheadcafe.com/forumarchives/WindowsXPembedded/Oct2005/post24057481.asp

http://www.eggheadcafe.com/forumarchives/WindowsXPembedded/Nov2005/post24194884.asp

Nemsokára SP2-re is....

(#35) ByB


ByB
addikt

Valaki nem látott itthon ICY BOX termékeket? - [link]

(#36) Ba.G válasza erdoke (#25) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Erdőke,

támadt egy légből kapott ötletem. :) Vettem én is egy általad említett Welland USB+Firewire külső házat. Szép, termetes darab... Egyelőre HD lakik benne, de gondoltam rááldozok 2e Ft-ot, ha netán külső DVD-t támadna gusztusom írni. :) Az jutott az eszembe, hogy - mivel elég nagy a ház széltében-hosszában (és magasságában) - mi lenne, ha belegyömöszölnék egy noti DVD-írót. Talán elfér egy HD alatt/fölött, de ez csak az egyik része a dolognak, Ha a PATA kábelen el is fének békében, az USB címzés mihez kezd két eszközzel? (Elvégre azért soros, hogy megbirkózzon vele, lám a kártyaolvasók is 4-5-6 drájvnak látszanak.) Javítsatok ki, ha eszement marhaságot mondok, egyelőre csak elméleti síkon izgat a dolog, de belelkesedtem. :)

Ja, láttam a Vaterán egy HD-s rack-divx játszót, az is olyan házban lakik, mint a Welland. :) Nem is bolondság az sem.

(#37) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső keretet, de teljesen tanácstalan vagyok. Amire kell az egy Maxtor vinyó, bárhol és bármikor való üzembehelyesése, úgy, hogy komolyabb erhelésnél, se melegedjen nagyon, tehát a jó hűtés és a szellőzés alapkövetelmény. Nem akarok túl sokat áldozni rá, de nem bánom, ha az adatátvitel is megy azért... :)

Segítsetek, mert ezen a téren nagyon kezdő vagyok! Köszi!

(#38) Sianis válasza Sianis (#37) üzenetére


Sianis
addikt

UP! ??

(#39) Ba.G válasza Ba.G (#36) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Tényleg ilyen lesújtó az általános vélemény a kérdésemre...? ;] :O

(#40) macilaci78 válasza Ba.G (#39) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem egy 5,25''-ös házba sikerült két db vinyót beleszuszakolnom és működött, nem tudom, az optikai meghajtóval miért lenne más? :F :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41) erdoke válasza Ba.G (#36) üzenetére


erdoke
titán

Nem próbáltam még ilyet, de az USB gyakorlati sebességét és CPU terhelését tekintve nem tűnik jó ötletnek két eszköz egy portra kötése. A noti íróval nem lenne gond, de annak meg fölösleges az 5,25''-os keret. :F

A legjobb aláírás a héten

(#42) Ba.G válasza Ba.G (#39) üzenetére


Ba.G
aktív tag

:R :) Köszönöm a válaszokat!

Tehát elméleti akadálya akkor nincs. A kérdés úgy merült fel, hogy volt egy kiszorult HD-m a (desktop) gépből, vettem neki egy házat Erdőke útmutatása (útmutatásod :) :R )alapján, ''ha már lúd''-alapon. Így elég kövérkés valóban (Welland USB+Firewire), közben lett egy szubnotim :B, amiben nincsen optikai meghajtó. (Mellesleg alig nagyobb ennél a megtermett 5,25-ös racknél...) Tehát mégis jól jönne egy külső drájv, adott esetben egy DVD-író, amiből egy keskeny egész biztosan elfér a HD mellett, még hőterhelésre is. Ha netán valahogy le lehet választani - szoftverből biztosan... -, akkor minden szép kerek. :) Üsse kavics, hogy külső táp kell, végül is valahol hajlandó vagyok kompromisszumokra. :)

Első (ellen)próba tehát, hogy valahogy a HD mellé teszem az asztali írót, oszt majd jól meglássuk. (Remélem nem a kárát...!) Ha érdekel valakit, majd beszámolok, bár nem ma lesz...

[Szerkesztve]

(#43) attka


attka
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan 5,25-os keret amelynek nem kell külön táp, hanem elég neki csak az USB (dual USB)?

Csumi:Attka

(#44) Dalee


Dalee
aktív tag

Hi!

Nem tudtok valami olcsó külső mobik rack-et amely hálózatra (Ethernet v. Wi-Fi) köthető?

(#45) erdoke válasza attka (#43) üzenetére


erdoke
titán

Nem a keretnek kell a kakaó, hanem a belehelyezett 5,25'' eszköznek. Egy ilyen DVD-író soha nem fog elmenni 2 USB-ről, még akkor se, ha transzformálnád neki a 12 V-ot az 5-ből. Hasonló a helyzet a 7200 rpm-es 3,5'' HDD-vel is.

A legjobb aláírás a héten

(#46) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok.

Gondolkozok mostanság egy ilyen Welland 340-esen, a firewire-es fajtáján. Na most felmerült bennem egy-két kérdés. Menet közben ki lehet benne cserélni a vinyót(biztonságosan)? És ha igen akkor az hogy működik. Pl. mint USB-nél egyszerűen leválasztom mint egy pendriveot aztán hátul kikapcsolom és mehet bele egy másik vinyó aztán vissza? Illetve ez firewire-nél hogy működik, azt is le lehet választani mint egy USB eszközt?
Ja igen eszembe jutott még valami. Azt hol tudom megnézni, hogy 1394A-s vagy 1394B-s a firewire?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

iDontcare

(#47) erdoke válasza FishAir (#46) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan úgy működik, ahogy leírtad.
Ezek mind 400-as firewire csatolóval vannak ellátva, a 800-ast külön jelölik.

A legjobb aláírás a héten

(#48) FishAir válasza erdoke (#47) üzenetére


FishAir
senior tag

Ok, csak a mustáros oldalon ezt írják: Az ME-340U2F változat támogatja a 1394A és a 1394B szabványokat is az USB2.0 mellett. Ezt egyébként egy audigy 2zs firewire portjához szeretném majd kötni ahoz is lehet? És ezt nemtom sehol megnézni hogy annak A-s vagy B-s a csatolója.

iDontcare

(#49) attka válasza erdoke (#45) üzenetére


attka
aktív tag

Szia!

Köszi természetesen a keretben levő dolgoknak gondoltam a tápot :) Mellesleg hol az istenben lehet kapni vantecet vagy wellandot, mert a tö*öm tele van a mistrállal, hogy nem képesek árut félre rakni naná, hogy mire odaértem már elvitték az utolsót is. :(((

Csumi:Attka

(#50) OddMan


OddMan
őstag

Létezik olyan külső mobilrack, amibe 3 vagy 4 db merevlemez is belefér? :U
El akarom adni az asztali gépemet és szeretnék venni egy notebook-ot, de amikor majd otthon használom a notit, akkor szeretnék hozzá csatlakoztatni min. 3db 200GB-os merevlemezt. (Dokkoló állomás valszeg lesz a notihoz.)
Szal ehhez keresek egy olyan házat, amibe beleférne három vinyó és USB2.0-án (akár többön is) tudnám csatlakoztatni ezt a házat a notihoz.
Persze legrosszabb esetbe vehetek külön hozzá több külső 5.25-ös mobilrack-et, de azzal meg az a baj, hogy akkor mindegyikhez külön tápcsatlakozó kell.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#51) erdoke válasza OddMan (#50) üzenetére


erdoke
titán

Itt nem is a keret lesz a szűk keresztmetszet, hanem az USB. Az a kérdés, hogy hány csatornás a laptop vezérlője, mert ha egyen lóg 3 vinyó, akkor azok között megoszlik a 30 MB/s sávszélesség, és akkor az tetű lassú. Minimum egy firewire és egy USB keretet vegyél, hogy biztosan menjen 2*30 MB/s sebességgel a másolás. Az is lehet, hogy a laptopon nem lesz gyárilag firewire, akkor egy PCMCIA vagy Cardbus vezérlő is kell majd.

A legjobb aláírás a héten

(#52) OddMan válasza erdoke (#51) üzenetére


OddMan
őstag

FUJITSU SIEMENS AMILO A1667G notit akarok majd venni valamilyen komolyabb Turion procival. Ezen van 1x IEEE1394, 3x USB 2.0 ports.
De lehet, hogy a 3 vinyo helyett 2db is elég lesz, de kettő mindenképpen kellene.
Szóval a kérdés továbbra is az, hogy létezik-e legalább duplás külső mobilrack? :U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#53) Dr. Akula válasza OddMan (#52) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Inkább usb hub kell neked. :)

(#54) tts válasza OddMan (#52) üzenetére


tts
addikt

[link] - ilyesmire gondolsz?

(#55) erdoke válasza tts (#54) üzenetére


erdoke
titán

Ez is egyetlen USB porton csatlakozik a gépre? Mert a 30/3 MB/s sebesség elég csiga, ha másolsz a vinyók között.
BTW körülbelül mennyi egy ilyen?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#56) tts válasza erdoke (#55) üzenetére


tts
addikt

nem tudom annak utána kell néznem - csak emlékeztem, hogy láttam ilyesmit

[Szerkesztve]

(#57) gjunior


gjunior
csendes tag

Sziasztok!

http://www.alphasonic.hu/desc.php?Id=516

Ennek megvéterére gondoltam, Powerbookhoz használnám egy HDD-vel...

Kérdésem, hogy ebbe a külső rack-be beletehető-e egy SATA150-es vinyó?
Általában az E-IDE rendszerű vinyókhoz kitalált házakba beletehető SATA-s merevlemez?
Vagy ez a kettő nem függ össze egyáltalán?

Üdv:

gjunior

(#58) alien8 válasza gjunior (#57) üzenetére


alien8
csendes tag

Nem tehető bele, ahhoz SATA-s rack kell.

(#59) gjunior válasza alien8 (#58) üzenetére


gjunior
csendes tag

Szia!

Igen, sejtettem, de amit SATA-s rackként találok, az mind SATA-val kapcsolódik... mármint a rack maga... azok nem usb-sek, vagy mittudomén...
Hm?

Tudtok akkor egy linket, javasolni, ahol ilyet kapni lehet?

Üdv:

gjunior

(#60) gjunior válasza gjunior (#59) üzenetére


gjunior
csendes tag

Na sikerült... :)

http://www.ebolt.hu/product100300.html#9cl35satid

:)

(#61) icon válasza virtual (#23) üzenetére


icon
senior tag

szia, no nekem ugyanaz a hibajelenség van, amelyet eredetileg leírtál. Vinyót elsőre felismeri, de a NEC-3540A-mat nem igazán, pedig neki vettem :(

Valami tipp?


http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#62) icon


icon
senior tag

up mára is...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#63) icon


icon
senior tag

UP!!!!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#64) icon


icon
senior tag

UP!!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#65) atlagenber


atlagenber
csendes tag

Loha üzenetét olvastam el egy már megszűnt fórumban. Ezer köszönet neki! :R Nem akarta felismerni a külső rack-et semilyen winchesterrel a zsír új notebookom. Már kezdtem elkámpicsorodni, mikor beleolvasgattam a korábbi fórumokba. Ő ajánlotta, hogy ''egy árnyékolt kábellel (van rajt 1 vagy 2 nagy durung ) már nem fog jelentkezni valószínüleg...''. Előtte egy a kábelmodem USB kábelével próbáltam. Az érdekes az hogy másik két gépnek nem volt azzal sem problémája!!! Kicseréltem a kábelt és minden franya!!! :C Mégegyszer Kösz Loha!!! :R :R :R

(#66) icon


icon
senior tag

UP akkor...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#67) rdi


rdi
veterán

Erdőke, kicsit régi a topic, de az elmegy, hogyha az egyik külső ház usb-én a másik Fw-én megy?
Laptophoz kéne

Fej! Tor! Potroh!

(#68) rdi válasza rdi (#67) üzenetére


rdi
veterán

Na kipróbáltam a dolgot, a conyon 3,5 ''-os külső házban bekötöttem az asus dvd írót és tökéletesen megy....
csak nekem olyan kéne, amibe több dolog is belemegy...

Fej! Tor! Potroh!

(#69) Pacák


Pacák
senior tag

Mióta nem jártam erre, vettünk - az időközben, 7 évesen elhalálozott - Philips CD író helyett egy dobozos, Asus DRW-1608P2S dvd írót. Az új író beugrott a meglévő keretünkbe: [link] Win XP Home SP2 alatt szó nélkül ír az íróhoz mellékelt Nero -val CD -ket 8-16x -osan, régi 4x -es CDRW -ket szintén gond nélkül.

Írható DVD lemezt még nem is látott a készülék, de látatlanban sem hiszem, hogy gond lenne velük, csak nincs rá igény. :)

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#70) ovecs


ovecs
senior tag

Eladó 5,25 Vipover usb-s külső rack![link]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#71) ddanger


ddanger
aktív tag

Manapság milyen usb-s rack-et érdemes venni?
Az érdekelne elsősorban, hogy mindent, tehát dvd-rw-t, winyót jól felismerjen és ne is legyen drága.

Ki milyet használ?

(#72) gg72 válasza ddanger (#71) üzenetére


gg72
veterán

Ez a kérdés engem is érdekelne. Korábbi hozzászólásokban azt olvasom, hogy a jobb chipset miatt érdemes USB+Firewire porttal rendelkező házat venni, én most egy Coolink házat találtam kedvező áron (kb. 10-11ezer Ft), csak semmi véleményt róla:
[link]
A másik jelölt egy USB 2.0 DTK külső ház lenne, ez NEC chip-es, ami állítólag nagyon jó, az ára 8-9ezer Ft:
[link]
[link]

Örülnék egy hozzáértő tanácsának! ;)

(#73) gg72 válasza gg72 (#72) üzenetére


gg72
veterán

Sehol senki? erdoke, még te sem...? ;)
Akkor kérdezek egy másikat is: azt olvastam valahol, hogy a firewire port alkalmasabb külső ház esetén a dvd-írásra, és mi van akkor, ha a laptopomnak nincs ilyen kiemenete, használhatok pcmcia-s firewire kártyát is, vagy az már túl sok a jóból? :F

(#74) ovecs válasza gg72 (#73) üzenetére


ovecs
senior tag

Nekem van 1 coolink 3,5'' és elég gyengus a szerkezet... szal nekem a coolink nem nagyon jött be....
Igazából usb-n keresztül is tudsz írni, csak valószínű, hogy normálisan csak olyan 4*sebességgel.. A firewire kicsit gyorsabb....

[Szerkesztve]

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#75) ddanger válasza ovecs (#74) üzenetére


ddanger
aktív tag

Mi a gond vele?
Miért ''gyengus szerkezet''?

(#76) gg72 válasza ovecs (#74) üzenetére


gg72
veterán

Igen, azt én is olvastam, a kérdés csak az, hogy a pcmcia-s firewire kártya mennyire hasznos vagy káros ilyenkor.

(#77) ovecs válasza ddanger (#75) üzenetére


ovecs
senior tag

nos az én 3,5'' coolinkem áll 1 belül üres aluminium téglatestből, amibe kell csúsztatni a vinyót. A két végén pedig műanyaggal van lezárva, és az ezt a téglatesthez rögzítő lábak közül az egyik már letört, és a többi sem fog szerintem sokáig tartani(na remélem ez így érthető)... szal a lényeg, hogy a cucc tiszta cellux, ezért nem tetszik annyira-ámert szerintem csinálhatták volna vmi masszívabb műanyagból vagy vhogy jobban a rögzítést... Nem tom 5,25nél ez hogy van megoldva -álehet, hogy masszívabb a szerkezet....... Ami a firewire kártyát illeti, ha az neked megér x ezer forintot, hogy mondjuk 4* helyett 8* írsz dvd-t akkor hajrá :)

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#78) ddanger válasza ovecs (#77) üzenetére


ddanger
aktív tag

Értem
Thx

(#79) kiss73 válasza gg72 (#76) üzenetére


kiss73
csendes tag

USB
-előny: olcsó perifériák (külső ház 3,5eFt-tól), mindenkinek van mostmár bőven usb portja;
-hátrány: ingadozó adatátvitel (olvasás: 20...30Mbps, írás: 10...20Mbps); 2 csatlakoztatott nagyseb. eszköz esetén a 3. csatlakoztatásánál előfordul, hogy nem reagál az új eszközre vagy kékhalál; írás közbeni csatlakoztatás vagy eltávolítás (pld. pendrive) az írás leállásához vezethet; ha a házon belül szalagkábel vezet az előlapi csatihoz meglepetések érhetnek (0 zavarvédelem).

1394
-előny: stabil adatátvitel (~40Mbps), kiváló zavarvédelem, tápellátás (+5&+12) biztosítása a 6pin-es csatin;
-hátrány: nincs mindenkinek; drágább perifériák (6eFt-tól), nehezen megy be a köztudatba (mint pld. a SCSI hdd).


Akárhogyislegyen a NEC-chip mindig is etalon ezeken a területeken (jó még a TI és az Agere).

(#80) gg72 válasza kiss73 (#79) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, sokat segítettél! ;) Esetleg tundál nekem mondani olyan pcmcia-s firewire kárytát, amely NEC chip-es? Az STLab ilyen?

(#81) ovecs válasza gg72 (#80) üzenetére


ovecs
senior tag

Hát az STLAB nem biztos, mert ők általában elég olcsó alkatrészekből csinálnak olcsó cuccokat..

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#82) gg72 válasza ovecs (#81) üzenetére


gg72
veterán

Pedig uPD72873 chipszetes, ami NEC. Más gyártót nem is igen találtam eddig...

(#83) kiss73 válasza gg72 (#82) üzenetére


kiss73
csendes tag

PCMCIA FW: http://www.chipland.hu/chipland.php?f=9&termek=001670&rend=2&kat=43&tnev=&alp=&alkat=&lap=0

info: www.allion.com/equipment/HCI%20Card.pdf

(#84) gg72 válasza kiss73 (#83) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz! ;)

(#85) Szanya


Szanya
tag

Legelőször, mikor külső írót szerettem volna párosítani a Mac minivel valami ilyesmire gondoltam. Aztán mondták sokan, hogy külső házra van szükségem. És most mit találtam? Na, mit? :)

http://www.hardwareoc.hu/index.php?p=articles&cid=5&y=230

''Szanya csak egy van.''

(#86) erdoke válasza Szanya (#85) üzenetére


erdoke
titán

Na mit? Mert én egyetlen megírt optikai lemezt sem.

A legjobb aláírás a héten

(#87) Szanya válasza erdoke (#86) üzenetére


Szanya
tag

Az részletkérdés. Biztos nem értenek hozzá. :)
Minden esetre más cégek is gyártanak ilyeneket. Azok talán ergonomikusabbak.
Maga az ötlet az, ami nekem bejön, és az, hogy meg is valósult.

''Szanya csak egy van.''

(#88) jodován


jodován
tag

Üdv!

Ilyenből is mindenképpen olyan kellene, aminek nem kell 220-as konektor, útközben is szeretném használni leptoppal. Nincs vmi más a 2 usb-n kívül notiról való táplálásra, esetleg e-sata-s kivitelben v. vmilyen akksis megoldás? Ami mondjuk szivargyújtóról is tölthető?

Köszi!

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#89) lazydog válasza jodován (#88) üzenetére


lazydog
addikt

Még kevésbé működhet, mint ez!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#90) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Létezik olyan rack h IDE-t és SATA-t is be tud fogadni egyszerre?

(#91) lazydog válasza Mr-Pamacs (#90) üzenetére


lazydog
addikt

Létezik, már láttam ilyet valahol, de most nem tudok konkrét típust mondani..

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#92) Mr-Pamacs válasza lazydog (#91) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Nekem vagy olyan kéne h az elejéből jöjjön ki legalább egy dugó ahova lehet dugni a Sata kábelt+tápot vagy legyen 2 rack doboz a rackhez, az egyik IDE-s a másik meg SATA-s.

[ Szerkesztve ]

(#93) shuttle


shuttle
tag

hi!

Olyan problémám lenne , hogy van egy Coolink mobile disk-em , nem láttja a seagate vinyómat akárhogy jumperolom . A gépben tökéletes a seagate vinyó.
Kipróbáltam más vinyókkal is(ibm és hp) azokkal megy .

:W

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#94) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

DVD íróhoz keresek lehetőleg minél olcsóbban külső 5,25"-os racket (USB csatolófelület), lehetőleg SATA, mert az előnyösebb. :R

Let the Zone take me if I am.

(#95) Alex91 válasza kutga (#94) üzenetére


Alex91
félisten

SATA-sat IMHO remenytelen... (Bar USB-re kotve mi elony szarmazik belole? IMHO semmi...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96) r_carlos


r_carlos
csendes tag

[link]Erről mi a véleményetek? Csak 3468 Ft áfával

(#97) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

HP laptopból kiszerelném az optikai meghajtót, annak keresek 5,25-ös lehetőleg slim USB-s racket.

Tudnátok ajánlani valami jófélét? Én ezt néztem:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#98) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

A blu-ray írómnak kinéztem "A" delock usb3-as 5,25-ös külső házat, (http://mobilcomp.hu/spd/42484/Delock-USB-3-0-as-5-25-os-kulso-haz-SATA-meghajtok) mivel a piacon nem is találtam más terméket, csak ezt, megvettem a mobilcomp-tól.
Mikor beszereltem az írót jött a döbbenet, hogy sz@r, nem kapcsol be és a tápegység villog, még kattogó hangot is ad. Ma vittem vissza és hoztam el a másik újat, ami UGYANAZT csinálja, mindjárt megőrülök! :W
Ilyenkor mi van? Tudok valami szériahibáról ezzel a termékkel kapcsolatban?
Szerintem visszakérem a pénzt, milyen más alternatívát tudtok javasolni?
:R

(#99) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Lehet ma még kapni 5.25" külső házat? Magyarországon nem dobott ki semmit a Google, az egyedüli ahol még nem írták oda hogy elfogyott, nem rendelhető, az ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.