Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4346) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Szeretnék venni egy RaidSonic ICY BOX IB-3640SU3 4 fiókos külső merevlemez tárat. Nem kell raid, semmi extra, talán az eSata. A házba 4 majdnem teli HDD.-t szeretnék belerakni. a kérdésem az, hogy formázza-e a készülék a lemezeket az első bekapcsoláskor, mit egy Raides eszköz, vagy mint egy NAS, vagy belerakhatom nyugodtan a 4 majd teli lemezt, nem fogja formázni?

Lenne még egy dolog. Nem találtam meg, hogy ez a külső HDD ház milyen merevlemez vezérlővel van szerelve, kompatibilis-e a HD Sentinel programmal?

Nagyon hálás lennék, ha tudnátok e két kérdésben segíteni!

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4348) Julot válasza King Unique (#4347) üzenetére


Julot
aktív tag

Nagyon köszönöm a fullos választ, mindent megtudtam belőle amit szerettem volna! Sajnos figyelmetlen lehettem, mert átnéztem az összefoglalót, és nem találtam a tesztet. Ennek fényében különösen kedves tőled, hogy válaszoltál! Sokat segítettél, még egyszer köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4354) Julot válasza Gh00st (#4353) üzenetére


Julot
aktív tag

Mit értesz az alatt az, hogy teljesen új?

- újonnan vásárolt HDD, ami még 0 km.-es, nincs formázva?
- vagy egy olyan HDD, ami még nem volt a HDD házban, ergo a készüléknek új ?

Én olyan egyparticiós mbr-re és gpt-re formázott 2-3 TB-os HDD.-ket akarok beletenni, amik 90%.-ban tele vannak.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4360) Julot


Julot
aktív tag

Pár hete írtam egy RaidSonic ICY BOX IB-3640SU3 tervezett vásárlásának kapcsán, és meg is vettem a készüléket, de sajnos gondom van vele, bár gyanítom - remélem - user error a dolog, lehet nem látom a fától az erdőt.
Szóval Win10 x64.-es gép lenne az alap. Ivy Bridge hardver, Gigabyte z77x-d3h alaplap. USB 3.0 van az alaplapon, eSata nincs. Ezért az utóbbit egy Asmedia esata PCIe kártyával pótoltam. A rackbe 3 db 2TB.-os egy egy 3 TB.-os HDD.-t raktam.
A problémám a következő: Ha USB-n csatlakoztatom felismeri mind a 4 HDD.-t, de folyamatosan, magától a vezetékek mozgatása nélkül fel-le csatlakoztatja a boxot és ezáltal a 4 meghajtót is. Nem jöttem rá az okára. 3 HDD.-vel tökéletesen teszi a dolgát. Gondoltam eSata-n majd... Nos egy 1,8 méteres eSata kábelem van, ezzel csatlakoztattam a boxot, de itt meg csak az első HDD.-t látja a másik hármat nem. Kerestem jumpert, kapcsolót a boxon, de nem találtam semmit.

Hw / Sw fronton a következő a helyzet:

Mi lehet a gond, van valami ötletetek? Mit próbáljak még meg?

Mi a legfrissebb firmware, amit rátehetek erre a boxra?

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4363) Julot válasza S1M0N (#4361) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia

Nagyon köszönöm a válaszod!

Letöltöttem azt a firmware-t ami neked van. Ez biztos jó lesz az én típusu boxomhoz?

Szerintem a HDD meghibásodásod egyedi eset, amit sajnálok, remélem nem lesz jellemző a készülékre!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4364) Julot válasza Glaz-dozfhut (#4362) üzenetére


Julot
aktív tag

Nem volt még lehetőségem kipróbálni más kábellel, de ma nekem is megjön egy másik kábel, remélem vagy ez vagy a firmware frissítés megoldja a gondomat!

Köszönöm a segítséged!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4370) Julot válasza batagy (#4369) üzenetére


Julot
aktív tag

Azt hiszem, a téglásítás sikerült... :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W
Feltöltöttem a firmwaret, azóta mndegyik HDD felírat ütemesen villog, és nem tudom elérni a boxot semmivel, nem látszik semmi a windowsban.

Van esély, hogy meg lehet javítani, vagy kidobhatom az ablakon?

fenébe...

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4372) Julot válasza King Unique (#4371) üzenetére


Julot
aktív tag

De, le van mentve. De a két progi közül egy sem ismeri fel a boxot, nem tudom visszatölteni az eredetit fw.-t.

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4374) Julot válasza King Unique (#4373) üzenetére


Julot
aktív tag

Sajnos nem ismeri fel egyik progi sem, és volt restart jópárszor. Bekapcsolom, és a négy HDD led egyszerre, ütemesen villog. Ennyit csinál. Tégla? Ilyenkor semmi mód a felébresztésére?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4376) Julot válasza King Unique (#4375) üzenetére


Julot
aktív tag

Nagyon jó lenne, ha lenne valakinek ötlete. Sajnos nem garanciális már a box, így nagyon nem tudom mit kezdeni vele, ha nem tudok életet lehelni bele.

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4379) Julot válasza batagy (#4378) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Köszönöm a megerősítést, és az együttérzést.

Sajnos a vezérlőchip JMS 539-es.... Miért fontos ez ebből a szempontból?

Az eSata sem megy....

Ergo nyugodtan kidobhatom a kukába?

Azt tudom, hogy ezek után nem fogok ilyen cuccokal kísérletezni, ahogy összeáll a pénz, veszek egy HP proliant G8-as microservert. Bár igazából azok a cuccok amik azokon a vinyókon voltak amiket a boxba szántam olyan adatok, amiket nem használok minden nap, sőt van hogy hónapokig sem - ezért túl drága neki a microserver, de ezek után...

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4381) Julot válasza King Unique (#4380) üzenetére


Julot
aktív tag

Az updater progi is kiirta " chip JMS539/551"
Igen, használtan vettem. Természetesen a firmware frissítést hagytam utoljára, minden más egyszerűbb dolgot kipróbáltam előtte, amit tudtam, többek között a kábelcserét is. Követtem az összefoglalóban rá vonatkozó leírást. ezek után ugrottam neki a firmware-nak.

Sajnos ezek szerint sokat nem tudok akkor csinálni. Kemény tanulópénz volt...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.