Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4075) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Most vettem egy Sharkoon Swift Case Pro USB3 racket. A 2 és 1 TB-os winyókkal nincs gondja, de a 3 TB-os WD Red-et mintha nem kezelné, pedig gyári leírás szerint is 8 terráig kezeli a hdd-ket. Az adott 3 terrás hdd egy Chieftec külső rackben hibátlanul működik. Valakinek van ötlete arra, hogy mi lehet a probléma? Előre is köszönöm.

(#4081) tomy86


tomy86
addikt

Megnéztem a hdd-ket és az van, amire tippeltetek. A kisebb winyókon MBR, míg a 3 terráson GPT partíció van. Amíg meg nem érkezik az újabb 3 terrás hdd, addig nincs helyem lementeni a mostanit és újraformázni, úgyhogy addig azt a Chieftec (CEB-7035S) rackben használom (esetleg az összefoglalóban levő táblázatba is be lehetne esetleg írni, hogy az is kezeli a gépben GPT-re formázott winyókat). Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#4108) tomy86 válasza Osynho (#4105) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem szerencsém volt, hogy van egy másik rackem is, ami oda-vissza kezeli a hdd-ket. Úgyhogy a következő 3 terrás (vagy nagyobb) winyót majd megformázom a Sharkoon rackben, hogy megfeleljen a kényes ízlésének, a mostanit meg csak a Chieftecben fogom használni.

(#4110) tomy86 válasza Clever0 (#4109) üzenetére


tomy86
addikt

Ha előbb olvasok erről a problémáról, akkor biztos hogy én sem a Sharkoon racket vettem volna. Azon is gondolkoztam, hogy az 1-2 terrás hdd-khez fogom használni, amiken zenéket tárolok és MBR partíció van rajtuk, így azokat nem kell újraformázni.
"Ha ez több év múlva történik, akkor nehéz lesz ugyanolyan külső házat szerezni"
Isten őrizz, hogy még egyszer ilyen racket vegyek :) A minőségét nézve még a márkát is elkerülöm. 9-10 ezres árkategóriában jobbat várna az ember.

[ Szerkesztve ]

(#4405) tomy86 válasza attilav2 (#4404) üzenetére


tomy86
addikt

Ugyanilyen racket használok (egy Sharkoon mellett). Kipróbáltam és nálam működik az előlapi 2.0-s porton is USB 3-as kábellel.
Zalman Z9 U3-as ház és Gigabyte GA-B85-HD3 v2.1 alaplap Win10 64bit.

[ Szerkesztve ]

(#4649) tomy86 válasza King Unique (#4607) üzenetére


tomy86
addikt

Egy kis plusz infó. Csak most olvastam a Sahorkoon SC pro vs. 3 TB hdd fejleményeket. Felmerült az is, hogy firmware függő lehet, de sajnos nem ilyen egyszerű, mert nálam is 140509a18201-as firmware verzió van, mint G@ben-nél és ahogy korábban írtam nem használható benne a gépben formázott 3TB-s hdd.

[ Szerkesztve ]

(#4656) tomy86 válasza King Unique (#4653) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet, hogy érdekes, de akkor sem használható benne a korábban pc-ben formázott 3 terrás WD hdd, amit a Chieftec rack viszont hibátlanul kezel. Nem tudom, hogy mi a különbség azokhoz képest, amiknél működik. képek

[ Szerkesztve ]

(#4679) tomy86 válasza XuChi (#4677) üzenetére


tomy86
addikt

Én két racket használok. Egy Chieftec CEB-7035S-t és egy Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0-t. A Chieftec-et eddig két olyan 3 terrás hdd-vel próbáltam, amik gépben lettek formázva és hibátlanul kezeli mindkettőt. A Sharkoonban egyik sem működik. Viszont itt a topikban is volt olyan, akinek ugyanez a Sharkoon, ugyanazzal a firmware verzióval kezeli a pc-ben formázott a nagyobb winyókat is. A miértre nem tudom a választ.

(#4995) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Mostanában olyan problémám van a Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0-ás házzal, hogy néha fájl másolás közben "lefagy". A másolás pár perc után leáll, ilyenkor semmit nem érek el a rackben levő winyón. Ezután vagy kiírja egy idő után, hogy a fájl nem elérhető vagy annyira lehal, hogy a számítógépről sem tudom leválasztani a "biztonságos eltávolítás" opcióval.
Többnyire média boxra van kötve egy olyan hdd-vel, amin csak mp3-ak vannak, de néha ott is megáll, mint a szög és csak a táp ki/be kapcsolás segít. Tehát nem csak a nagyobb fájlokkal van gondja.
A Chieftec 7035S rack ugyanazon az usb porton ugyanazokkal a lemezekkel hibátlanul működik.
Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a probléma oka?

(#4999) tomy86 válasza King Unique (#4998) üzenetére


tomy86
addikt

Ha nem is vagyok profi a témában, de a számítástechnikában nem vagyok kezdő.
Azért nem látom értelmét más gépen, operációs rendszeren való tesztelésnek, mert semmi nem változott a körülményekben (másrészt durva lenne, ha a rackhez kellene pc-t és os-t választanom). Ugyanezen a gépen, ugyanezen os alatt és minden szempontból azonos hardver környezetben régebben működött. Mivel a másik rack ugyanabban a környezetben hibátlanul kezeli az összes hdd-t (és nem csak "állítólag" ;] ), így szerintem joggal gondolom, hogy a Sharkoon rackemmel van a gond. Közben kipróbáltam másik usb porton is és az 1-es hdd-ről tudtam másolni, a 2-esről nem, majd az 1-est visszatéve a rackbe már annál is megszakadt a másolási folyamat.
De, ahogy korábban írtam, marad a média boxhoz csatlakoztatva a hátralevő "életében" (én is úgy emlékszem, hogy két év garancia volt rá).
Félreértetted, én nem emiatt bántam meg a vételt. Tudom, hogy bármi megadhatja magát, egy meghibásodott termékből nem vonok le messzemenő következtetéseket egy gyártóról vagy termékről. Már eleve elégedetlen voltam a minőségével (a Chieftechez képest főleg) és az még rátett egy lapáttal, hogy nálam nem kezeli a gépben formázott GPT particiós, 2TB-nál nagyobb lemezeket. Csak azért vettem ezt és nem még egy Chieftecet, mert olcsón jutottam hozzá.
Köszönöm az eddig rám szánt idődet, de már többet nem kísérletezgetek vele. Mivel van másik, így nem ér meg több energiát és időt számomra.

[ Szerkesztve ]

(#5014) tomy86 válasza arcitec (#5011) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem van az említett Sharkoon (szintén a sír szélén) és Chieftec CEB-7035S házam is. 6 terrás hdd-vel még nem próbáltam, de több 3 ill. 4 terrással (mind a pc-ben lett formázva) sem volt gondja a Chieftecnek, míg a Sharkoon nem kezelte őket. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy másnál a Sharkoon (ugyanazzal a firmware verzióval) is megbirkózott a 2+ terrás, gépben formázott GPT partíciós lemezekkel, úgyhogy azóta sem tudom, hogy ez mitől függ.
Minőségben, szerelhetőségben, kialakításban szerintem a Chieftec veri a Sharkoon racket, persze, hogy ez megéri-e a felárat ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Én mindenesetre legközelebb is a Chieftec-re szavazok.

(#5012) arcitec: a Chieftecbe azt úgy berakhatod, nem kell újraformázni.

[ Szerkesztve ]

(#5024) tomy86 válasza arcitec (#5022) üzenetére


tomy86
addikt

8,3 mm-es csavar még gond nélkül jó lenne a merevlemezeimhez (hármat mértem meg kíváncsiságból). Nincs egy linked a lemezről, amit használnál?

Közben megnéztem és a Sharkoonhoz is olyan hosszú csavarok vannak, mint a Chieftechez. Bár ott oldalról rögzíted a lemezt és nem alulról.

[ Szerkesztve ]

(#5026) tomy86 válasza arcitec (#5025) üzenetére


tomy86
addikt

egyforma hosszúak a csavarok, csak az a baj, hogy nem szabványosak , ezért nem beszerezhető, mint "csavar"
Biztos, hogy lehet kapni rövidebb kivitelt is a megfelelő csavarból. Nekem is van itthon 3,7 mm hosszú. Olyan számtech üzletben vagy webshopban kell körbenézni, ahol árulnak szerelési kellékeket is.

(#5029) tomy86 válasza arcitec (#5028) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem 1-3 TB-os WD lemezeim vannak, meg egy régi 500 GB-os Seagate, úgyhogy akkor ezért nem találkoztam a problémával. Lényeg, hogy megoldódott.

(#6134) tomy86 válasza Victorio (#6133) üzenetére


tomy86
addikt

Évek óta használok többek között egy Raidsonic IB-3620U3-t és több, mint egy éve egy Fantec QB-X2US3R-t. Egyikkel sem volt problémám. Anyagminőségben is nagyon hasonló a kettő. Sajnos abban is megegyeznek, hogy a ventilátor mindkettőben hangosabb, mint amennyire szeretném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.