Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3539) King Unique válasza inf3rno (#3538) üzenetére


King Unique
titán

Hát ilyen Raspberry klón Odroid XU4 kütyüm nincsen és Ubuntu szervert sem használtam még. De nálam egy másik külső házzal próbálva asztali gépen és notebookon megy az alvó mód Ubuntu 14.04 LTS/ 15.10 alatt. Esetemben az ASMedia ASM1053 chip firmware beállításai támogatják eme funkciót és 10 perc után leállítja a merevlemezt, a LED is kialszik. Ha fájlkezelőben megnyitom, akkor újra felpörgeti. Nem tudom mi a helyzet Fedora esetén, de asztali gépen elvileg annál is kéne működnie, ha támogatja a firmware? Ha egyáltalán nem és Windows alatt próbálva sem, max azután érdemes piszkálni a firmware-t. Kicsit kutakodva a témában, találtam egy leírást, aminek talán még hasznát lehet venni.

Linux - Automatic Spin-Down For Idle External Hard Drives

(#3724) King Unique válasza Cool Face (#3720) üzenetére


King Unique
titán

Tehát sima BOT csatlakozású. Köszönöm az infókat! :R

A 3 perc valóban elég kevés, de érdemes megnézni a Windows energiagazdálkodását, illetve HDS-ben is lehet tiltani a leállítást [link]
Linux alatt is van lehetőség a tiltásra, amire a hdparm használható. Van rá többféle leírás [link], [link], [link], Raspberry Pi kapcsán külön is akad [link].

sudo hdparm -I /dev/sdx | grep level —► Aktuális érték lekérdezése.

sudo hdparm -B /dev/sdx —► Aktuális érték lekérdezése.

sudo hdparm -B 254 /dev/sdx —► Energiagazdálkodást engedélyezi (max. teljesítmény) és a fejparkolást tiltja.

sudo hdparm -B 255 /dev/sdx —► Energiagazdálkodást tiltja (max. teljesítmény) és a fejparkolást is tiltja.

Az x helyére értelemszerűen az adott lemez azonosítóját kell írni (pl. b / c / d) —► sdb / sdc / sdd. Továbbá általánosan a -B 254 értéket célszerű használni, a 255-öst nem minden merevlemeznél ajánlott beállítani! Ezen értékeknél elvileg a HDD sem fog leállni üresjáratban. Valamint a fejparkolás tiltását illetően, egyes HDD-k emiatt esetleg jobban melegedhetnek. Továbbá annyi szépséghibája van még a fenti parancsoknak, hogy újraindítás után nem jegyzi meg a merevlemez a beállított értéket és ismételten el kell végezni a műveletet.
Tehát, ha azt akarjuk, hogy ezzel ne kelljen vele minden indítás után foglalkozni, akkor automatizálni kell. Ahhoz viszont már kicsit komolyabb beállítás és több parancs szükséges. Elvileg ez a leírás is jó [link], de az Ubuntu topikban akadnak további, hasznos infók: [link], [link], [link]. Illetve érdemes lehet magának az eszköznek a topikjában is érdeklődni.

Firmware frissítés lehetősége JMicron chip esetén bizonytalanabb, illetve ennél a Thermaltake külső háznál még a chip pontos típusa sem ismert. Ha tudnánk is a pontos típust, akkor ahhoz megfelelő firmware-t keresni megint nem egyszerű. Ilyen téren az ASMedia vezérlős és PID: 55AA azonosítós külső házak jóval előnyösebbek, azoknál firmware szinten tiltható az alvó mód.

[ Szerkesztve ]

(#3989) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
A táblázat alapján egy Sharkoon Swift Case Pro USB3-at néztem ki. raspberry pi mellett lenne, egy 1TB-os winyóval ( WD10EZEX). Torrent és adattárolásra lenne használva. A sharkoon oldalán a támogatott oprendszerekhez csak a win van feltüntetve. Én elsősorban linuxxal használnám, ezzel is megy gond nélkül?
Esetleg ha max 10k-ért van jobb külső tok, szóljatok.

(#4171) kutga válasza King Unique (#4170) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké köszi, végül a kétlemezes Icy Boxot rendeltem.

Nem direkt a tv-be dugom, hanem egy Raspberry Pi2-re, majd beszámolok róla.

Let the Zone take me if I am.

(#4573) kutga válasza King Unique (#4572) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké köszi!

Szerintem maradok ennél. Amúgy egy Raspberry Pi 2 a lejátszó, Kodival, most két, darabonként 1 TB-os merevlemez van rákötve (egy 2,5", egy másik 3,5").

Let the Zone take me if I am.

(#5050) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
6TB WD Purple lemezhez milyen mobile rack-et ajánlanátok?
Médialejátszóhoz (jelenleg Raspberry Pi 3, később valami androidos) lenne kötve és nagyrészt csak filmek tárolására lenne használva, szóval alvó mód működjön.
Hülye kérdés, de olyan nincs esetleg ami a 12V-ot is USB-ről állítja elő? Mert így konnektor helyet is elfoglalna a rendszer (médialejátszó+HDD).
Néztem az összefoglalót, hogy nem olyan veszett drágák ezek itthon se, de esetleg Kínából nincs ajánlott (Orico-kat nézegettem)? :R

[ Szerkesztve ]

(#5052) King Unique válasza maestro87 (#5050) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Attól is függ, hogy pontosan milyen kell, mekkora rá az anyagi keret stb. Ha egy olcsóbb, akkor megfelelhet a célra pl. a Kolink HDSUB3U3 és az nBase n-Drive EH35ND3. A közepes árkategóriában a Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0, a drágábbak közül meg a Chieftec CEB-7035S. Ha nemzetközi online piacterekről (is) beszerezhető, illetve ORICO márkájú külső ház kell, akkor meg pl. az ORICO 3569S3 jöhet szóba, amiről szintén készült beszámoló. Viszont a felsoroltak között lehetnek akár az árak függvényében is minőségbeli különbségek, illetve némelyiknél bizonyos kontrák, ha visszaolvasol / rákeresel a topikban, valamint a téma-összefoglalóban. De az említett célra alapvetően megfelelhet mind. Bár azt nem mindegyiknél adja meg a gyártó, vagy éppen itt a topikban nincsen vele tapasztalat, hogy 6 TB-os HDD-t kezel-e. Ilyen szempontból a biztosabb értelemszerűen az, amelyiknél megadja a gyártó (példa), illetve kipróbálta a felhasználó és mondjuk itt beszámolt róla (példa). Az alvó mód működésére szintén érvényes ez, illetve az összefoglaló információs táblázatában lévő adatok. Plusz egyes külső házaknál akár utólag is van lehetőség engedélyezni / tiltani firmware szinten az alvó módot. Például az ASMedia vezérlős modelleknél a PID: 55AA azonosítóval rendelkezők preferáltak ilyen téren, azoknál lehet az összefoglalóban részletezett módon (saját felelősségre) átállítani. Sőt, a firmware módosításának lehetősége az előbbi, a max. HDD-tárolókapacitás kezelése szempontjából is előnyös lehet, mivel ez megint leginkább a firmware-től függő.

"jelenleg Raspberry Pi 3, később valami androidos"

A 6 TB-os merevlemez megfelelő kezelése nemcsak a külső ház, hanem az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet. Vagyis a vásárlás előtt nem ártana pl. a Raspberry Pi topikban is rákérdezni erre, illetve a 2 TB+ HDD-k és a GPT partíciós séma kezelésére. Valamint az alvó mód működésére szintén, mivel az egy dolog, hogy támogatja firmware szinten a külső ház, de ugyanakkor az operációs rendszernek is megfelelően kell ezt kezelnie. Arról pedig ebben a topikban is volt már több alkalommal szó, hogy ilyen téren eleve a PC, Mac & desktop OS az elsődlegesen támogatott. Ellenben egyéb környezetben már nem feltétlen garantálható minden esetben a megfelelő kompatibilitás és működés. Avagy pl. az alvó módnál a megfelelő működés külön beállítást igényelhet a Raspberry Pi esetében (példa).

"Hülye kérdés, de olyan nincs esetleg ami a 12V-ot is USB-ről állítja elő?"

Nem feltétlen, mert USB 3.1 Gen 2 Type-C alapon létezik ilyen 3,5"-os külső merevlemez (példa). Viszont arról legutóbb egy másik válaszban volt szó, hogy végül / eddig még nem terjedt el széles körben ez a megoldás és a jelenlegi USB 3.1 Gen 2 Type-C külső házak esetében is kell rendszerint a 12 V-os külső tápegység a működéshez.

BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

(#5125) maestro87


maestro87
őstag

Múltkor vettem egy ilyen Orico 7688U3 házat, amit Raspberry Pi-re kötve használok és egy WD Purple 6TB-os lemez van benne.
Kérdés, hogy az alvóüzemmódot ki lehet valahogy kapcsolni? Vagy nem árt a Purple lemezeknek a sok ki-bekapcsolás? Mióta megvan, HD sentinel szerint már 295 ki-bekapcsolás történt (Start/Stop Count) ami szerintem cseppet sok ~2,5 hónap alatt (a HDD előtte nem volt használva).

Egyébként jó ez a rack, letisztult, jó az anyaghasználat és kellemes, maximum 43°C-os meleg van bent. :) Bár az kicsit aggasztott, hogy semmi műanyag keret nem jár a rack-hez, simám a fém belsőbe kell belecsúsztatni, így egyrészt picit lötyög benne, másrészt meg akár rövidzárat is okozhatna a HDD-n ha középen összenyomom a rack-et. Bár lehet csak túlaggódom. :)
Érdekesség, hogy a csavarhúzó amit adnak mellé az méretben nem is megfelelő a ház csavarjához. :D

(#5127) King Unique válasza maestro87 (#5125) üzenetére


King Unique
titán

Magát az alvó módot a gazda hardvernek, illetve a rajta lévő OS-nek, valamint jelen esetben a külső háznak is támogatnia kell firmware szinten. Azt, hogy esetedben az előbbinél milyen beállítási lehetőségek vannak a tiltáshoz, értelemszerűen pl. a Raspberry Pi topikban kellene megkérdezni, valamint a különféle hdparm parancsokra rákeresni. Ebben a topikban inkább az utóbbi lehet aktuális, vagyis magánál a külső háznál tiltani a készenléti állapotot firmware szinten. De ahhoz egyrészt tudni kellene, hogy pontosan milyen chip és firmware van benne, meg azok függvényében megoldható-e egyáltalán. Másrészt ezt az opciót inkább csak akkor indokolt választani és akkor is csak saját felelősségre (!), ha máshogyan nem sikerül megoldani, valamint biztosan a végleges tiltás a cél. De amúgy akár alternatív módon is lehet mérsékelni a sok leállást, kikapcsolást. Például mindig legyen valami olvasási / írási művelet a merevlemezen és akkor akkor nem fog alvó módba váltani. Vagy csak akkor legyen bekapcsolt és csatlakoztatott állapotban a külső HDD, ha ténylegesen használva van és ne "üresen", inaktív állapotban legyen "lógatva" a készüléken hosszú ideig (pl. napokig). Ami egyébként akkor még nem is feltétlen lenne baj, ha közben végig készenléti (alvó) állapotban maradna. De ha valami ezalatt állandóan felébreszti és emiatt rendre felpörög, majd utána X perc után megint leáll, akkor úgy már igen.

Egyébként a Start/Stop Count a felpörgések / leállások száma szokott lenni a SMART-ban, míg a Drive Power Cycle Count a bekapcsolások / kikapcsolások száma. Tehát a 2 nem teljesen ugyanaz, de az értékük általában hasonló, vagy bizonyos esetekben akár még megegyező is lehet. Viszont legyen akármelyik is, a lényeg most az, hogy az a 295 db indulás / leállás eleve nem sok. Az pedig, hogy 2,5 hónap alatt mennyire reális, függ a tényleges üzemidőtől is. De amúgy itt az X 1000-es / 10 000-es érték az, ami soknak számít és adott esetben akár még kritikus is lehet a mechanikára nézve. Tehát jelenleg különösebben nincs min aggódni és a Purple amúgy is az átlagosnál strapabíróbb merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#5248) zolka95 válasza King Unique (#5247) üzenetére


zolka95
őstag

Live Minttel is kipróbáltam. fdisk -l nem listázza ki, Gparted sem, ahogy a Gparted live-al sem sikerült.

Legelőször Raspberry Pi-n próbáltam ki LibreELEC OS-en és hát az sem látta.

3 különböző OS és Gparted Live után 100%-ra biztosra vehető, hogy nem szoftveres hiba van a háttérben? Vagy van még lehetőségem valamivel próbálkozni?

Ha nincs akkor már csak a kábelek maradtak, amiket nem bírok leellenőrizni, sajnos.
Az USB kábelre gyanakszom. Windows eszközkezelő ablaka meg se villant, miközben minden más USB-s eszköz ki-be dugásánál igen.

Vagy a tápkábel, bár a vinyó enyhén rezeg (pörög) ha ráteszem a kezem.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#5330) King Unique válasza gurabli (#5329) üzenetére


King Unique
titán

Ezek támogatása az említett külső házaknál rendszerint adott USB-n. Viszont arról ebben a topikban is volt szó többször, hogy működés, kompatibilitás stb. szempontjából az optimális és elsődlegesen támogatott környezet = PC, Mac & desktop OS. Ettől eltérőnél viszont nem minden esetben biztosított ez, meg van hogy egyes funkciók működése további beállítást igényelhet. Például USB-s tárolóeszközöknél, az azokban lévő vezérlőknél a SMART és egyéb funkciók támogatása desktop Linuxoknál is függhet az adott rendszertől, az abban lévő csomagok, programok verziójától, ami egy korábbi blogbejegyzésben szemléltetve van. Valamint Raspberry Pi és az azon futó pl. Linux-alapú OS esetében az alvó mód lehet alapértelmezetten nem, hanem csak utólagos beállítás, külön parancs kiadása után fog működni, amire a téma topikjában vannak konkrét esetek és példák. Továbbá, ha 4 TB-os HDD lesz a külső házban, akkor ott alapesetben (AF 512e szektorméret) a GPT partíciós séma szerinti lemezek támogatása is lényeges az OS felől, ami az említettől eltérő környezetben megint nem minden esetben szokott támogatott lenni. De modern Linux alapon ennek normál esetben nyilván nem kellene gondot okoznia.

[ Szerkesztve ]

(#5549) King Unique válasza Szőrös  (#5548) üzenetére


King Unique
titán

Ewent külső házat és IDE/SATA-USB adaptert már vettek, használnak itt a topikban egyesek. Viszont ilyen márkájú dokkolóval még nem nagyon van tapasztalat, de már volt szó itt említés szintjén az EW7014 modellről egy másik válaszban.

"Gondolom simán kéne neki mennie"

Elvileg igen. Viszont arról többször volt szó itt a topikban, hogy az ilyen eszközök elődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezete = PC, Mac & desktop OS, elsődlegesen ott garantálható leginkább a megfelelő kompatibilitás és működés. Illetve korábban volt itt olyan eset, ahol a Raspberry Pi-n történő használat is felmerült, ahol le van írva többek között az is, hogy ilyenkor célszerű a készülék topikjában, azaz a Raspberry Pi topikban is érdeklődni a konkrét tapasztalatok felől, mások milyen dokkolót, külső házat használnak hozzá, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5655) .wantííd


.wantííd
tag

Sziasztok!

Raspberry pi 4-hez gondolkodok, egy Axagon ADSA-ST és egy WD Blue 1TB beszerzésén, a kérdésem, hogy használta már valaki ezt a dokkolót egy rpivel? Mik a tapasztalatok?

(#5656) King Unique válasza .wantííd (#5655) üzenetére


King Unique
titán

Volt már itt a topikban szó több alkalommal erről az AXAGON dokkolóról (példák), valamint Raspberry Pi-n történő használatról is (példa), de a kettő párosításáról, az azt érintő tapasztalatokról eddig még nem számolt be itt senki. Ez ügyben célszerű a Raspberry Pi topikban is érdeklődni, ahol pl. AXAGON külső házzal van némi tapasztalat.

(#5704) 1amarr


1amarr
tag

Álljon itt egy beszámoló a RaidSonic ICY BOX IB-RD3610U3 két lemezes külső RAID házról. A cuccot a gyártó honlapján a magasabb szintet képviselő külső házak között lehet megtalálni, ezért ennek bedőlve meg is vettem ~28k áron, arra számítva, hogy majd évekig kiszolgál.

Raspberry Pi 3B-n futó OpenMediaVault-hoz vettem, belé két 1 TB-s WD RED merevlemezt költöztettem. Felhasználást tekintve ez lett volna a cél: HDD1 = Nextcloud tárhely, HDD2 = médiaforrás Kodihoz. A RAID funkciókat csak kipróbáltam, működnek.

El fogok állni a vásárlástól, ezek miatt:

1. Meglepően gagyi anyaghasználat ezért a pénzért. A házban egy gramm fém nincs, az egész kopogós ujjlenyomatmágnes műanyag.

2. S.M.A.R.T. adatokat képtelen szolgáltatni, több operációs rendszerrel, több gépen próbáltam, sehogy sem sikerült működésre bírni. A merevlemezek firmware-ét sem tudtam frissíteni, mert a WD programja nem látta őket. Így fogalmam sem lesz a lemezek állapotáról, hőmérsékletéről.

3. Benne lévő 6x6x1 cm ventilátor nagyon hangos, nincsenek sebességfokozatai (vagy csak a ház nem akarja vezérelni, mert nem érzékeli a lemezek hőmérsékletét), always-on módban megy. Mellette megmaradni nem lehet. Sajnos nem tudom elköltöztetni más szobába, de gyanítom, hogy éjjel még onnan is áthallatszana. Nem standard méret, nem tudok helyette Noctuát beszerelni.

4. Az előlapon lévő kék ledcsík olyan erős és olyan fókuszált, hogy az előtte lévő tárgyak árnyéka is tisztán kivehető a szemben lévő falon. Ld. fent, vele egy szobában este megmaradni nem lehet.

Ezeken kissé bedühödve a következő próbálkozás egy OWC Mercury Elite Pro Dual
lesz. Ahogy olvastam, az itt ajánlott Akitiot felvásárolta az OWC, ezért merem ezt megvenni.

(#5719) KEAN


KEAN
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata AXAGON ADSA-ST-vel ext4-re formázott vinyókkal?

Ubuntu 20.04, illetve Raspberry Pi OS alatt szoktam használni két NTFS-re formázott winchesterrel, alapvetően meg is voltam elégedve vele. Aztán gondoltam inkább ext4-re formázom a lemezeket, mondván azt a Linux úgyis jobban szereti.
Nah azóta igencsak változatos jelenségekkel szembesülök látszólag mindenféle logika nélkül.
Van, hogy képtelen vagyok mountolni a lemezeket, de ha sikerül is akkor pl egy másolásnál pár másodperc után nullára csökken a sebesség és szétfagy minden progi ami próbálná hozzáférni a tárhelyhez, van amikor működik csak vállalhatatlanul lassú és persze olyan is volt, hogy minden ok ideig-óráig, de ez meglehetősen ritka.

Kíváncsiságból megint leformáztam NTFS-re a winyókat és láss csodát, minden patent újra.
Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet az ok vagy, hogy mit csinálok rosszul?

"Persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem!"

(#5721) King Unique válasza KEAN (#5719) üzenetére


King Unique
titán

Egy ilyen HDD dokkoló megfelelő működése normál esetben nyilván nem a belehelyezett HDD fájlrendszerének függvénye. Ha a HDD SMR-es, akkor amiatt viszont lehet belassulás fájlmásolásnál (írásnál), de az normál esetben megint nem feltétlen egy adott fájlrendszer függvénye, illetve akkor ugyanúgy NTFS esetén is előbb-utóbb jelentkeznie kellene ugyanolyan használat (nem feltétlen egy újraformázás után azonnal) mellett. Aztán ha készenléti (alvó) módba (bővebben) vált a dokkoló, akkor ott nem meglepő, ha abból ébresztve átmenetileg nem elérhető, mivel ilyenkor kell pár másodperc amíg újra felpörög a benne lévő HDD, de normál esetben ennek működése sem fájlrendszer függvénye. Továbbá ha csatlakozási, érintkezési probléma van a dokkoló foglalata (slot) és a belehelyezett HDD között, vagy az USB-kábel és USB-port között, illetve az USB-kábel/port hibája miatt, akkor amiatt is lehet pl. fagyás és ilyen-olyan hibaüzenet. De ez rendszerint megint független a dokkolóban lévő HDD fájlrendszerétől.

Ha Ext4 fájlrendszer esetén gondok vannak úgy, hogy a dokkoló és a HDD alapvetően rendben van, azaz pl. PC-n futó (egyéb) Linuxon / Windowson megfelelően működik ugyanaz a dokkoló, úgyanazzal az USB-kábellel és tápegységgel, ugyanazzal a HDD-vel NTFS-re formázva és ugyanolyan használat mellett, valamint a HDD állapota (HDS) is oké, akkor az már az Ubuntu és a Raspberry Pi, illetve az utóbbin futó OS hibája lehet, azon topikok témája, ha Ext4-re formázva az említett problémák vannak. Ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#5868) afi0903 válasza King Unique (#5867) üzenetére


afi0903
aktív tag

Itt nekem sok az ismeretlen szó. Nem tudom, hogy mindegyik kérdésre válaszolok-e, ezzel a válasszal.
Nincs szükségem RAID támogatásra, mindegy, hogy van-e, de elég a JBOD (Single) mód is.
Mindegy milyen házban van, elég-e a normál külső ház is.
Maximum 2 HDD-t szeretnék egyszerre használni.
Megfelel 2 különálló egységként, de jobb lenne egyben. De ez inkább attól függ, hogy mennyi az árkülönbözet.
Egy Raspberry Pi-ra szeretném rákötni az USB 3.0-ás portján keresztül.
Maximum 30-35 ezret költenék rá.

[ Szerkesztve ]

(#6168) King Unique válasza szacsee (#6166) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban részletezve, hogy mikor érdemes külső házat és mikor dokkolót használni.
Ha esetedben a "C" pontnál leírtak jellemzők, akkor megfelelhet a célra az említett AXAGON ADSA-ST kétlemezes dokkoló, valamint az Evolveo Dion 2 is, stb.
Ha inkább egylemezes külső ház kellene, akkor lásd az "A" pontban leírtakat, az ott linkelt példákat, + azt a külső házat is, amiről nemrég készült itt beszámoló.

Azért az XY webáruházak pár soros beszámolóinál a "sokan adatvesztésre panaszkodnak" eseteket nem árt némi fenntartással kezelni, mert ki tudja, hogy ott mindnél a dokkoló hibája volt annak a tényleges oka, vagy maga a HDD hibája, vagy az USB-kábelé, vagy a nem megfelelő használaté (user error), na meg ugye pontosan mi értendő adatvesztés alatt, stb. Azt pedig az itteni esetek is jól szemléltetik az AXAGON ADSA-ST dokkolónál, hogy korántsem mindig a dokkoló a hiba forrása, hanem bőven lehet egyéb oka is a problémának, lásd az alábbi példákat.
Ennél az esetnél elvileg a médialejátszó volt a probléma oka, az azon futó operációs rendszer nem kezelte megfelelően egyszerre a dokkolóban lévő 2 db HDD-t.
Ennél az esetnél maga a Raspberry Pi és az azon futó operációs rendszer lehetett a probléma oka, ha a dokkolóban lévő HDD-t NTFS-re formázva gond nélkül kezelte, ellenben Ext4-re formázva már nem.
Ennél az esetnél RAW problémára panaszkodott egy fórumtag és ott volt reális a dokkoló hibája, valószínűleg gyári hibás példányt fogott ki, bár felmerült a nem megfelelő használat is a probléma okaként.
Ennél az esetnél a Manjaro Linux nem tudta kiolvasni a dokkolóban lévő HDD S.M.A.R.T. adatait, ami nyilván nem a dokkoló hibája, hanem az operációs rendszeré, az ottani diagnosztikai programé, meg ha pl. Windowson ugyanaz gond nélkül működik.
Ennél az esetnél pedig maga HDD lehetett a hiba forrása és nem a dokkoló, meg pláne hogy a PC-be téve SATA-n csatlakoztatva sem működött a HDD.
Ennél az esetnél csak a logikai-fizikai szektorméret volt a téma, ellenben a dokkoló működésére nem volt semmilyen panasz.

Ha a tévéhez is csatlakoztatva lesz a dokkoló és 4 TB-os HDD lesz beletéve, akkor ott az is kérdés, hogy kezel-e egyáltalán a tévé, az azon futó operációs rendszer GPT séma szerinti merevlemezeket. Ha igen, akkor oké, ha nem, akkor viszont max. 2 TB-os / MBR alapon csak 2 TB-ig particionált HDD-t lesz képes kezelni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.