Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5346) aix válasza King Unique (#5341) üzenetére


aix
csendes tag

Köszönöm, nekem is ez lenne kézenfekvó, de nem tudom összelogikázni, illetve 1 megoldást látok, ami viszont nem tetszik.
"A" ház benne egy Seagate ST3000DM001 3TB (igy vettem kész formatált külső HDD-ként)
"B" ház ugyanaz
"C" dokkoló Raidsonic Icy Box IB-116StU3-B
"D" dokkoló Raidsonic Icy Box IB-123CL-U3
"E" dokkoló Axagon ADSA-ST
az új: 4TB HDD Toshiba HDETR11ZPA51
a 4TB infója
[kép]
a két 3TB infója
[kép]
egy régi 1.5TB HDD Samsun HD154UI infója
[kép]
A 1.5 és 4TB infóket "C" dokkolóban kaptam, a 3TB "A"-ban.
Tehát "A" és "C" olvassa mindegyiket. (a linkelt példa eltér, mert ott egyik sem tudta a másikat olvasni)
"B" többé már nem olvassa a 3 és 4TB-seket, csak a többit, ahol, mint a 1.5-esnél 512 a szektorméret (több lemezzel is próbáltam, van ahol a fizikai 4096, a sima - gondolom ez a logikai - mindenhol 512). "D" és "E" dokkolök ugyanígy viselkednek.
Ebből nekem az jön ki logikailag, hogy "B", "D" és "E" csak 512-t tud olvasni, mí "A" és "C" tudja a 4Kn-t. Ha "B" vagy "D" vagy "E"-ben formáznám meg a lemezetek, akkor azok is 512-es logikai szektorúak lennének, és akkor minden olvasna mindent. Ha "C"-re ráraknám az "új" firmware-t, többé az sem olvasná a 4K-sokat (csak ha újra formázom). Ezt szeretném elkerülni (mind a "butítást", mind a formázást).
Nekem ebből az következik, hogy a lemez formázástól függően emulál vagy nem emulál és nem a dokkoló. Fordtva igaznak tűnik, hogy dokkolótól függően így vagy úgy formáz.
A RaidSonic support "D"-ről egyértelműen írja, hogy 512 kell neki.
Az Axagon support azt állítja, hogy olvassa a 4K-t, ezt azzal próbálja alátámasztani, hogy egy 4K fizikai szektorméretű lemezt beletettek, de szerintem a logikai ott is 512.
A kedvemre való megoldás egy 4kn-t tudó (lehetőleg dupla) dokkoló lenne.
Az, hogy elromlik egy ház elektronikája úgy, hogy a 4k-t elfelejti, de 512-vel meg működik, szintén X akta.
Az, hogy az O!Play nem olvassa a 4TB-ost csak a 3-ast szerintem mást téma, de azt sem értem. Nem logikus, hogy pont ott vált és nem mondjuk 2TB-nál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.