Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4852) King Unique válasza HENE (#4850) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz, hogy a 4 TB-os külső HDD teljes tárolókapacitását ki lehessen használni, normál esetben (pl. 512 / 4096 bájt szektorméret) mindenképpen GPT partíciós séma szükséges. Ilyenkor MBR alapon nem is lehetne a 2 TB feletti lemezterületet particionálni. Ha a Banana Pi-n futó OS biztosan kezeli a GPT-t, akkor OK. Aztán, hogy esetleg van-e valami, a megszokottnál kisebb korlát a kötet max. méretére vonatkozóan, mint pl. az egyes routereknél (példa), az már más dolog. De normál esetben ennek sem kellene gondot okoznia és kezelni kellene az OS-nek egyben a külső merevlemezen lévő bruttó 4 TB-os kötetet. Legalábbis pl. PC, Mac és desktop OS felállásnál ez nem szokott problémát jelenteni és működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#4853) HENE válasza King Unique (#4852) üzenetére


HENE
aktív tag

:R

(#4854) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok, A laptopom lefüstölt, a benne lévő 2.5 ös ssd-t szeretném hozzákötni az asztali gépemhez.
Kevés munkával szeretnék eredményt elérni mondom is a lényeget:

Van egy 3,5-es rackem kolink márka. Ennek a nyákjára rátettem az SSD-t, ez a rack külső tápos. Be indíthatom a cuccot?

Az asztali gépről megy minden szar a lakásban azért nem buzerálnám.

(#4855) King Unique válasza generaltoti2 (#4854) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A téma-összefoglalóban a gyakran ismételt kérdések fejezetnél vannak erről információk, illetve itt a topikban is volt már szó róla korábban (példa).

Egyébként, ha az asztali PC-ben van szabad SATA-port és hely az SSD beépítéséhez, akkor elsődlegesen abba téve lenne célszerűbb használni. De, ha esetleg az USB-n történő használat a cél, pláne hosszabb időre, akkor viszont a mostani 3,5"-os helyett inkább egy 2,5"-os méretformátumú meghajtókhoz való külső házat, vagy adaptert lenne érdemesebb venni az SSD-hez. Azokkal viszont már a külső 2,5'' mobil rack-ek topikja foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#4856) generaltoti2 válasza King Unique (#4855) üzenetére


generaltoti2
tag

köszönöm, csak kb 30 percről lenne szó. Gyorsan kell pár doksi.

(#4857) Tombi


Tombi
senior tag

Üdv, van egy Sharkoon Swift-Case Pro U3 [3.5"/USB3.0] dokkolóm.

Ebbe valahogy 2.5-ös vinyót is bele tudok tuszkolni? Köszi

(#4858) King Unique válasza Tombi (#4857) üzenetére


King Unique
titán

A Sharkoon kínálatában Swift Case Pro néven és USB 3.0-s kivitelben külső ház van, nem dokkoló. Dokkolókból ezek vannak jelenleg a gyártó kínálatában. Ha jelen esetben mégis külső házról van szó, akkor arra ugyanaz vonatkozik, amiről pont nemrég volt szó. Ha dokkolóról, akkor az szinte mindegyik előbb linkelt modellnél fel van tüntetve a gyártó weboldalán, hogy 3,5"-os mellett 2,5"-os méretformátumú HDD / SSD meghajtóval is használhatók (példa).

[ Szerkesztve ]

(#4859) Tombi válasza King Unique (#4858) üzenetére


Tombi
senior tag

Köszönöm, külső házra gondoltam, eszerint cselekszem :R

(#4860) EncinoMan válasza King Unique (#4847) üzenetére


EncinoMan
csendes újonc

Szia.

Az alternatíva is jól hangzik (a teszt végén említett Sharkoon DriveLink amit még nézegettem)
köszönöm az információkat, és segítséget :)

(#4861) -=MrLF=- válasza Tombi (#4857) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Ideiglenes adatmentésre tudod használni elméletileg ugyanott kell lennie a 2,5/3,5 csatlakozósornak

Nálam 3,5" fogadó Nasba belemegy a 2,5" is, pl. de rögzíteni valószínű nem tudod! csak óvatosan állandó használatra nem ajánlom.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4862) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Szükségem lett külső 3,5" külső házra, [Swift Case Pro USB 3.0] esett a választásom, eddig bevált!
Az összefoglalóban lévő Excelt javítani kellene! HDD kezelés 12 TB! (8 TB rossz) és az ára inkább közepes.
Most vettem:
SHARKOON Swift Case PRO USB 3.0 7 690 Ft
TOSHIBA 6TB 3.5" 128 MB MD04ACA600 49 990 Ft

Win7 alól, GPT és NTFS formázva:

5 860 389 884 KB
5 723 037 MB
5 589 GB
5,46 TB

Persze ha felszorzom 6 001 039 241 216 Byte megvan, utálom őket ;] (HDD gyártók), de ez már nem változik.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4863) csaba19


csaba19
csendes tag

Sziasztok!

Ezt érdemes lenne megvenni? Valakinek tapasztalata?

[link]

(#4864) King Unique válasza csaba19 (#4863) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Itt a topikban azokkal a külső házakkal van konkrét tapasztalat, amelyek szerepelnek valamilyen formában (pl. beszámoló, teszt, információs táblázat) a téma-összefoglalóban. Az általad linkelt Ewent külső ház pont nem ilyen, tehát azzal értelemszerűen nincsen. A gyártó weboldalán is csak annyi van róla, hogy tool-free típus, elvileg műanyag a burkolata, billenőkapcsolós, támogatja az UASP-t, meg ilyenek. Ettől függetlenül akár ez a külső ház is opció lehet és előnyös az 5 éves gyártói garancia, de az előbbiek értelmében konkrét tapasztalat híján ebben a topikban sem biztosan megerősíteni, sem cáfolni nem igazán lehet a megvételét.

(#4865) -=MrLF=- válasza csaba19 (#4863) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Szia!
Elég ismeretlen, a linken további tulajdonságok, anyaga ABS műanyag, már itt mást keresnék hőleadás szempontjából problémás, merevlemez támogatásról sincs semmi. Ráírták hogy USB 3.1 de csak Gen1 (azaz egyenlő USB 3.0) [itt] egy 100assal drágább a fenti SHARKOON Swift Case PRO USB 3.0 azt ajánlom helyette.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4866) csaba19


csaba19
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat!

(#4867) tomasz79


tomasz79
tag

Hali.
Lehet hülyeséget kérdezek, de van egy 3,5 ös külső házam és asszem satás vinyó van benne.
Annak a tartalmát meg tudom nézni tableten otg kábellal?

(#4869) King Unique válasza tomasz79 (#4867) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Elvileg meg lehet oldani, vannak ezt szemléltető leírások (példa) és videók (példák). Aztán, hogy ez esetedben gyakorlatilag mennyire lesz működőképes az adott típusú tabletnél, az más dolog. Illetve ez ügyben a konkrét tapasztalatok (példák) felől eleve inkább a megfelelő tabletes topikban kellene érdeklődni. Egyébként egy 3,5"-os külső HDD abból a szempontból előnyösebb ilyen célra, hogy annál már eleve adott a külső tápellátás és a 2,5"-os típusok ellenében nem kell pl. az ebben a leírásban lévő megoldással vesződni.

(#4870) tomasz79 válasza King Unique (#4869) üzenetére


tomasz79
tag

Köszi. Szerintem megpróbálom akkor. Remélem a tabletnak nem lesz baja.

(#4871) EncinoMan


EncinoMan
csendes újonc

Sziasztok.

Vettem egy Delock 61858 dokkolót:
[link]

egy pár info róla:
ASM 1053-as chip van benne zöld színű nyákon, dobozból kibontva nem támogatja a HDD alvó módot és leválasztás után sem állítja le azt, csak ha kihúzzuk az usb-t és a tápkábelt (kattanó hangot nem ad ilyenkor a vinyó szerencsére)
13040911da01 -as firmware-re frissítve már működik az alvó mód és a leállítás is.
Amivel próbáltam az egy 2,5" seagate 500Gb-s, és egy 3,5" WD green szintén 500Gb-s HDD ezekkel probléma nélkül működött (HD sentinel is látja, S.M.A.R.T. adatok olvashatók)
Ezután következett volna vásárlásának igazi oka egy 3TB-s WD RED Hardware biztonságos eltávolításánál megjelenik hogy AS2105 de kötetcímke már nem jelenik meg, a windows lemezkezelője lát belőle valamennyit (de nem a teljes lemez méretet) 2 gépen is próbáltam az egyik Win7 a másik Win10 oprendszeres. egyiken sem akarta az igazságot, rendesen sata kábellel rádugva tökéletesen működik.
(FW-ben be volt pipálva a 2TB az MPTool device infója szerint is engedélyezve van)

Valakinek valami ötlete, mit lehetne vele megpróbálni? (ennél újabb FW sajnos nincsen hozzá)

előre is köszönöm

(#4872) King Unique válasza EncinoMan (#4871) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A dokkolónál a gyártó weboldalán nincsen arról információ, hogy kezel-e 2 TB-nál nagyobb HDD-ket. De ha USB 3.0-s és ASM1053 chip van benne, akkor elvileg kellene. A firmware frissítésénél az MP Tool konfigurációs beállításai között az a 2 TB nevezetű opció ahhoz kell, ami egy másik válaszban volt részletezve. Vagyis natív 4K-s (4Kn) logikai és fizikai szektorméretet állít be USB-n és úgy az MBR 2 TB-os korlátja kitolható akár 16 TB-ig is. De ha a dokkoló támogatja a 2 TB+ HDD-ket, akkor nyilván anélkül is kezelnie kellene USB-n egy 3 TB-os merevlemezt GPT partíciós sémával.

Az a leírtakból nem derült ki, hogy a Windows lemezkezelőjében pontosan mi a helyzet. De ha maga a fizikai lemez tárolókapacitása kisebb a valósnál, az abnormális. Egy másik topikban volt korábban másnak ilyen problémája dokkolónál (példa), amit végül a MaxLBA átállítása megoldott. Ha USB-n most netán 4Kn szektorméret lett beállítva a 2 TB-os opció bejelölésével, akkor akár az is okozhat kavarodást (példa). Az alábbi példa pedig azt is szemlélteti, amikor nem kezeli rendesen a külső ház / dokkoló a 2 TB-nál nagyobb tárolókapacitású HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#4873) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Van egy Thermaltake Max 5G külső rack-em amit nagyon szeretek, mert jó hűtést ad a winchesternek.
A jelenlegi 2TB-os winyót szeretném benne 3TB-osra cserélni.(vagy akár nagyobbra, ha tudja kezelni)

A segítségét kérném valakinek aki jobban ért nálam a dologhoz:

- milyen winyó kompatibilis vele, mert a gyári oldalán csak annyit találtam, hogy 3 TB és lenni kellene valami listának is, de nem találom. :(
- Lehet esetleg frissíteni, hogy nagyobbat is bele tudjak rakni mint 3 TB?
- Ti milyen winyót ajánlanátok bele? (eddig WD purple ill.WD Red-et használtam benne. Adatokat is tárolok rajta, de legfőképpen filmeket nézek róla.

Köszi előre is a segítséget. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#4874) King Unique válasza blaca83 (#4873) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A gyártó weboldalán van a 3 TB-os HDD-k kezelésére vonatkozó válasz, viszont ott pontos limitet nem említenek és az a felosztás sem teljesen világos. Erről már korábban is volt szó itt a topikban. Ott az illető amúgy 4 TB-os HDD-vel próbálgatta. Az előző válaszban is linkelt példa, illetve egy másik egyébként jól szemlélteti azt, amikor nem kezeli a külső ház rendesen a 2 TB feletti tárolókapacitást. A kompatibilitásnál a HDD pontos típusára (gyártó, modell) vonatkozó speciális kikötés általában nem nagyon szokott lenni, max. csak annyi, hogy jelen esetben egy 3,5"-os fizikai méretű és belül SATA csatolófelület használó külső háznál nyilván a HDD is annak megfelelő kell legyen. A WD Purple és Red sorozatok modelljei rendszerint jó választás, de a belső merevlemezek felől inkább az azzal foglalkozó topikban kellene érdeklődni az aktuális információk és a jelenleg ajánlott típusok felől.

[ Szerkesztve ]

(#4875) EncinoMan válasza King Unique (#4872) üzenetére


EncinoMan
csendes újonc

Szia.

köszönöm :)

Az inicializálás és formázás pc-n belül sata kábelen keresztül történt
Tegnap megnéztem egy másik dokkolóval, gond nélkül látta és olvasta a tartalmat. (másik nagy méretű HDD-vel nem tudtam megpróbálni ugyan a saját dokkolómat) kezdtem lemondani a dologról :(
Ma mintegy utolsó próba megpróbáltam azt hogy a natív 4K-s logikai és fizikai szektorméret beállítása elöli pipa kivétele után ráfrissítettem a firmware-ra és láss csodát működik látja a a gép a lemezt, olvasni is lehet róla :D
(hogy ez alapból be volt-e jelölve vagy csak én jelöltem be arra már nem emlékszem)

Köszönöm szépen a segítséget :) :)

Emiatt sajnáltam volna ha nem működik:

Mivel rendkívül ritkán használom tárolásra ezért nincs sata- keresztül a gépre kötve.
A külső ház hely hiány miatt lett elvetve. A gépházban meg ott van számukra a hely. Hogy ennyire odaillik az nekem is meglepetés volt, mert úgy passzolt a HDD-nél maradt kis helyre az adapter mintha oda lett volna kitalálva, :Y a kábeleket szépen ki tudom vezetni a gépház hátulján és csak be kell dugni mikor használni akarom, Az inaktív állapotban tárolása megoldva, használat közbeni tárolás szintén, a működés közbeni hűtéssel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#4876) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!

Rendeltem egy [Icy Box IB-123CL-U3] külső dokkolót. Az
a helyzet vele, hogy a merevlemezeimből csak 2-t ismer fel (a 15-ből...).
Arra tudok gondolni, hogy a többi partícionálva van, és azért nem tetszik neki.

A HD Sentinel viszont látja a csatlakoztatott HDD-t. Mivel tudnám látni a HDD-ken lévő adatot? Vagy valami nem stimmel, és inkább küldjem vissza?

Szerk: Partition Magic "Bad Disk"-et ír rá. (De ez is PL tuti jó, mert pár hete a gépemben volt. Na meg 15 meghajtóból nem romlik el egyszerre 13...)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4877) King Unique válasza MurdR (#4876) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha a HDS kezeli az említett HDD-ket és nem ír problémát az állapotukra (?), akkor azokkal elvileg nincsen gond, elvileg. Illetve ez esetben nyilván a Windows is kezeli az eszközt valamilyen szinten és nem arról van szó, hogy a HDD-k / dokkoló hibája miatt egyáltalán nem működik semmi. Valamint pl. az USB-kábel sem lehet rossz, mert akkor a másik 2 HDD-nél is probléma lenne. A dokkolónál belül a fizikai csatlakozást SATA-n viszont célszerű ellenőrizni, szükség újracsatlakoztatni a HDD-t stb. A leírtakból egyébként az megint nem derült ki, hogy mit mutat olyankor Windowsnál az eszközkezelő és pláne a lemezkezelő, amikor problémás a többi HDD felismerése. A több partíciónak normál esetben nyilván nem kellene gondot okoznia USB-n használva sem. Itt max. az eltérő fizikai és logikai szektorméretek okozhatnak problémát SATA-s / USB-s használatnál, valamint ha esetleg USB-n nem támogatott a 2 TB+ HDD-k kezelése. Ezekről pont nemrég volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#4878) MurdR válasza King Unique (#4877) üzenetére


MurdR
veterán

Max 1TB-osak a HDD-k, tehát az elvileg nem lehet probléma.
Szerintem visszaküldöm, mert ez egy anomália lesz.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4879) King Unique válasza MurdR (#4878) üzenetére


King Unique
titán

Ebből most megint nem sok minden derült ki, többek között pl. a lemezkezelő állapota sem. Ha a dokkolónál komoly hiba lenne, akkor elvileg nem kezelné rendesen egyik HDD-t sem. De mindegy, te tudod.

(#4880) MurdR válasza King Unique (#4879) üzenetére


MurdR
veterán

HDS látja azt amit bedugok, az állapotuk is jó. Ennek ellenére sógorom áthozott egy rossz 2.5HDD-t aminek olyan hangja volt mint egy hengerfejes szovjettanknak, és azt pl beolvasta. A meghajtó jelét az első pár másodpercben megjelenítette, ellenben az adatot róla kb 20-adjára sikerült beolvasni, mire elkapta a fej.

Ezt látja a win, de nem kezeli:

Ez oké, 150 GB HDD

Ezt pedig az eszközkezekő mutatja:

(a képeket és a leírást szerkesztettem mert először hülyeséget írtam, 22:55)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4882) King Unique válasza MurdR (#4880) üzenetére


King Unique
titán

Ezek alapján kezeli a HDS és a Windows eszközkezelőjében is megjelennek, viszont az továbbra sem ismert, hogy mi a helyzet a lemezkezelőben. Holott leginkább pont az utóbbi lenne a lényeg. Ha nem kezelné a Windows, akkor pedig értelemszerűen semmilyen formában nem jelenne meg a külső HDD a rendszerben, az előbbi helyeken sem.

(#4883) MurdR válasza King Unique (#4882) üzenetére


MurdR
veterán

Ohh, értem! Holnap megnézem azt is, és jelzem mi a helyzet ott. :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4884) MurdR válasza King Unique (#4882) üzenetére


MurdR
veterán

Erre a lemezkezelőre gondolsz?


Ott érvénytelennek írja a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4885) King Unique válasza MurdR (#4884) üzenetére


King Unique
titán

Igen, erre gondoltam. A mellékelt lemezkezelős screenshoton pedig egyértelműen látszik a probléma oka, vagyis hogy dinamikus a lemez. Ellenben a Windows a SATA-s csatlakozásnál létrehozott dinamikus lemezeket nem kezeli USB-n, azért is írja érvénytelennek. Illetve USB-n az alaplemezt dinamikus lemezzé konvertálni sem engedi. Ha fontos adatok vannak a HDD-n, akkor egy asztali PC-be kellene visszatenni és ott SATA-n csatlakoztatva már elérhető lesz a lemez tartalma. Ha később az USB-n történő használat a cél, akkor az adatok lementése után teljesen törölni kellene a lemezt, majd újraparticionálni alaplemezzé. Utána már használható lesz USB-n csatlakoztatva is. Egyes külső programok (példa) egyébként közvetlenül is át tudják konvertálni alaplemezzé, illetve akár adatvesztés nélkül. De azok egyrészt rendszerint fizetősek. Másrészt elvileg simán átkonvertálják adatvesztés nélkül, viszont hogy gyakorlatilag kinél mennyire lesz problémamentes és eredményes a művelet, az már más dolog.

Tehát ha jelen esetben csak a dinamikus lemez a probléma, akkor azért még sincs itt akkora gond és a dokkoló nyilván nem hibás, nem ment tönkre. Illetve ez esetben ugyanúgy egy másik dokkolónál, vagy külső háznál is gondot okozott volna USB-n a SATA-n létrehozott dinamikus lemez kezelése.

[ Szerkesztve ]

(#4886) blaca83 válasza King Unique (#4874) üzenetére


blaca83
őstag

Köszönöm a választ, sajnos én is ennyire jutottam egyenlőre....!
Bíztam benne, hogy valaki túl van már a "kísérletezgetésen" és vannak bevált szériák amivel biztosan nem nyúl mellé az ember.

Egyébként szerintem 2018-ban már talán elvárható lenne, hogy gyári oldalukon egy kompatibilitási lista elérhető legyen, amilyen winchesterekkel biztosan működik.
Ugyan úgy, mint az alaplapok és a hozzájuk kompatibilis ramok esetében egy minimális iránymutatást található.

:R :C :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#4887) MurdR válasza King Unique (#4885) üzenetére


MurdR
veterán

Ohh, tehát ha lecserélném egy másik USB-s dokkolóra a mostanit, akkor ugyan úgy nem csinálna vele semmit, értem.
Mindig tanul az ember, köszönöm a segítséget! :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4888) MurdR válasza King Unique (#4885) üzenetére


MurdR
veterán

Nem adom fel... :D

Na most nekiálltam volna dinamikus Basic-ké alakítani a lemezt, viszont azt írja, hogy túl sok a partíció rajta.
A partíciókat lehet egyesíteni adatvesztés nélkül AOMEI-ben? :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4889) King Unique válasza MurdR (#4888) üzenetére


King Unique
titán

Ha magát a particionáló programot és nem a DDC-t kérdezed, akkor az előbbinél nyilván lehet a partíciók összeillesztése opcióval, amit egy screenshot jól szemléltet, sőt leírás is van hozzá. Ha a konvertálás során a partíciók száma miatt problémázik a program, akkor valószínűleg az MBR lehet a gond. Ugyanis annál max. 4 db elsődleges partíció lehet, vagy 3 db elsődleges és egy kiterjesztetten belül több logikai.

Ha az adatok átmozgatásával jár a partíciók összevonása, akkor az hosszabb ideig is eltarthat az adatmennyiségtől függően! Ami közben lehetőleg ne szakadjon meg, mert akkor sérülhet a kötet és a rajta lévő fájlok! Aztán a dinamikus lemez megint más dolog, egy alaplemeznél inkább lenne megoldható problémamentesebben. Plusz még utána jönne az adatvesztés nélküli átkonvertálás, ami elvileg sima ügy, gyakorlatilag meg lehet vagy / vagy. A biztonságosabb megoldás az adatok lementése, majd utána az újraparticionálás alaplemezzé, végül pedig a fájlok visszamásolása lenne. Az egyébként nem derült ki, hogy most hogyan van csatlakoztatva a HDD, de elsősorban és lehetőség szerint inkább SATA-n kellene, ha USB-n problémás a dinamikus lemez kezelése.

[ Szerkesztve ]

(#4890) MurdR válasza King Unique (#4889) üzenetére


MurdR
veterán

Közben a MiniTool-lal sikerült átkonvertálni Basic-ké a lemezt, sikerült lementenem mindent.
Most akkor egyesítem a partíciókat, király. :D

Nagy mágus vagy, köszönöm a segítséget :D

Ha esetleg nem probléma, ránéznél még erre?

Itt miért nem látom a partíciót tcmd/intéző alól? Pedig ez már nem dinamikus, hanem basic.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4891) King Unique válasza MurdR (#4890) üzenetére


King Unique
titán

Itt most csak annyi a gond, hogy a partícióknak nincsen meghajtóbetűjele, azért nem jelennek meg a Windows fájlkezelőjében. Vagyis ha az utóbbi a cél, akkor nyilván meghajtóbetűjelet kellene adni nekik akár a lemezkezelőben, akár a MiniTool használatával. Ha az adatokat már sikerült lementeni, akkor utána a partíciók egyesítésébe nyugodtabban lehet belevágni.

Szívesen!

(#4892) MurdR válasza King Unique (#4891) üzenetére


MurdR
veterán

Ez is megvan, köszönöm szépen. :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4893) Ringman


Ringman
nagyúr

nem tudom mennyire vág a topik profiljába, de ilyet lehet Mo-n venni?
hdd papír doboz

van egy rakat (10+) régi 3.5"-os diszk, amit nem akarok még kidobni (mert csak 1 helyre mentettem még a tartalmukat, meg tartalékként elfér), de valahogy tárolni kellene és nem akarok darabonként egy ilyen 1,2k-s műanyag dobozt venni hozzá (jó mondjuk aliexpressről 1 db kb 2.5-3$, csak ezeket megint bele kell valamibe rakni.

(#4894) MurdR válasza Ringman (#4893) üzenetére


MurdR
veterán

Én is kerestem valami olcsóbb megoldást, de ennél olcsóbban nem találtam, pedig ezerféleképpen próbáltam rákeresni... [link]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4895) Ringman válasza MurdR (#4894) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, érdekes hogy kb 30%-kal olcsóbb itt ugyanaz a termék.
ilyen habos megoldást sem láttam itthon: [link]

(#4896) MurdR válasza Ringman (#4895) üzenetére


MurdR
veterán

Van ilyen habos megoldás is, csak van körülötte egy alumínium koffer :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4897) Ringman válasza MurdR (#4896) üzenetére


Ringman
nagyúr

na jó, 13k-ért van ilyen, de ebből meg kellene 2 minimum :D

[ Szerkesztve ]

(#4898) andaman


andaman
tag

Üdv.
Táp tönkrement, csak remélni merem, hogy nincs adatvesztésem... 2 hete a garanciát intézem.
A későbbi mentésekhez javasolták ezt.
Amennyire egy 20 éves újraaktivált gépem engedte körbenéztem és rátaláltam erre.
Adatmentésre használnám, melyik a célszerűbb, esetleg egy harmadik?
Tudom ez nem ide való kérés, esetleg egy HDD-t is mondanátok bele adatmentésre...

The man is a snowflake on the river.

(#4899) King Unique válasza andaman (#4898) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A célra mindkettő megfelelhet, ha a merevlemez USB-n történő csatlakoztatása és használata a cél. Azt viszont mindenképpen el kellene dönteni, hogy most dokkoló, vagy inkább külső ház kell. Az előbbit értelemszerűen akkor célszerűbb választani, ha a HDD gyakran lesz cserélve, egyaránt kell 2,5"-os és 3,5"-os fizikai méretűeket is használni, valamint a PC-be téve SATA-n és külső meghajtóként USB-n is egyszerűen csatlakoztatni. De olyan is van, aki IDE/SATA-USB adaptert (példa) vesz, ha az univerzális használat a cél. A felsoroltak egyébként akár egy 3,5"-os külső háznál is megoldhatók úgy-ahogy, de eleve körülményesebb lehet a megvalósítás. Viszont a tartós USB-s használathoz már jó / jobb választás lehet egy külső ház és ott legalább maga a HDD fix helyen van, nem csak úgy pőrén.

A belső merevlemez témával a "Milyen merevlemezt vegyek?" topik foglalkozik, az ügyben már ott kellene érdeklődni. De akár az ottani téma-összefoglaló átnézése is elég lehet, ahol fel vannak tüntetve kategóriánként az ajánlott típusok.

[ Szerkesztve ]

(#4900) MurdR válasza King Unique (#4899) üzenetére


MurdR
veterán

Rá lehet valahogy bírni szerinted a dokkolómban lévő egyik merevlemezt, hogy ne álljon le 20 percenként, majd induljon újra rá pár percre? Energiatakarékosságnál próbáltam keresni, de nem jártam sikerrel. :(

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4901) King Unique válasza MurdR (#4900) üzenetére


King Unique
titán

Ha a dokkoló firmware szinten támogatja az X perc inaktív állapot utáni készenléti (alvó) módot, akkor a Windows energiagazdálkodási beállításai sem feltétlen tudják azt tiltani. Ez anno az egyik társtopikban egy konkrét példával szemléltetve volt. Illetve abban arról is volt szó, hogy egyes külső programokkal (pl. HDS) hogyan lehet egyszerűen tiltani a lemezek leállását. Alternatív megoldásként meg az is működhet, ha egy hosszabb műsoridejű videó / zene lejátszása megy a HDD-ről, vagy aktívan megy rá torrentnél a letöltés / seedelés stb. Az a lényeg, hogy mindig legyen rajta aktív lemezművelet (írás / olvasás), mivel alvó mód rendszerint csak X perc teljesen inaktív állapot után szokott lenni. Egyébként a firmware-re visszatérve, egyes USB-chipeknél akár az alvó mód tiltása is beállítható firmware szinten. De azt csak akkor érdemes piszkálni, ha más módon tényleg nem megy és biztosan a végleges tiltás a cél. Az meg a másik, hogy csak saját felelősségre, pláne ha nem közvetlenül az eszköz gyártójától, hanem külső forrásból származik a firmware és hozzá a program!

[ Szerkesztve ]

(#4902) MurdR válasza King Unique (#4901) üzenetére


MurdR
veterán

Most beállítottam a lemezek leállításának akadályozását, meglátjuk mi lesz. :)
És ez csak addig működik, amíg a HDS-t ki nem lövöm a folyamatok közül?

Szerk: Működik, köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#4903) sityuka89 válasza parandroid (#1) üzenetére


sityuka89
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a 3,5"-os HDD-ból is tudok csinálni "külső HDD-t", vagy csak a 2,5"-ból?

Előre is köszönöm a választ! :)

(#4904) UberMutant válasza sityuka89 (#4903) üzenetére


UberMutant
őstag

olyat, ami külső áramforrás nélkül működik, nem

(#4905) sityuka89 válasza UberMutant (#4904) üzenetére


sityuka89
tag

Pedig, van olyan 2,5"-os HDD rack ami külső áramforrás nélkül is működik :)
Szóval nem értem :D

(#4906) UberMutant válasza sityuka89 (#4905) üzenetére


UberMutant
őstag

és?
olvasd el mit kérdeztél.

az usb port 500 mA áramot tud adni, ez a 3.5 colos vinyóknak nem elég, 3.5 colos ssd meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#4907) sityuka89 válasza UberMutant (#4906) üzenetére


sityuka89
tag

Szóval, marad a 2,5"-os HDD, köszönöm a segítséget! :)

(#4908) andaman válasza King Unique (#4899) üzenetére


andaman
tag

Üdv!
Köszönöm.
Akkor ezt megrendelem.
Olvasgattam a "Milyen merevlemezt vegyek" összefoglalót és a hozzászólásokat is, de elvesztem a részletekben... Már a márkát illetően is elakadtam...

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#4909) King Unique válasza sityuka89 (#4903) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nyilván egy 3,5"-os belső HDD-t is lehet USB-n dokkoló, külső ház stb. közbeiktatásával külső HDD-ként használni. Viszont azt a másik válaszban már leírták, hogy ehhez rendszerint szükséges a 12 V-os külső tápegység, mivel csak USB-ről táplálva nem fog menni. Az utóbbinál ez alól max. esetleg talán az USB 3.1 Gen 2, illetve majd az USB 3.2 lehet kivétel. A Seagate készített is ilyen 3,5"-os külső merevlemezt korábban Innov8 néven, viszont az eleve egy speciális megoldás, ami eddig széles körben nem terjedt el. Tehát általánosan egy 3,5"-os külső HDD működtetéséhez továbbra is külső áramforrás szükséges. Ellenben ha olyan kell, ami csak USB-ről táplálva (is) működik, akkor egy 2,5"-os típus a megoldás. Viszont azért azoknál is fontos, hogy a megfelelő típusú USB-porthoz legyen csatlakoztatva az eszköz a stabil tápellátás biztosítása végett!

[ Szerkesztve ]

(#4910) sityuka89 válasza King Unique (#4909) üzenetére


sityuka89
tag

Köszönöm a segítséget! :)

Mindenképpen 2,5"-os HDD-ben gondolkodom, majd ahhoz veszek azt a "case" vagy "rack", hívják akárkinek is :D

És akkor abba raknám be.

(#4911) blaca83 válasza King Unique (#4874) üzenetére


blaca83
őstag

Talán belefut valaki ismét egy ilyen esetbe, ezért megírom a tapasztalatokat:

A héten rendeltem egy 4TB-os WD40PURZ winchestert és tökéletesen tudja kezelni a Thermaltake Max 5G mobilrack.

A gyárilag megadott 3 TB-os határ ellenére kellemes csalódás volt, hogy hibátlanul teszi a dolgát a fent említett szériájú merevlemezzel. ;)
Amennyiben lesz kapacitásom rá, ki fogom próbálni 6 ill. 8 terrással is. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#4912) King Unique válasza blaca83 (#4911) üzenetére


King Unique
titán

A merevlemezt gondolom GPT-re inicializáltad és működött egyben a kezelése 1 db NTFS kötettel, nem kellett 2 részre felosztani, mint az a gyártó weboldalán is szerepel. Valamint ha a lemezkezelőben a 4 TB-os HDD valós tárolókapacitása jelent meg USB-n, a HDS és más programok sem írnak hibát, sikerült is 2 TB+, illetve akár 3.X TB-nyi adattal teljesen telemásolni adatvesztés nélkül, akkor tényleg rendesen kezeli a külső ház. Ami egyébként egy ilyen USB 3.0-s modellnél annyira nyilván nem meglepő, mert ezek rendszerint már támogatni szokták a 2 TB+ HDD-ket. A pontos limit megadásánál egyébként a Sharkoon elég korrekt gyártó, mert pl. a Swift Case Pro esetében a korábban megadott 8 TB-os limitet is módosították 12 TB-ra, mihelyst akkora tárolókapacitású HDD-vel is kipróbálták a külső házat. Igaz az USB-chip firmware-től is függ a pontos limit és azon is módosíthatnak, de sok gyártó az alapján adja meg, hogy ők mekkora tárolókapacitású merevlemezzel tesztelték. Már akik tesztelik rendesen, mert ez jelen esetben a gyártó részéről valószínűleg nem nagyon történhetett meg kellő mértékben, illetve az információk sem lettek naprakész szinten tartva... :N

Köszönjük a visszajelzést! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.