Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3046) Bélabácsi válasza batagy (#3041) üzenetére


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Az RPM-el kapcsolatos kérdésnél őszintén szólva kicsit elbizonytalanodtam, amikor megpróbáltam utánanézni :) a doksi szerint ezek a HDD-k már "IntelliPower" néven futnak, amelyeknek nincs fix RPM értékük.
A data sheet PDF-et itt találod, amelyben a következő szerepel ezzel kapcsolatban:

"A fine-tuned balance of spin speed, transfer rate and caching algorithms designed to deliver both significant power savings and solid performance. For each drive model, WD may use a different, invariable RPM"

Ezzel szemben a HDSentinel viszont a következőt mondja:
Nominal Media rotation Rate: 5400 RPM
Ahogy King Unique fórumtárs is írta, szerintem is 5400 RPM a helyes ez esetben.

A hangjával teljesen meg vagyok elégedve, természetesen nem olyan halk, mint a 2,5"-es társa (szintén WD RED, szintén külső tokban). Néhány centire közel hajolva hallani egy halk susogó hangot ahogy pörög a vinyó, de távolabbról semmi hangot nem hallani. A fejpozícionálást is csak akkor hallom, ha közelebb van hozzám a rack és direkt arra figyelek :)
A korábbi 1TB-os WD NAS-omat váltotta a megoldás, az abban lévő WD green HDD-t (pörgés, pozícionálás) sokkal jobban hallottam (bár itt az is számíthat, hogy az a HDD 2009 óta folyamatosan pörög és régebbi típus is.)

Az ASMedia chip-ek számozása valóban kicsit megtévesztő, a Sharkoon Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 tok esetében a következőket látom:

• A Windows eszközkezelő "ASM 2115 USB device"-ként azonosítja az eszközt.
• A HD Sentinel szerint az említett tok: "VID: 174C, PID: 55AA"
• Live Linux alatt "ASMedia 2105 chipset"-et láttam az "lsusb" parancs kimeneteként.

Korábbi tapasztalataim szerint a Windows-ban látható "ASMT 2115" az egyenlő a ASMedia 1153E chip-el.
A rack szerelésekor direkt figyeltem, hogy esetleg látok-e bármi feliratot vagy jelzést a chip-re vonatkozóan, de sajnos nem találtam semmit.

Remélem tudtam segíteni!
Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.