Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4949) Czimby válasza Czimby (#4948) üzenetére


Czimby
addikt

Megérkezett az Alzától az Axagon EE25-XA6 külső ház és a WD Blue 3D SSD.

De sajnos ennyi az összes öröm a dologban.

A ház nagyon nem úgy viselkedik ahogy kellene neki...

Xbox One X-en és több Pc-n is kipróbáltam.
Leállítás vagy biztonságos eltávolítás esetén sem kapcsol ki. :W :W :W

A ledek égve maradnak, és miután az SSD-t próbaképpen HDD-re cseréltem kiderült,
hogy a behelyezett drive-ot sem kapcsolja le. Érezni, hogy pörög a HDD leállítás után is.
(Kb 10 perc után már leáll a HDD-benne, de nem akarom ezt mindíg kivárogatni...)

Most mit tehetek? Elállás esetén a postázgatás kb elviszi az külső ház árát.
Frimware frissítés, csere?

Aki vett ilyen házat attól megkérdezném, hogy miként volt csomagolva?
Kicsit furcsállottam, hogy simán ki lehett nyitni a dobozt nem volt leragasztva,
valamint az a tasak maiben maga a ház volt, szintén mintha bontott lett volna.
Viszont a kis csavarok ill. csavarhúzó még bontatlan csomagolású volt.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4950) Czimby válasza Czimby (#4949) üzenetére


Czimby
addikt

Ami lemaradt, hogy Win10 az oprendszer mindkét gépen amivel próbáltam.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4951) finest válasza Czimby (#4949) üzenetére


finest
őstag

Szia! Nekem is pont így volt csomagolva.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4952) Czimby válasza finest (#4951) üzenetére


Czimby
addikt

Nálad ha Win-ben rámész a biztonságos leválasztásra utána kikapcsolja a ledet és leáll a lemez?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4953) finest válasza Czimby (#4952) üzenetére


finest
őstag

Nem, nálam is ég a kék fény utána is. Nekem ez eddig fel sem tűnt. Nincs számomra jelentősége.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4954) Czimby válasza finest (#4953) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem viszont fontos az, hogy ne egy még pörgő hdd-t húzzak le acsak úgy a gépről.
10percet meg nem akarok mindíg várni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4955) King Unique válasza Czimby (#4949) üzenetére


King Unique
titán

Az AXAGON EE25-XA6 külső ház eredetileg SSD-hez volt ajánlva kifejezetten az UASP és főleg az UNMAP (TRIM) támogatása miatt, amik gondolom működnek is. Szoftveres leválasztás után a leállítás / kikapcsolás itt, azaz SSD-nél kevésbé, inkább HDD-nél lehet lényeges. Plusz ilyen téren az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezet = PC, Mac & desktop OS, az Xbox eleve másodlagos, az utóbbinál kevésbé mérvadó ott mi / mi nem történik. Valamint a szoftveres leválasztás utáni leállítás / lekapcsolás egy dolog, de mivel 2,5"-os külső HDD és külső SSD meghajtókról van szó, ezért a gazda hardver (gép / játékkonzol) kikapcsolásakor nyilván mindenképpen le kell állniuk, mivel olyankor normál esetben az USB-portok sem maradnak áram alatt. Ez alól kivétel hardvertől függően max. az lehet, ha a gép kikapcsolása után áram alatt maradnak a portok pl. töltési céllal. De az, illetve a töltési funkció az UEFI BIOS-ban rendszerint kikapcsolható, valamint pl. ErP Ready néven is futhat az ezzel kapcsolatos beállítás.

A gyártó weboldalán az említett külső ház tulajdonságainál fel vannak tüntetve az alábbiak:

HDD Automatikus leállítás - merevlemez automatikus leállítása egy 10 percig tartó inaktivitás után.
HDD leállítás - Leállítja a lemezt is az eszköz eltávolítása, vagy a PC leállítása után.

Az első állítás az alvó módra vonatkozik, ami esetedben is működik 10 perc inaktivitás után a leírtak alapján. A második állítás első fele meg elvileg a szoftveres leválasztás utáni leállítás támogatására, de akár a fizikai eltávolításra (USB-kábel kihúzása) is érthető. A másik része meg egyértelmű, a PC kikapcsolásakor alapesetben nyilván kikapcsol egy 2,5"-os külső HDD / külső SSD meghajtó is.

Ha biztosan támogatott a külső háznál a szoftveres leválasztás utáni leállítás, ellenben esetedben nem működik, annak rendszerint 2 oka szokott lenni:

a) Az adott hardver- és szoftverkörnyezet, ahol az OS felőli támogatás eleve meghatározó. Az utóbbi Windows Vista és 7, de akár a Windows 8 esetében is eleve külön beállítást igényelhet, amit számos egyéb leírás is szemléltet (példa). Windows 8.1 és 10 rendszereknél viszont általában nem szükséges az előbbi beállítás, de ha esetedben alapból nem működik a leállítás az azt támogató egyéb külső házaknál sem, pendrive-ok LED-je is égve marad, akkor érdemes lehet kipróbálni.

b) A gyártó időközben esetleg változtatott az újabb gyártású modelleknél firmware szinten a működésen. Ha ez a helyzet, akkor azon max. a firmware módosításával lehet újra változtatni. Viszont egyrészt az csak saját felelősségre javasolt, pláne ha a gyártó nem biztosít firmware-t a külső házhoz, hanem úgy kell egyéb forrásból összevadászni. Másrészt az alábbi hozzászólás alapján ASM1153E chipes és PID: 1153 azonosítós az EE25-XA6 külső ház, vagyis annál nem megoldható a firmware módosítása az itteni összefoglalóban leírt módon, mivel ahhoz PID: 55AA azonosító kellene.

Ha az általad vásárolt EE25-XA6 modell is ASM1153E chipes és PID: 1153 azonosítójú, akkor a firmware cseréje, módosítása nyilván nem opció. Vagyis ez esetben jobb híján marad az említett módszer kipróbálása Windowson belül, ami ha nem válik be, akkor másik lehetőségként a külső ház cseréje, visszaküldése. Viszont ha a szoftveres leválasztás utáni leállítást leszámítva egyéb téren megfelelően működik a külső ház, akkor nem feltétlen indokolt lecserélni csak az előbbi miatt, pláne ha alapvetően SSD-vel lesz használva. De ha számodra ez akkora gond, valamint SSD helyett inkább HDD-vel lesz használva a külső ház, akkor a lehetőség adott, belföldi online vásárlásnál utólag 14 napig indoklás nélkül el lehet állni a vételtől.

"Nekem viszont fontos az, hogy ne egy még pörgő hdd-t húzzak le acsak úgy a gépről."

Egyrészt az eredetileg egy szóval nem volt említve, hogy kiemelt szempont a szoftveres leválasztás utáni leállítás és az sem, hogy SSD mellett / helyett HDD-vel lesz használva a külső ház. Ha ez ismert már a legelején, akkor lehetett volna annak megfelelően ajánlani. Másrészt a fizikai leválasztás (kábel kihúzása) előtt a lényeg eleve maga a szoftveres leválasztás az operációs rendszerben, az hogy utána leáll-e a külső házban lévő HDD, vagy sem, az másodlagos. Az ideális nyilván az, ha leáll és nem az USB-kábel kihúzásával kell hirtelen kirántani alóla a tápellátást, de a mai 2,5"-os HDD-knek akár az utóbbit is ki kell bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#4956) Czimby válasza King Unique (#4955) üzenetére


Czimby
addikt

Szia!

Köszönöm a maximálisan kimerítő választ!

A HDD-csak próbaképpen került bele, mert mint írtam SSD-vel szeretném használni, csak ugye kiváncsi voltam, hogy a beépített meghajtó leáll-e mivel a visszajelző led nem aludt el.

Igen tudom, hogy Pc esetén kapcsolható, hogy kikapcsolt gép esetén kapjanak az USB portok tápot.
Igazából az zavar, hogy ha leállítom vagy eltávolítom az eszközt a belső meghajtó nem kapcsolódik le azonnal.

De ahogy kicsit jobban visszaolvastam ezen adott típussal másnak is akadtak problémái,
és miután váltott az AXAGON ADSA-1S6-ra mind megszünt.

Mindenesetre első körben megpróbálok elállni a vásárlástól és váltani a fent nevezett Axagon meghajtóra.

Valamint mivel úgy is szükségem lesz több darab külső házra a közeljövőben,
kipróbálom a sokat emlegetett ORICO 2139U3-at, és egy kicsit drágább Ugreen modellt is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4957) King Unique válasza Czimby (#4956) üzenetére


King Unique
titán

Az most nem derült ki a leírtakból, hogy a Windowsnál az előző válaszban említett beállítás ki lett-e próbálva, de ha igen és nem használt, akkor másik lehetőség a külső ház cseréje. De amúgy az, hogy esetlegesen nem támogatja a szoftveres leválasztás után a HDD leállítását, nyilván egyáltalán nem mondható kritikus hibának, max. némi hiányosságként róható fel. Meg az EE25-XA6 főbb előnyei eleve inkább az UASP és az UNMAP (TRIM) támogatása USB-n, amik a beszámolók alapján eddig működtek mindenkinél. Az meg, hogy korábban másnak voltak bizonyos gondjai ezen külső háznál, nem feltétlen jelenti azt, hogy azok általános, másoknál is fennálló problémák. Sőt, inkább az volt a megállapítás, hogy hacsak nem gyári hibás példányt fogott ki az illető, akkor egyértelműen az ő saját hardver- és szoftverkörnyezetében lehet a gond, ott nem stimmelhet valami, mivel mások érdekes módon nem panaszkodtak itt olyan problémákra.

(#4958) Czimby válasza King Unique (#4957) üzenetére


Czimby
addikt

Nálam rendesen működik, gyorsan másol stb, csak ugye ez a leállítási "hiányossága" számomra nagyon zavaró. Igaz Pc-n ez megoldható de Tv-n vagy Xbox-on már ugye nem.

Vannak akiket ez nem zavar, pl kicsit lentebb finest fórumozó is írta, illetve mást is találtam akinek ilyen háza van, és őt sem érdekli, hogy nem áll le(ráadásul ő is Xbox-on használja).

Viszont így én cserélni fogom.

Köszönöm a segítségedet!
(Több ilyen topikgazdára lenne szükség itt az oldalon! :R )

Boldog Karácsonyt kívánok neked és a többi fórumozónak is! :C

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#4959) finest


finest
őstag

Nálam folyamatosan a PC-hez csatlakoztatva megy az Axagon. Ezért nem tűnt fel a leválasztás utáni HDD működése. Leválasztás után a HDD eltűnik az eszközkezelőből, de a LED világít. A HDD mint hordozható eszköz is fel van sorolva az eszközkezelőben. A működésében nem találtam hibát másol, ír, ahogy kell.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.