Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4623) omfgk


omfgk
addikt

Sziasztok.

Van nekem egy Intel 520 - 240GB (intel ssdsc2cw240a3) SSD-m. Jelenleg rendszermeghajtó, de hamarosan egy nagyobbat teszek a helyére.
Így most ehhez keresek külső házat.

A nappalis TV és az asztali gép között lenne csak mozgatva. Nagyon ritkán vinném el itthonról, tehát nem fontos semmiféle leejtés elleni védelem, cseppállóság...

Max 6k-ig keresnék házat hozzá. Persze az sose baj ha olcsóbb. :))
Nem sürgős a dolog, így ha esetleg külföldről rendelhető csak, azt is meg tudom oldani.

[ Szerkesztve ]

(#4624) TaylorPro válasza omfgk (#4623) üzenetére


TaylorPro
addikt

Üdv!

Ez most nagyon jó vásár, míg akciós. Én lecsaptam egy ezüstre.

[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#4626) King Unique válasza omfgk (#4623) üzenetére


King Unique
titán

Ha a cél 2,5"-os méretformátumú SSD-hez való külső házat venni, akkor nemrég egy másik válaszban volt erről szó. Ott le van írva a lényeg, ahogyan konkrét példák is említve vannak. Ha tv-hez csatlakoztatva is használva lenne az eszköz, akkor viszont az előbbi még kiegészül az ebben a hozzászólásban leírtakkal.

(#4624) TaylorPro:
Az előző hozzászólásodban is egy ORICO külső ház volt, de annál nem volt jó a link. A mostaninál a 2518C3-G2 hasonló, mint az egyik korábbi teszben bemutatott 2518S3, de immár USB 3.1 Gen 2 és Type-C kivitelben. Vagyis ennél egyrészt egy SATA3-as SSD sebessége is "kimaxolható" USB 3.1 Gen 2 porton, másrészt USB-n a TRIM (UNMAP) működésére is jó esély lehet, valamint a Type-C fizikai interfész használata is kényelmesebb csatlakoztatást tesz lehetővé. Tehát ilyen szempontból tényleg jó és a linkelt webáruházban jelenleg az ára is kedvezőnek mondható. Viszont az már kérdéses lehet, hogy a Gen 2-es eszközt USB-n a tv biztosan kezelni fogja-e. Aztán, ha gyárilag esetleg csak Type-C - Type-C kábelt mellékelnek hozzá, akkor szükség lehet külön adapterre / kábelre, hogy a tv (jellemzően) Type-A portjához csatlakoztatni lehessen.

[ Szerkesztve ]

(#4627) TaylorPro válasza King Unique (#4626) üzenetére


TaylorPro
addikt

Két fajta kábelt adnak hozzá.

Pixel 8 Hazel

(#4628) King Unique válasza TaylorPro (#4627) üzenetére


King Unique
titán

Valóban, az alábbi képen látszik, hogy gyárilag Type-C - Type-A kábelt is mellékelnek hozzá. Tehát akkor ez a része, a fizikai csatlakozók kompatibilitása kipipálva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.