Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2978) King Unique válasza Zanik (#2976) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez nem igazán a külső háztól függ, hanem leginkább a benne lévő merevlemeztől, annak áramfelvételétől. Vannak névleges értékek a specifikációk és címke alapján és van a gyakorlati áramfelvétel, amikről ITT írtam. Illetve TV-ken is megnövelt áramerősségű HDD port javasolt 2,5" külső merevlemezekhez. Esetleg USB hub, vagy a gazdaeszközön több USB port esetén Y kábel. Valamint a saját fix tápellátás miatt a 3,5" külső HDD, amire az általad idézett szövegrész is utal.

Viszont a gyakorlatban általában egy normál, 0,5 A-es USB port is meghajt a TV-n egy 2,5" 5400 RPM merevlemezt. Én pl. a minap egy HGST Travelstar 7K1000 7200 RPM-es notebook merevlemezt tartalmazó külső házat csatlakoztattam egy mezei WayteQ set-tox box 1 db USB 2.0 portához. És meghajtotta, felismerte működött. Holott ezen HDD felpörgetéséhez névlegesen (max) 5,5 W szükséges, azaz 1100 mA. Az USB 2.0 névlegesen meg 500 mA. Persze az már más dolog, hogy stabil működés és élettartam tekintetében egy ilyen merevlemezhez hivatalosan 2.0 portban Y kábel, vagy alapból a 900 mA-es USB 3.0 port javasolt

Esetleg még annyit hozzá tudok fűzni áramellátás terén, hogy ha ez nagyon bizonytalan, akkor az olyan házakat érdemes preferálni, amiken van USB DC Power aljzat. Így, ha a gazdaeszközön nincs több port Y kábeles használathoz, vagy nem akarsz USB hubot venni, esetleg a TV nem ismeri fel arról, akkor a DC aljzatról való külső megtáplálás is adott. Ilyen pl. az LC-Power LC-25U3-Becrux, amin van DC bemenet. Persze külső tápot nem adnak hozzá (csak Y kábelt), azt úgy kell venni szükség esetén. Pl.: Navilock 41337, vagy valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.