Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2926) King Unique válasza josipov (#2924) üzenetére


King Unique
titán

Igen, azt sejtettük, hogy nálad nem stimmel valami, mert másoknál mindkét fajta vezérlővel ok volt a HDS is. Az USB és SCSI meghajtók felismerésének tiltása előtt nem szokott pipa lenni normál telepítésnél és elvileg magától sem kerül oda. Ezért nem gondolt erre hirtelen senki. Igaz volt korábban hasonló eset, de annál aszem a user jelölte be és azért nem ment.

Sebességre nem tudok mit mondani, ha driverek a legfrissebbek és nincs semmi, fent említett akadályozó tényező. Lehet ASM1153 vezérlővel tényleg csak ennyit tud USB 2.0-án. Az én viszonylag új, de olcsó notim USB 2.0 portjában sem remekel annyira a 7200rpm-es HGST notvinyó. 35/29 MB/s olvasás & írás értékeket mért a CDM Win8.1 alatt. Win7-nél meg 32/26 MB/s. Ellenben USB 3.0-án mindkét rendszeren ~138/132 szekvenciális eredmények jöttek üres meghajtóval. Lehet egy jobb PC 2.0 portjában jobban muzsikálna, de nem kell csodát várni a régebbi USB-től, mert alapból elég lassú.

Külső merevlemezek gyárilag gyors eltávolítás vannak optimalizálva. Hogy mindenféle cache műveletet ki lehet-e kapcsolni, azt nem tudom. Olyat tapasztaltam, hogy másolás végén áll pár másodpercet, míg tényleg befejezi, de a több perc már irreális. A "60-80-120 MB/s" az milyen csatolón értendő, mert ha 2.0, akkor kicsit fura? Persze a gyorsítótár megdobhatja átmenetileg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.