Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tithian


Tithian
őstag

Reggel érdekes hangra keltem, hallható, magas, periodikus ''ciripelés'' (olyasmi, mint amikor hegesztenek a nagyon távolban) a gépem irányából. Először a tápra gyanakodtam, de kiderült, hogy a jó öreg Maxtor D740X-em ad ki ilyen érdekes hangokat. Egész este be volt kapcsolva (ahogy általában), de tegnap még nem volt ilyen, tehát on-the-fly menet közben változott a hangja.

Hűtése megfelelő, nem melegebb a szokásosnál, SMART szerint olyan egészséges, mint volt. Acoustic managementen már gondolkodtam, de nincs kisfloppy a gépben. A hangot a felpörgéstől kikapcsolásig lehet hallani, ha felpörög, hangosabb szinten áll meg, mint eddig.

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

[Szerkesztve]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#2) Calogero


Calogero
addikt

Az enyem visito hangot adott ki magabol az egyik naprol a masikra, majd ra egy honapra vegleg megadta magat.

(#3) Tithian válasza Calogero (#2) üzenetére


Tithian
őstag

Szintén D740X?

Kíváncsi lennék, mi okozza a hangot. Nem gyorsul, fordulatszám nem nő, talán a seeking vátozik?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#4) Tithian


Tithian
őstag

Egyelőre átmásolok minden lényegeset más meghajtóra, aztán majd kiderül.
Elsősorban a hangja zavar, nem normális dolog, az hallik rajta. Legalább szól a vinyó, hogy meg akar halni.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#5) Calogero válasza Tithian (#3) üzenetére


Calogero
addikt

Szinten, D740X. A szervizbe azt mondtak hogy a csapagy adta meg magat.

(#6) Tithian válasza Calogero (#5) üzenetére


Tithian
őstag

Köszönöm!
Ez megmagyarázza a hangot.
Gondolom, hogy nem lehet semmit tenni a probléma ellen.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#7) Tithian


Tithian
őstag

Feltettem az OnTrack EasyRecovery Pro-t, az a D740X-emet tökéletesnek véli, de a másik 80-as 6Y080P0-t már a rövid SMART tesztnél is fizikai hibásnak mondja.

Akkor most van A, B vagy AB hibás vinyóm :F

Hangja a D740X-nek van, józan ész sugallatára ezt nem tartom norrmálisnak.
A másik ellen szól viszont, hogy amikor nemrég töredezettsémentesítés címén átmásoltam róla mindent a 120-asra, néhány fájl CRC-hiba miatt átmásolhatatlan volt.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#8) Tithian


Tithian
őstag

Áp.

Mennyire kell komolyan venni a SMART alert-eket?
A sima report pl. Speedfan vagy boot esetén nem jelez bajt, de egy félperces tesztre is SMART alert-et kapok a 80-ason :(

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#9) letoo


letoo
csendes tag

Nekem van egy Maxtor vinyóm, és olyan hangokat ad ki, mintha leesett volna az olvasófej... :(
EZ mitöl lehet?

(#10) MUŁĐER válasza letoo (#9) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hát,szvsz ha furcsa hangok jönnek egy vinyóból,akkor már rég baj van:(

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#11) Tithian


Tithian
őstag

A másik két Maxtorom szerencsére sulinetes (3 év gari :) ), de már kinéztem az utódot: ha összejön, egy SP1213N (Samsung, 3 év gari) lesz belőle.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#12) Ger|


Ger|
aktív tag

khmm a vinyóknak van egy olyan tulajdonságjuk, hogy elkopik a mehanikájuk idővel. Miért is kell ezen felháborodni?

PCI-s IDE kártyát vennék amire rá lehet kötni vinyót vagy cd meghajtót!

(#13) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Nekem tegnap fittyent ki a Maxtor d740x vinyóm. Leállításkor elkezdett kattogni mint állat( 1x szokott most meg folyamatosan) és rendre meg is halt a szerencsétlen.:Y
Lehet h nem is olyan jók a Maxtorok?? Eddig nem volt velük semmi bajom..
De lehet mostantól Wd Hitachi v Samsung lesz az tuti :(

[Szerkesztve]

(#14) vaddesz


vaddesz
csendes tag

jajaj :( nekem novermberben pukkant el egy 6Y080L0 maxtorom. Bekapcsoláskor először csak csattogott, majd néhány nappal később már rettenetes visító-csikorgó hang is kísérte a csattogást... a BIOS sem látott már belőle semmit :(
hülye fejjel nem mentettem semmit az első kattogások alkalmával így egy csomó jó filmem oda lett :(

#12: ha egy 2003 július elejétől uezév novemberéig terjedő időn belül normális üzemi körülményeket feltételezve ''elkopik'' egy winyó (és legyen az bármilyen gyártmányú) és ez normális ( :)) ) akkor igazad van :)

[Szerkesztve]

(#15) Flashy válasza Mr Bond 007 (#13) üzenetére


Flashy
veterán

nemazér de ez legalább 3 éve köztudott hogy a Maxtorok szarok. nagyjából a Maxtor-Quantum egyesülés óta. merthogy előtte meg a Quantumok voltak szarok.
nem értem miért vesznek az emberek még mindig Maxtor vinyót.

(#16) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Nem tudom van-e topicja, de sztetek úgy általában melyik a legmegbízhatóbb márka?:F

[Szerkesztve]

(#17) vaddesz válasza Mr Bond 007 (#16) üzenetére


vaddesz
csendes tag

Sokan dícsérik és megbízhatóknak tartják a Samsungokat.
Érdemes azoktól a gyártóktól vásárolni, ahol alapból vállalják a 3 éves garanciát!

(#18) Hypp


Hypp
tag

Naszóval...

Van nekem 2 winyóm. Az egyik egy Seagate Barracuda ST360021A 60Gb. Az utóbbi napokban érdekes hangokat hallat. Amikor adatmozgatás történik, olyan hangja van, mint egy régi winyónak. Hangos kerregés. A gép az asztal alatt van, de innen az asztal fölül is hallom. Szóval egyértelműen hangosodott. Ha gondolja valaki, bemásolom az Everest SMART eredményeit is (nekem kínai, egyelőre még nem néztem utána, hogy mi micsoda, de minden érték mögé ez van írva: ''Az érték normális'' / ''Mindig rendben'').

Szóval diagnózis kéne: eltávozóban van szegénykém, vagy túléli, s majd egy későbbi (váratlan) időpontban száll el minden adatommal (viszi a Windows-t is) együtt?

Bite my shiny metal ass!

(#19) Hypp


Hypp
tag

up:(((

Bite my shiny metal ass!

(#20) hefe válasza vaddesz (#17) üzenetére


hefe
aktív tag

Nekemma rendült meg a bizalmam éppen a samsung vinyóban....
Előtte volt kvantum/maksztor meg Western Digital mind gallyramentek idő előtt.
Nade most samsung sp1213n vanbenne és ez dobja el magát pedig kb 1 éves...
Néha nem látja a bios ha igen néha kattogással befagyasztja a vindózt. Pl a colin 2005 telepítése alatt megadta magát. 3adik nekifutásra felment.... :(
IBM vinyóm még nem volt... Az milyen besorolású?

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#21) Thulcandra válasza hefe (#20) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Hátha nálad ennyi winyó romlik ilyen hamar, és ilyen sok márkától, akkor téged bíz rendesen ver az isten :DD :)) :DD
Vagy esetleg Te használod rosszul? Vagy valaki más? Egyik ismerősnél a gyereke rugdosta a gépet mániákusan azért döglött be 2 winyó ;]

Próbálj meg egy Hitachi winyót, hátha az szeretni fog. Vagy Seagate, csak 120 GB -osat ne.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22) hefe válasza Thulcandra (#21) üzenetére


hefe
aktív tag

Én alapból óvatosan bánok a gépjószággal.....
Gépet még sosem rúgdostam meg dobáltam.
Sokkal egyszerűbb a falat verni ha bepöccen az ember!!!!
AMD kocog a lelkében ezért oda kell rá figyelni amúgyis....
Takarítom mert nincs rajta egy oldala se a szellőzés miatt de így meg teli megy porcicákkal... Hűtök mindent ami melegszik. Ezért állok értetlenül a dolgok előtt.
(Az lehet hogy az nvidia nforce2 controllere szar és emiatt vinnyog ?)

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#23) Hypp


Hypp
tag

#18-ra valaki?

Bite my shiny metal ass!

(#24) Hypp


Hypp
tag

fel...

Bite my shiny metal ass!

(#25) steve@prhw válasza Hypp (#24) üzenetére


steve@prhw
őstag

Keress a gyártó oldalán tesztprogit, de ha a maxtortól a powermaxot letöltöd, az is jó. Eressz rá valami fullos-brutálos tesztet, ha azt túléli, akkor majd utána hal el :DD

Komolyra fordítva: tényleg letesztelheted. Ha csapágygond, akkor valszeg semmi hibaüzenetet sem kapsz, azzal ki tudja, meddig elmegy még. Köszörül a kolléga gépében olyan, amelyik három éve süvít, és semmi baja (de lehet, hogy holnap reggel fog beállni...)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#26) Hypp válasza steve@prhw (#25) üzenetére


Hypp
tag

Túlélte a Seagate online teszterét, feltettem és monitorozom a winyóimat HDD Health-tel. Jobbat nem tudok tenni... Köszi a segítséget, BUÉK:D

Bite my shiny metal ass!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.