Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kt600 vs. nforce2 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) AttackR


AttackR
tag

Hi all! Ha megkérnélek benneket mondjtok el a véleményekteket tapasztalototokat(ha van) a két csipsetről. Mik az előnyök hátrányok stb. Alaplapot szeretnék venni egy olyan konfig alá ami olvashattok a hozzászólás alatt, jah és a gyártóval már tisztában vagyok(gigabyte). Szal egyszerűben: Melyik a jobb?

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#2) AttackR


AttackR
tag

Jah és ha tudtok valami összehasonlító tezstet a neten azt is szivesen fogadom

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#3) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

szóval ha gigabyte kell akkor.. :)

a KT600 FastStream technológiája nincs messze az nForce dual channeltől ! nem kell hozzá párba memória , olcsó, soroljam még .. ?

A GA-7VT600-1394(F) a neked kellő modell. ha nem szereted az integrált cuccost akkor pedig a 7VT600 ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#4) Elrood


Elrood
őstag

Se via KT600, se nvidia nforce2 lapom sincs.
Érdekesség:
KT600-hoz már az új déli híd kerül, amibe már integrálták a SATA-t. Nforce külső vezérlővel oldja meg. Ebben az esetben a VIA-t ajánlanám:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) anulu válasza GigabyteFan (#3) üzenetére


anulu
félisten

Mennyibe fáj az általad említett GA-7VT600-1394(F)?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

a kisker ár kb 20+sarc

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#7) strike-force válasza GigabyteFan (#3) üzenetére


strike-force
őstag

a GA-7VT600-1394(F) a fullextrás változat, nem ? az ''F'' bötű mit jelent a végén ???

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

ebben benne van a Raid, Sata, LAN, Firewire szóval nem egy rossz vétel ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#9) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

a kötőjel után vagy 1394-et írnak vagy egy F betűt ... ennyi

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#10) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

igen a full extrás ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#11) róland válasza AttackR (#1) üzenetére


róland
veterán

Miért csak Gigabyte?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

mert tudja mi a jó .. ennyi ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#13) róland válasza GigabyteFan (#12) üzenetére


róland
veterán

Miért az ASUS szerinted nem jó?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#14) róland válasza róland (#13) üzenetére


róland
veterán

Persze, hogy nem jó szerinted. Hiszen a neved is elárulja, milyen rajongó vagy. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

az is jó de nem jobb viszont drágább ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#16) kalcika válasza GigabyteFan (#15) üzenetére


kalcika
tag

Szerintem jobb, viszont nem feltétlenül drágább mostanában a Gigabyte-nál. :o

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#17) AttackR


AttackR
tag

Köszönöm a hozzászólásokat akkor asszem kt600 lesz belőle. És igen a a gigabyte a legjobb szerintem ehhez nem fér kétség :C

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#18) delta9 válasza AttackR (#17) üzenetére


delta9
senior tag

Biztos ti tudjátok, mert már volt Gigabyte és Asus alaplapotok is, tehát minden bizonnyal tényszerűen össze tudjátok hasonlítani, hogy az a jobb. Mind1. Nekem sem az ezelőtti A7V133-mal (1,5 évig), sem a mostani (kb.2-2,5 hónapos) A7N8X-emmel soha semmi problem nem volt. De hogy jobb/rosszabb-e mint a G.byte, azt nemtom, mert az nekem nem volt soha, de az ASUS mindig bevált.

(#19) strike-force válasza delta9 (#18) üzenetére


strike-force
őstag

öhöm. #1. olvasd el és +látod, hogy miért GigaByte.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#20) delta9 válasza strike-force (#19) üzenetére


delta9
senior tag

Azt értem. de mi alapján döntötte (ő is) el, hogy az a jobb?

(#21) strike-force válasza delta9 (#20) üzenetére


strike-force
őstag

Mármint Attacker ? Azt nem tudom, de amikor én is gépet vettem, elhatároztam, hogy Gigabyte-ot veszek. Nem azért, mert az a legjobb (mert ilyen szvsz nics) csak mert azért az árért az nyújtotta a legtöbb szolgáltatást, meg egyébként is sok jót hallottam róla. Ez az én szempontom. Szertintem őt is valami hasonló vezérelhette. Nem vagyok pszihológus.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#22) strike-force válasza strike-force (#21) üzenetére


strike-force
őstag

bocs Attacker = AttackR

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#23) AttackR


AttackR
tag

Igazad van, hogy nincsen legjobb, azaz nincsen leggyirsabb viszont ezért az árért ilyen felszereltséget és nem utolsó a gigabyte neve sem, nah ezért tartom ÉN ezt a legjobbnak. Kinek mi a szive-választottja azt vegye meg.

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#24) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

jaja ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#25) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

én még magyar árlistában nem láttam KT600-as lapot.
De vegyetek olyat. :)

(#26) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

menj be az Al*en computerbe és látsz ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#27) Keitaro válasza Flashcash (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

Én meg több helyen is :P

(#28) Flashcash válasza GigabyteFan (#26) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[L]http://www.aliencomputers.hu/[/L]
Itt egy fia KT600-at sem látok. :)

A bolt két sarokra van tőlem, szal azt mondod hogy ha elmászok odáig még lesz is KT600 lap? A 2x000FT-os ár elég kevésnek tűnik egy olyan lapért ami újdonság számba megy.

(#29) Flashcash válasza Keitaro (#27) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

link?
Tehát benne van az árlistában valahol?

(#30) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

menj be van

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#31) _lupin_


_lupin_
csendes tag

Sziasztok!

En is egy GIGABYTE GA-7VT600 1394-ot neztem ki magamnak. Abban segitsetek legyszi, hogy ez a lap tuning szempontjabol mennyire jo. O is megkeruli a szorzolockot vagy ezt csak az nForce tudja?
Igazabol egy 2500+ -os Bartont szeretnek vele 2GHz valos orajelen futtatni.
Szerintetek menni fog?

Koszi

Lupin

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#32) [Kovi]


[Kovi]
tag

Neten nem nagyon láttam KT600-as chipsettel szerelt lapok tesztjét, igaz hogy én szinte csak a tomshardware-en néztem, meg google-ben rákerestem. Amúgy egyik haver jövőhéten akar venni egy ASUS A7V600 -as lapot úgyhogy ha meglesz majd nekem kell összeraknom neki gépet és akkor lesz közelebbi tapasztalatom is KT600-ról. Az ASUS-ra pedig én beszéltem rá őket, mert a környezetemben mindenkinek asus lapja van, igaz hogy a nagyrészük tőlem kért tanácsot alaplap vásárláskor :))
Eddig még egyikkel sem volt semmi baj, mindegyik tökéltetsen működik. Nagyon jó minőségű, és a tesztekben is előkelő helyezést szokott elérni. Abitban viszon nem bízom, mert az egyik haver nem halgatott rá és asus helyett abitot vett. Szívott is vele 2 hónapig aztán lecserélte asus-ra, azóta tökéletesen megy a gépe. Szóval én ezért vagyok asus párti.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#33) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

A gigabyte al ugyan ez a helyzet és még kicsit olcsóbb is .. :))

én is azt mondom hogy Giga vagy Asus, de az Abittal sok szívás szokott lenni..

ezt most nagy átlagban írom több száz lapnál akinek eddig volt 2 Abit lapja és nem volt vele gondja az szerencsés és kérem ne anyázzon le :)

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#34) _lupin_ válasza [Kovi] (#32) üzenetére


_lupin_
csendes tag

''Amúgy egyik haver jövőhéten akar venni egy ASUS A7V600 -as lapot úgyhogy ha meglesz majd nekem kell összeraknom neki gépet és akkor lesz közelebbi tapasztalatom is KT600-ról.''

Kíváncsian várom majd a véleményedet a lapról

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#35) Rawulf


Rawulf
őstag

Hi!

Köszönöm az infókat én is! :)

[L]http://web.epox.com/html/motherboard.asp?product=EP-8KRA2plus&lang=1[/L]

Epox EP-8KRA2+ lesz belőle... :C

"Please state the nature of the medical emergency."

(#36) Rawulf


Rawulf
őstag

Jó, O.K.! Kb. 33.000 HUF kicsit sok a Gigabyte-hoz képest, de ha már tellik rá még 10kiló... :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#37) Rawulf


Rawulf
őstag

http://www.corsairmicro.com/main/products/specs/cmx512-3200c2.pdf

Erre a memóriára gondoltam... :F Esetleg egyéb javaslat?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#38) Rawulf


Rawulf
őstag

bocs nem linkeltem

[L]http://www.corsairmicro.com/main/products/specs/cmx512-3200c2.pdf[/L]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#39) anulu


anulu
félisten

Ez a full extrás Gigabyte lap br 25ért nem rossz :) Anyám gépébe tervezek vmi új lapot... És ez nem lehet rossz :) Vagy a nem fullos 21-ért...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) bdav


bdav
őstag

KT600 chipszetes lapba tényleg nem kell két memóriamodul ahhoz hogy kétcsatornásként működjön?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#41) _lupin_ válasza bdav (#40) üzenetére


_lupin_
csendes tag

A KT600 -nak nincs kétcsatornás memóriavezérlője. Ami neki van az az ún. FastStream memóriavezérlő (remélem jól emlékszem a nevére), ami majndem ugyanazt a teljesítményt nyújtja mint az nForce. Ezért elég egy db ram-ot beletenni.

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#42) _lupin_ válasza bdav (#40) üzenetére


_lupin_
csendes tag

OFF

RuLeZ az aláírásod :))

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#43) &rush válasza anulu (#39) üzenetére


&rush
csendes tag

De jó, hogy neked az anyukád gépébe kell új alaplapot venni! :O
Miért nem azt csinálod, hogy a meglévő NF-S 1.0-t adod neki és veszel magadnak egy KT600-at?

(#44) Freemen_


Freemen_
csendes tag

Az abit akkor volt nagyon gáz mikor a AMD chipkészlettel szerelték! 10 böl 6 visszajött a feladónak! Az tényleg tömény szívás volt! Amúgy ASUS-t én elvből nem (veszek) teszek össze csak a kollegám mert amit én teszek össze bizti SKSH ( se kép, se hang ) :) Én azt veszem észre a mai lapok márkafüggetlenül nagyon jók! Overclockot érdemes nézni és azt, hogy ne legyen első szériás lapok, chipsettek mert azok ''bugos''ak! ( vagyis nem mind de nagyon sok! ) Csak Abitra tudok hivatkozni, mivel évek óta az van a gépemben Pl: Kt7 nél is van 2.0 NF7 nél is... mennek az 1.2 lapok is csak nem az igaziak stabilitásban ennyi, meg nem bizti támogatja a nagyobb procikat biosrefresh után se.... ''Zsigabájtot'' :DDD inteles platformba volt időm tesztelni, oda jó választás, AMD be sajna nem tom nem volt rá lehetőségem tesztelni... :(

(#45) Rawulf válasza Freemen_ (#44) üzenetére


Rawulf
őstag

We'll see pal... we'll see... :))

"Please state the nature of the medical emergency."

(#46) Mik^


Mik^
tag

Üdv!

A KT600 tuningolóknak mutatnám ezt a linket:
[L]http://www.tweaktown.com/document.php?dType=review&dId=500&dPage=16[/L]

''And now for the bad news...

Once upon a time there was the KT333 chipset. When using this chipset, you had to physically unlock the processor to gain the benefit of multiplier manipulation. But then there was born the KT400. Lo and behold, it allowed you to magically adjust the multiplier of any Thoroughbred or higher made AMD processor. Life was good, but then somebody decided to remove this ability within the KT600 chipset.''

Én is ilyen lapn gondolkoztam de azthiszem nForce lesz belőle :(

Mik

(#47) Rawulf válasza Mik^ (#46) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha jól értelek, akkor a proci tuningot hiányolod, de nekem az nem kell! :t

"Please state the nature of the medical emergency."

(#48) Rawulf


Rawulf
őstag

Ez a cikk csak a Soltek-ről szól!

Pl.: A Tyan sem követi az ATI referenciákat...

Na maj' möglássuk! ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#49) bdav válasza Mik^ (#46) üzenetére


bdav
őstag

anandon az epox lapnál ezt nem említik (nem olvastam az egészet, csak az idevágó részeket)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#50) LukE válasza Mik^ (#46) üzenetére


LukE
veterán

Már elnézést, de ezek hülyék? Csak mert Tbredek általában szorzólokk nélkül érkeztek, és nem az nForce2, vagy a kt400, vagy a kedvenc aranyhörcsögöm tette lehetővé, hogy állítsam a szorzót.
KT333-as lap unlockolt palo szorzóját tudta állítani, és csodák csodája a Tbredhez meg hozzá se kellett nyúlni, csak proci be, hűtő fölcsavaroz, és ment minden szépen&jól&más szorzóval.

(az már más kérdés, hogy valamikor volt olyan hír, hogy változtatnak a tbredek tokozásán, mert sokat hamisítanak. A hírt most nem találom:()

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kt600 vs. nforce2 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.