Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kt400 vs. nforce2 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

Ahoj mindenki

Milyen alaplapot ajánlanátok AMD alá a követkető kritériumokkal:
-KT 400 vagy nForce2 chip
-max 25rongy (bruttó kisker (nem mistral))
-stabil
-viszonylag jó tuningbios
-nem kell rá semmi extra, csak egy integrált hang, talán max még egy LAN

Ja és lehet, hogy nem kapcsolódik ehhez szorosan, de:
Tegyük fel, hogy van egy nForce2 -es lapom, aminek a csipjét ugye a nVidia gyártja. Mostanában a nVidia -nak nagy ellenfele az ATI. Tehát a nVidia nem gondolkozott úgy, hogy: Na majd jól kib@szunk mi ATIékkal, és majd az ő VGA -ik nem fognak perfektül működni az nForce2 -es lapjainkban.
Tehát gond nélkül működnek-e az ATI kártyái az nForce2 -es lapokban?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) Hequila


Hequila
őstag

Nem szokta az mber szétoffolni a saját topikját, de:

off
hiba a RI/OS R2 -ben :))
vagy talán bennem :((

láttatok már ilyet:


mielőtt bárki azt mondaná, hogy én csináltam a képet; nem én csináltam! (meggyőző voltam?)

na itt van még egy:


na legyen mostmá on!
on

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3) Hequila


Hequila
őstag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
nem jön be képként :(((
na akkor majd talán hivatkozásként
[L]http://www.elvtars.hu/vegyes/sz1.jpg[/L]
[L]http://www.elvtars.hu/vegyes/sz2.jpg[/L]
aki akarja, megnézi, aki nem, az nem.
Házigazdáknak ajánlom
De lehet, hogy nálam van a hiba
na mindegy

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4) Hequila


Hequila
őstag

na csak bejött az rák a mejjibe

mostmá télleg on
on

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#5) greenface


greenface
aktív tag

SZVSZ Abit KD7, vagy NF7, ha belefér a keretbe. Bár – vessetek meg – én a VIA-ban jobban bízom…

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#6) anulu válasza greenface (#5) üzenetére


anulu
félisten

Csatlakozom a két fent említett alaplaphoz :) Most NF7-em van. :) És jó! :DD Szerintem az nF2 is nagyon jó. És gyors. Mondjuk KT400-as lapom nem volt. Szvsz nem is lesz, mert 1 szintű az nF2-vel, és fejleszteni szeretek, nem 1helyben topogni :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) Hequila válasza anulu (#6) üzenetére


Hequila
őstag

Én is nézegettem az NF7 -et. Akkor, ha már itt vagyunk, mondd má meg nekem (természetesen csak ha tudod) hogy mi a különbség az NF7 és az NF7-S között (az 5 rongyos árkülönbözeten kívül)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) Turmoil válasza Hequila (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nem kell aggódni, nálam Gigabyte Radeon 9000 Pro megy Chaintech Zenith nForce2-es lapon és nem úgy tűnik, minthe nem szeretnék egymást.

KT400-at meg el lehet felejteni:) KT400A van közel nForce2-höz teljesítményben, sima KT400 alatta van egy kicsit, de nF2 sokkal jobb. Best Buy!

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#9) Jano válasza Hequila (#7) üzenetére


Jano
senior tag

NF7-S-en van Serial ATA, amúgy ami második képen van azt nekem is szokta néha csinálni.

A tudás érték!!!

(#10) Hequila válasza Jano (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Hát igen, nekem viszont most csinálta először.
NF7- nél lehet a dolgokat biosból állítani? (memfesz, vcore, agpfesz, szorzó, fsb 1- enként léptetve, fsb/pci osztási arány, stb...)
Bár az ABIT -ról azt halottam, hogy mostanában igencsak hanyatlóban van. Cáfolja ezt meg valaki !!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) Tompo válasza Hequila (#7) üzenetére


Tompo
aktív tag

Elvileg S-ata, de az S rev 1.2es verziókon jobb az audio chip. A Fire-wire nem tudom van-e a sima NF7-en az S-en van.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kt400 vs. nforce2 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.