Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pötty


Pötty
tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha veszek egy ECS L7VTA lapot, ugye ebbe KT400-as chipset van, akkor ehez mindenképpen 400 Mhz-es DDR-t vagyek vagy elég a 333-as is? Gondolom a 400-as ideálisabb, de miben lesz rosszabb, ha 333-as veszek?
Szóval errőül szeretnék egy kicsit többet megtudni!
Előre is köszike!
Pusszancs Néktek! :-)))

(#2) soctavia válasza Pötty (#1) üzenetére


soctavia
tag

Szerintem semmivel nem lesz rosszabb a 333-as, úgy tudom még nincs 200MHz alapórajelű amd. Lehet szó asszinkron hajtásról, de ez nem minden alaplap szereti. Nekem ECS van, és az kifejezetten nem. Esetleg hátrány a tuningnál lehet, de nem hiszem, hogy a 333MHz a szűk keresztmetszet, de ehhez én nem értek...

(#3) Pötty


Pötty
tag

Hi!

Akkor most tényleg nem lesz lasabb a gép? Ez aszinkron módnak számít vagy szinkronnak! Segítsetek egy kicsit légyszi! Nem akarok ilyen tudatlan lenni és nem szeretnék rossz vásárt sem csinálni!
Köszike!

(#4) khalox válasza Pötty (#3) üzenetére


khalox
őstag

Elvileg lassabb az nem lesz.
A 400 csak akkor lenne igazán jó, ha húzod a processzort. Addig amíg alapjáraton megy, nincs sok értelme a 400-as RAM-nak. Ha meg majd kicseréled egy olyan processzorra, ami kihasználná, addigra meg úgyis tele lesz a piac a kétcsatornás vezérlőkkel és mindenki cserél vérbenforgó szemmel ész nélkül.

(#5) Pötty


Pötty
tag

Akkor elvileg a L7VTA-s lapba nem kell 400 Mhz-es DDR? Nem lesz aszinkron, ha 333-as DDR-t rakok a KT400-as chipsethez? Segítsetek egy kicsit, mert ma délutánig el kell döntenem!
Igazából azon gondolkozom, hogy melyik a jobb?
K7VTA KT333, 256 DDR

(#6) soctavia válasza Pötty (#5) üzenetére


soctavia
tag

Az aszinkron nem azt jelenti, hogy 400-as lapba, csak 333-as memóriát raksz. Az amd procik 133-as fsb-vel mennek, így a melléjük való mem 266-os ddr.(2*133) Ha 333-ast használsz, az alapból ugyanúgy csak 266-on fog menni, ua a 400-assal is. Az aszinkron azt jelenti, hogy a memóriát nem 133-as fsb-vel hajtod (tehát 266-on), hanem gyorsabban. Ekkor a proci megy a saját órajelén, a mem meg gyorsabban. Ééééérted, nem szinkron. De ezt nem minden alaplap szereti, azt hiszem időzétési problémák miatt. Van akinek működik...

(#7) Sidaries válasza Pötty (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

Attól, hogy 333-ast raksz a KT400 mellé, még nem lesz aszinkron. Ez a chipset igazából még nem is támogatja a 400-as Fsb-t csak az a neve. Persze nem hivatalosan azért megy. Szóval semmit sem fogsz veszteni a 333as ddr-el. (hacsak nem akarsz brutális tuningot csinálni)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) CsendPenge válasza soctavia (#6) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Az amd procik 133-as fsb-vel mennek''
Bocsi, de ez nem igaz. Van 100,133, és 166-os fsb jelenleg, és hamarosan lesz 200-as is. Ez alaplap, és procifüggő. Tehát ha a procid 333-as fsb-t használ, akkor ddr333-as ram dukál mellé.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) CsendPenge válasza Pötty (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ne haragudj, de te minden hozzászólásodnak/kérdésednek külön topicot nyitsz?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) Pötty


Pötty
tag

Nagyjából értem!
De 3*133 az nálam 400! Vagy még sem értem? :-))

(#11) soctavia válasza CsendPenge (#8) üzenetére


soctavia
tag

Igazad van, nekem otthon 900-as athlonom van, és az 100-as. De, ha jól láttam, itt egy 1700+-os XP-ről van szó...

Pötty: mi 3*133???

(#12) AnTi


AnTi
csendes tag

A lényeg, hogy Neked a 333-as is elég lesz... :))

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#13) karib


karib
addikt

AMD-nél a RAM-ot nem érdemes az FSB-nél gyorsabban hajtani, marginális a sebességnövekedés. Persze lehet, de nem feltétlen van értelme. Inkább az FSB-t kell emelni :DD

Viccet félretéve, DDR333 bőven elég, hacsak nem akarsz extrém módon tuningolni (200 MHz körüli FSB). Sima 1700+ procihoz például DDR266 is bőven elég, de olyan kicsi a difi már a DDR333-hoz, hogy érdemes a jobbat venni.

Department of Redundancy Department

(#14) MrSummer válasza karib (#13) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Karibnak igaza van én próbáltam 1700-hoz 266 és 333-as ramot is. Az eredmények mindkét konfiggal teljesen ugyanazok lettek. Sőt ha a 333-ast visszavettem 266-ra akkor is maradtak ugyanolyanok. Más kérdés ha 166-os belső órajelű procit használsz (2*166=333), mert az már simán kihasználja a 333-as ram adta lehetőségeket. Ebből kifolyólag a mai AMD-kel alapállapotban nem lehet kihajtani a 400-as DDR-t.(Mivel 166-os belső órajelű a legnagyobb)
Persze ha huzod az FSB-t akkor szükség van gyorsabb memokra és ki is lesznek hajtva.
Pl.:
1700+ (11,5*133) + 266 Mhz DDR == 1700+ (11,5*133) + 333 Mhz DDR <<
1700+ (10 *166) + 333 Mhz DDR == 1700+(10 *166) + 400 Mhz DDR << 1700+ (9 *200) + 400 Mhz DDR

Reméelm érthető....

Anulu Öhö-ö-ö-ö

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.