Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  KT133 + Morgan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

A fenti verzió mőködik?

Ha igen, kell-e hozzá BIOS update, mert a legújabb BIOS az alaphoz 2000 decemberi...

Ha kipróbáljuk, lehet-e valamelyiknek valami baja belőle? Mondjuk a proci kinyírhatja-e az alapot vagy fordítva?

(#2) guest válasza LordX (#1) üzenetére


guest
veterán

Haller!

Szerintem mukodnie kell neki, mivel tudja a 100Mhz FSBt, es a Morgannak nem kell tobb... Ha nincs ujabb se bankodj, egy probat meger a dolog szerintem. Ki nem syirhatjak egymast az szinte biztos. Azt ellenorizd le hogy a lap tud-e olyan Core feszultseget adni ami a Morgannak kell. Az eredmenyrol szamolj be mert erdekel engem is...

prohardver vendég

(#3) LordX


LordX
veterán

Úgy tűnik működik.

Ha ezt el tudjátok olvasni, akkor működik :))

(#4) LordX


LordX
veterán

Miért van az, hogy minden azt mondja a fent/lent írt procira (Morgan1200, ha mégse írtam), hogy nem tud SSE-t/3DNow! Professionalt? Ahhoz kellene a nem létező BIOS update?

Mindenhol AMD Athlon(TM) söveget ír ki (BIOS, Sandra, 3DMark, AIDA, stb.), pedig szépen rá van írva, hogy AMD Duron, a stepping a legújabb Duroné, 64k a chache, szóval Duron!

Igazából az előző probléma megoldása érdekel...

(#5) Den válasza LordX (#4) üzenetére


Den
veterán

Szerintem gyárilag le van tiltva az az egység, hogy ne lehessen egy kis tuningal xp-t csinálni belőle.
De lehet hog nem.:)

www.simson4t.hu

(#6) karib


karib
addikt

A Duron nem egy herélt Athlon, már csak a mag méretéből is látszik (ti. Duron kisebb).

Szerintem a Sandra a hunyó (szokás szerint...).

Department of Redundancy Department

(#7) LordX válasza karib (#6) üzenetére


LordX
veterán

A Sandra? Meg a WinXP, Dx8.1, 3DMark, WCPUID stb.?

Sehol nem megy az SSE! :((

Egyébként van benne, a hevernak van egy 1000-es Morganja, SSE supported.

A legpoénabb a CPUID: Morgan/SSE not supported...

(#8) Sidaries válasza LordX (#7) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem csináld csak meg a Bios update-et. Ártani nem árt. Egyébként örülök a témának mert én is hasonló cipőben leszek hamarosan. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#9) morzsa


morzsa
aktív tag

Nekem 1G Morgan van és az SSE ''supported''.

https://linktr.ee/wbteam21

(#10) guest


guest
veterán

Én úgy olvastam, hogy azok az alaplapok, amelyek úgymond nem támogatják az Athlon XP-t, illetve a Morgan magos Duront, azokkal az a probléma, hogy a proci valamelyik lábáról nem olvassák ki az SSE támogatás meglétéről szóló információt. Sokszor be sincs kötve az a láb, így az alaplapot sem lehet alkalmassá tenni a kiolvasásra. De ha be is van kötve, nyilván még a BIOS-nak is olyannak kell lennie, hogy továbítsa az infót az oprendszer felé. Szóval, amíg a BIOS nem ismeri fel a procit helyesen, addig nem számíthatunk arra, hogy SSE szempontból a procit megfelelően fogja használni a Windows. Azt is olvastam, hogy van olyan program, amely installálás után mégis csak tudatja a Windows-zal, hogy a rendszerben van SSE támogatás. (Csak aztán nem szabad régebbi procira cserélni, amíg az nincs eltávolítva...)

prohardver vendég

(#11) LordX válasza Sidaries (#8) üzenetére


LordX
veterán

Mintha már mondtam volna, hogy nem létezik újabb BIOS...

(#12) @@zoli@@


@@zoli@@
csendes tag

Hello!
Nekem egy Abit Kt7 em van szeretnék hozzá egy duron 1200 ast belemegy egyeltalán és ha igen
tuningolható is mert most egy kis duronom van
1 Ghz én és nem szeretném megszakítani a tradiciót :)

''Wake up Neo ; the Matrix has you!''

(#13) karib válasza @@zoli@@ (#12) üzenetére


karib
addikt

Belemegy, most próbáltam a KT7E-ben egy 1.0-s Duront.

Csak akkor érdemes váltani, ha NEM AHHAA szériás procit kapsz, mert azok úgy 1250 körül kifekszenek. Ha AHLCA, az már jobb, azok 1400-1500 körül fújnak csak ki. Mert 1000 és 1200 között nem fogsz sok difit érezni, bár a teszteredmények feljebb mennek kicsit.

Department of Redundancy Department

(#14) @@zoli@@


@@zoli@@
csendes tag

Most frisítetem a bioszomat és megjelent az
1400 (133x10,5) nekem ez furcsa ez is menne KT7-en :) de a lényeg 2001 12 havi frisítés
De nekem valami biztosabb forrás kellene nem tudnátok valami címet ideírni ahol írjak hogy megy?? :)

''Wake up Neo ; the Matrix has you!''

(#15) karib válasza @@zoli@@ (#14) üzenetére


karib
addikt

Valahol olvastam, amikor kijött az 1.3-as Duron. 1.466-on hajtották asszem. Az viszont tuti, hogy AHHAA-sok nem nagyon mennek 1250 fölé. Szóval annál jobbat kell nézni.

Department of Redundancy Department

(#16) LordX


LordX
veterán

Az enyim is AHLCA-s, 1284 fölött fagy. De szerintem ez a RAM hibája lesz. Csak az a fránya SSE

(#17) karib válasza LordX (#16) üzenetére


karib
addikt

AMD-nél azért könnyű a proci végét megnézni, nem kell csak FSB-ből nyomulni... kinyitod a szorzótzárat, és valami alap buszsebességen pakolgatod felfelé a szorzót. Azért kíváncsi lennék, hogy mit bír. Milyen gyári sebességű a Duronod?

SSE pedig szerintem tuti benne van, csak vmi miatt esetleg nem jön ki (sw rosszul detektál, vagy hw gond).

Department of Redundancy Department

(#18) @@zoli@@


@@zoli@@
csendes tag

Ma megvetem a procit ah~cl szóval az a tuningolható falyta de nem grafitoztam meg mert nem tudom lehet e a morgant ugyanúgy grafitozni mint a duront mert ez nem ugyanaz!
Szóval nekem Abit Kt7-ben mindent felismert az új bioszal [megy az sse is] Most 12 es fix szorzóval 110 FSb fölött nem stabil =1320Mhz
De remélem valami másik ioszal + grafittal megy majd a szórzó állítás is most 1,85@1,92 voltal max 34 fok :) nem meleg na de nem akármilyen hűtéssel :)

''Wake up Neo ; the Matrix has you!''

(#19) LordX


LordX
veterán

Kinyitom a szorzózárat... Jah, persze, mert van nekem idegem 1,5 mm hosszú ezüst csíkokat húzni 0,5 mm távolságra egymástól, miközben még az árkot is betömöm valami szigetelővel....

Egyébként nézzétek már meg a téma elejét, nem volt az olyan régwen :)

(#20) karib


karib
addikt

Duron szépsége, hogy továbbra is lehet grafitozni, nem muszáj eszüstfestékkel varázsolni.

Morgannál csupán 4 helyett 5 L1 érintkezőpár van és már lehet is szorzózni.

Amúgy nekem a KT7E-ben csak a páros szamú szorzók és a feleseik működtek (mert hát össze kellett vetni a Morgant a TuCeleronnal... more on that later...), és szerintem ez a KT7x széria problémája lehet, mert pl. Gigabyte AMD760-ban simán lehetett bármit alárakni.

AHLCA sem mindenható valszeg, de az AHHAA-nál mindenképp jobb.

Department of Redundancy Department

(#21) Thom!


Thom!
veterán

Hogy lehetne Abit KT7-ben nagyobb szórzót állítani új biossal max 12,5 és jó lenne ha nagyobb lenne, mert Fsb 110 fölött fagy.

(#22) Thom!


Thom!
veterán

Morgan 1200

(#23) @@zoli@@


@@zoli@@
csendes tag

Kösz Karib ez tényleg nem olyan mint az Xp
Lazán meglehet grafitozni de ez sokat nem segít ugyanis abitéknál manuálisan csak 12,5 a legnagyobb szorzó :)

''Wake up Neo ; the Matrix has you!''

(#24) Thom!


Thom!
veterán

Próbálgasd Sz.Zoli.

(#25) karib


karib
addikt

Igen, a 12.5x maxról megfeledkeztem. Ez egy sima KT7? Az kár, KT7E vagy A-ban azért van 133-as FSB is, így több tartalékod van. Sima KT133 chipset amúgy 110 körül szokott kifújni, tehát valszeg az lesz a szűk keresztmetszet.

A procin szorzót állítani bonyolult, mert két sornyi kapucska kódolja a szorzót, ráadásul komplementer leosztásban, így a szorzóállításhoz vágni is kell valahol :(

Azért meg lehet próbálni egyes hidakat összekötögetni a szoró babrálásához, de szerintem nem fog eredményre vezetni. Esetleg a Duron doksijait lehet átnyálazni egy kis infóért.

Department of Redundancy Department

(#26) @@zoli@@


@@zoli@@
csendes tag

A proci most 12,5x108 on stabil de szerintem sokkal tovább is menne ez !!!
Nomeg hűtés gond nincs :)
A szamitogep hun láttam néhány szorzó állítási cikket erről de az síma Duronra szól most nekem ugyan ez kellene Morganra. Ha vágni kell sebaj szerzünk lézert :) :)
Na komolyra fordítva a szót ez a dolog célra vezet mert az alaplap beolvassa a nagy szorzót is csak adni kell neki :)
I Need Your help Karib???

''Wake up Neo ; the Matrix has you!''

(#27) karib válasza @@zoli@@ (#26) üzenetére


karib
addikt

Itt van egy cikk a klasszikus tüskés AMD-kről, ahol még 4 biten igazgatták a szorzót. Azóta ez bővült, 5 állás van (ezért van az új Duronon is egyel több L1 kapu), ezekről viszont nem tudok dokumentálást :( Utána kell nézni, de talán a tábla segítségével már ki lehet okkumulálni.

Ha vagdosásra adod a fejed, akkor talán érdemes az összes vonatkozó kaput kinyitni, utána grafitozással már azt zársz össze, ami kell.

Ezután viszont garanciát érvényesíteni, hát, hm.

[L]http://www6.tomshardware.com/cpu/00q3/000711/amd-04.html[/L]

Department of Redundancy Department

(#28) @@zoli@@


@@zoli@@
csendes tag

A tomshardware .hu/com on volt már ilyen táblázat xp re és morganra is de ott is csak 12.5
ös szorzó volt a legnagyobb ami ott szerepelt
de csak van valamilyen gyári beállítása az
1300 1400 as Morganoknak is azoknak kelene a kódja!
Ja vágni nem fontos ha leírják hogy melyik lábat melyik helyet kell lefesteni ez ugyanaz csak
a láb kiiktatásával éri ell ugyanazt a hatást
[gari marad] na egy ilyen cikk kellene :)

''Wake up Neo ; the Matrix has you!''

(#29) guest válasza morzsa (#9) üzenetére


guest
veterán

de mien lap???abit kt7(kt133)?
klingor
vagy ddr es lap?

prohardver vendég

(#30) guest


guest
veterán

akkor abitkt7raid rev1.02(nem a)
megy benne az 1gh morgan?!
es sse-t is felismeri a windows??!
ha igen minden ok irjatok meg!merta kkor veszeke gy ilyet!!klingor

prohardver vendég

(#31) karib


karib
addikt

Gyűjtsünk fotókat 1.0 / 1.1 / 1.2 / 1.3 Duronokról! Azok alapján ki lehetne találni a kapuk kódolását valszeg! Akinek van, küldjön (megfelelő minőség kell, hogy a L-kapuk jól láthatóak legyenek)...

Department of Redundancy Department

(#32) adiana


adiana
csendes tag

Hi

Szerintetek A7V133 + XP nyert? Mert a legujabb BIOS updatettel hivatalosan mennie kene, es ha valoban megy is akkor talan vennek egy ilyet (tudok egyet olcson). Jo lenne a RAID miatt.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  KT133 + Morgan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.