Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Mindig csodálkozom, amikor összehasonlítom az áraikat egy ugyanilyen hardverrel szerelt laptoppal.
A legtöbb esetben a minigépek többe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) hohohohóó...


hohohohóó...
csendes tag

Most is megnéztem egy jobb Intel NUC árát, megnyitottam a Dell oldalát, és az jött ki, hogy egy azonos tudású és minőségkategóriájú üzleti laptop közti árkülönbözetből még vehetek a NUC mellé 2 általános felhasználásra való fullHD-s U24-es monitort és egy korrekt Logitech billentyűzet egér kombót.
Szal igen ahogy mindig írják, asztali használatra egy laptopot venni olcsóbb, mert abba még aksi is van.
De lehet Magyarországon más árak vannak.

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Én azt nem értem, hogy... Szóval, hogy elég életszerűtlen, hogy a gép háza pont ott legyen elhelyezve, ahol az ésszerű lenne pl. egy videó beszélgetés során. Forgatni/állítgatni sem lehet, csak "néz ki a fejéből előre". Szóval nem értem a ficsőr lényegét...

(#4) #27070592 válasza SunMount3r (#3) üzenetére


#27070592
törölt tag

Kémprogramoknak viszont ideális.. ;]

(#5) akom


akom
senior tag

Próbáltam miniforumról rendelni gépet, Albániától Vanatuig van rá lehetőség. Azt hittem csak az oldalon valami bug, de e-mailen megerősítették hogy Magyarországra nincs és nem is lesz szállítás...

(#6) csizo13


csizo13
tag

Cancel culture in the economy.

(#7) mad823 válasza SunMount3r (#3) üzenetére


mad823
őstag

Méretéből ítélve elfér a monitor alatt, illetve mivel mikrofon és hangszóró van benne, így logikus is ott tartani.

(#8) SunMount3r válasza mad823 (#7) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem biztos, hogy minden monitor alatt elfér, ha úgy van beállítva a magassága, pl. itt már látszik, hogy "necces".
mivel mikrofon és hangszóró van benne, így logikus is ott tartani.-> Nekem épp az a nem logikus, hogy minek ezeket épp a PC gépházába rakni? Egyszerűbb ezeket külön kezelni és oda rakni, ahol épp szükségesek. Amúgy ez a PC-be épített hangszóró a 90'-es évek PC-it juttatja eszembe a "jó kis" beépített "speaker"-ekkel. No de a fejlődés úgy látszik megállíthatatlan... :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Z_A_P válasza mad823 (#7) üzenetére


Z_A_P
addikt

Méretéből ítélve elfér a monitor alatt,

Es akkor a mellkasomat nezik vegig a tobbiek video hivaskor? :U
(ok, a 10 fokban dontheto, hatareset lehet)

[ Szerkesztve ]

OK

(#10) JoeYi


JoeYi
őstag

rosszul értékelitek. Ez egy első generációs R2-D2, nemsokára jön hozzá a X-Wing mount kit

(#11) Astroboy válasza JoeYi (#10) üzenetére


Astroboy
őstag

:DDD

(#12) SunMount3r válasza JoeYi (#10) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, akkor ez is csak csipogni, meg fütyülni tud a hangszóróiból? :D

(#13) Astroboy válasza SunMount3r (#12) üzenetére


Astroboy
őstag

Az csak a látszat, úgymond figyelem elterelés.

Majd ha zárt ajtóba ütközöl az egyik csillagrombolón, vagy találatot kap az x-winged, megtudod milyen hasznos a kis pléh-kuka. :D

(#14) Joci10 válasza Armagedown (#1) üzenetére


Joci10
őstag

A minigépek egy erősen apró része a nagy számtech-piacnak. Így jóval kevesebb is fogy belőlük, aminek köszönhetően a fejlesztési (egyedi tervezések mind ház, mind alaplap, mind egyéb megvalósítás terén)/gyártási (kis mennyiségű gyártás alapból drágább, mint a nagy mennyiségű) költségeket illetve a hasznot is kevesebb eszköznek kell kitermelnie, ami a magasabb árhoz is vezet. Pont, mint a kis méretű (pl. ITX) házak esetén is látni, hiszen egy kisebb ház többe kerül (azonos termékminőség esetén), mint egy nagyobb (amiben ráadásul több is a beépített 'anyag').

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.