Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Gudella


_Gudella
senior tag

Gondoltam létrehozok egy ilyen témát.

Szerintem nem kéne, hogy a számítógép alkatrészek energiafelhasználása legyen benne a központi téma. mert az eléggé ki van vesézve a hardver témákban

Rögtön konkrét kérdésem is lenne: Energiatakarékos izzók... Van nekem a szobámban 4 db 40W-os spot izzó. Valamelyik nap láttam egy áruház polcán az energiatakarékos fénycső változatát, ami kb 2300 forint volt, viszont a doboza azt hirdette, hogy legalább 6000 órát világít, és 7 wattos fogyasztása ellenére. Viszont amiket eddig láttam űködés közben ilyen izzó helyére betekerhető fénycsövekből, azok mind meglehetősen halovány fénnyel pislogtak. Ráadásul fénycsöveknél nagyonsokszor jelentkezi vibrálás, amit nagyon nem birok, pla legtöbb áruházban egy idő után határozottan rosszul vagyok a polcok megvilágításától, a vibrálásuk miatt. (Általában a látómező szélén észlelem az erős vibrálást, nem ott ahova épp nézek...)
Szóval érdemes szerintetek ilyent venni?

Más
A hűtőkön gyakran feltüntetik az átlagos fogyasztásukat KWh/évben. Mellesleg elég furcsa ez a nyakatekert mértékegység, hogy szorozva is meg osztva is van idővel :) Miért nem egyszerűen KW? Ezek az értékek mennyire hitelesek? Valóban szabványos mérések és ellenőrzés van mögötte, vagy azt írnak rá amit akarnak?

És még persze számos más dolog kerülhet elő ebben a témában...

[Szerkesztve]

(#2) BosXx


BosXx
aktív tag

legtöbb energiát a közlekedéssel lehet megspórolni.

lehet energiatakarékos eszközöket venni, figyelni a világításra stb.
de ha vlaki autóval jár napi szinten, megette a fene az egészet.

otthoni szinten az alacsonyabb hőmérséklet télen, amin a legnagyobbat lehet
spórolni befektetés nélkül. ( 25-26fok helyett 21-22), persze csak ha a fűtési rendszer lehetőséget ad rá.

és persze [link] :)

[Szerkesztve]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#3) _Gudella válasza BosXx (#2) üzenetére


_Gudella
senior tag

25-26 fokban meg is döglenék :). 24nél már érzem hogy szarul vagyok. 20-21 van télen.

A lakás megfelelő szigetelése megtérülő befektetés.

Autózásnál meg sokat lehet spórolni ha az ember ésszel vezet. Pl úgy közelíteni a piroslámpákhoz, hogy ne kelljen teljesen megállni. Vagy múltkot vezettem 60km-t 4,5 literes átlag fogyasztással, végig kamionok mögötti szélárnyékban :). (Toyota Corolla 1,4 benzines, alapból 6,5-7 litert fogyaszt)

(#4) Brae válasza _Gudella (#1) üzenetére


Brae
őstag

Az az igazság, h én már nagyon rühellem az energiatakarékos izzókat. Pár évvel ezelőtt lecseréltünk minden izzót a házban, azzal a felkiáltással, h ''hú most qrva sokat megspórolunk ezzel'', mert elhittük az ilyen és ehhez hasonló marketing szövegeket h 11w energiatakarékos=100w normál. Lehet h tényleg annyinak felel meg, de lehet, h a fénye jelentős részét nem a látható tartományba adja ki vagy mittomén, de olyan qrva természetellenes fénye van, h engem kifejezetten idegesít. A színek egész mások, mint normális izzóval.(Mondjuk nálunk minden izzó energiatakarékos volt, ha kombinálva van a normállal leht h kevésbé zavaró). Ami még zavart, h mikor a villanykapcsolót felkapcsoltam elég sokat kellett várni míg fényt adott(5másodperc körül), nem úgy mint a rendes izzónál, ami egyből világít, de ez a kisebbik gond. A fő gond az, h nem látok normálisan a fényüknél, úgyhogy mostmár le lettek cserélve hagyományosra.

(#5) Totyi válasza BosXx (#2) üzenetére


Totyi
őstag

Örökös téma az autó. :(((
Te hogy járnál szívesebben?2.5 óra út reggel,mondjuk a vacogó hidegben,minden csatlakozásnál szarrá fagyva;délután ugyanez.Vagy 40 perc a meleg kocsiban oda és ugyanennyi vissza.Nem kell fáznod;sokkal gyorsabban végzel...elvégre az idő pénz.

(#6) BosXx válasza Totyi (#5) üzenetére


BosXx
aktív tag

naponta 2* 1,5 órát tömegközlekedek reggel, délután, hidegben, melegben...
egyetlen bajom hogy reggel az autósok miatt nem tud menni a busz...

autóval se érnél oda sokkal hamarabb, sőt... (észak-dél irányban átutazom pesten)

de az autó kétségtelenül kényelmesebb. de milyen áron.

[Szerkesztve]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#7) _Gudella válasza BosXx (#6) üzenetére


_Gudella
senior tag

Annyi az a egész, hogy nem kell autózni, ahol nem lehet normálisan menni vele.

Én például a tömegközlekedésben em is a fagyoskodást utálom, hanem azt hogy emberek között vagy, és sokszor meglehetősen undorítóak közöt...

(#8) _Gudella válasza Brae (#4) üzenetére


_Gudella
senior tag

Azt tudom hogy a fénycsöveknek teljesen más a színhőmérséklete, sokkal hűvösebb mint az izzóké. Nem véletlen van a fényképezőgépeken külön fehéregyensúly preset az izzókkal, és a fénycsövekkel megvilágított helysgekhez.

(#9) Totyi válasza BosXx (#6) üzenetére


Totyi
őstag

Én is napi szinten 1.5 órát utazom,busz+hév.
Számolj:(csak hévre van bérletem):haraszti-érd.Vágóig nincs baj;mert van bérlet.Sima nem tom milyen busz,távolsági busz egyszer,érdi helyi busz egyszer.Ezt 2 személyre.Ott vagy,hogy a busz utazási költsége több két személyre,mint ha kocsival mennénk. :(
Ezért minek,akár bkv-zni...vagy távolságizni. :U

(#10) Rive válasza _Gudella (#1) üzenetére


Rive
veterán

Valamelyik nap láttam egy áruház polcán az energiatakarékos fénycső változatát, ami kb 2300 forint volt, viszont a doboza azt hirdette, hogy legalább 6000 órát világít, és 7 wattos fogyasztása ellenére. Viszont amiket eddig láttam űködés közben ilyen izzó helyére betekerhető fénycsövekből, azok mind meglehetősen halovány fénnyel pislogtak. Ráadásul fénycsöveknél nagyonsokszor jelentkezi vibrálás, amit nagyon nem birok, pla legtöbb áruházban egy idő után határozottan rosszul vagyok a polcok megvilágításától, a vibrálásuk miatt.
- Ezeknek a fénye nem egészen ugyanolyan színű, mint a meleg fényű hagyományos izzóké. Tipikus, hogy bár a fénykibocsátásuk mérve valóban annyi, mennyit ígérnek, mégis 'egy számmal nagyobb' kell belőlük.
- Hosszú a bemelegedési idejük, a fényerejük maximumát 5-10 perc alatt érik el, ráadásul ilyenkor többet esznek -> fel/le kapcsolgatós helyeken nem igazán jók.
- Ezek már olyan frekvencián vibrálnak, hogy a szemet elvileg nem bántja. Nem összekeverendők a hagyományos fénycsövekkel, amiket az áruházakban fájlalsz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) BosXx válasza _Gudella (#7) üzenetére


BosXx
aktív tag

mégis naponta emberek ezrei próbálkoznak vele:D

én nem is nagyon szoktam figyelni utazás közben, megy a zen a fülemben,
keresek magamnak egy píszes sarkot minden járművön, nem érdekelnek az emberek.
addig is kikapcsol az agyam, nem kell stresszelnem, hogy mikor vágnak be elém stb...
mire beérek a suliba reggel, elmúlik minden iskolai félelmem, vizsgardukkom, mert másfél óra alatt elmúlik...:)

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#12) _Gudella válasza Rive (#10) üzenetére


_Gudella
senior tag

Az a baj, hogy túl drágák ahhoz, hogy az ember próbából vegyen, hogy vagy beválik vagy nem...

(#13) BosXx válasza Totyi (#9) üzenetére


BosXx
aktív tag

elég speciális esetet hoztál, egy Dunaharaszti-Érd távolság tényleg nem egy
tömegközlekedéssel legyűrhető távolság.
Köszönhető ez annak, hogy közel 80év tervezgetés után se tudtak egy hidat építeni Csepel és Buda közé...

árban egy bkv+volánbusz bérlet a barátod, esetleg egy hév bérlet egy vagy két megállóra.
szerintem így is sokkal olcsóbb mint az autó

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#14) XSiGma


XSiGma
aktív tag

a nem használt elektromos készülékeket teljesen ki kell kapcsolni. egy tv készülék stand-by üzemmódban (vagyis áram alatt, de nem bekapcsolva) egy nap alatt annyi energiát fogyaszt mint amennyi bekapcsolás alatt. Érdemes a tv-video-dvd-hifi készüléket egyetlen elosztóra kötni és azt a főkapcsolóval lekapcsolni minden reggel munkába menet.

ez hogy is van? :F
frankón ki kéne húznom mindent a konnektorból? :DDD
nabazz...

(#15) darabka válasza BosXx (#13) üzenetére


darabka
tag

Mindenesetre jókat szoktam mosolyogni a villamosról, mikor látom, hogy a Mester utcai lámpától a budai MOL székházig áll a sor... :C
Ha az emberek kivetkeznének a kényszervezetésből, meg az autó státusszimbólumként való ajnározásából, az lenne ám az energiatakarékos.
Persze, megértem őket is: ha már güriztem egy autóért, meg nyögöm a részleteit, akkor miért ne használjam? Ezért inkább meg sem veszem.

To protect trees means exterminating beavers.

(#16) Rive válasza XSiGma (#14) üzenetére


Rive
veterán

ez hogy is van?
Egy készenléti állapotban levő elektromos készülék 5-15W-ot eszik. Ez önmagában nem sok, bár ha az ember tudja, hogy jó ideig nem fogja bekapcsolni a cuccost, akkor ez is felesleges.
Sokkal komolyabb gond, hogy ezt az 5-15W-ot a készenléti áramkör elfűti, a hő pedig öregíti az alkatrészeket. Ez hosszú távon meghibásodáshoz vezethet.
Ugyanakkor a túl gyakori áramtalanítás/üzembe helyezés is megviseli az elektronikát.

Általában azt szokás tanácsolni, hogy amennyiben az ember tudja, hogy a következő 2-3-4 órában nem fogja bekapcsolni a készüléket, akkor áramtalanítson is, ne csak készenlétbe kapcsolja. Ennél rövidebb időre jobb a készenlét.

További jó pont a kapcsolós, sőt: kihúzós (Mindent kihúzni, amivel a cuccos a külvilághoz kapcsolódik: antenna, telefon, satöbbi...) áramtalanítás mellett, hogy véd a közeli villámcsapásoktól.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) _Gudella


_Gudella
senior tag

Hát a kapcsolós elosztó alap, és nem hagyni standby-ban a dolgokat....

Számítógépnél is, ha tudom hogy több órán keresztül biztos nem lesz asználva, akkor kikapcsolom a szünetmenteset.

Meg persze nem szabad bedugva felejteni a különböző adaptereket, de ez gondolom mindenkinek evidens :)

(#18) Totyi válasza BosXx (#13) üzenetére


Totyi
őstag

Havi 1-2 alkalomért nem fogok semmilyen bérletet sem venni...az időröl meg nem is beszélve.Reggel kelek,délután érek haza...ááááhhh,kész rémálom lenne. :)

(#19) BosXx válasza Totyi (#18) üzenetére


BosXx
aktív tag

jaa hogy havi 2 alkalom, én nem az alkalmi autózásról írtam, de mind1...
azt meg ki lehet bírni, fogd fel turizmusnak ;)

én napi 3-4órát utazom bkv/volánbusz, de nem hiszem hogy autóval sokal jobb lenne...

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#20) Totyi válasza BosXx (#19) üzenetére


Totyi
őstag

Tudom,hogy nem alkalmiról beszéltél;csak kötözködtem. ;]
Melóhelyre én is bkv-val járok;valahogy úgy mint Te.Zene a fülemen,aztán felőlem robbanthatnak is. :)
Amíg suliba jártam addig nálam is 3 óra volt az utazás ideje.Most napi 1.5,néha még ez is sok. :)

(#21) Füleske válasza _Gudella (#1) üzenetére


Füleske
addikt

2300 Ft - ért már 10-15000 órásat is kapsz , a 6000 órások 1000-1500 Ft -ért kaphatók.(normális minőségben , pl. Tungsram , Osram )
Érdemes minél nagyobb üzemórásat és márkásat venni , a gagyi 3-500 Ft -osak annyit se bírnak amennyi rájuk van írva. 10 éves Osramok nálunk a mai napig mennek. Nem vibrál (a normál fénycsőre én is allergiás vagyok) , a fénye szerintem jó engem nem zavar.(volt közben 1-2 gagyi is , az sokkal sárgásabb fényű volt és hamar tönkre is ment)

Más , a linkről idézet :
tévézéshez nem kell világítás, maximum egy kislámpa
számítógépezéskor nem kell az egész szobában felkapcsolni a villanyt, hanem elég egy kisebb izzóval ellátott feli vagy állólámpa

Na ezt nem bírom , este tv/gép nézéséhez nekem fény kell , méghozzá minél több.

Valamint :
biztosan egyszerre kell számítógépezni és tv-zni?

Naná , hiszen a gépben van a tuner. ;)

fejjel lefele tárolni a flakonokat, hogy az utolsó cseppet is fel lehessen használni
Ebben maximalista vagyok , ha kifogy a fogkrémes tubus szétvágom és még van benne pár adag... :))

(#22) concret_hp válasza _Gudella (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

ha már írták akkor bocsi
azért kwh/év, mert így könnyen ki lehet számolni hogy mennyit zabál a hűtő forintban. tudod hogy egy kwh x huf, ebből mennyit eszik évente, akkor ki tudod számolni, hogy mennyibe kerül.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23) _Gudella válasza concret_hp (#22) üzenetére


_Gudella
senior tag

igen gondoltam, de fizikai szemszögből nézvel elég furcsa :)

(#25) _Gudella válasza Kalandor (#24) üzenetére


_Gudella
senior tag

ezt már linkelték a topic elején

Amúgy jó kezdeményezés ez az összeírás, és a ''környezettudatosság'' cím is jobb mert általánosabb, mert ide tartozhat pl a felesleges vízhasználat elkerülése, ami ugye nem energia.

Mivel moderátor vagy, akár át is nevezhetnéd a topicot :)

[Szerkesztve]

(#27) _Gudella


_Gudella
senior tag

A témához:

érdemes a szobákban megoldani, hogy több kisebb égő legyen, és ilyen ''dupla'' villanykapcsoló, hogy az egyik csak az egyik égőt kapcsolja fel, a másik a többit. Így lehet csak kis fényt csinálni, mikor az ember enm akar olvasni vagy ilyesmi, és nem csak kevesebb energia fogy, hanem néha nagyon hangulatos, pihentető.

Víz forraláskor fedő az edény tetejére.

Meg nagyon hasznos tud leni az olyan wc tartály, amit bármelyik pillanatban meg lehet állítani, így lehet vele akár csak egész kis mennyiségű vizet engedni, ami az esetek nagyrészében elegendő.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#28) _Gudella válasza Kalandor (#26) üzenetére


_Gudella
senior tag

ha elolvasod láthatod hogy többször idéztek is belőle :)

(#29) BosXx válasza Kalandor (#26) üzenetére


BosXx
aktív tag

;)

Beruházásigényes spórolás:

-napkollektor (nem egyenlő napelem!), melegvízkészítéshez, fűtés rásegítés
-hőszivattyú (esetleg napkollektorral megtámogatva), szintén melegvíz, fűtés rásegítés
-szürkevíz rendszer: a háztartásban keletkező nem durva szennyvizet
vissza lehet vezetni WC öblítésre, hasonlóan az összegyűjtött esővizet is...
-házi komposztálás
-ésszerű tervezés, esetleg passzívház technológiák

de a legjobb energia/nyersanyagspórolás a fel sem használás.
pl. ha az ember süt-főz, és ehhez a nyersanyagokat a piacról, frissen
szerzi be, jóval kevesebb szemetet termel, mintha félkész kajákat vásárol.
a mackósajttal, vagy az egyenként becsomagolt lapkasajttal a világból ki lehet
üldözni:)

persze sok technológia drága, lehet hogy forintosítva jobban megéri a hagyományos,
és főleg saját építésű családi házaknál, tanyáknál van lehetőség ilyen irányú mókákra,
de érdemes elgondolkodni a lehetőségeken.
Ha egyszer én házat építek, az biztos, hogy full hightech lesz, és nem a plazmaTVtől
(egyébként sokat esznek, a nagy LCD TVk is) hanem mert termelni fogja az áramot:D

[Szerkesztve]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#30) attilam


attilam
őstag

Lehet venni ma már kisebb otthoni szélerőműveket is. Igaz drága befektetés, de hosszú távon megtérülhet. Úgy alakították ki a méretét, hogy akár társasházak tetején is el lehessen helyezni. Ha már van egy kis szellő, akkor már termeli is az áramot. Persze úgy tudom 2-3 millió egy ilyen ketyere. :)

(#31) _Gudella válasza attilam (#30) üzenetére


_Gudella
senior tag

Úgy tudom Magyarországon nem sok hely van ahol biztosan megtérülhet a szélerőművek használata..

[Szerkesztve]

(#33) _Gudella válasza Kalandor (#32) üzenetére


_Gudella
senior tag

''én mondjuk az átfolyócsapos wc-t jobb szeretem ebből a szempontból''

Általában jobb, viszont a barnamaci eltüntetéséhez nem mindig elég a sebesség amivel jön belőle a víz :)

az ilyen ''stopgombos'' wc-tartályból meg lehet akár csak 1-2 decit is kiengedni, de ha szüksége akkor lehet zúdítani is.

(#34) BosXx válasza _Gudella (#31) üzenetére


BosXx
aktív tag

egy házi kis szélkerékhez nem kell nagy szél és nem is egetverően nagy összeg. pl. [link]
egyébként nem olyan rosszak a szélviszonyok Magyarországon a nagyobb szélerőműveknek sem, főleg hogy a szélipar gyorsabban fejlődik mint a számtech, évről évre alacsonyabb szélsebességből több energiát hoznak ki kontinentális viszonyok között is. Persze nem fog egy szélkerékről elmenni egy ház meg a szélerőművek se fogják kiváltani Paksot, de egy 20-70% energiamegtakarítás is hatalmas haszonnal járna a országnak minden szempontból.

[Szerkesztve]

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#35) _Gudella válasza BosXx (#34) üzenetére


_Gudella
senior tag

Valahol azt hallottam hogy az erőművekkel az az egyik baj, hogy Magyarországról még nem készült használható széltérkép...

(#36) BosXx válasza _Gudella (#35) üzenetére


BosXx
aktív tag

Van az is, de nem nehéz kitalálni, hogy hol érdemes egyáltlaán mérni, utána
egy év mérés után mehet az építés. Elvileg.

Gyakorlatilag befagyasztotta a Magyar Energia Hivatal az új engedélyek kiadását,
pedig jelentkező van bőven. Indok, hogy nincs elég tartalékkapacitás ( mivel egy szélerőmű nem termel mindig áramot, mindig kell mögé biztos energiatermelő kapacitás),
a valós ok inkább a hagyományos energia lobbi...

a tartalékkapacitásra van egy érdekes megoldás: a szélerőművekkel megtermelt árammal
szivattyúkkal vizet emelnek jó magasra egy gyűjtőtóba, majd amikor szükség van rá a vizet kávzi vizierőműnek használva leeresztik, pl az Ardennekben van egy ilyen ha jól tudom, ott az éjszaka megtermelt és így eltárolt áramot nappal táplálják a hálózatba,
amikor a Ruhr-vidéken szükség van rá, ráadásul így drágában is lehet adni (éjszakai vs nappali tarifa)

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#37) _Gudella


_Gudella
senior tag

[link]

Házi napkollektor :)

(#39) attilam válasza Kalandor (#38) üzenetére


attilam
őstag

Ezek ilyen házi kiserőművek. Most nincs nálam a prospektusa, de szerintem ha teljesen nem is, de nagymértékben csökkentheti az elektromos költségeket. Előbb-utóbb biztosan visszahozza az árát, csak mondjuk nem mindegy, hogy pár év, vagy pár száz év alatt.

(#40) karib


karib
addikt

Az energiatakarékos izzókhoz.

Mint mindenhol, az izzók között is nagy a különbség, persze ránézésre nem sokat látni. Én sem értek hozzá, de tény, hogy a minőségi izzók tendenciózusan jobbak. A kompakt fénycsövek hátránya, hogy más (és szűkebb) színspektrumú fényt bocsátanak ki, mint a hagyományos izzók. A fényerejük lehet azonos vagy magasabb is, mégse látunk olyan jól velük.

Az olcsók között is biztos ki lehet fogni jót - hozzáértés nélkül próba szerencse alapon. A nagyon kékes fényűeket érdemes kerülni. Íróasztalhoz, munkához stb. pedig szerintem jobban megéri a drágább, márkásabbak közül válogatni. Az asztalomnál Philips Softone izzó van - teljesen úgy néz ki, mint egy hagyományos (gömbölyű, nem lóg ki a lámpából), és a fénye is stimmel, mégis csak 12W-os, de ad annyi fényt, mint egy 60-as hagyományos. Mondjuk nem is volt olcsó, de már vagy 2-3 éve dolgozik.

Szóval néha megéri jó izzót venni. Igaz ez az autókra is - most cseréltem az összes első izzómat különféle Osramokra, és hopp, hirtelen látok már :)

Department of Redundancy Department

(#41) _Gudella válasza karib (#40) üzenetére


_Gudella
senior tag

Igen csak az a baj hogy előre nem tudhatja az ember milyen lesz. Jó hogy beírtad a saját tapasztalatodat egy konkrét típussal..

(#42) emitter válasza _Gudella (#37) üzenetére


emitter
őstag

elolvastam (egy részét), irtó király! bár ahogy elnézem, van mire költenie a srácnak, nomeg ért is hozzá, olyan ezermester :)

eddig ez tetszik a legjobban:

A belső rézcső spirált nagyobb felületű dologra kellene kicserélnem, hogy a forró levegő több vizet tudjon felmelegíteni. Arra gondoltam, hogy egy ventilátorral kezdem ráfújni a levegőt, de sajnos a ventilátor szétolvadt. Persze gondolhattam volna.... kb. 20 másodpercig bírja a strapát :)

6-700 fokban műanyag venti? :Y :C még jó hogy szétolvad.. sokallom is azt a 20 másodpercet ;]

(#43) emitter válasza emitter (#42) üzenetére


emitter
őstag

Kb. 900 fokosra kellett felmelegíteni a rezet, ezt malacperzselővel értem el. Annyira sikerült felizzítani a rezet, hogy szó szerint pirosan világított a réztömb. No az már biztos, hogy az életben nem fog kiolvadni a csonk :)
:)) malacperzselő :)

(#45) _Gudella válasza Kalandor (#44) üzenetére


_Gudella
senior tag

Na majd valamikor szétnézek az OBI-ban, úgyis kell új csö a vízhűtésemhez :)

Azt mondod hogy szemberát a fénye.. Teljesen korrekt asztali lámpához is? Nekem fél évvel ezelőttig fénycsöves asztali lámpám volt, aminek a fénye nem volt furcsa színezetű, de viszont vibrált.

(#46) emitter válasza _Gudella (#45) üzenetére


emitter
őstag

csak nem te is napkollektoros vízhűtéssel nyomulsz? ;]

(#47) _Gudella válasza emitter (#46) üzenetére


_Gudella
senior tag

nem, én sima 25 literes víztartályossal :)

[Szerkesztve]

(#48) karib válasza _Gudella (#45) üzenetére


karib
addikt

Próbáld ki a Softone izzót. Nekem teccik, pedig háklis vagyok a fényviszonyokra. Azért ennek is mintha kevesebb szórt fénye lenne, mint egy hagyományos izzónak, de összességében nagyon barátságos, és van asszem erősebb is.

Lehet, hogy más gyártónak is akad hasonló terméke. Szerintem azokat érdemes nézni, amik hagyományos gömb formájúak, nem összetekert fénycsövek.

Én is csak vettem 2 Philipset (kisebb-nagyobb) kipróbáljuk felkiáltással, valahova csak jó lesz. Persze nem olcsó játék, de talán 2-3 ezret megér egy kísérlet. Szerencsére bevált :)

Department of Redundancy Department

(#49) _Gudella válasza karib (#48) üzenetére


_Gudella
senior tag

Nekem ilyen ''spot'' izzó helyére kéne, aminek vékonyabb a foglalata a normálisnál. Olyan is van belőle?

szerk: úgy látom E14nek hívják a foglalatot

[Szerkesztve]

(#50) karib válasza _Gudella (#49) üzenetére


karib
addikt

Passz - körül kell nézni.

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.