Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cornelius


cornelius
tag

Sziasztok!

Kaptam melóban egy laptopot, amire WIn XP Professional SP2 van telepítve. Ezzel szoktam a munkahelyi hálózatra bejelentkezni, de be tudok jelentkezni a a local gépre Administrator-ként is. Ez utóbbit célszerűen akkor használom, ha hazajövök és itthon dolgozok a géppel.

Az a gondom, hogy hiába vagyok adminisztrátor még sincs mindenhez jogom a gépen. Több alkönyvtárról egyszerűen le vagyok tiltva, megnézni sem, más alkönyvtárhoz pl. a system32-höz csak readonly jogom van. A Display Properties-ből teljesen hiányzik a Screen Saver tab és ha kell, ha nem mindig bekapcsol 10 perc után egy buta, vállalati videó. A My Documents sem a c:\Documents and Settings\...alkönyvtárban van, hanem egy hálózati meghajtó van helyette belinkelve.

Érdekes a dolog, mert ha Safe módban hálózati támogatás nélkül indítom a gépet, akkor bármelyik alkönyvtárhoz hozzá tudok férni, de ezeknek az alkönyvtáraknak a Property-je nem mutatja, hogy bármi korlátozás lenne rajta.

Arra gondoltam, hogy az adminisztrátori bootoláskor valamilyen scriptet hajt végre ami ezeket a korlátozásokat beteszi nekem a gépre.

Van a MiniPE bootolható változatát, ezzel tudom editálni a registry letiltott részeit is, de nem tudom, hogyan tudnám valahogy a teljes adminisztrátori jogokat visszaállítani a gépen.

Hangsúlyozottan nem hálózati módos bootolást akarom módosítani, hanem a lokális módot, amikor nem jelentkezek be a hálózatra és elvileg adminisztrátor vagyok.

Ötleteket, tippeket, tanácsokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#2) Armahun válasza cornelius (#1) üzenetére


Armahun
addikt

Ha jól értem ,akkor két felhasználóval haszálod a rendszert attól függően, hogy hol vagy, és bizonyos mappákhoz, csak az egyikőjüknek van jogosultsága.

Sajátgép---> eszközök---> mappa beállításai, nézet fülön kapcsold ki az egyszerű fájlmegosztást.

Ha ez megvan akkor jobb klikk az adott mappán, tulajdonságok, itt a biztonság fülön tudsz jogoszltságot adni.

De a winxp topikban, nálam hozáértőbb emberek biztossan segítenek, mit hogyan kell beállítani

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3) cornelius válasza Armahun (#2) üzenetére


cornelius
tag

Nem, teljesen rosszul érted.

Nem az a bajom, hogy az egyik usernek van joga egy alkönyvtárhoz és a másiknak meg nincs, hanem az,hogy egyiknek sincs joga, még az Adminisztrátornak sem!

Magyarul az Adminisztrátor jogköre le van korlátozva, amit szeretnék feloldani. Az általad említett egyszerű fájlmegosztás sincs engedélyezve az Adminisztrátor számára.

[ Szerkesztve ]

(#4) akaido válasza cornelius (#3) üzenetére


akaido
addikt

Start/Futtatás/gpedit.msc A Csoportházirendben esetleg utána tudsz nézni ha valami indító scriptre gyanaxol.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.