Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hiper


hiper
tag

Ma du fogok munkába állítani egy ASUS7v8x-et és néztem a kapott CD-n elég sok driver van. Van valakinek tapasztalata, hogy ezek közül melyiket is érdemes feltenni?
Melyik a legfrissebb BIOS jelenleg, amelyiket érdemes feltenni?

Az alaplapon van egy Front side audio csati ez 2x5-ös tűskesor.
Az egyik tüskére az van írva Line OutR és a vele szemben lévőre BlineoutR és default ezek egy jumperrel össz is vannak kötve.

A házon elől van lineout csati, de jack dugóban végződik, ezeket mely tűskére kell rá heggeszteni? a B vagy a sima Line outra? Miért van jelenleg zárva egy jumperrel?

Köszönöm
hiper

(#2) Spensers


Spensers
aktív tag



Szasztok nekemmis ez a z alaplapom van 1010-es Biosszal.
A problémám hogy a proci hőfokát csak 4-esével jelzi ki tehát nincsen köztes érték :(.
pl. 32-36-40 :Ostb....

Probáltam már minden féle progival mindeggyik ezt csinálja.
Az újabb Biosz lehet hogy megoldaná a gondomat ???

(#3) Gilgames


Gilgames
csendes tag

Hi! P3-ról nyergeltem át az AMD plattformra, (A7V8X, 1.7XP+, 512MB 333Mhz, Spire FalconRock II) és -mondhatom, lassan egy hónapja- ki vagyok csikkanva...
-Q-Fan technológia RULEZ! (Bios-ban kell bekapcsolni, ha alapból nincs)
-Bios frissítés, op-rendszer alól! (jelenleg 1011) stb...
Mindenkinek csak ajánlani tudom! (ár/teljesítmény)
...ja, és NEM! az EU-ra!!!

(#4) zsborbas válasza Gilgames (#3) üzenetére


zsborbas
aktív tag

'...ja, és NEM! az EU-ra!!!'

Ezt miért kellett? :( A Te dolgod hogy mit döntesz, de szerintem inkább tartsd magadban a szavazásig. Különben is ez egy hardver, szoftver oldal, politikának helye nincs, max a fáradt gőzben. Bár ott sem látom szívesen.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#5) Deathcourier válasza Spensers (#2) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

Nos nekem is ilyen lapom van Dec 13. óta és nagyon megvagyok elégedve!Felesleges az AsusA7N8X a Via Kt400 olcsób is én van közel annyi extra mint azA7N8X dobozában,csak az 1 400Mhz modul kevéske de legalább van de jól m,egkell gondolni hogy 256 vagy 521 legyen hiszz késöbb már nem klehet korigálni!
Szóval szerintem 1009 régebbi drivert probáld meg vagy elégedj meg az AsusProb2 ami szerintem csal egy kicsit!

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#6) Spensers válasza Deathcourier (#5) üzenetére


Spensers
aktív tag

Hali

''Szóval szerintem 1009 régebbi drivert probáld meg ''
Gondolom Biosra gondoltál :DD
Annyira nem zavar csak furcsa mert ijjet még nem láttam de nem is halottam:(
Amúgy minden progival probáltam már és dettó....

(#7) boldi


boldi
csendes tag

A jumper egyertelmu , azert van zarva, mert sorba van kotve kb. a hatfallal. de a doksi is irja. ha azt akarod hasznalni, huzd le. nyilvan azert kaptal jack-es kabelt, hogy a sima jack outba dugd be kivulrol..

(#8) boldi


boldi
csendes tag

a legfrissebb bios kb 1012

(#9) boldi


boldi
csendes tag

ja es a driverek: amit muszaj, azt rakj fel, legalabbis xp-nel. nem kell altalaban tuljatszani a telepitest, amit az xp felismer annal ritka, hogy nagy gaz legyen...

(#10) steveetm válasza boldi (#9) üzenetére


steveetm
őstag

Hali!
Legfrisseb újabb bios 1012 beta-003, de vam 1013 beta-001 is.
1012 eset ajánlom.
Egyébként a Qfan bugot láttátok már?
be kell kapcsolni, kilépni majd újrainditás után vissza. Elég gyakran meghülyöl a RPM kijelző, és -90000 tör +200000(200ezer) ig nekem már midnent mutatott.
Persze a fordulatszám nem változott:))
Jah egyébként a qfan annyiból szar, hogy csak az egyik(a proci) ventilátorára működik...nekem pedig két venti van a procin.
Na ebből adódóan lenne is egy kérdésem, szerintetek ha egy csatira kötném rá a két ventit elbírná azt az alaplap? Ugyanis külön külön nem említi a terhelhetőséget, csak hogy az összesre max menniyt lehet tenni.
Üdv.: Stevee_TM

(#11) hiper válasza steveetm (#10) üzenetére


hiper
tag

Szerintem birnia kell, hiszen ha táp szempontjából nézzük akkor ugyanaz feszültség jelenik meg minden csatin és a tápon lévő adatok közül kikereshető, hogy mennyi áramot képes leadni a feszültség tartása mellett. Alkalmazd az Ohm törvényt I=U/R
Az viszont kérdés, hogy a csati bírja-e a dupla áramerősséget, de szerintem igen.

hiper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.