Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Rick4 válasza felora:) (#50) üzenetére


Rick4
félisten

Az komoly, van erről fotód esetleg?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#52) felora:) válasza Rick4 (#51) üzenetére


felora:)
tag

(#53) felora:) válasza Rick4 (#51) üzenetére


felora:)
tag

Majd kiszedem és csinálok közelebbről is. Ezt akkor lőttem, mikor szembeszültem vele, hogy a magassága kicsit nagyobb lett, amivel nem foglalkoztam.... :D Szélességre és mélységra pont jó a venti

(#54) Rick4 válasza felora:) (#52) üzenetére


Rick4
félisten

Brutál lett. :D Én maradok a gyárinál, 1500-2000 rpm között egész jó a venti, majd később megtámogatom egy ráfújó nagyobbal, ami közvetlenül a rácsra van téve, így mindent kívülről szív, és akkor rendben is lesz.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#55) Speed® válasza felora:) (#52) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez nem Brocken 2, hanem Olymp. Mondjuk ez még durvább overkill :DDD

(#56) felora:) válasza Speed® (#55) üzenetére


felora:)
tag

Akkor az. :D Pontosan nem néztem a típusát, hardverapron vettem, csak a méretei érdekeltek a lefogatáshoz, meg hogy elférjen a memóriánál és ennyi. :D

(#57) kotibor


kotibor
tag

Én a XIGMATEK JANUS -ról vettem le a ventit, mert elkezdett zörögni, így jelenleg "passzívan" van. a fölötte lévő táp és a ház elejébe épített 1000rpm venti van csak.
Komoly változást nem látok, a hőfokok tök normálisak és még ráadásul csöndesebb is.

Ha nem lenne a ház elején a venti akkor nem lenne a kuckó kívülről poros az igaz, de majd erre is kitalálok valamit.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#58) Rick4


Rick4
félisten

Tud itt valaki 3d nyomtatást csinálni? Lecserélném a gyári hűtőről a kis 50X50-es ventit egy 80x80-asra, és kellene egy ilyen adapter, többet is nyomna, halkabb is lenne [link]

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#59) kotibor válasza Rick4 (#58) üzenetére


kotibor
tag

Mindenképpen ragaszkodsz a régi bordához? Nagyobb, lapos hőcsövesre cseréltem és passzívan elviszi.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#60) Rick4 válasza kotibor (#59) üzenetére


Rick4
félisten

Ez a gép nekem most egy backup szerver funkcióját tölti be, minden munkanap utáni nap 2:00-kor bekapcsol, 2:15-kor pedig kikapcsol. Ezalatt valójában felmelegedni se tud, sem időben, sem terhelésben nem kap olyat, amitől kevés lenne a borda, hang se számít, mert nem hálószobában van, és nem leszeretném a procit lesarkazni, ezért is maradtam a gyári hűtőnél, tesztelgettem, mi a jó neki, jelenleg 1500-2000-es fordulat között dolgozik, nincs hangja, de egy adapterrel meg tudnám oldani mindazt, amire a gyári venti már kevés, több levegő, és akkor jutna a cpu foglalat körülötti dolgoknak is a levegőből. Elég egyszerű és olcsó megoldás lenne, akár még egy sima műanyag lemez is elég az egyik patternről a másikra lyukasztva.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#61) Rick4


Rick4
félisten

Ha valaki a hűtőventikkel szeretne variálni, itt elég sok olyan dolog van, ami a sarki pc boltban nem kapható, ha már nem, ötlet szinten jó tudni, miket ki nem találnak. :D [link]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#62) kotibor


kotibor
tag

Sziasztok,
valaki esetleg lementette a Kontron KTQM87 drivereit? (.....én akkor leszedtem őket, de nem találom és már nem él a hivatalos link).

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#63) Rick4 válasza kotibor (#62) üzenetére


Rick4
félisten

A húgomnak a saját lapjához elvileg megvan, 2 éve én küldtem ki neki még valami linken, csak angliában él, ma már nem tudok vele beszélni, de holnap rákérdezek.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#64) felora:) válasza kotibor (#62) üzenetére


felora:)
tag

megvannak. legutolso kiadott bios is, irj ram ha kell.

(regisztraciohoz kotott a driverek elerese a kontron oldalon.)

(#65) kotibor válasza Rick4 (#63) üzenetére


kotibor
tag

KÖszönöm.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#66) kotibor válasza felora:) (#64) üzenetére


kotibor
tag

A legújabb BIOS nekem is megvan és fel is pattintottam, de a drivereket nem találom. Korábban leszedtem én is az oldalról, de már nem találom az oldalon sem az elérést, úgy látom leszedték. Sok anyag volt hozz, rajzol, leírások, szép kis pakk, de elsősorban a gyári alaplapi drivereket szeretném pótolni.

Köszönöm

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#67) Rick4 válasza felora:) (#64) üzenetére


Rick4
félisten

Ha feltennéd pl egy drive-ra, én is örülnék neki, ha meglenne.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#68) g@norbert válasza kotibor (#66) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Igen a driverekkel, új biossal együtt, minden olyan dologgal ami szükség lehet hozzá, pár fénykép a bekötésekről, illetve leírás róla jó lenne egyben egy helyen hozzájutni valahol, vallakinek nincs véletlen egy ilyen megapakkja?

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#69) Speed® válasza g@norbert (#68) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

De, elvileg..csak be kell kössem a vinyót, amin van, aztán feltöltöm.

(#70) g@norbert válasza Speed® (#69) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Köszi szépen! 👍
Nekem is ez a lapom van, 16 gb rammal, egy zotac gtx 1070 amp extreme kártyával, és jól jönne nagyon, nem találom az én gyűjteményemet amit összeraktam.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#71) felora:)


felora:)
tag

[link]

összes w10 drv és a legutolsó bios 2020.06.09

[link]

user manual.

[ Szerkesztve ]

(#72) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#73) kotibor


kotibor
tag

Ha már témánál vagyunk, tuning terén ki meddig jutott és milyen úton érte el?

BIOS-ból történő túlhajtás nálam nem sikerült, az órajeleket csak lefelé tudtam fixálni, viszont szoftveres úton sikereket értem el, 4x3Ghz-en játszottam 1070gtx társaságában vele.

[Intel-Extreme-Tuning-Utility-Intel-XTU]

[ Szerkesztve ]

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#74) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Szeretném megköszönni : felora:), Speed(R), Kotibor fórumtársaknak a gyors segítséget! 👍🤜

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#75) g@norbert válasza kotibor (#73) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Egyébként evvel a szoftverrel húztam én is, 3591.43Mhz volt a vége, de 3490-el használtam játékra, pont a melegedés miatt, hogy ne üvöltsön, és a hőfok is nagyjából elfogadható legyen, de frankó 3200 Mhz-en is. Óvatosan urak a tuninggal.
De a játék közben felrántja magát automatikusan 3.2Ghz-re egyébként is, nem marad csíra takarékos üzemmódba 🤣
A vga beállítások tekintetében a gpu core 2075- 2088 átlagban, nem akarom agyonhúzni, mert qrva hangos, volt pár teszt, megy feljebb is, de nem erőltetem, memória pedig egy barátságos 2377Mhz, de ez gyakorlatilag 4752 ben áll meg.
Szándékomnan áll a procit vizezni, szerintem erre nyáron sor fog kerülni, ha csak le nem sérül, amikor leszedem a gyári hűtést 🤣🤣🤣

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#76) Speed® válasza g@norbert (#75) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A proci nem fűt durván, a gond OCnál a VRM/FET részleg, ezért javasolt inkább erősebb topflow megoldással kiváltani a gyárit.

(#77) Rick4


Rick4
félisten

Köszi srácok, én lementettem, ha mindenkinek eltűnne, itt akkor is megvan már duplán.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#78) kotibor


kotibor
tag

A drivereket én is leszedtem, köszönöm mindenkinek, kíváncsi lennék a BIOS milyen újításokat tartalmaz.... :R Továbbra is max 2*8Gb-ot kezel a lap, vagy lehetséges a 2*16?

MÁS:
g@norbert és Speed(R) kolléga mellett én is foglalkoztam a Kontron tuningjával. Mivel ilyen lapja kevesünknek van és külföldi fórumokon sem találtam a témával kapcsolatban semmi hasznosat, így titeket kérdezlek, hogy ki és milyen módszerrel piszkáltátok a lapocskát?

Aki BIOS-ból piszkálta meg az mit és mire állított?
Aki szoftveresen, az milyen progit használt és milyen beállításokkal?
(az XTU-ban 4 magot pl max 30-as szorzóra tudom állítani, feljebb nem engedi, ..aki 4 mag 3 Ghz fölött tart, az hogyan éri el? )

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#79) Rick4


Rick4
félisten

A kontron lap videokimenetét próbálgattam, nem mint ha számítana, de mégis, szerintem valami nem kerek nálam.

Van itthon DP bemenetes monitor, HDMI-s TV, HDMI-s erősítő+ projektor, ugye ezek egymástól független, különálló eszközök,
van itthon DP-DP kábel, valamint egy kis rövidke DP- HDMI átalakító és HDMI kábel, ezek is egymástól függetlenek.
Az az érdekes, hogy akármelyik kábellel akármelyik eszközbe dugom a lapot, (nyilván a megfelelő aljzatba a megfelelő dugó kerül) nálam nem megy, csak a középső DP kimenet.

Van esetleg valami beállítás, ami ezt szabályozza?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#80) felora:) válasza Rick4 (#79) üzenetére


felora:)
tag

Én úgy tapasztaltam, hogy ha van VGA kártya a PCI-e -foglalatba akkor kilövi az integráltat. Legalábbis nekem nem ad képet ebben az esetben. Erre véletlenül jöttem rá, mert jó pár napig amíg a VGA kártyám nem érkezett meg az integrálttal használtam a konfigot és amint belekerült az új VGA, véletlenül az alaplapi DP portba dugtam vissza a kábelt és nem adott úgy képet. :D

(#81) kotibor válasza Rick4 (#79) üzenetére


kotibor
tag

Magyarán nem tudsz képet megjeleníteni az alaplapi kimeneteken?
Ha átalakítóról lenne szó akkor javallot aktív átalakító, de ha sima DP kábelről van szó akkor simán mennie kellene.
BIOS reset eseleg volt?

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#82) Rick4 válasza kotibor (#81) üzenetére


Rick4
félisten

Srácok! A vastagított réz a lényeg, idemásolom még egyszer:

"Az az érdekes, hogy akármelyik kábellel akármelyik eszközbe dugom a lapot, (nyilván a megfelelő aljzatba a megfelelő dugó kerül) nálam nem megy, csak a középső DP kimenet."

vagyis akármelyik tévé, erősítő, monitor a megjelenítő, akármelyik kábel viszi át a jelet, csak a középső displayport kimenet ad képet. Jól van ez így, vagy van bios- jumper beállítás, ami mindhárom kimenetre ad képet? Pl bios szinten használt eseteket vegyük alapul, mert szervernek van használva a lap, nincs megjelenítés, de a biosban kotorászva csak a középső kimenet megy. Természetesen nincs VGA kártya dugva bele, bios reset is volt természetesen.

De kérdezhetem másképp is, hogy tud működni egyszerre két vagy három megjelenítő?

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#83) felora:) válasza Rick4 (#82) üzenetére


felora:)
tag

Nohh. Ez így fain. Én is szervernek használom az egyik ilyen lapot, amikor kell néha monitor rá, akkor mikor hogy sikerült, valamelyikbe csak bedugom és megy. Nem tudok ilyen beállítási lehetőségről, hogy melyik adjon képet, de mindjárt megkotorászom létezik-e. :))

(#84) kotibor válasza Rick4 (#82) üzenetére


kotibor
tag

Nem láttam ilyen beállítási lehetőséget, ha BIOS reset után is fenn áll a dolog akkor valami más lehet a hibás. Mind a 3 kimenetnek mennie kellene.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#85) Rick4 válasza kotibor (#84) üzenetére


Rick4
félisten

Köszönöm, én is így gondolom, bár nem találtam konkrétumot arra vonatkozólag, hogy egyforma képest ad mindhárom, vagy egymás mellé pakolja a képet, esetleg csak win alatt megy ez az opció... Tehát akkor biosban kószálva mindhárom kimeneten képet kell adnia.
:R

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#86) Rick4 válasza Rick4 (#85) üzenetére


Rick4
félisten

Biost is frissítettem, már a 4-es van fent, minden beállítást nagyon alaposan átnéztem, manualt átolvastam, megint vettem egy ilyen és egy olyan dp- hdmi és dp- dp kábelt, nincs változás.... ez a lap ilyen. Cserébe a cpu hűtő thermal beállítást egész levettem 3-15-re 45°C határral, hangja semmi. Szóval jó ez így.

Nézem ezt a Tibor- féle Janus hűtőt a képeken, ott kellett alakítani a lábakon? Az ID cooling IS 60-asa a megszólalásig hasonlít erre a hűtőre, még a láb kialakítás és a hűtőre felszerelés módja is szinte ugyanaz, csak 5mm-rel alacsonyabb, majd látjuk, ha nem bírná, akkor csere a venti, de egyelőre rendben.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#87) Speed® válasza Rick4 (#86) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam mindhárom porton van kép, szóval HW nyűg van nálad valószínűleg.

(#88) Rick4 válasza Speed® (#87) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, ez már bebizonyosodott, mindenkinek megy nálam akármit csinálok, csk az az egy. Mindegy, nincs nagy jeletősége.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#89) kotibor válasza Rick4 (#86) üzenetére


kotibor
tag

Igen, a hűtőt lefogó karok végéből vágni kellett (hogy ne ütközzön bele a lapon lévő alkatrészekbe), valamint az alaplapi (talán 51x51mm) furatoknak megfelelően új furatokat alakítottam ki a lefogatón.

A további már csak ügyesség kérdése, szétszedni egy ideig tuti nem fogom :).
Alapon 35C fog körül vannak a magok így venti nélkül. (amikor volt 2-5C -al hidegebb volt)

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#90) Rick4 válasza kotibor (#89) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, fontolgatom a dolgot, de egyelőre nem bántom, mert jelenleg 8-15-ös érték között mozog a cpu venti beállítás, ez 1300-1400, és kb 1800-2000-es fordulat közötti értékeket ereddményez, 45°C-ra van állítva a határ, és szépen tartja is 45-ön.
Bár ugye itt a 15%-os terhelés már csodaszámba menne, szóval feleslegesen tekerném le róla a hűtőt, sokkal hűvösebb amúgy se lehetne. :R

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#91) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, megint elővettem ezt a lapot, egy samsung TV-vel kellene egy win10-nek futnia, de az istennek se akar menni.
Mindhárom DP aljzat jó, a párom monitorán van DP, oda dugva win10 betöltés után (már be volt kapcsolva, mikor dugdosni kezdtem) minden kimeneten van kép, DP-DP kábellel, DP-hdmi kábellel, DP átalakító- hdmi kábellel is jó.
Az én samsung 65"-os 4K LED tévémen ugyanezekkel a kábelekkel nem akar menni, másik lap, amit fixen itt használok (ez a tévé a monitorom) gond nélkül megy, az előző is ment hiba nélkül. Van ötlet, vagy infó, mi lehet a nyűgje? Elveszne némi infó a DP- HDMI átalakítás során, ami miatt nem tudja a tévé, milyen jelet kap? Vágja ezt valaki?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#92) kotibor válasza Rick4 (#91) üzenetére


kotibor
tag

4k 30hz-et tud a tv?

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#93) Rick4 válasza kotibor (#92) üzenetére


Rick4
félisten

Azon megy most is.

Az egyik gépen minden oké, sőt, a másik gép is ment erről egy jó évet, az alaplapi hdmi-s dolgok rendben vannak, ez a Displayport-> HDMI dolog nem akar menni.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#94) Rick4 válasza Rick4 (#91) üzenetére


Rick4
félisten

Naszóval hogy kerek legyen a történet, mert látom kimarad pár fontos részlet:
Srácok, megint elővettem ezt a lapot, egy samsung TV-vel kellene egy win10-nek futnia, de az istennek se akar menni.

Ez egy Kontron KTQ87M ITX lapocska 3 db displayport kimenettel. A másik két gép (Asrock H370M-itx + i7-8700 és Asrock H470M-itx + i5-10600) alaplapi vga-val, alaplapi hdmi kimenettel tökéletesen megy a monitoron és a tévén is, ez a Kontron lap a monitoron oké, a tévével nem akar menni.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#95) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, minden frankó, megy a lapocska, viszont ebben a másik házban valamit rosszul dughattam rá, mert ha tápot adok, és bekapcsolom, minden frankó, de napokal később csak akkor indul, ha kihúzom a tápot, és újra bedugom. Rémlik valami csatlakozó, vagy jumper, de se a szerveremen, se itt a topicban nem találom.
Ja és monitorral megy rendben mindjárom displayport... :))

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#96) Rick4 válasza Rick4 (#95) üzenetére


Rick4
félisten

Közben megtaláltam, valakinek ahűtés beállítása után csinálta ezt, most átállítottam más értékekre, próbálkozom. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#97) felora:) válasza Rick4 (#96) üzenetére


felora:)
tag

https://prohardver.hu/tema/kontron_itx_hutes_modositas_shocket_g2/hsz_37-39.html

(#98) Rick4 válasza felora:) (#97) üzenetére


Rick4
félisten

Jaja, ezt találtam én is, érdekes, hogy a laphoz nem nyúltam, előtte jól ment 5-25 között, de beraktam egy picopsu-s kisházba, elköltöztem, itt bekapcsoltam, és bohóckodott. Tegnap átállítottam 10-30 közé, mostmár jó.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#99) felora:) válasza Rick4 (#98) üzenetére


felora:)
tag

szia.

milyen beallitasokat hasznalsz? biosrol egy kepernyofotot tudnal kuldeni? en ha az integralt vga t hasznalom akkor nem akarja az igazat.

(#100) Rick4 válasza felora:) (#99) üzenetére


Rick4
félisten

A bios az általánosan használt, az a pár apróság van, amit már mindenki tud, szerintem a power switch gomb jó helyre dugása a kulcs. Itt van két kép, innen a topicból való, az elsőnél is indul a gép, viszont nem indul újra, ha leállítom.

Ehhez képest ha a kábel a hosszanti éllel párhuzamosan van feldugva, akkor jól működik.

Még tesztelgetem, majd ma kap egy osszabb szünetet, de elvileg ez lesz a baj csak.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.