Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) usr


usr
csendes tag

Sziasztok.. fenykepezogep vasarlas elott vagyok. Kb 60000FT koruli osszegre gondoltam, ezt picit haladja meg a 2 modell amirol inditottam topicot.
Legyszi segitsetek a valasztasban. Esetleg mas tipus is szoba johet.
Elore is koszi !

www.autouvegezes.com autófóliázás, épületfóliázás, szélvédő csere

(#2) domedee válasza usr (#1) üzenetére


domedee
senior tag

szerintem vagy a canon520, vagy inkább Olympus c760, ha nagyobb zoommal keresel, valahogyan nekem a minolták nem jönnek be, meg szvsz tudásban is jobb az Oly (-bár csak 3MP és gyári akksis, míg a minolta elemes), bár az xD-kártyás, az meg sajna drágább:(, de inkább legyen jobb a gép, mint olcsóbb kártya.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3) usr


usr
csendes tag

Koszi a hozzaszolasod!
Latom mas topic alatt is ssegitesz ....
Koszi megegyszer !:C

www.autouvegezes.com autófóliázás, épületfóliázás, szélvédő csere

(#4) lacko81


lacko81
tag

Szia! Pont én is gép vásárlás előtt vagyok és én is kb. ennyiért akarok venni. Ebben a kategóriában a minoltát javasolták nekem... olyan borzasztó nehéz úgy dönteni, hogy ennyi féle van.
Ha tudsz valami jó kis akciót vagy egyéb jó tanácsokat kaptál örülnék ha megosztanád velem.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#5) usr


usr
csendes tag

Egy Olympus C725 UZ-t sikerult vennem, sok probalgatas utan.
Akcioban volt 128M XD kartyaval 55900.-
Kivalo kepek, jo kezelhetoseg, bar a menu kicsit bonyolult elsore..
Sok manualis beallitas
A Minoltarol lebeszeltek, Canon tipusban csak kis zoomos gepek voltak.
4db AA elemmel mukodik vagy ujratoltheto akksival.Macro mod kituno, bar voltak olyan felvetelek ahol a melysegellesseget hianyoltam...
kb 2 oraja forgatom a gepet :) de szerintem beallitasi problemak vannak meg vele...

www.autouvegezes.com autófóliázás, épületfóliázás, szélvédő csere

(#6) domedee válasza usr (#5) üzenetére


domedee
senior tag

az első dolog, hogy kapcsold ki az automata dolgot és gyakorolj, ülj le egy székbe és kezdj el mindent fotózni, ami körülötted van, módszeresen változtatva a beállításokon, egyiket a másik után változtatva. a végére kb tudni fogod a beállításokat, majd ha végignézted a képeket monitoron is, szépen kielemezve, akkor látni is fogod a beállítások hatásait.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#7) usr


usr
csendes tag

Jaja azt csinalom, van annyi beallitas hogy orom nezni :). kialakul majd....

www.autouvegezes.com autófóliázás, épületfóliázás, szélvédő csere

(#8) twine


twine
addikt

Szia ''usr'',és a többiek,,,,,,,,segitségedre azért lenne szükségem mert én abszolut beleszerettem a z20-ba,tudása alapján,és a leirások szerint tökéletesen megfelelne a céljaimnak,,,,,,,,,de most hogy olvastam a topic-ot,kiváncsivá tettél ,mivel beszéltek le a Minoltáról?? miért is nem jo ? ''szerencsére'' még nem vettem meg,,,,,,,,de szinte csak ''pillanatokon mulik'',,,,, igy hálás lennék sok sok jó tanácsért.........
köszönöm

(#9) somodisoma válasza twine (#8) üzenetére


somodisoma
senior tag

Szia! En sem ajanlanam annyira a z20-ast, megmondom miert: Ha megnezel egy par kepet, amit keszitettek vele, akkor (legalabbis nekem), egyaltalan nem tetszettek.(Es a kepek nagyreszet ugyis AUTO modban fogod csinalni, hisz sokszor nincs is ido allitgatni, max egy zaridot, vagy rekeszeretket modositasz.) (a Z2-es 100x jobb kepek csinalt.), nekem ilyen egyszeru volt, hogy nem azt vettem meg. Kerj a forumokon par kepet, amit azzal keszitettek, es donts el. Lehet, hogy csak en fogtam ki nekem nemtetszoket.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#10) lacko81


lacko81
tag

Na most jól elbizonytalanítottatok... nagynehezen eldöntöttem, hogy z20-ast veszek... most újra gondolkodóba estem. Tesztekből pedig csak jót hallottam róla. Na mindegy, akkor még várok a vásárlással. Addig is várom az értékes hozzászólásokat.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#11) ch.peter válasza somodisoma (#9) üzenetére


ch.peter
aktív tag

[...]Ha megnezel egy par kepet, amit keszitettek vele, akkor (legalabbis nekem), egyaltalan nem tetszettek.[...]

Ennek az (is) lehet az oka, hogy a minolták nem ''erősítenek'' élénkítenek a színeken, hanem meghagyják a természetes állapotot (van rá beállítás, hogy fokozd a színek élénkségét, ha az kell) és ezért sokszor fakónak tűnhet a kép, pedig az csak ''úgy nézett ki'' a valóságban is

(#12) lacko81 válasza ch.peter (#11) üzenetére


lacko81
tag

Igen, ezt pont olvastam valahol, hogy 95%-ban meghagyja a képet és csak 5%ban módosítja azt.
Egyébként tud valaki olyan oldalt(akár külföldit is), ahol különböző típusú gépekkel készített képeket lehet megnézni?

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#13) somodisoma válasza ch.peter (#11) üzenetére


somodisoma
senior tag

Nemcsak a szinekkel volt bajom (mondjuk a lombkorona szina messze allt az igazitol), inkabb az eleseggel volt bajom. (nem a fokusz volt rosszul beallitva, hanem pl.: volt egy korlat a kepen, ami szinte ossze volt mosodva a hatterrel, de ez nem volt jellemzo az egesz kepre) Szivesen elkuldenem a kepeket, de mar nincsenek meg.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#14) somodisoma válasza lacko81 (#12) üzenetére


somodisoma
senior tag

Itt vannak fenn tesztek:

Bővebben: link


Nem sok, de legalabb valami. Ha szetnezel a ''Melyik digitalis...'' meg a ''Digitalis kepeim'' c. topkikban talalsz egy rakat linket, klikkelgess, van koztuk egy csomo erdekes!!!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#15) Varga Csaba válasza lacko81 (#10) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Nekem Z10 van a 20as elődje...
Általában mindenki kerüli a Minoltát és hajlamos elfeledkezni róluk...
Pedig ennyi pénzért más márkában csak fullautomata nomanulál gépet kapnának.
Ami gyengéje lehet még a rekeszelőválasztás módban csak 3 lépcső van F3,2 F4,8 F8 ami nem ad sok mélységélességi finomkodásra lehetőséget, de még így is használható.
Nekem eddig sok bajom nem volt vele...
A gyenge fényviszonyok közötti nehezen fókuszálást pedig minden AF segédfény nélküli kamera produkálja...
Gyorsan üzemkész, nem kell várni a bekapcsolás után...
Ár-érték arányban jó választás...

Nézd meg a gomaster.tar.hu-n lévő fotókat.. Mind ezzel készítettem
(Vigyázz mert ezek erősen lebutított képek!)

Arra vigyázz, hogy az AUTO állás helyett inkább P állásban fotózz mert sok esetben kevesebb fénynél inkább iso-t emel az automatika és így a kép zajosodhat..

A makro-ja pedig sztem elég korrekt a 3 (1??) cm es közelponttal...

Ja és nem felejti el a beállításokat egy kikapcs bekapcs után sem és ezt minden módra tudja A, S, P.

Szal óccsóért nem rossz vétel.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#16) Varga Csaba válasza somodisoma (#14) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''Itt vannak fenn tesztek:
Bővebben: link
Nem sok, de legalabb valami. Ha szetnezel a ''Melyik digitalis...'' meg a ''Digitalis kepeim'' c. topkikban talalsz egy rakat linket, klikkelgess, van koztuk egy csomo erdekes!!!''

Itt egy deka Z20 sincs... :(((

A steves-digicamen viszont fent van a Z5 tesztje és a Z10-é is a Z20 esetében számottevő különbség a CCD méretében ill az EVF módosításában lehet az optika az sanszos, hogy az elődé..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#17) somodisoma válasza Varga Csaba (#16) üzenetére


somodisoma
senior tag

Z20 nincs, de mas gepek vannak. Ha keres z20-as kepeket is, akkor mar lesz mivel osszehasonlitani!

A topicokaban pedig vannak!!!


Mar meg is van az elso lepes, hogy osszenezhessen ezt-azt.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#18) ch.peter


ch.peter
aktív tag

A fotozz.hu -n lehet géptípusok szerint csoportosítani a képeket, ott i9s lehet nézelődni.

(#19) lacko81


lacko81
tag

Na itt vannak Z20-assal készült képek... tessék kielemezni!
http://www.digital-photography-resource.com/gallery/showgallery.php?cat=649

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#20) somodisoma válasza lacko81 (#19) üzenetére


somodisoma
senior tag

Na ezeket a kepeket en nem lattam, ezek alapjan, lehet, hogy mashogy dontok... mondjuk en jobban preferalom a teljesen AUTO modban keszult kepeket, mert sokszor neked sem lesz idod/kedved allitgatni a gepet, itt meg valami hozzerto faszi leult elloot 15-20 kepet egy temaol, es beraktak a legjobban sikerulteket, termeszetes fenyviszonyok mellett, vilagosban, ahol azert valljuk be nem nagy kunszt jo kepet csinalni.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#21) usr


usr
csendes tag

Itt vannak tesztek fenykepezogepekrol...Klikk a By Manufacturer

Konica Minolta Z20 : http://www.imaging-resource.com/PRODS/Z20/Z20A.HTM




[Szerkesztve]

www.autouvegezes.com autófóliázás, épületfóliázás, szélvédő csere

(#22) P34k


P34k
tag

Most vettem egy Z20ast 65000.-
512Mb A-Data SDcard 10000.- (HighSpeedes)
Pici álvány 3000.-
Hordtáska 3600.-
4db 2300mAh AA akku + töltő 5500.-

Szóval az ''olcsó'' gép, meg az ''X összegem van rá'' gondolkodás néha rosszul sülhet el.

Ezzel szemben remek gép, le a kalappal előtte!
- Jól kiegyensúlyozott tervezés
- Kényelmes markolat
- Nagyon gyors ''ready'' állapot
- Automata funcióval is relative jó képeket lehet csinálni
- Egyértelmű, könnyen értlemezhető menü

Csak ajánlani tudom.

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#23) JoHnni


JoHnni
senior tag

Up a témának, vki irjon a Z20-ról, tapasztalatok, érdemes-e megvenni ilyesmi

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#24) norbee_usr


norbee_usr
csendes tag

hú, most én is a két gép közt vacilálok erőteljesen...
igazából jó lenne a nagyobb zoom, de a canon az meg canon :)

a múltkor jártam bent a mammutban az extremedigital üzletében kipróbálgatni a gépeket, de csak az a520-ra volt már időm, mire megtaláltam a boltot :) mennem kellett tovább, dologom volt.
kézbevéve a gépet, kicsit túlságosan is könnyűnek találtam. szerintem ilyen kis súlynál nagyon könnyen beremeghet a kéz, az pedig nem tesz jót az élességnek :)
a z20 nem is volt kirakva, csak z10, azt viszont már télleg időhiányom miatt nem tudtam percekig nézegetni, csak megemeltem, és súlyra, fogásra az jobban tetszett.

szóval még mindig nem tudok dönteni :) HELP HELP HELP! :D

(ja, megkönnyítené a döntést, ha vmi akciósan hozzá tudnék jutni valamelyikhez, mert 60-ból jó lenne kihozni legalább 256 MB memóriával meg egy garnitúra aksival együtt...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.