Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Konica minolta dimage z5 kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) koovyy


koovyy
tag

Üdv Mindenkinek!

Kb. egy hete vettem az címben szereplő gépet. 4 db 2000 mAh akksi van benne, és a problémám az, hogy szerintem nagyon hamar lemerül. Igaz pontosan még nem számoltam meg, hogy hány kép készítése után merül le. De a akksi szint jelző már kb. 30-35 kép elkészítése után is le megy a felére.

Illetve érdekes még, hogy a képstabilizátora mintha nem az igazi lenne. Összehasonlítva testvérem Panasonic FZ5-sével annak sokkal jobb a képstabilizátora.

Egyébként kinek mi a véleménye a minolta géppel kapcsolatban?

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#2) oceanearth válasza koovyy (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

''Összehasonlítva testvérem Panasonic FZ5-sével annak sokkal jobb a képstabilizátora.''
még jó, hogy jobb. a minolták elég gagyik, sokan lehúzták én amikor néztem nekem lapaból nem tetszett.

(#3) koovyy válasza oceanearth (#2) üzenetére


koovyy
tag

Azért annyira nem rossz a gép. Csináltam vele olyan képet ami szinte tökéletes, és előhívatva is az.
Az igaz, hogy többet vártam tőle, azt gondoltam, hogy ennyi pénzért nem lehet rossz, meg a Konica Minolta egy elég nagy cég, ami nem követ hibákat.

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#4) oceanearth válasza koovyy (#3) üzenetére


oceanearth
őstag

hát sajnos a digitális fényképezői enhyén szólva nem a legjobbak

(#5) Allien válasza oceanearth (#4) üzenetére


Allien
veterán

Sajnos, nincsen komoly tapasztalatom, de van egy Z2-m, azzal nincsen több baj, mint ebben a kategóriában a többi géppel. Szerintem. De, legalább olcsóbb, mint a konkurencia. Talán egyszer lesz lehetősségem majd más gépet is kipróbálni, de jelenleg megfelel ez.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6) koko88


koko88
senior tag

én most akarok venni egy iylen és csak jót mondtak róla .hibáit valaki leírhatná pontosan

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#7) Manitou válasza koovyy (#1) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem Z3-asom van és 4 db 2600-as aksival hajtom, de nekem nagyon sokáig bírja
30-35 kép az semmi, sokkal de sokkal tovább kéne bírnia szerintem, nem lehet hogy az aksival van valami, rátöltöttél és csökkent a kapacitása?

Amúgy én meg vagyok elégedve a Z3-asommal. Makróban nagyon jó képeket csinál.
Automatán viszont nem mindig sikerülnek jóra a képek, ajánlatos manuálba fényképezni.

(#8) Batman2 válasza Manitou (#7) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Nekem KM D Z6 van. Az kb. 80-90 képig bírja a már nem új 2200mAh-ás @nsmann akkuimmal.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#9) Allien válasza Batman2 (#8) üzenetére


Allien
veterán

Az elég rossz! Szvsz, aksival van baj, méghozzá az, hogy ''kicsi''.:B 2500-s körüli kellene hozzá. Mint a sima elemeknél sem mindegy, milyet raksz bele. A mezei 100 forintossal még egy képet sem fogsz tudni készíteni, be sem kapcsol.
Nekem 2500-s van, azzal vaku nélkül minimum 250 kép shimán lemegy, tehát hamarabb ''cserélem'' a memóriakártyát, mint az aksit. ;)
Igaz, hogy nekem Z2-sem van, tehát nincsen pl. képstabilizátor sem.:B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#10) Mirones


Mirones
tag

Helló!
Használtan akarok venni egy ilyen gépet!
Szerintetek mire kell figyelni vásárlásnál?
A garancia csak a számlával érvényes?

(#11) spawn82


spawn82
tag

Kicsit felhoznám ezt a topic-ot. Már csak a kíváncsiság miatt is. El akarok adni egy Z5-t. Az egyik érdeklődő azt mondta, hogy sok a 6000 kép 3 év alatt, mert állítólag ezek a gépek olyan 10.000 környékén megdöglenek. Van ebben valakinek tapasztalata? Vagy esetleg vélemény?

(#12) spawn82


spawn82
tag

Jelek szerínt nincs túl sok tapasztalat ezzel a konstrukcióval :O

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Konica minolta dimage z5 kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.