Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Kondenzáció (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

ti mivel oldottátok meg a kondenzációt vizhűtésnél?
nekem bele vannnak vezetve a csövek egy fagyasztóba ahol a két radiátor van
és fagyálló van benne igy -37 ig oké csak nemtudom hogy mit kellene az alaplapra raknom neoprén...vagy valami más ?
van áramkörre való sprém amitöl taszitja a vizet de az nem elég,legalábbis szerintem

(#2) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

a szilikon csövek meddig birják szerintetek?

(#3) Adrian Mole válasza SpoonTHX (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Kell a gépbe egy ventillátor, ami kifújja a párás levegőt.
Na jó, ez csak vicc volt. :D
Két lehetőség van (nem vagyok hozzáértő, csak némi fűtésszerelési és autószerelési tapasztalatból indulok ki):
- Szigeteled legalább a ''bemenő'' csöveket, és akkor nincs páralecsapódás.
- Olyan hőmérsékletű folyadékot keringtetsz, aminél nincs páralecsapódás. Pl hőkapcsolóval. Ha nem fagyasztóval, hanem sima külső hőcserélővel oldod meg, akkor ugye nincs ilyen probléma, mert max levegőhőmérséklere hül vissza a rendszer.

42

(#4) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

hi!
hat nem tom ki hogy van vele en beraktam a hazamba a holeadot es raraktam a volt prociventimet mert aranylag halk majd ha meglessz a elolapi panel amit akarok venni akkor tokig lecsendeseitem de nem eza lenyeg szal rajta van ez a metejen 1 masik ami kap 5 voltot ugyhogy csak annyit tud hogy kifujja a barazdak kozul a meleg levegot a holeado mellett jon be a ''friss levego'' hatul pedig megy ki a meleg levego...
es nekem 45 fok fole nem megy ha csak a win me szarakszok pl filmetnezek meg ijenek de ha 5 orat csak jaccok akko felmeg 50 ig de affole meg soha nem ment
50.5 volt a legtobb amit a hardware doctor kiirt...
ennyit tudok

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#5) beeboy


beeboy
addikt

kiöntöd a gépet műgyantával ;] ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#6) Bogyó bá' válasza beeboy (#5) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Esetleg betonnal is jó.......attól jó stabil lesz a gép. :)))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

persze rakhatom simán csak szobahőmérsékletre meg rakhatok rá gyári hűtöt is sőtt még hűtés nélkül is hagyhatom csak nem ez volt a cél.

nekem sem ment hűtő nélkül ötven fölé sőtt 45-48 volt játék után is

(#8) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

és valami értelmes hozzászólás?

(#9) Cane válasza SpoonTHX (#8) üzenetére


Cane
őstag

Csak csőszigeteléssel oldható meg vagy esetleg azzal, hogy nem hűtöd le olyan vadra a hűtőfolyadékot.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#10) renegade válasza SpoonTHX (#8) üzenetére


renegade
aktív tag

Értelmesnek értelmes, esetedben talán nem reális, de a látszat ellenére aránylag költséghatékony és tuti megoldás:
Ki kell vonni a vizet abból a levegőből, amivel hűtöd a cuccot. Ez megoldható vagy
1. zárt rendszerű levegőkeringtetővel, vagy
2. egy vízelvonó szerrel töltött (pl. kalcium kloridos, magnézium szulfátos) cső felszerelésével. Ilyeneket pl vízérzékeny reakcióknál használnak laborokban, mint egyszerű+olcsó megoldást. Úgy néz ki: üvegcső, benne vatta-granulátum-vatta, ha házilag készíti az ember. Lehet kapni kész kolonnákat is, gázmosás stb céljából.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#11) renegade válasza renegade (#10) üzenetére


renegade
aktív tag

Most, hogy belegondolok, amilyen egyszerű, olyan nagyszerű a megoldás. Vagy csak én nem találkoztam eddig ezzel?
Főleg, hogy ilyen hűtésnél nyilván csak a ''kósza'' levegő kering, hiszen a hűtést magát közvetlen a más úton hűtött borda végzi. Vagyis a feladat pofonegyszerű: vízmentes levegővel átmosni, majd hermetikusan lezárni a házat. Esetleg kis vízelvonó szert is lehet beletenni a biztonság kedvéért, egy tálkában. Aztán jöhetnek a mínuszok, nem lesz kondenzáció.
A művelet költsége szinte elhanyagolható!

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#12) Adrian Mole válasza renegade (#11) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

A táp kérdését hogyan oldod meg? Azon is folyadékhűtés van? Egyébként egy nagy venti, ami halk is, tényleg segíthet, hogy kivigye a párás levegőt (legyen légmozgás a házban).

42

(#13) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#12) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ja, de a venti kifújja a ''párás'' levegőt dologhoz is be kell lőni, hogy a hűtőfolyadék és a ház szellőzése jól tudjon együtt teljesíteni (tehát annyira legyen hideg a hűtőfolyadék, és annyira legyen légmozgás, hogy a kondenzáció még ne induljon be - a két paraméterrel lehet játszani).

42

(#14) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Még egy dolog eszembe jutott: habosított anyagból nem csinálnak zsugorcsövet? Azt rá lehetne húzni a csövekre (mármint ha ilyen rendszerű a hűtés), ami talán szigetel annyit, hogy ne legyen pára.

42

(#15) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Hoszigetelni kell az osszes, a kornyezeti levego homersekletenel hidegebb feluletet, tehat nemcsak a csoveket, hanem CPU-n a blokkot, es a Socket aljat is (az alaplap also oldalan).

A Prometia VPC hutesnel ez utobbit direkt futik...


hobizoli

több drón kell ;P

(#16) SpoonTHX válasza hobizoli (#15) üzenetére


SpoonTHX
tag

Mivel lehet ezt leszigetelni?
Hellottam különböző habokról,amikkel körbe fújják a gpu blokkot és ig hermetikusan zárják.
de ettől a kártya más részei nem hülnek le?
a hátuljára meg zártsejtű neoprént raknak...de mekkorát?
és csak úgy ''ráteszik és kész ?vagy hogyan?

(#17) Loha válasza SpoonTHX (#16) üzenetére


Loha
veterán

Lehet kapni párátlanító spayket, benzinkutakon, amik megakadályozzák a páralecsapódást, de csak akkor, ha máshova le tud csapódni a pára. Tehát ha lefulyod azt a részt amin nem akarod, hogy pára legyen és van valami hasonóan hideg, tárgy ami nincs lefújva akkor oda fog kicsapódni. Azért szigetelés sem árt.
Vmi habszivacs, + szigetelőszallag....

(#18) SpoonTHX válasza Loha (#17) üzenetére


SpoonTHX
tag

up srácok mert igy soha sem lesz peltierem

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Kondenzáció (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.