Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz.j


sz.j
nagyúr

Azoknak akik nem értenek a kódíráshoz, de szeretnének egy weboldalt készíteni, oldalaik megírásához többnyire csak a WYSIWYG webszerkesztő programok nyújtanak segítséget

Sok ilyen webszerkesztő program létezik, nehéz is kiválasztani a megfelelőt, de ha valaki egy ingyenes, egyszerűen és könnyen használható, szabványos(!) HTML vagy XHTML kódokat író programot szeretne, ami ráadásul akár Transitional vagy Strict szigorúságú kódok írására is képes, annak ajánlom a figyelmébe a KompoZer webszerkesztő programot.
A program főbb jellemzői:
- WYSIWYG webszerkesztő
- Szabványos HTML- és XHTML-kód készítés ( Transitional vagy Strict mód)
- Űrlapok és táblázatok tervezhetősége
- CSS használata
- magyar nyelvi támogatás
- Jelölőnyelv-tisztító
- HTML kód ellenőrzés (www..w3c.org)
- az elkészült oldal feltöltésének lehetősége a web-re, stb.

Tapasztalatom szerint, ha nem is tökéletes ez a program, nyugodtan elmondható róla, hogy rövid ismerkedés és gyakorlás után valóban nagyon jó, szinte hibátlan oldalak készíthetők vele.
Az írott kódok ellenőrzése, ill. az esetleges hibák feltárása, a beépített HTML ellenőrzővel vagy a webre való feltöltés után a FF böngészőhöz használható kiegészítő (plugin)
HTML Validator (pl. html Tídy) segítségével könnyen ellenőrizhető, ill. javítható.

A KompoZer Webszerkesztő program megismeréséhez és használatához sok segítség található a keresőkben, az egyik ilyen itt látható.

A program honlapja: [link]
A program letöltése (v0.8b3): [link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2) sz.j


sz.j
nagyúr

Látom nincs tolongás ebben a topikban ..., ezek szerint akik honlapot készítenek maguknak azok értenek a kódíráshoz ...... ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3) prandris


prandris
tag

Szia!

Készítettem egy sima oldalt jegyzettömbben, majd a kész oldalt a Kompozerrel szoktam új tartalommal gyarapítani. Az a problémám ezzel, hogy a Kompozer az én saját megírt (rendezetlen) kódomat mindig próbálja formázni a maga módján, de nekem erre nincs szükségem, mivel már hozzá szoktam a magam fajta stílushoz. Ez önmagában nem is lenne baj hogy még szerkesztem az oldalt átformázza a kódot átláthatóbbá, de mikor mentem a kész munkám, egy-egy kódsort még ki is vesz belőle, és mikor tesztelném az oldalam már nem úgy fest mint mikor elkezdtem.

A kérdésem pedig: van rá mód, hogy kikapcsoljam ezt az "automatikusan átírom a kódot ahogy nekem tetszik" funkciót? Mert számomra az nagy segítség lenne, pedig szimpatikus a program.

A Beállításoknál találtam egy olyat, hogy: Megtartja az eredeti HTML forrás formázásait
De ez sem segített a problémámon.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4) sz.j válasza prandris (#3) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Hogy őszinte legyek én még nem találkoztam az általad említett problémával, pedig sok különböző oldalt csináltam már vele, ill. különböző variációkat próbáltam ki.
Nálam a progi tökéletesen működik.

Esetleg olvasd el a KompoZer User Manual-ját, vagy a Google keresőjében nézz körül, hátha megtalálod a megoldást.

Sok sikert kívánok a progi használatához.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#5) Horgász60 válasza sz.j (#4) üzenetére


Horgász60
csendes tag

Sziasztok!
Elég nehéz olyan (viszonylag) élő fórumot találni, ami ezzel a témával foglalkozik. Igaz, itt is majd' egy hónapos az utolsó hozzászólás, de reménykedem...
Nem vagyok éppen profi a webszerkesztésben, de azért némi gyakorlatom már van. A KompoZert régóta használom, még NVU korától.
Lenne néhány kérdésem, véleményem, tapasztalatom, elsősorban a programmal kapcsolatban.
Ha kapok itt visszajelzést, akkor majd írom a konkrétumokat is...

(#6) sz.j válasza Horgász60 (#5) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Nem tudom, hogy sajnáljam vagy örüljek annak, hogy kevesen látogatnak ebbe a topikba (a többség biztos tud már WYSIWYG nélkül is weboldalt készíteni), de az idelátogatóknak szvsz jól jöhet egy-két praktikus infó/megoldás.
Ha úgy gondolod, hogy van mit megosztanod, akkor rajta, írd le bátran őket.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#7) Horgász60 válasza sz.j (#6) üzenetére


Horgász60
csendes tag

Hali!
Egyszer mindenkinek el kell valahogyan kezdeni. Az ilyen jellegű programok (szerintem) jó segítséget adnak abban, hogy pl. a html nyelvet, de legalábbis az alapjait jobban, könnyebben meg lehessen érteni. Persze csak akkor, ha nem csak a "csicsás" szerkesztőoldalt, hanem a kód oldalt is nézegetjük.
Én nem tanultam ezt a dolgot sehol, hanem évekkel ezelőtt az NVU-val elkezdtem kísérletezgetni. Persze az is érdekelt, hogyan működik a dolog, és (sok gyakorlás után) egyre jobban kezdtem ráérezni, aztán már mind kevésbé volt "héberül" a kód. Az NVU után jött a HTMLPad, de az csak az Iexplorer 7-ig volt jó, utána "megkergült. Aztán jött az itt tárgyalt KompoZer. Szerintem egész jó, bár néha egy kicsit makacskodik, hiába nem akarom, bizony bele nyúl a kódokba. Ilyenkor aztán jön a Jegyzettömb, Wordpad és hasonlók.
A KompoZernek köszönhető, hogy megértettem a CSS működését, és elkezdtem használni. Szerintem a CSS szerkesztő része egészen jól használható, áttekinthető és könnyű vele dolgozni. Itt említeném meg, hogy az újabb (0.8b...) verzió a CSS-ben nem éppen erős, többször kitolt velem. Ráadásul a kód-oldal kifejezetten pocsék lett, azt nagyon eltolták. De a korábbi verzió jól használható.
Ha esetleg keveredik még ide olyan, aki hozzám hasonló "műkedvelő", de fejlődni szeretne, szívesen elbeszélgetnék vele apróságokról, amikkel ennek a programnak a hiányosságait ki lehet küszöbölni, illetve apró trükkökről, amelyek segítségével ezzel is sok mindent meg lehet csinálni.
Várom, hogy lesz-e valaki... Ilyen fórumot, ahol ez a téma (kimondottan ez a program) sehol sem találtam, vagy ha igen, az évekkel ezelőtt "behalt".

(#8) sz.j válasza Horgász60 (#7) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...bár néha egy kicsit makacskodik, hiába nem akarom, bizony belenyúl a kódokba...."

Nekem főleg az nem tetszik a progi által létrehozott kódban, hogy nagyon tördeli ..., ilyenkor mindig jön a Notepad++ és azzal szépen ki lesz javítva.

A Kompozer-nél a CSS-t még nem igen használtam (csak próbálgattam), mert ha azt szeretnél, hogy CSS-ben legyen megírva az oldal egy része, akkor a FF kiegészítőjét a HTML Ellenőrző-t használom, itt a javítás fülön mód van a "Font .... ,címkék lecserélésének CSS-re". Így garantáltan valid lesz az oldal.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9) Horgász60 válasza sz.j (#8) üzenetére


Horgász60
csendes tag

Üdv!
Igazad van, én is használom a Notepad++-t, főleg egy bonyolultabb oldal átnézéséhez, módosításához. Főleg a színkiemelések miatt könnyebb vele eligazodni. A KompoZer legújabb verziója éppen azért nem tetszik, mert a kód-nézetet nagyon eltolták. Bár igaz, alaposabban még át sem néztem, nincs-e esetleg valamilyen beállítási lehetőség valahol eldugva. A másik hibája az újabb verziónak (mint már előbb említettem), hogy valami gubanc van a CSS szerkesztőjével, már a legelső kipróbáláskor rendesen elrontotta a külső CSS fájlomat. Még szerencse, hogy az "eredeti" el volt mentve egy külön mappában. Pedig amúgy (a korábbi verzióban) szeretem használni ezt a szerkesztőt, mert szerintem áttekinthető, könnyű vele dolgozni, csak éppen oda kell figyelni, mert néha vannak érdekes jelenségek.
Például az egyik, amit tapasztaltam, hogy új stílusszabály létrehozása után hajlandó rá, hogy (látszólag) eltüntesse azt, amit utoljára beírtam. Ilyenkor az segít, ha mentem az éppen szerkesztett oldalt, bezárom, majd újra megnyitom. És akkor máris minden a helyén van.
Sok ilyen apró trükk van, amire rá kell jönni, és akkor már egész jól lehet használni a programot.
Persze valójában ezt a webszerkesztőt most már csak amolyan kényelmi kiegészítőnek használom, vele sokkal kevesebbet kell gépelni, meg azért valamivel kevesebbet hibázik a kódok beírásánál, mint mondjuk én :) .
De mindenképpen javaslom a használatát olyanoknak, akik még csak most ismerkednek a weboldalak szerkesztésével, azzal a kiegészítéssel, hogy (tanulási céllal) ne elégedjenek meg a program adta lehetőségekkel, hanem mélyedjenek el a kód-nézetben is, hogy megismerjék a működést, tisztában legyenek vele, "mitől megy" a dolog.
Az a baj, hogy akik már nagyon profik (vagy azt hiszik magukról) hajlamosak elfeledkezni róla, hogy egyszer ők is voltak kezdők.

(#10) Eagl3


Eagl3
veterán

Meg tudná valaki mondani, ha a kompozerben megnyitom a CSS kezelőt, miért nincsenek ott a fülek jobb oldalt felül, pl. szöveg, háttér, szegélyek stb... ezek mind hiányoznak. :F

(#11) sz.j válasza Eagl3 (#10) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tartok tőle, hogy csak az előző verziók sajátja volt, mert pl. nálam a v0.83b-nél nincs ilyen, holott valamelyik (?) verziónál van ilyen.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12) Eagl3 válasza sz.j (#11) üzenetére


Eagl3
veterán

Magyarán nem lehet használni? :F

(#13) sz.j válasza Eagl3 (#12) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha nagyon fontos lenne, akkor esetleg próbáld meg valamelyik előző verziót (vagy NVU-t), hátha ...

Amúgy én
a Kompozer-nél a CSS-t még nem igen használtam (csak próbálgattam) ..., de ha azt szeretnél, hogy CSS-ben legyen megírva az oldal egy része, akkor a FF kiegészítőjét a HTML Ellenőrző-t használom, itt a javítás fülön mód van a "Font .... ,címkék lecserélésének CSS-re". Így garantáltan valid is lesz az oldal.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14) Eagl3 válasza sz.j (#13) üzenetére


Eagl3
veterán

Beadandót kell csinálnom és kompozerrel kell készíteni a lapot... lehet az lesz, hogy leszedek egy sablont aztán átírom.

(#15) sz.j válasza Eagl3 (#14) üzenetére


sz.j
nagyúr

Figyú, kutakodtam egy kicsit és azt hiszem, hogy megtaláltam ami neked kell ....

Alul jobb klikk a <body> -ra, <td> -re vagy amire gondolod, majd katt a "Közvetlen formázás"-ra és máris ott van amit kerestél. [link] :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16) Eagl3 válasza sz.j (#15) üzenetére


Eagl3
veterán

kösz szépen :)

(#17) sz.j


sz.j
nagyúr

Ismeri valaki a CSS használatát (lehetőleg nagyon) a Kompozer proginál?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Hogy tudom Kompozerben megcsinálni, hogy a táblázat első sora egy oszlopos legyen(de ugyanolyan széles, mint a többi)?

(#19) sz.j válasza AkosAkos (#18) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha még aktuális a kérdésed ....

Nem tudom, hogy jól értem e a kérdésed, de ha arra vagy kíváncsi, hogyan lehet a többoszlopos táblázat első sorát "egyoszlopossá" tenni, akkor azt egyszerűen megteheted.
Kijelölöd az első sorban lévő összes cellát, majd jobb klikk rá és a lenyíló lehetőségek közül kiválasztod a "Kijelölt cellák egyesítése" lehetőséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#20) sz.j


sz.j
nagyúr

Egy kis segítség a KompoZer megismeréséhez, használatához: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#21) adam9998


adam9998
csendes tag

KÖSZÖNÖM....Pont ilyen programot keresek, mert megszeretném tanulni a rendes kódokkal történő weblap szerkesztést csak most nagyon sürget az idő..... :C :R

(#22) patifu


patifu
újonc

Sziasztok!

Tud nekem valaki abban segíteni, hogyha a weboldalamat szerkesztem, amin egy űrlap található nem engedi a Kompozer a szerkesztést, hanem a következőt írja ki:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: kompozer.exe
Alkalmazásverzió: 0.0.0.0
Alkalmazás időbélyegzője: 46d89a8a
Hiba – modul neve: js3250.dll
Hiba – modul verziója: 4.0.0.0
Hiba – modul időbélyegzője: 46d88cd0
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 0001806d
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 61bd
További információk 2: 61bd92938ba95ee23eae881bfb16fdbf
További információk 3: 491a
További információk 4: 491a68866c765992b06d06e0d2fb0106

Tudja valaki, hogy ez mit jelent? Eddig tudtam szerkeszteni.

Köszönettel

(#23) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Olyat hogy lehet csinálni, hogy ha egy hivatkozás rámutat egy weblapra, akkor ne csak a weblapot nyissa meg, hanem egy meghatározott sorra menjen a böngésző? pl. a 20. sorra menjen, miután megnyitom az oldalt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#24) netpeti98 válasza sz.balazs.95 (#23) üzenetére


netpeti98
addikt

Anchor.

Szerk.: napirégész :B

[ Szerkesztve ]

(#25) sz.balazs.95 válasza netpeti98 (#24) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mit? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) netpeti98 válasza sz.balazs.95 (#25) üzenetére


netpeti98
addikt

El még a probléma vagy már megoldottad? :) Saját weboldalra akarsz mutatni vagy egy külső oldalra?
Ha saját oldalon belül szeretnéd megoldani a akkor a Named Anchor kell neked. ;)

(#27) sz.balazs.95 válasza netpeti98 (#26) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

sajátra.
az hogyan kell? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#28) netpeti98 válasza sz.balazs.95 (#27) üzenetére


netpeti98
addikt

Tegyük fel van 2 HTML dokumentumom: index.html és nevjegy.html. A nevjegy.html-ből akarok ugrani a index.html 20. sorára

1.Megkeresed a sort ahova ugrani szeretnél, az index.html-ben.
2.Oda be kell szúrni egy Named Anchort, ezt magyarul általában Horgonynak vagy könyvelőnek fordítják. Legyen most ennek a neve például.: ugorj
Kódja: <a name="fel"></a>
3.Ezután csinálsz linket a dokumentum nevével és az anchor nevével a nevjegy.html-en belül: <a href="index.html#ugorj">Index 20. sora</a>

a linkben mindig # jellel kell jelölni az anchort, ha egy dokumentumon belül akarsz ugrálni akkor csak simán:
<a href="ugorj">Ugrás a 20. sorra</a>

[ Szerkesztve ]

(#29) sz.balazs.95 válasza netpeti98 (#28) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

így már értem.
megpróbálom, aztán megírom, mi lett belőle. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sikerült! :DD
Az alábbi módon csináltam:
1. Beszúrtam egy horgonyt. adtam neki egy nevet.
2. A másik oldalon a hivatkozáshoz hozzáírtam a végére ezt a nevet egy #-tel.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

hogy lehet görgethető listát készíteni?
Úgy értem, hogy van egy oldal, és azon belül ha az egér görgőjét használom, csak a lista gördüljön, semmi más.

más: a háttérkép nem jelenik meg az oldalamon. mi lehet a gond? :F
most már oké. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#31) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

senki? :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Azt hogy lehet megoldani, hogy a háttér minden esetben a képernyő közepére legyen igazítva?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) sz.j válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


sz.j
nagyúr

CSS-stíluslappal ez nagyon egyszerű, mint ahogy a képen is látható csak be kell állítani. (Én most a szoveg-div közepére állítottam be, de bárhová be lehet állítani)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#35) sz.balazs.95 válasza sz.j (#34) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

itt most hogyan tovább? :B

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) sz.j válasza sz.balazs.95 (#35) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ahogy látom eddig nem használtad a CSS-t, gondolom nem tudod hogyan kell (ha tévednék, akkor elnézést) használni .... Van egy videó ami ezzel foglalkozik, esetleg keresd fel ezt az oldalt és kérj az oldal tulajától mailben segítséget

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37) sz.balazs.95 válasza sz.j (#36) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

valóban nem használtam még. :D
rendben, megnézem. :R

szent abakusz, hogy néz ki ez az oldal :Y
ez a sok csicsás effekt... nem ehhez vagyok szokva. :N

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38) sz.j válasza sz.balazs.95 (#37) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tudod, hogy van? Kinek a pap, kinek a papné, nekem a lányuk .... :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

de nekem nincsenek is ilyen fülek, pedig elvileg kéne, hogy legyenek, és a leírás is szinte rögtön velük nyit. :F

az a sárkányos letöltés gomb... olyan szinten nem illik az oldal összképébe, nem találok rá szavakat, bár nem ez az egyedüli elem, amire igaz ez.
az hogy szép vagy nem szép, ízlés dolga - legyen, de hogy ennyire ne legyenek összhangban a stíluselemek...

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40) sz.balazs.95 válasza sz.j (#38) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a #31-es hsz-emben leírt problémára nem tudod véletlenül a megoldást? :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41) sz.j válasza sz.balazs.95 (#39) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha ráklikkelsz a CSS ablak baloldalán lévő festőpaletta nyilára, akkor az lenyílik és ott a "stílusszabály" létrehozásával lesznek majd "ilyen fülek", de a stílusszabályok létrehozásának mikéntjét vagy kikísérletezed vagy a javasolt módon elkéred a videót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

írtam neki mélt. :)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43) sz.j válasza sz.balazs.95 (#42) üzenetére


sz.j
nagyúr

Van valami fejlemény?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#44) sz.balazs.95 válasza sz.j (#43) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen. küldött videót, meg mondott 1-2 dolgot a css-ről.
illetve tippeket, hogy mire figyeljek. :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#45) sz.j válasza sz.balazs.95 (#44) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na akkor most már előtted van minden lehetőség, kérdés, hogyan élsz velük.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#46) sz.balazs.95 válasza sz.j (#45) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

meg hogy mennyi időt tudok szánni rá. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#47) rdani79


rdani79
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Kompozerben mikor táblázatott szúrok be,addig minden ok.Formázom oké.de amikor szöveget irok bele a különböző cellákba,a szőveg a cella szélét elérve,nem tőr,hanem eltolja a másik cellátt,így egyre kissebítve azt.
Tud valaki segíteni?

(#48) BigBadPlaYeR válasza rdani79 (#47) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szia!
Jobb klikk a táblázatra -> Táblázat formázása
Azon belül le tudod fixálni az aktuálisan kijelölt cella szélességét és magasságát fixen. Így elvileg nem tudja majd "összenyomni" a másik cella tartalma.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#49) sz.j


sz.j
nagyúr

De jó kis ingyenes progi volt ez hajdanán ..., most mát a többnyire a WordPress a nyerő, bár még most is van egy egyszerűbb weboldalam ahol KompoZer fut

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.