Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elder troll


elder troll
senior tag

Valaki vegye már el tőle a szinonima szótárt, szerintem a fél ph fizetne érte.
Nyilván a másik fele már nem olvas híreket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) opr


opr
veterán

"8pack" szeria, mekkora trollok mar! Imadom! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Kicsit vissza kellett görgetnem, hogy mi kerül ebbe 4.3 millába. Jó órabérrel dolgoznak. :D

06-3o/9759I39

(#4) Synthwave válasza elder troll (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fitting nick.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Pioneer válasza elder troll (#1) üzenetére


Pioneer
senior tag

+1000000 :K

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#6) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Tehat a 4.3 millio Ft-ba nem fert bele a 64GB RAM, a 2X2 TB NVM-e SSD. Mert akkor csak 2-2.5 millio Ft haszon lett volna rajta. Komoylan volt pofajuk berakni egy 46 ezer Ft-os 1TB SSD-t hogy majd azon ferjen el a 150-200GB-os jatekok koraban, esetleg masolgassa a 4TB-os Samu 870-re benyelve a sebesseg vesztest. 4.3 millio ft-ert :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) #52931072 válasza GeryFlash (#6) üzenetére


#52931072
törölt tag

Szerintem ezt mi is megtudjuk csinálni. Valami csicsás házba összedobálunk max 2 miláért alkatrészeket és eladjuk 4félért.
Van aki ezeket megveszi? Az meg is érdemli.
Magam előtt látom ahogy felajánlják a vásárlónak, +1,5 miláért felbővítik 64 giga ramra és 2 tera ssd- re. :W

(#8) #72042496 válasza GeryFlash (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Konfigurálható, a 64 GB RAM 141, a 2 TB M.2 SSD 120, a 4 TB M.2 SSD pedig 250 font plusz. Azt a 4 terás QVO-t én se értem. Még ha 8 terás lenne, mert akkora kapacitás más konzumer SSD-ben tudtommal még mindig nincs. Amúgy az egy budget cucc.

[ Szerkesztve ]

(#9) Fecogame válasza GeryFlash (#6) üzenetére


Fecogame
veterán

Sőt, még gyorsabb proci is belefért volna az árba.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) Találtgyerek válasza Fecogame (#9) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nana! Mi marad akkor szerencsétlenek? Csak másfél- két millió?
Bár a 13900KS szerintem elég top.

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#11) ceia


ceia
őstag

Remélem, van a házból nem ablakos verzió is, mert nem szeretem a vegyilabor berendezések látványát. Még 120-as és 92-es ventikkel feljavítva sem! :D QLC ssd ennyiért?

        it's more fun to compute

(#12) Duree


Duree
veterán

Nem lehet , hogy elírták az árát?

duree54

(#13) Viktor81 válasza #72042496 (#8) üzenetére


Viktor81
senior tag

Sabrent-nek is van 8TB-os SSD-je, ráadásul PCIe alapon, szóval abból simán tehettek volna bele kettőt. Bár annak darabja ~1300USD, de ebbe az árba még az is elmenne.

(#14) Találtgyerek válasza Viktor81 (#13) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Wow. Rendesen megkérik annak az SSD-nek az árát.

06-3o/9759I39

(#15) #72042496 válasza Viktor81 (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, hogy a Sabrent mekkora név, de hát inkább, mint a Samsung QVO. De akár a WD Blacknél is maradhattak volna a második meghajtóval is. Szívem szerint én se raknék egy ilyen gépbe SATA SSD-t. (Jó ideje a sajátomban sincs már, bár nekem nem is kellett ekkora kapacitás.)

OK, valószínű a QVO is elég bele, csak ez a gép nem arról szól, hogy mi az elég.

#14 Találtgyerek
Bő öt évvel ezellőtt annyiért vettem a 2 terás 960 PRO-t. :)

#16 Találtgyerek
Az új gépben már én is visszamentem 1 terára, mert alig telepítek játékokat és úgy elég. A 960 PRO-t pedig az egész korábbi gépemmel együtt épp az előbb vitték el. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Találtgyerek válasza #72042496 (#15) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Jól megy. :DDD
Már én se szívesen sata kábelezek. Nekem 2x 500 GB M2. Egyenlőre elég.

06-3o/9759I39

(#17) Viktor81 válasza Találtgyerek (#16) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem is a kábel, de itt inkább RAID0-ba vernék kettő NVMe dögöt és lenne komoly átviteli sebesség. Ilyen gépnél már erősen sértő a 6 Gb/s. Aztán háttértárnak meg mehet a RAID1.

(#18) Synthwave válasza #72042496 (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Elég jó az a Sabrent. Inkább az, mint egy TLC-s Samu Pro.

"Szívem szerint én se raknék egy ilyen gépbe SATA SSD-t"

Miért? Ha nem másolgatsz állandóan nagy mennyiségű adatot, nem vágsz videót, meg ilyenek, kb. lényegtelen, hogy SATA vagy PCIe 5.0. Cserébe legalább megfőni sem akar.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) #72042496 válasza Synthwave (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mert ez olyan gép, amibe a kínálat tetejéből válogatják a legkorszerűbb és legfenszibb alkatrészeket, ha kell, ha nem. Ebbe a SATA nekem nem illik bele, egy QVO pedig főleg nem. A bordás WD 850X-ről van olyan emlékem, hogy terhelés alatt sem throttlingol egyhamar, én nem aggódnék miatta.

[ Szerkesztve ]

(#20) opr válasza Synthwave (#18) üzenetére


opr
veterán

Mert elvileg ez a gep, ezen az aron nagyon nem arrol kene szoljon, hogy ha nem csinalsz ezt meg azt, meg amugy is csak netezgetsz, akkor joazugy, eleg az... Hanem arrol, hogy mindegy, mit boritasz ra, mire akarod hasznalni, a konzumer szint abszolut tetejet kapod, kompromisszumok nelkul. Elvileg. Gyakorlatilag meg sata ssd-t. :(

Szerk: Balika911: Az. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) Synthwave válasza opr (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem igazán érzek kompromisszumot egy adattárolásra használt high-end SATA SSD esetén, főleg, hogy az alaplapi M.2 slotok száma erősen limitált, de mindegy. A QVO-n igen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) #72042496 válasza Synthwave (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azon az alaplapon van még egy szabad PCIe 4.0 x4-es M.2 slot. Hacsak nem sikerült úgy kialakítani a gépet, hogy az nem használható valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#23) opr válasza Synthwave (#21) üzenetére


opr
veterán

Ezen az aron en de. Ha nem ilyen ara lenne, egyetertenek. De ilyen aron minden teren elvarom a teljes kompromisszummentesseget, termeszetesen a technologiai hataraiig.
Eleve az 1Tb-os rendszermeghajto kapasbol nevetseges, mar akkor is, ha valaki csak jatekra hasznalja a gepet is siman keves lehet, ha meg meg dolgozni is szeretne rajta, akkor plane.
Ha meg annyira az a lenyeg, hogy legyen olyan meghajto, amin adatot fogunk tarolni csak, es a sebesseg nem kritikus, akkor miert nem 2-3db 8-12TB hdd van raidben? Semmi ertelme egy 4Tb-os sata ssd-nek, ez a konfiguracio teljesen el van baszva, nincs vegiggondolva szerintem.

Vagy ha tenyleg szamit a sebesseg is meg a kapacitas is, 2*4tb gyors pcie m.2 ssd-nek siman bele kene fernie ebbe az arba ugy, hogy meg boven marad haszon a vason. De boven. Apple/razer szintu haszonkulccsal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) Synthwave válasza opr (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"es a sebesseg nem kritikus, akkor miert nem 2-3db 8-12TB hdd van raidben?"

Mert valószínűleg el sem fér. Ez egy custom vízzel telenyomott Mini-ITX-es gép, és a SATA SSD-t is lehet RAID-elni, ami gyorsabb lesz. 2 x 4 + 2 x 4 TB inkább.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) opr válasza Synthwave (#24) üzenetére


opr
veterán

Akkor az. Az is jobb lett volna. A lenyeg az, hogy 1TB gyors + 4TB sokkal lassabb adat meghajto ilyen aron valahol a nevetseges es a szanalmas kozott van. Mert aki nem akar nagyon sok adatot tarolni, az jobban jar azonos aron 2TB gyors rendszermeghajtoval, aki meg akar, annak meg keves es semmilyen szempontbol nem optimalis. Az meg, hogy egy ilyen arketagoriaju szamitogepen meg egy egysegsugaru gamernek is par honap hasznalat utan el kell kezdenie torolgetni, az mar tenyleg no comment.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) Synthwave válasza opr (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát ilyen áron nálam is úgy indult volna, hogy 2 x 4 TB-os Sabrent Rocket Plus, meg monnyuk két 4 TB-os OWC Mercury Extreme Pro 6G vagy valami, opcióként meg RAID tömbök.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) #72042496 válasza opr (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Két terára még lehet konfigurálni, négyre is. De az fura nekem, hogy két M.2 SDD-re már nem, miközben a QVO meg "kötelező". Feltételezem, hogy az ilyeneket megoldják ha valaki ír nekik, meg sokminden mást is, csak azért mégis.

(#28) GeryFlash válasza Synthwave (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

1TB fomeghajtonak sem eleg a mostani 150-200GB-os jatekokok koraban. Ne kelljen mar egy 4 millio Ft-os gepnel 5-6 jatek felett jatekokat torolni/athelyezni. Ott kezdodik hogy 4TB M.2. Pont.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29) Synthwave válasza GeryFlash (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

(#26)


:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) opr válasza Synthwave (#26) üzenetére


opr
veterán

Igen, pontosan ennyi a kinunk meg az ervunk nekunk is. :K :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#31) #72042496 válasza GeryFlash (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Épp előtted írtam, hogy van négyterás opció. :D
Számottevően nem dobja meg az árát sem.

(#32) GeryFlash válasza #72042496 (#31) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ennyiert ne opcio hanem alapfelszereltseg legyen.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.