Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pohár


pohár
félisten

Sziasztok!!

Mivel nincs aktív koktélos topic, nyitok egyet!! :D

Ide beírhatja mindenki a kedvelt, kedvenc koktéljait, receptjeit, sőt ha van saját koktélreceptje, akkor az is szívesen várjuk!! :K

Kedvenc koktéljaim

-Pina Colada
-Blue Hawaiian

És egy kis linkgyűjtemény:

Idea Koktél

BarTrender

Báreszközök

Mr-Mixer

drink4you

Nos, hát induljon útjára a topic, hajrá gyerekek!! :C

[ Módosította: philoxenia ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2) tiv83us


tiv83us
veterán

Szodaviz+feherbor :R ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3) BITBOYS válasza pohár (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

B 52 (Kahlua, Bailey's, Cointreau)
El Nino Shot (Pitu, 73%-os Captain Morgan rum, lime, barnacukor)

Mindkettő fejlövés kategória ;]

tiv83us: Meg nem bírnám inni :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) ádyz válasza pohár (#1) üzenetére


ádyz
addikt

White Russian. :R

tiv83us: Az már nem koktél category. :D

[ Szerkesztve ]

(#5) pohár válasza tiv83us (#2) üzenetére


pohár
félisten

Ez már nem a koktélkategória, max vmi kotyvaszott szutyok kategória a koktélok közt :DDD

Lennél szíves kijavítani a "nytiok" szót "nyitok"-ra? :D

BITBOYS... a Cointreau-t még nem kóstoltam, milyen az íze??

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6) ádyz


ádyz
addikt

Ittatok már alkoholmentes koktél? Valami förtelem. :F Lehet csak rosszat rendeltem?

Ha vezetni kell és koktélozunk, akkor inkább ásványvíz, mint alkoholmentes koktél - szerintem. :(

(#7) NoLF válasza pohár (#5) üzenetére


NoLF
addikt

koktélos topikot nyitsz, és nem tudod mi az a cointreau?

:(

"The cointreauversial attitude arose 160 years ago with the creation of the famous liqueur, Cointreau. This unique and outstanding liqueur made from oranges, the star of cocktails such as the mythical Margarita and the very sophisticated and cool Cosmopolitan, went on to achieve popularity in more than 200 countries. Cointreau's characteristics include a certain irreverence, a spirited attitude, a little "je-ne-sais-quoi", a something extra thought to be due to its legendary "French touch": it is a limpid and soft-edged liqueur which darkens like magic on contact with ice, which projects a delicate taste that literally explodes in your mouth and then shows a well-tempered tone. It is a great classic which has become timeless thanks to its trademark amber coloured bottle. These differences, these paradoxes, are the factors which laid the ground for what is now known as the "be cointreauversial" attitude."

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#8) BITBOYS válasza pohár (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Talán valami rumfélére emlékeztet, viszont önmagában még én sem ittam, csak így keverve.

szerk: Most nézem, hogy narancspárlat.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) Str8 sk8r válasza pohár (#1) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...régi patronos szódás szifonba 7.5 dl-es vermut(Éva,Martini,Garone)+1.5 dl Bacardi151, vagy Stroh rum, rátolod a szénsavpatront, és máris kész...hűtve nagyon "megható" italkombó, de vigyázni, nagyon ütős... ez az én receptúrám, bár nem tudom, hogy coctail-nak számít-e...

...nevezzük Jim halála koktélnak...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#10) NoLF válasza BITBOYS (#3) üzenetére


NoLF
addikt

B52 tetejére nem árt egy kis 80as rum, csak pár csepp, hogy legyen mit meggyújtani :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11) menalcas


menalcas
őstag

Csak azért írok ide mert miért ne, na meg ha már pohár nyitott 1 ilyen jókedélyű piás társaságnak topikot akkor már csak bejelentkezem, de többet nem érdemel a dolog, "koktél" LOL hát azt a puccos *rva eget :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#12) pohár válasza NoLF (#7) üzenetére


pohár
félisten

Tudom mi, csak az ízére voltam kíváncsi, hogy milyen magában!! :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13) BITBOYS válasza NoLF (#10) üzenetére


BITBOYS
addikt

Na az a rum valami isteni finom illattal rendelkezik, nyamm :K
Akkor ez tévesztett meg. :B

szerk: A Stroh rum is fincsi :)
szerk2: De béna vagyok, a kettő ugyan az :D
szerk3: Na ez az a cuccos! Isteni az illata.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#14) sNORh válasza pohár (#12) üzenetére


sNORh
addikt

viszki+kóla? :B

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#15) <NewL>


<NewL>
addikt

hát pohár...nagyon jó a topicod:DDD

on : pepszikóla + kannás veresbor:D

There's an app for that

(#16) Ramius


Ramius
őstag

#1-be berakatom a drink4you linket. Elég nagy italadatbázis.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#17) kételkedem válasza BITBOYS (#3) üzenetére


kételkedem
addikt

tiv "koktél"ja sem rossz, csak a keverési arányra kell vigyázni. :)

Bomba: 4cl Fütyülős Barack, 2dl Bomba, kevés lime lé.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18) pohár válasza Ramius (#16) üzenetére


pohár
félisten

Nah ez a Mojito mixersulié?
Az jó :K

A whiskeykóla is koktél, csak már a nevét nem tudom :D

kételkedem... 4cl Fütyi Mézes Barack + bárkanálnyi méz és felönteni Red Bull-lal :C :K

Vagy hallottatok már a Red Bull Mojito-ról? :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19) tiv83us válasza ádyz (#4) üzenetére


tiv83us
veterán

Pedig Csobanka neni az egri vasutallomas melletti kocsmaban igen jo hosszulepest keszit :U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#20) Ramius válasza pohár (#18) üzenetére


Ramius
őstag

A mojito sulit megcsináltam. Ha lesz pénzem a flair részét is elvégzem :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#21) NoLF válasza BITBOYS (#13) üzenetére


NoLF
addikt

én 60as stroh-t ittam tegnap, az sem piskóta :)
bár a b52 tetejére nem igazán való stroh, mert túl erős az aromája, inkább a 73,5es bacardit szokták használni ecélból. legalábbis az elsőosztályú étteremben, ahol dolgoztam, az international mixer champ versenykoktélosai olyat használtak :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22) BITBOYS válasza kételkedem (#17) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az lehet, én inkább megiszom tisztán a fehérbort, vagy külön a szódát ha szomjas vagyok. :) A kettő együtt nekem nem járja :(

Viszont amit írtál kipróbálom szilveszterkor.

NoLF: Fu, ennyi változata van ennek a rumnak? Nem is gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23) pohár válasza Ramius (#20) üzenetére


pohár
félisten

Igen?
Akkor nagy szaki vagy :D

A flair üvegek rohadt drágák... :(
De viszont látványos velük dolgozni :D

Ooohh és látom Kecsón laksz :D
Én ott vagyok koliban, majd ütközhetünk egy-két koktélra :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24) BITBOYS válasza BITBOYS (#22) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jah, hogy az a szám az erejét jelöli. Végre feldolgoztam a látottakat :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25) pohár válasza BITBOYS (#24) üzenetére


pohár
félisten

Áááááááááááá :DDD

Van itt olyan aki szokott bartenderkedni??
Ramius-on kívül :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26) NoLF válasza pohár (#25) üzenetére


NoLF
addikt

nekem kellett már anno elég sokat, de a profizmustól igen távol állok. most is dolgozom mellékállásban egy kocsmában, szerencsére ott keveset kell kevernem (nem szívesen nyúlok a gyengébb minőségű alapanyagokhoz, és ott csak olyan van)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27) pohár válasza NoLF (#26) üzenetére


pohár
félisten

Hát meg is értem...
Vagy profi anyagból, vagy semmilyenből... :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#28) Ramius válasza pohár (#25) üzenetére


Ramius
őstag

Én még nem dolgoztam a szakmában. Nyáron csináltam a sulit, és itt helyben nincs erre lehetőség.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#29) pohár válasza Ramius (#28) üzenetére


pohár
félisten

Jaahh, értelek...
Hát Kecskeméten nem sok club van ahol kellene mixer...
Max a Passion-ben :)

De Pesten a Cafe Del Rio-ba keresnek mixert pl :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#30) Ramius válasza pohár (#29) üzenetére


Ramius
őstag

Passionbe nem megyek részeg ovisokat kiszolgálni...

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#31) BITBOYS válasza Ramius (#30) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nofene, egy törvénytisztelő hely :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#32) pohár válasza Ramius (#30) üzenetére


pohár
félisten

Pedig keddenként a GAMF-os bulikon lenne munkád :D
Énnem találkoztam ott ovisokkal... :U :D
Lehet azért mert GAMF-os buli volt :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33) NoLF válasza pohár (#29) üzenetére


NoLF
addikt

akkor hajrá, csináljunk egy koktélbárt kecskeméten, azzek.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34) dragonfx


dragonfx
veterán

Na eza topik de jó,én szeretem a koktélt cska drága.Tud valaki pesten jó koktélost ahol minőség mennyiség szintén jót adnak és nem 1200tól kezdődik bármi.

Amugy a mojito, tequila sunrise ami bejön. láttam már de még nem ittma és szeretném/fogom próbálni swimming pool, long island ice tea ;] ..megvan még1 ütős most nem ugrik be avgy 3-4féle pia van benne és shot a neve vagy mi...

Egyedi koktél>> Ver.1.-malibu+ananászlé
Ver.2.-jéger+burn...
Ver.3.3-tesztelés alatt tequila+redbull

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35) Ramius válasza NoLF (#33) üzenetére


Ramius
őstag

szerinted lenne forgalma?
meg egy már van állítólag a passage-ban, de mintha olyasmit hallottam volna, hogy télre bezárt :F persze lehet ez hülyeség

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#36) bobsys válasza dragonfx (#34) üzenetére


bobsys
addikt

gonosz on:
dolgozni kell es akkor nem nehez kicsengetni 1200at vagy tobbet egy koktelra
gonosz off:

long island tenyleg finom - haverom reszegen anno kert egyet valahol de kikototte hogy nagyon keves ice tea legyen benne, a srac meg rohogve mondta hogy igeri egy csepp sem lesz benne :)

mi minden vasarnap delutan lemegyunk meginni egy finom koktelt majd megnezem mi az ami eddig izlett

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#37) Integra válasza tiv83us (#2) üzenetére


Integra
titán

házmester rulez:)
de azért ez végre egy jó kis topic a sok blőd nyitás mellett!! :R

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) bandus válasza dragonfx (#34) üzenetére


bandus
veterán

azért azt nem nevezném koktélnak, hogy 2 dolgot összeöntesz ;]

meg amúgy is házmester rulz :K
morrisonsban meg minden nap 5-9ig 500huf minden koktél ha jól tudom.

mi siofokon ittunk még anno ilyen baszottnagy vödörből, jó hosszu szivoszállal. az fílinges, bár nem tudom hány ezer, egy olyan :) 5-6körül volt talán.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39) NoLF válasza bobsys (#36) üzenetére


NoLF
addikt

mert a long island ice tea-ben nincs ice tea, hanem kóla van benne. ice tea-vel a miami island ice tea készül.

ezt most így mind fejből, aztán mindjárt utánanézek, hogy mekkora baromságot írtam :D

utánanéztem, elvileg igazat beszélek :DD

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40) pohár válasza Integra (#37) üzenetére


pohár
félisten

Köszönöm a dícséretet :D :C :R

Nyissunk koktélbárt, állandó vendég lennék :D
Vagyis ha nyitnánk, akkor én vagyok az értelmi szerző, ingyen iszok :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#41) <NewL>


<NewL>
addikt

Jajj elfelejtettem irni a kedvenc "koktélom" amit már lassan 2 éve szürcsölök:D
Metaxa + neszetea (barackos) :DDD + jég
Kisüveges nestea plusz egy feles metaxa... Best!

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#42) Ramius válasza bandus (#38) üzenetére


Ramius
őstag

azért azt nem nevezném koktélnak, hogy 2 dolgot összeöntesz

ahogy boborján mondta anno: "pedig de"

Vegyük pl a vodka narancsot. A koktélos könyvekben screwdriver néven található.
Vagy a rumos kóla. (cuba libre)
sok ilyen van...

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#43) NoLF válasza Ramius (#42) üzenetére


NoLF
addikt

de a cuba libre meg van bolondítva pár szelet lime-al ;]
screwdriverbe meg jégen kívül tényleg nem kell más.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#44) Ramius válasza NoLF (#43) üzenetére


Ramius
őstag

black russian? godfather? godmother? martini? gibson?
stb :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#45) ladybug válasza Ramius (#44) üzenetére


ladybug
őstag

Hm, nem is ismerem a koktélokat. :O Pedig milyen finomnak tűnik egyik-másik.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#46) NoLF válasza ladybug (#45) üzenetére


NoLF
addikt

s a legtöbb nem is csak annak tűnik, hanem az is :K

Rami: a gibsont nem is ismertem. göngyhagyma... érdekes :D bár én is ittam már ezt-azt, voltak nálunk világlátott gecijó mixerek. az amerikaiak meg mindig dirty martinit kértek. gin v vodka?

#47: hát úgy általában az italokhoz, amibe a koktélok is beletartoznak :) nyáron csaphatunk majd vmi murit :K

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47) ladybug válasza NoLF (#46) üzenetére


ladybug
őstag

No, majd egyszer elmegyek veled koktélozni. Úgy érzem, értesz a jó koktélokhoz. ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#48) golyani


golyani
addikt

mit ajánlotok szilveszterre kisebb baráti társaságnak? talátam vmi Holy bucket-et és izgatja a fantáziám, vkinek vmi tapasztalat? ezenkívül martini tonikot fogok még kavarni, azt szeretik az emberek:)

(#49) ádyz válasza ladybug (#47) üzenetére


ádyz
addikt

Otthon is tudsz finomakat csinálni. Néha a legegyszerűbb a legnagyszerűbb. :D

(#50) bobsys válasza NoLF (#39) üzenetére


bobsys
addikt

en tudom
o is tudja
csak akkorra mar nem tudott gondolkodni a joember

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.