Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NagyHoHo


NagyHoHo
csendes tag

Kérem segítsen az, aki tudja, hogy a fent megjelölt fényképezőgépen, hogyan lehet beállítani azt, hogy az elkészült fotón alul a sarokban a dátum mindig megjelenjen.
A segítséget előre is köszönöm.

(#2) twollah válasza NagyHoHo (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Nincs a gephez gepkonyv?
Abban minden szepen, magyarul, erthetoen, feher alapon fekete szoveggel le van irva.

(#3) NagyHoHo válasza twollah (#2) üzenetére


NagyHoHo
csendes tag

A géphez van használati utasítás, gépkönyv, de erről egy szó sincs benne. Az eggyel gyengép ugyanilyen gépen be lehet ezt állítani, de a tulajdonos sem tudja hogy hogyan, ezért kértem segítséget. :(

(#4) johnjohn


johnjohn
addikt

Ezt a kérdést ITT kellene inkább feltenni.KLIKK.

(#5) vjghonny válasza NagyHoHo (#1) üzenetére


vjghonny
csendes tag

A menüben megkeresed a bélyegző ikont,beállítod és már van is dátumod. :) Nekem olyan problémám van,hogy se perc alatt lemerül az akksi a gépben.Akár úratölthetőt teszek bele(2650mAh),akár energizer tartós elemet,a hatodik fotó után már villog a gyenge akku jelző.Az érdekes az hogy a gyári elemmel amit adtak hozzá 100 fotót simán levillantottam.Van valakinek hasonló gondja?Asszem visszaviszem a media markt-ba,csinálják meg,vagy cseréljék ki.A múltkor vettem egy energizer tartós elem szettet(6db)50 fotót tudtam vele megcsinálni. :(( :W

(#6) philoxenia válasza vjghonny (#5) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minden Kodak gép érzékeny az akkumulátor/elem feszültségszintjére.
Itt van hozzávaló akku, ebben a topikban jobban értenek hozzá. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) NagyHoHo válasza vjghonny (#5) üzenetére


NagyHoHo
csendes tag

Nagyon köszönöm a valóban

ÉRDEMI

segítségét. SIKERÜLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :)) :DD ;] :B :K :C :R

(#8) vjghonny válasza philoxenia (#6) üzenetére


vjghonny
csendes tag

Köszi.Lefrissítettem a firewarm-t,2garnitúra töltött akksit nyomtam el vakuval,230 képet sikerült csinálni. :K

(#9) 313313


313313
addikt

Ez az első komoly fényképezőm, eddig tetszik nagyon, 1 napja van meg csináltam már pár olyan képet, amitől tátva maradt a szám. Sokan írják, hogy lassú, szó mi szó nem kapkodó idegzsába de ezt csak pasm üzemmódba igaz rá, amikor is a felhasználó által beállítottan készíti a képeket. Szerintem kezdőknek/laikusoknak tökéletes választás. Jöjjön néhány érdekes, ám annál fontosabb adat: 4 Gb-s kártyára max felbontáson 1751 kép fér rá, elvileg 2 db AA-s elemmel/akkuval működik, de mivel 3 voltos rendszer, ezért speciális akku kell bele crv-3. Próbáltam 2300 mAh-s aksikkal is, de pár kép után nem tud megfelelő áramellátást biztosítani, talán ez a hátulütője, de összességében tetszik. Jövőhéten jön két darab crv-3-as aksi, aztán lehet fotózgatni :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10) Darcy


Darcy
csendes tag

Sziasztok!

1 hete vettem egy Kodak Z710-es gépet. Eddig minden OK volt vele, gyönyörű képeket csináltam vele :) , de ma fényképezés közben hirtelen "elsötétült" az LCD-je, és utána meg se nyikkant. :F Még az optikát sem húzta be.
Kikapcsoltam, majd vissza. Utána valami olyasmit írt ki, hogy túl lassú a memóriakártyám. Pár képet megint tudtam csinálni vele, aztán próbáltam egy videót is csinálni, de 4mp után megint eljátszotta ezt a kikapcsolósdit. :(

Jelenleg egy 2GB-os kártya van benne. Erre elvileg 880 kép fér(ne), jelenleg kb. 45 van rajta. Lehet, hogy sok neki a 2GB-os kárya? Maradjak az 1GB-osnál?

A másik "probléma" - az elemek korai lemerülése - nálam még nem lépett fel (még az eredeti aksi van benne), de olvasva a hozzászólásokat, kezdek bepánikolni. :Y
Két hét múlva külföldre utazom (ezért is vettem a gépet), és nagyon nem szeretném, ha az elemek miatt nem tudnék annyit fényképezni, amennyit csak lehet. Vettem egy csomó tartós elemet, de lehet, hogy nem lesz elég?
Légyszíves segítsetek, hogy hol lehet jó minőségű (újratölthető) aksit kapni a géphez, és melyiket érdemes megvenni?

Előre is köszönöm!

(#11) 313313 válasza Darcy (#10) üzenetére


313313
addikt

Nekem eddig szépen muzsikál a 4 Gb-s class6 Kingstone kártyával, bár bekapcsolásnál kicsit lassúcska, egyébként minden ok vele, eszméletlen képeket csinál...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#12) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Hy!
Fényképezőt szeretnék venni, és ezt a típust ajánlották, de mivel nem vagyok jártas ebben a témában lenne egy pár kérdésem. :U
A géphez mellékelnek akksit és/vagy töltőt/adaptert, vagy ezeket külön kell megvásárolnom hozzá?
Működik sima AA elemmel is, vagy mi az a CR-V3? :DDD
Meg úgy egyébként jó gép? Milyen típushibái vannak, ha vannak egyáltalán, vagy mire kell figyelnem? :F
Köszi!

(#13) Darcy válasza vzsolo2225 (#12) üzenetére


Darcy
csendes tag

Szia!

Nekek 2 hete van ilyen gépem. Nagyon szép képeket csinál automata üzemmódban, ami nálam nagy előny, mert nem értek a beállításokhoz. A képstabilizátort szintén nagyon tudom értékelni, mert "remegő" kézzel sem lesz elmosódott a kép.
A videókat (hangot is vesz fel) sajnos csak számítógépen, Quicktime Playerrel lehet lejátszani, ez mondjuk nem annyira jó.

Az egyetlen igazi problémát valóban az elemek jelentik. Lehet beletenni tartós ceruzaelemet, de még a legjobb minőségűek is kb. 30 kép elkészítése után lemerülnek. :(
A géphez alapban adnak egy CRV3-as elemet. NEM AKKUT! Ez úgy néz ki, mintha 2db ceruzaelem lenne egymásmellé téve. Na ez nagyon jól bírja a starpát, viszont nem újratölthető!
(Állítólag a litium elemek/aksik azért jobbak, mert még majdnem lemerült állapotban is leadják a gép működéséhez szükséges 3 volt feszültséget, míg a többi elem és akku nem. A gép viszont nem nagyon bírja a feszülségcsökkenést.)

A Váci út 62-ben (a Lehel téri metrómegállótól kb. 1 perc séta) van egy GP akku üzlet. Ott 5000Ft-ért lehet venni CRV3-as litium akkut+ töltőt hozzá. Más töltőt nem lehet használni! Ha pedig plusszban akarsz még akkut, az 3800Ft/áron van. (Ha vidéki vagy, akkor neten keresztül is lehet tőlük rendelni.)

Szóval ezt az egy dolgot leszámítva szerintem egy nagyon jó kis gép, bár nálam a "főpróba " a jövő héten lesz, mert elutazok külföldre, és valójában ott kell majd jólműködnie. :)

(#14) 313313 válasza vzsolo2225 (#12) üzenetére


313313
addikt

Hello

A géphez csak táskát mellékelnek, ami azért nem rossz, én is rendeltem crv-3-as aksit, de ha kiszámolod, hogy más ilyen kategóriás gépek 4 ceruza akkuval mennek és annak mi ára van töltőstől.... szóval szerintem ugyan ott vagy.
Pár kép, mert az ember a szemének hisz, nekem ez az első komoly fényképezőm, én azt mondom fotózni se tudok, de beszéljenek a képek, nekem nagyon tetszenek.
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#15) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Köszi az infókat, meg a képeket! :C
Akkor tokkal-vonóval végülis 35e lesz. Remélem nem bánom meg... :))

(#16) 313313 válasza vzsolo2225 (#15) üzenetére


313313
addikt

plusz memória kártya :D az meg annyi amekkorát veszel, érdemes bele nem sima sd-t venni, hanem valami gyorsabbat, SD-ből pro vagy ultimate, SDHC-ből class 6, class 8 :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#17) vzsolo2225 válasza 313313 (#16) üzenetére


vzsolo2225
tag

Azt azért nem írtam mert annyira egyértelmű, hogy még én is tudtam, hogy kell bele. :DDD
Gépre másoláson kívül miben nyilvánul meg jelentősen ha nem simát veszek?

(#18) 313313 válasza vzsolo2225 (#17) üzenetére


313313
addikt

gondolom egy ilyen kategóriájú gépnél már számít a memória sebessége, hogy milyen gyorsan menti ki a képet...
[itt van] melyik kártya milyen gyors

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#19) vzsolo2225 válasza 313313 (#18) üzenetére


vzsolo2225
tag

Igen, ezt nézegettem én is már, de nekem a kártyáról a számítógépre másolás sebességénél többet nem nagyon árul el, hogy hány MB/s-es, és igazándiból nem is zavarna ha lassan rakná fel a számítógépre. Bár akkora különbség meg nincs árban, hogy amiatt ne vennék gyorsabbat... :)

(#20) 313313


313313
addikt

egy kép kb 1-1,5 Mb nem mind1, hogy 2s alatt írja a kártyára vagy mondjuk 1,5/6s alatt :D

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#21) vzsolo2225 válasza 313313 (#20) üzenetére


vzsolo2225
tag

Jogos! Ezért, meg a csak kb. 500 ft-os többletárért megéri nekem is a gyorsabba beruházni úgy gondolom. :D

(#22) size


size
tag

Sziasztok

Jó, hogy találtam ezt a topikot.
Én is ilyen gép vásárlását tervezem.
Külsőleg tetszik az ára is jó, meg amúgy is szeretem a kodak gépeket.
Ezek szerint akkor az elem problémáján kivül minden OK vele???
Olvastam egy hozzászólást valahol ahol arra panaszkodtak lassan írja ki a fényképeket a kártyára.
Amit itt olvastam 1.5 másodperc az viszont teljesen jó. :DD

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#23) 313313 válasza size (#22) üzenetére


313313
addikt

Hát ha neked az probléma, hogy csak saját aksival megy akkor igen baj van vele...
Lassan egy hónapja használom, eddig meg vagyok vele elégedve, gyári elemmel 400-500 expot bírt, egy ilyen elem 3000 huf környékén mozog, de aksival is jól muzsikál (belevalóval)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#24) size válasza 313313 (#23) üzenetére


size
tag

Úgy értettem az aksi problémát, hogy az tulajdonképpen az nem probléma :DDD
Tegnap jól megrendeltem :)
Pár nap és meglesz.
Nekem is az első komolyabb gépem lesz.
Azt hiszem sd-hc kártya lesz bele és ahogy nézem az árakat 8gb.
Mert sehol nincs normális áron 4 vagy 2 gb.

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#25) 313313 válasza size (#24) üzenetére


313313
addikt

szerintem föls bele a 8 giga, 2 gigára ~800-900 kép fér fel, és szerintem a nagy kártya lassítja a gépet. Nekem 4 gigás van arra 1750 kép fér, mikor fényképezel annyit tele, ez max felbontáson... Ügyelj a kártya sebességére mert azért már ilyen gépnél az is számít.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#26) size válasza 313313 (#25) üzenetére


size
tag

Találtam végül normális áron 4Gb sd-hc class 6 kártyát.
És ugyanott CRV 3 Kodak KLIC-8000 akkut szerintem jó áron árulják.[link]
Igaz az akku nem eredeti kodak csak után gyártott de a paraméterei megegyeznek.
Pénteken elvileg boldog tulajdonosa leszek mindennek.
A fényképező innen lesz.[link]
Más
Töltőt külön nem rendeltem az akkuhoz, de van egy akku töltőm amivel mindenféle akkut fel lehet tölteni ceruza, góliát, 9v.
A CRV 3 8000 akku is úgy néz ki mint két darab ceruza aksi egymás mellett?
Arra gondolok, hogy mindkét oldalon kint van az érintkező mindkét telepnek?

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#27) 313313 válasza size (#26) üzenetére


313313
addikt

Hát sima akkutöltővel nem sokra mész. Ennek a crv-3-as akkunak csak a + és - pólusai látszanak, valamint nem egyeznek a paraméterei a sima akkukkal, és akkor még nem is beszéltünk a kompatibilitási problémákról. Ezek az akkuk általában csakis saját akkutöltővel hajlandóak töltődni. Én ilyet vettem, szépen dolgozik vele a fényképező, és tudom is tölteni :))

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#28) size válasza 313313 (#27) üzenetére


size
tag

A töltőn nem esek kétségbe, megoldom :)
Csak már lenne a kezemben :D

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#29) size


size
tag

Megvan a gép, megvolt egy kisebb teszt is.
Tetszik nagyon.
Az elemről: Ha normális tölthető elemet tesz bele az ember simán bírja 200 képig vagy tovább.
Ami szerintem normál használatra elég.
A kép kiírás sdhc kártyára 1-2 másodperc.
Ja, az után gyártott elemekkel vigyázatok mert nekem sem volt vele hajlandó elindulni a gép.

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#30) achim77


achim77
csendes tag

Sziasztok végre van egy topic ami csak erröl a gépröl szól. Én nagyon meg vagyok vele elégedve gyönyörü képeket készit. Amit picit sajnálok az az hogy nem lehet cserélni obit. De nem baj igy is tökéletes. Most már tudom hogy miért merülnek le olyan hamar az elemek. Ugyhogy én is veszek crv3-at. Ha kiváncsiak vagytok egy pár képre akkor irjatok nyugodtan ide.

[ Szerkesztve ]

:)))))))))

(#31) sacka


sacka
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen gépem van és nagyon szeretem! Engem az érdekelne hogy hol találok rá előtétet. sokan azt mondják hogy nem lehet tenni rá de én a kodak.com on találtam nagy látószögűt. igaz nekem makro kell de biztos van az is valahol. ha tudtok jó lenne ha segítenétek.

SaCka

(#34) bumby225


bumby225
csendes tag

hehe én is jókor találok ide...
holnap lesz egy éve, hogy megvan a gép :-D
az első "saját" gép, saját pénzből. :D
kivülröl-belülröl ismerem mar a kicsikét...most szeretnék eggyel feljebb lépni a dslr ek világába...
kicsit fura ide irni mert láttam , hogy dec 1 ota nem irt senki.
na mind1.pá:D

(#35) vaszkop válasza vjghonny (#8) üzenetére


vaszkop
csendes tag

Szia, meg tudnád írni, hogyan frissítetted a firmware-t és hogy ez ténylge segített-e valóban az akku lemerülés problémán ? Sajnos hasonló az enyémmel is probléma de most nem tudok extra akkura és töltőre költeni. Köszi

(#36) Ipk18 válasza vaszkop (#35) üzenetére


Ipk18
csendes tag

Innen le tudod tölteni a legfrissebb firmwaret és szépen le van írva, hogy kell frissíteni.

(#37) vaszkop válasza Ipk18 (#36) üzenetére


vaszkop
csendes tag

Köszönöm, tegnap megtaláltam és frissítettem is de eleve ugyanaz a verzió volt rajta és ez sajnos nem volt hatással a készenléti időre. Azóta beszéltem egy szervizzel és szerintük alkáli elemmel egyáltalán nem kéne mennie , NiMH akkuim pedig régiek, lehet hogy ezért merül ilyen hamar. Marad a Li-Ion akku + töltő, egy kicsit gyűjtök rá ,addig több akkuval mászkálok. Köszi a segítséget és B.Ú.É.K.

(#38) Ipk18 válasza vaszkop (#37) üzenetére


Ipk18
csendes tag

Karácsonyra kaptam, még én is tesztelgetem. Mindenesetre a LIDL-ben akciósan vett Ni-MH akkumulátorokkal (150 Ft/db, 2500 mAh, noname) már túl vagyok a századik képen, zömében vakuval. A hozzáadott spéci elemet elraktam tartalékba. Szerintem ne verd akkora költségbe magad, inkább próbáld meg te is új Ni-MH aksival.

(#39) vaszkop válasza Ipk18 (#38) üzenetére


vaszkop
csendes tag

Köszi, én is így gondoltam, csak elsőre szeretném a tuti megoldást megtalálni (mert ha kísérletezgetek ,akkor a végén többe lesz mintha elsőre megvenném a tutit) .Ki szeretném deríteni,hogy nem-e a gépnek van baja. Kollégáktól kérek majd tuti akkut , azzal is kipróbálom...

Köszönöm a tanácsokat.

(#40) vaszkop válasza sacka (#31) üzenetére


vaszkop
csendes tag

Sackának : nekem van egy kínai gyártmyánú előtét tubusom hozzá + UV + polár szűrő lencse pusztán az optikavédelmére . Potom pénzért vettem (talán összesen 4000-be került az egész az ebay-en rendeltem kínából). Szerintem ennek megfelelően macro lense is biztos van hozzá csak legfeljebb nem gyári.

Neten keress rá a Kodak ZD710 macro lense és az adapter tube szavakra, van egy rakás találat. pl.:

http://www.amazon.com/gp/product/B001L5CMBI/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=
(ez egy 4 macro lencsés 6 darabos készlet, adapter tubus is van benne)

http://www.epinions.com/t-lens-for-kodak-zd710

http://www.bizrate.com/digitalcameraaccessories/products__keyword--kodak+zd710.html

Üdv .: V.

(#41) máyköl


máyköl
veterán

Üdv! Ez a gép akksival mennyit bír?

Máyköl

(#42) 313313 válasza máyköl (#41) üzenetére


313313
addikt

nekem olyan 200-300 képet bírt, zoom, vaku, visszanézegetéssel

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43) máyköl válasza 313313 (#42) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi. :R

Gyárilag egyébként adnak hozzá akkut, vagy azt külön kell venni? :U És ha venni kell akkor mennyi egy akku ára? ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) 313313 válasza máyköl (#43) üzenetére


313313
addikt

Gyárilag csak Litium elemet kapsz hozzá, azzal is 200-300 kép, nem tölthető, ára photo hallba 3k körül. Akkumulátor CRV-3 és töltővel együtt vegyél, mert macerás cucc. Én 5k-ért vettem válság előtt Casio-t, egyből kettőt :))

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45) máyköl válasza 313313 (#44) üzenetére


máyköl
veterán

Aha. Vagyis a Litium elem 1-szer használatos?

(#46) 313313 válasza máyköl (#45) üzenetére


313313
addikt

Igen, hiába hirdetik akku szettként

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#47) máyköl válasza 313313 (#46) üzenetére


máyköl
veterán

:R

(#48) rampez


rampez
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen gépem van nyár óta. Teljesen jó kis gép, csak a cd-n a mellékelt programját mellőzöm nem kell bonyolítani a dolgokat nekem csak a commander nem látja sajátgépből meg igen.A crv3 aksi valahogy nem jött be :S vettem hozzá rendes 4 darab Ni-HM 2500mAh akkut azzal bírja sokáig. Ja negyed óra alatt tölti a 4 darabot. Szerintem megérte Sanyi a márka.
Az miért van hogy az LCD és az EVF nem megy egyszerre? Teljesen elégedett vagyok vele! Ja és a kábel amivel összekötöm szerintem már túl apró csatlakozó elég szerencsétlen én csak pentaxhoz tudom hasonlítani.
Ez volt az én szerény véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#49) cellpeti válasza rampez (#48) üzenetére


cellpeti
veterán

Szeva!

Hát az enyémbe az újratölthető akkumulátorok lemerülnek kb 10 perc után,a rendes elem meg bírja napokig.
Az miért van,hogy csinálok vele 3 fényképet és utánna "fél órát" gondolkodik?? Nekem ez nagyon nem tetszik. Lassú nagyon. Faternak van egy Fuji S5700-asa,az sokkal gyorsabb! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50) 313313 válasza cellpeti (#49) üzenetére


313313
addikt

gyorsasága függ a beállításoktól, hogy hogyan készítse el a képet
nem mind1, hogy milyen a memóriakártya írási/olvasási sebessége
(ezt csak zárójelbe, nem próbáltam, lehet hülyeség, esetleg nem mind1 mekkora benne a kártya, minél nagyobb, annál gyorsabb..)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.