Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balkó


balkó
aktív tag

Érdekelne, hogy nagyon vacak-e, mert nagyon olcsó. Én nem értek a digitálishoz (Nikon F90x rulez), de a barátnőmnek vennék vmi olcsó gépet. Ha van tapasztalat, örülnék neki, meg képeknek is, amik ezzel készültek.

(#2) balkó


balkó
aktív tag

Senki?

(#3) twollah válasza balkó (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

CX6200as van nekunk.
Nagyon fapad, de marhulni, par kepet elloni vele tokeletesen megfelel.
Gondolom a CX7220as kicsivel tobbet tud.

(#4) domedee válasza balkó (#1) üzenetére


domedee
senior tag

Hát ahogyan néztem, eléggé fapados.nézd meg az index digicam oldalán van kép, és értékelés róla. Mondjuk a kérdés, hogy mennyit szánsz a dologra, mert lehet hogy volna jobb gép is, nem sokkal drágábban.

Talán jobb lenne most kicsit többet rászánni, mert azt talán később növi ki az ember. Mondjuk ez jórészt a barátnődön múlik, mert ha ő csak nagyritkán csinálna vele képet, akkor ezzel el lesz egy jó darabig, míg ha szeret fotózni, akkor hamar ki tudja nőni.

Nagyon kezdő gépnek jó, nem szabad többet várni tőle, mint ami.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5) Batman2


Batman2
őstag

Szeavasz

Konkrétan a 7220-at nem próbáltam, de van egy DX4530-asunk és egy CX7530-asunk is. A két gépet nagyon jól össze lehet igy hasonlítani, mármint ami a CX és a DX közötti külömbségeket jelenti. A DX-esnek az optikája biztosan jobb a lencserendszere is bonyolultabb ez látszik is ahogy kitolja az objektívet. A DX-es két tagból álló objektivet tol ki, a CX-es csak egy tagból állót. Konkrétan a CX-esnél van bizonyos helyzetben némi tükröződés a lencserendszerben, néha lehet zavaró, a DX-esben ilyet nem lehet felfedezni. Amúgy a menüje sokkal részletesebb a CX-esnek, több mindent lehet állítani (pl: színhőmérséklet), és a videófelvétel sebessége is gyorsabb,mint a másiké (DX-15kocka/p., CX-20kocka/p. 320x240-ben és 13kocka/p. 640x480-ban). Előnyös mindkettőnél az áromforrás, AA akkukkal mennek és mindkettőbe jó az MMC és az SD kértya is. A CX -biztosan tudom- mgy 512Mb-os kártyával is, a másik is valószínüleg. Az lehet, hogy a 2Megapixeles, mármint a 7220-as nem kezel ekkora memóriát.
Negatívum: rohadtul érzékenyek az ütésekre, koccanásokra, különösen a multifunkciós gombjuk.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.