Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) greg214


greg214
tag

WinXP install miatt szóbajött egy BIOS update.A gond annyi, hogy a lapom hivatalosan KT133fsx - ez áll a dobozon,Sisoft is ezt állítja,talán a vasra nézve is van valami cetli. Eddig minden ok, csakhát a honlapon [L]http://www.kobian.com/pr_mboard.html[/L] az áll, hogy az csak FSB200-ig bírja, az enyémen meg 266 szerepel, és annyin is megy. Túlhajtásról szó sincs, ugyanis az egyetlen választási lehetőség a 100/133 rendszerbusz jumper, azt' annyi. A cucc stabil, csak szoftveresen vágtam haza (soxor:DD). Részemről KT133FSX - re voksolok, csak egy "Így van!"-t szeretnék hallani valami rutinosabb arctól(Parci? :D).

Greg O'Rich

(#2) greg214


greg214
tag

Ja, amit nem mondtam - nehogy már a segítőkész arcoknak kelljen utánajárni - a két lapo spec.-ében csak a desription-ben van az "a"-s eltérés. A chipset nél mindkettő: VIA VT8363A (NB) & VT82C686B (SB). Akkor meg miben különböznek? Csak az órajelben, és szarul nevezték el őket, de t.k. u.a. a lap? Mer' akko' nekem A-s van. Csakhát más a BIOS-update, amit viszont nem szivesen baltáznék el :O Várom segítségeteket!

Greg O'Rich

(#3) karib válasza greg214 (#2) üzenetére


karib
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy az a-s verzió KT133A-s, a sima pedig KT133-as (ezt írják a site-on). Valami megbízható sw-rel meg kell nézni, hogy milyen chipseted van, oszt annyi. Talán bootkor is kiírja valahol: VT8363-ra kell figyelni, meg utána az A betűre a KT133A-hoz.

Department of Redundancy Department

(#4) greg214 válasza karib (#3) üzenetére


greg214
tag

Köszi a tippet! A SiSoft Sandra szerint a csipszet VT8363, A-nélkül. Csakhát a honlapon mindkettőnél ott áll, hogy : "VIA VT8363A (NB)":D

Greg O'Rich

(#5) greg214


greg214
tag

Na bootoltam, csak ezek a távolkeleti arcok az igazán fontos infót eldugják egy rémronga logo mögé, úgy kell elővadászni:))De mi az a C?És miért megy FSB266-on (mondjuk annak vettem, és gáz lenne, ha nem menne), ha nem A-s? Tudtommal ez lenne a különbség a kettő között...Karib, szerinted nekimenjek a BIOS updatenek a nem A-s BIOS-al?

Greg O'Rich

(#6) MadMag


MadMag
csendes tag

Hello!

Én mostanában szántam rá magam egy BIOS frissítésre egy VIA-s alaplapon. (VIA81P)
Tapasztalataim:
-Az AWARD-honlapján van egy pöttömke progi, ami minden infot kiír a MB-ról és a BIOS-ról.
-A BIOS feltöltő progi nem engedett a nem alaplaphoz való BIOS-szal frissíteni.
Vélemény:
Próbáld ki mindkét BIOS-szal az alaplapodat, és amelyikkel jobban működik, azt tartsd meg. Az eredeti BIOS-t úgyis el fogod menteni...

Sok sikert!

Azért egy szünetmentes-tápot szerezz arra a 10 percre. :))

(#7) greg214 válasza MadMag (#6) üzenetére


greg214
tag

Kköszi a tanácsot, utánanézek a dolgoknak!
Egy apróbb kérdésem még lenne: ha netalántán "sikerülne" nem megfelelő biost felrakni, akkor kalap-kabát, mehetek EPROM-ot égettetni, vagy csak lesz egy buta gépem, és eséllyem van rá, hogy visszaírhatom a régit?

Greg O'Rich

(#8) karib válasza greg214 (#7) üzenetére


karib
addikt

Nagyon kicsi az esélye, hogy elcsesszed (én még nem rontottam - lekopogom -, pedig párat már flasheltem).

Ha mégis, van megoldás, csak kicsit macerás és szakértelmet igényel: másik gépben menet közben kicserélni a BIOS chipet a tiedre, rányomi a flash progit, és minden rendben. Persze ez nem veszélytelen, de kis gyakorlattal kivitelezhető. Erre szakosodott szakik párszáz forintért vagy egy pár sörért biztos megcsinálják :)

Mellesleg a Kobian site-on egy helyent elcseszték tényleg a kiírást, de a nagy terméklistában is 8363 van, a KT133FSX leírásában pedig legfelül KT133 szerepel, tehát 2:1 a jó:hibás jelölések aránya :D

133 a KT133-nál valszeg arra vonatkozik, hogy tudja aszinkron hajtani a RAM-ot, amikor a +33%-on futtatja a RAM-ot. Nem rossz, de sajnos csak félmegoldás (a 133-as FSB azért sokat dob...).

Department of Redundancy Department

(#9) karib


karib
addikt

Mellesleg a Kobian lapja tényleg ilyen szép fekete nyákú, mint a képen?

Department of Redundancy Department

(#10) greg214 válasza karib (#9) üzenetére


greg214
tag

Közelről inkább u.n. "szarbarna":)) A lap dobozán az áll hogy :266 MHz FSB . És az alapfrekin jumperelésén kívül(100/133), semmi sem állítható. Idesüss: ...

Greg O'Rich

(#11) greg214 válasza greg214 (#10) üzenetére


greg214
tag

elbaláztam, bocs .... hogy te is lássad:


tehát annyira nem aszinkron, sőt, úgy tűnik, bele van vasalva egy 2X szorzó. Mellesleg a Tbird 266-osnak lett véve.

Greg O'Rich

(#12) karib válasza greg214 (#11) üzenetére


karib
addikt

Érdekes. A lényeg: ha tudod 133-as FSB-n hajtani, akkor rulez :D

Mellesleg melyik Sandrával nézed? A régebbiek még hajlamosak voltak hibás infókat kiírni.

Department of Redundancy Department

(#13) greg214 válasza karib (#12) üzenetére


greg214
tag

2001te Standard. másként 2001.5.8.11. Szóval új.
A lap manjában is az áll, hogy OK a 266. Most már csak azon aggódok, hogy a BIOS flash után már csak 200 lesz. Bár szinte kizártnak tartom. Ócsó és stabil lapnak tűnik, pláne, hogy már elfogyasztottam egy ASKA csodalapot, úgy ment szét javíthatatlanná, hogy az egyetlen tünet az SB-undor volt (tettszőleges). Ez hozza a Sandra referenciaértékeit, amemnnyit elmarad, azt a W2K servicekre rá lehet varrni. Szóval szerinted érdemes belevágni a flash-be? Csak azért gongolkodtam el rajta, mert nem megy fel az XP (ebben nem vagyok egyedül), rendszerbackupom meg van, tehát nincs para az esetleges újrahúzással (10 perc, Ghost forever :DD). Vagy nem érdemes vesződni vele, u.a. csicsásan?

Greg O'Rich

(#14) guest


guest
veterán

Vicces, én pont ma döbbentem rá, hogy az átmeneti korszakból származó alaplapom (Epox 8KTA+, papíron KT133, A nélkül) is bírja a 133-as FSB-t. Van FSB 100/133 jumperem, és elvileg a BIOS is támogatja 166-ig. Viszont egész nap nem találtam erről semmit a neten, pedig kerestem ezerrel. Hallott valaki hasonlóról?
Ja igen, sajnos még vár rám egy BIOS update, és persze tegnap égett szarrá a floppy drive... :(

prohardver vendég

(#15) greg214 válasza guest (#14) üzenetére


greg214
tag

Csákó mindenkinek!

most már csak annyi információra lenne szükségen, hogy VALAKI-BÁRKI, akinek KT133A-s lapja van (ha nem kobian, az sem baj), az pl.:SiSoft sandraval látja-e, hogy ott azz a kib@"+! "A" betü a northbridge leírásában. Thx!

Greg O'Rich

(#16) guest


guest
veterán

hi
Nekem KOB KT133a FSX nevü alaplapom van és a kobian.com-rol letöltött bios frissítésnél azt írja, hogy nem megfelelö a bios verzioja.
Több verzio számu frissítést is próbáltam de minre azt irta a flash, hogy nem megfelelő a bios verzió.Mi a franc baja lehet.
Tanácsot várok köszi.

prohardver vendég

(#17) artesz válasza greg214 (#15) üzenetére


artesz
tag

Szevasztok!

Volt nekem 1 KT133-as alaplapom(noname) és a Sandra annyit volt hajlandó közölni, hogy:
KT133(A) most akkor vajon melyik lehetett????
Ellenben a konzultáltan a gyártóval, és KT133 volt.
A BIOS frissítéssel nekem is +yűlt a bajom, mert nem találtam olyan Biost, amelyiket elfogadta volna az awflash. Még a hivatalos .bin-t sem.

üdv: artesz

Kérlek privit írj, e-mailt ritkán nézem....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.