Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Hali!

Még hasonló témát nem találtam, ezért bátorkodtam indítani ezt a topickot.
Tudom a cím kicsit megtévesztő, mert két különböző dolog, de azért megférnek egymás mellett.

Érdekelne, hogy kik vannak, akik ezzel foglalkoznak.

Én most kezdtem el, vagyis vettem egy teljesen alap RAD 145-t, hogy próbálgassam milyen, mit lehet művelni vele, de egyre jobban tetszik a dolog, és amennyire $ engedi, szeretném űzni.

Nos, van vki, aki tud segíteni a dologban, illetve mozog benne?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#2) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

senki? :F :( :O

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#3) pilóta válasza Papa-Georgo (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Biztos mert senki nem tudja, hogy miez.
pl. én se :D

Elmondhatnád pár szóban...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Papa-Georgo válasza pilóta (#3) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

hja, bocsika.

Szóval, Spanyolországból ered ez a mánia, ott leginkább tengerparton nyomatják. Van egy bazi paplan ernyő, uszkve 2-25 nm között, amire vagy víz/föld elgondolásban, szörf deszka/sima ''deszka'' vagyis mint egy gördeszka, csak nagyobb terepkerekkel, vagy 3kerekű kocsi, és huzatják magukat mint az állat.

Magyar link: Bővebben: link Bővebben: link

Egy kis videos ízelítő: Bővebben: link

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#5) pilóta válasza Papa-Georgo (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tyű! Ilyet szokott az egyik srác a reptéren. Háromkerekű kocsival tép, mint állat.
Maga csinálta az egészet, a vitorlát is ő varrta hozzá. Nem ennyire vékony, mint a képen, hanem inkább egy kis siklóernyőre hasonlít. Egyszer kipróbáltam csak úgy kézből, elég durvákat lehet ugrani vele :D
A deszkás változata szvsz vízben jó, mert a földön nagyot lehet takarni vele :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) tiv83us válasza Papa-Georgo (#4) üzenetére


tiv83us
veterán

Nekem tetszik a dolog, de nemhiszem hogy itt a PH!-n hemzsegni fog a topik kite-fanatikusoktol :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#7) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Kitudja...

Elmondom, nekem hogy kezdődött...hát izé, még csak ma, de azért elmondom :B

Ahol lakunk, itt ebben a völgyben, elég szeles az idő, és már régóta akartam vmi sárkányt reptetni, nézegettem mik vannak.

Aztán ma mentem Eurocenterbe, ott van egy ilyen modell bolt, ahova betértem nézelődni, tele van sárkányokkal, mondom tyű a mindenit, körülnézek jól. Aztán tapogatom sárkányokat, akkor látom van vmi paplanernyő szerűség... Rábuktam, kértem katalógust, nézegettem, forgattam, okosodtam... :D Aztán ehhez sokféle színes bigyót adtak, mondom emberibb áron van, elhozom, majd szórakozok itthon vele.

Itthon go internetre, tájékozódik, nézeget, videót letölt és agybajt kap, hogy mért nem vett nagyobbat :DD Najó, szóval amit most szereztem, ez tényleg egy naon pici darab, arra jó, hogy megtanuld irányítani az egészet, meg én megmondom, arra gondoltam, hogy korit felcsatolom, és jó szélben talán tom huzatni magam azon.

Jólenne vmi nagyobb cumó is, csak nemtom azt hol lehetne kihasználni, igazából ehhez vmi jó tengerparti szelek kellenének, meg nagy felület, reptér az faja lenne, dehát az nincs. Majd elválik, egyenlőre barátkozunk egymással, ma már akartam reptetni, de nem volt jó szél hozzá.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#8) pilóta válasza Papa-Georgo (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kis szélhez nagyobb felület kell :D
Varrjál inkább magadnak, olcsóbb, mint venni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) Papa-Georgo válasza pilóta (#8) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Van egy ismerősünk, aki paplanernyőzik, majd megkérdem, nincs e vmi lezunat paplan, amit szétlehetne szabdalni hozzá... :D

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#10) Loretto


Loretto
veterán

Nekem van hasonló ''sárkányom'' de ez ''home-made'', ejtőernyő anyagból és a csak földről szoktam vele ''figurázni''. Velencei ph táboban előreláthatólag megtekinthető lesz. :D

Soirée...

(#11) Papa-Georgo válasza pilóta (#8) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

amúgy te tényleg pilóta vagy? :F

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#12) Papa-Georgo válasza Loretto (#10) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

nincs képed róla? honnan szereztél ejtőernyő anyagot?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#13) Loretto válasza Papa-Georgo (#12) üzenetére


Loretto
veterán

Sajna nincs. Apum olyan helyen melozott ahol tudott csináltatni (szabatni zsinóroztatni) kb 40m zsineg van rajta, olyan 3m x 40-50cm 2 rétegből van és vihar idején 40kg embert felkap :D Akkor az igazi csak olyankor jön az eső.Ha tudo akkor majd chogy csinálok fotos.

Soirée...

(#14) net84


net84
őstag

Hello!
Vannak linkjeim sárkánykészítéshez, sárkány, ''alkatrész'' (pl ernyőanyag).
Előkotrom őket... Mostanában nem volt időm és energiám foglalkozni velük. Jelenleg egy nagyobbacska paplanernyőben gondolkodok.

Read only...

(#15) pilóta válasza Papa-Georgo (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Amúgy igen :D

De csak sárkánnyal.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) Papa-Georgo válasza net84 (#14) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

megnézegetnémőket :)

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#17) Integra


Integra
titán

van pár ismerősöm akik kájtoznak és aggódnak, mert lehet hogy elég sok helyen befogják tiltani, túl sok a halálos baleset:(

mod:
ja bocs, kicsit megtévesztő volt tényleg, én kite surfingre gondoltam:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) tildy


tildy
nagyúr

A sárkányhoz kissé kevesebb , a paplan(ill. sikló)ernyőzéshez annál több köze van a dolognak. Legalábbi magának a kitenak. maga a módszer egyébkétn ténylega sárkáyneregetéshez hasonaltos....
Méretben sokkal kisebb fesztávval rendelkeznek , mint a siklóernyők, és ugye rögzítettek (általában ilyen 3 kerekű guruló masinériákhoz)
Frankó kis dolog.
Bővebben: link
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

nézegettem még pár oldalt, találtam újabb érdekes dolgok, olyan mintha 1 szörf vitorlába kapaszkodnának, és görkorival nyomják. Hivatalos neve, Kitewing

Bővebben: link

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#20) pilóta válasza Papa-Georgo (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez nem szörfvitorla, hanem egy kicsi sárkányrepülő. Még pár négyzetméter, és lehetne vele normálisan is repülni :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) Papa-Georgo válasza pilóta (#20) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

kinek mi ugrik be.... bár igazaa van, scak az nekem nem jutott eszembe. :B

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#22) net84 válasza Papa-Georgo (#21) üzenetére


net84
őstag

Küldöm, amint hazaérek és nem felejtem el, valamint a mélyen tisztelt áramszolgáltató is úgy akarja... Minden valahol egy CD-ra van lementve, de még nemjutottam el a gépig a tegnapi áramingadozás miatt...

Read only...

(#23) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

nah, ma kicsit reptettem a sárkányt, de elég gagyi szél volt, hol fúj hol nem...ha fúj, akkor egész jól repült.

Aztán meg órákon át bogozhattam a zsinegeket... brr... :(((

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#24) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

ma is jót lehetett reptetni, szépen ment, mind a 35m zsinór kiment, fúú, olyankat kanyarogtam vele :D

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#25) Kris91 válasza Papa-Georgo (#1) üzenetére


Kris91
csendes tag

Szia! Még mostanában is próbálkozol, vagy esetleg már fejlesztettél is felszerelésileg. Nekem most tetszett meg, amikor balatonon voltunk, de szerintem inkább a 3kerekű fajta (buggy asszem) lenne jobb nekem, mert itt Budapesten nincs sok víz. De pl. Hűvösvölgy, vagy szerintem ilyesmi helyeken lehetne csinálni sokmindent. Ernyőt, és egyéb felszereléseket hol lehet venni, ahol árat is tudtok? köszi! :R

(#26) Kris91


Kris91
csendes tag

Na látom mostanság nem érdekel senkit ez a fajta tevékenység. Én mostanában lehet hogy el fogok menni tanfolyamra, ami 4 napos és megtanulhatod bármelyik fajtáját is (több fajtát is a 4 nap alatt) a kiteozásnak, és a felszerelésből engednek, ha befizeted a tanfolyamot. Lehet hogy csak suli után (kb 2-3 hét még) fogok elmenni, mert hétvégenként van csak tanfolyam, és nem nagyon vagyok itthon. :(

(#27) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Up a topiknak! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.