Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Szóval a téma adott, én a Pioneer 107-et, illetve a Nec ND-2500/2510 -ét néztem ki, de fogalmam sincs, hogy mi, merre, hogyan, ezért kérem a ti segítségeteket, hogy mit érdemes mostanság venni? Lehet más író is, de én az utóbbi időben ezeket láttam közkedveltnek...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2) deicide


deicide
veterán

Szia, ha rádobsz pár ezret (pontosan 20.800+áfa azaz 26.000, mycom) akkor megkapod a pio 108d-t, 16xes -r +r, 4x dual layeres, inkább megéri, mint a kissé ''elavult'' 107-es. de szvsz azt megkapod olyan 21.000ért kb

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3) Mosqu!to válasza deicide (#2) üzenetére


Mosqu!to
addikt

hmm... ígéretesnek hangzik.
és ezzel az íróval kapcs vannak már tapasztalatok? tényleg megéri az árát?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#4) Viktor77 válasza Mosqu!to (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Itt a topicja kicsivel alattad.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Alvin_ti4200 válasza Mosqu!to (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Aqua, Bluefish, Digitalmind -> NEC 2510A

(#6) Mosqu!to válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Mosqu!to
addikt

olvasgattam, de amikor azt olvasom, kb úgy érzem magam, mint amikor először hallottam a processzor meg a vincseszter szót :Y:D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#7) deicide válasza Mosqu!to (#3) üzenetére


deicide
veterán

Double layert még nem próbáltam, de a többi formátumot eddig hiba nélkül viszi, princo, philips, tdk, sky és sony-eurodata volt a média és mindegyiket olvassa az asztali lejátszóm is, legyen az +r vagy minusz r. Ezeke közül a tdk-t tudtam 8xosan irni, a többit 4xesen irta meg. Szóval eddig no problem, de azt hiszem, ha jó minőségre vágysz és nem akarod hamar nyugdíjazni, akkor választhatod ezt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8) Secretive válasza Mosqu!to (#1) üzenetére


Secretive
aktív tag

Elég hülye a téma...bocsi....hisz szinte napról napra egyre olcsóbbak lesznek ezek a cuccok is és más márkák képviselői is hasonló 1-2 ezres különbséggel elérhetőek,de ha hallani akarsz valami konkrétat,akkor Pio107,csak mert jó vagy a NEC,mert az is!:))A 2510 talán a kétrétegű írással többet tud.Na de ennyi erővel lehet akár LG DL-s is!:)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#9) Mosqu!to válasza deicide (#7) üzenetére


Mosqu!to
addikt

a probléma egyelőre az ára, illetve ahogy az író topicjában olvastam, hamar esni fog. valószínűleg megvárom amíg esik egy kicsit aztán lecsapok rá :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#10) Mosqu!to válasza Secretive (#8) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nem egészen ilyen kategóriájú hozzászólásokra vágyom :(

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#11) deicide válasza Mosqu!to (#10) üzenetére


deicide
veterán

mail ment

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12) bödön


bödön
csendes tag

egy voks a NEC 2510-re...jó kis cucc...

(#13) Dave™ válasza bödön (#12) üzenetére


Dave™
nagyúr

még egy 2510A-ra. Vízben 19k bruttó, nem feltétlenül rosszabb a PIO-nál. LG-ből viszont elég vegyes a tapasztalat, sokat visszavittek belőle. (4081/82, 4120-ról még nincs infóm)

(#14) PPeter


PPeter
addikt

Tanmese következik. A címe: milyen írót vegyek? Namármost, ez egy baromi egyszerű kérdésnek hangzik, és amilyen egyszerű, ebben a formában legalább olyan ostoba is - nem kell csodálkozni, ha a válaszok is kimerülnek majd abban, hogy ''egy voks erre, mert jó'', vagy ''nekem ilyen van, de nem rontott semmit, amit meg rontott azt miattam rontotta mert amúgy nem ront'' és sorolhatnám... Először is tisztázni kellene egy-két dolgot.

Kell-e neked DVD-író? Ha tíz másodpercnél tovább kell gondolkodnod a válaszon, akkor megnyugtatlak: nem kell. Hacsak azért nem akarsz venni egyet, mert ingerenciád van elkölteni valamennyi pénzt (félre ne érts, szíved joga), vagy mert divatos. Mert ha mondjuk meghalt a jelenlegi (CD vagy DVD) íród, és /vagy hirtelen rengeteg kiírnivalód lett, akkor ugye nem habozol rögtön rávágni a választ: igen, kell! Akkor máris léphetünk tovább.

Második felvonás: mire kell? Van-e másik meghajtó a gépben? Tehát használni szeretnéd-e olvasásra is? Milyen a konfigod? Szűk házban lakik a gép, nincs hely másik meghajtónak, esetleg külső USB-s házba szeretnéd szuszakolni, és még sorolhatnám. Ha valami infót adsz, akkor némileg tartalmasabb javaslatok is érkeznek majd. Ha nem tudod elmesélni, hogy neked mire kell pontosan, akkor aszerint fog alakulni a vita, avagy virtuális szavazás, hogy éppen mennyi LG, NEC, Pioneer fanatikus, vagy épp gyűlölő szabadul be unalmában, mert kellemes/kellemetlen tapasztalata mindenkinek lesz ezzel vagy azzal, az ismerős ismerősétől hallott megbízható információkról nem is beszélve.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) Csima válasza PPeter (#14) üzenetére


Csima
tag

Ez jó!! Összefoglaltad a lényeget.

(#16) deicide válasza PPeter (#14) üzenetére


deicide
veterán

De ha mindenki, aki leírja a véleményét, és azt nem tőmondatban teszi, akkor azért egy embernek, akinek egy kicsi esze van, össze tudja foglalni magában és elhatározásra tud jutni a kérdésben a hozzászólásaink, tapasztalataink alapján.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17) Mosqu!to válasza PPeter (#14) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Már vártam, hogy megjelenj!:D

Az elős kérdésre a fválasz: Igen, kell!
Nem divatból, és nem pénz elköltése miatt van rá szükség, hanem mert közel 50 gb adatom van, amit /pill ki kéne írni, de ez cd-re nagyon lassú. Ellenben dvd-re jóval több dolog fér, jobban kordában lehet tartani az adatokat.
Mire kell? Első sorban zenék, játék image-k, dvd filmek kiirására.
Hely a házban: Van bőven, de az adataimnál is megtalálod. Mondjuk ezt most fogom lecserélni, de nem sokkal kissebbre mint ez, hely bőven lesz neki (Casetek 10182B). Van másik dvd olvasó, de nem éppen a legjobb cucc, egy LG Combo-ról vanik itt szó, LG GCC-4520B -ről (16x dvd olvasás, 52x24x52x cd írás, újraírás, olvasás.)
Amire szükség van, hogy ne legyen válogatós, lehetőleg gyors, és ne túl drága legyen. A hangja nem nagyon fontos, de ha pl filmet nézek, akkor ne halljak egy folyamatos sípoló hangot, ami elnyomja a film zaját...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18) Mosqu!to válasza deicide (#16) üzenetére


Mosqu!to
addikt

De az emberek nagyrészének csak a saját írójával kapcsolatban van tapasztalata, ezért arról ő csak jót mond, vagy ha valami gond van, akkor az persze nem sűrűn jelentkezik, meg csak az enyém szar, stb, magyarán azt akarja, h a másik is az ő útját járja. Ezzel szemben PPeter-nek van tapasztalata ilyen téren, mert ő szvsz tesztelte már a magyarországon forgalmazott összes dvd írót.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#19) deicide válasza Mosqu!to (#18) üzenetére


deicide
veterán

De szvsz ő sem tud éles határvonalat húzni az egyes típusok közé, mert nagyon kicsik a tudás és minőségbeli különbségek és az árak is nagyon hasonlóak.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20) [HUN]Richard


[HUN]Richard
csendes tag

Vegyél piot vagy Nec-et :):)
A nec-nél vigyázz mert néha a saját irását se olvassa vissza, És olvasásba bizony elég gyenguszka
Amugy felesleges gyorsat venni, mert ugyse irod a filmeidet gyorsan

(#21) Mosqu!to válasza [HUN]Richard (#20) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ha elolvastad volna az első hozzászólást, akkor ezt nem írtad volna le, ugyanis én is ugyanitt tartok :(((

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#22) arpeen2 válasza [HUN]Richard (#20) üzenetére


arpeen2
senior tag

Hát ezt jól megmondtad barátom. Vegyen NEC-t mert szarul olvas. De ha vigyáz közben és úgyveszt NEC-t akkor jólfog olvasni ? Ehhh...

(#23) simonzé


simonzé
addikt

Nagyon fura ez a topic, szerintem szegény Mosquito már meg is bánta, hogy megnyitotta. Eddig PPéteré volt a kevés értelmes hozzászólás egyike. :oI
Az a probléma, hogy nem mérhető objektíven, hogy melyik író jó, és melyik nem. Hallottam olyanról, hogy egy srác bele volt szerelmesedve a 16*-os Sony CDírójába, mert egyedül az nem rontott neki lemezt már három éve. Korábban a Plextorral, és a Teac-kel is mexívta. Pedig a Sonyt írókat mindenki alázza, hogy milyen gagyik.
Ebből kiindulva te sem fogsz igazán használható tutibiztostótziher tippet kapni. Én NEC-t vennék, mert az LG-vel több ismerős szívott már, míg NEC-vel még egyik sem. Számomra ez a gyenge visszaolvasás is újdonság, erről még nem hallottam. A Pioneer valahogy távol áll tőlem, nem igazán esne bele a szórásba NÁLAM. Ettől függgetlenül még lehet, hogy az a legjobb. Tehát ha rám hallgatsz, olyat veszel, amilyet akarsz. :) A legjobból is kifoghatsz egy utrarossz példányt, míg a noname-ből is vehetsz egy tökéleteset. Szerintem a tudás, és a szimpátia döntsön, mivel az észérvek - úgy tűnik - nem tudnak dönteni.

I don't fit in. I fit out.

(#24) bödön


bödön
csendes tag

nekem semmi bajom a NEC 2510 olvasásával, eddig mindent megevett olvasás és írás szempontjából is...

(#25) simonzé válasza bödön (#24) üzenetére


simonzé
addikt

Mondom én! NEC-t vennék.

I don't fit in. I fit out.

(#26) arpeen2 válasza bödön (#24) üzenetére


arpeen2
senior tag

És a 2510-et kisker bruttó 20-ért vetted ? Nefeledjük a topic címét....

(#27) bödön


bödön
csendes tag

én 21500-ért vettem, de szerintem most már meg lehet kapni 20ért is...jah, és fekete a kicsike... :DDD, eddig nem sok DVD-t írtam vele, de olvasni minden gagyi DVD/CD-t olvasott, még a tök karcos CD-mellékleteimet is, és az írással sem volt gond, princot nyomatok neki, meg +os Philips újraírhatót, és eddig no problemo...igaz a polcom még tele van üres SONY-kal, de szerintem azzal sem lesz gond, ha mégis, akkor jelentkezem...jah, és kicsit off-os szöveg: már 3-4 hónapja foglalkozom NEC telókkal, meg most jött ez az író, és csak ajánlani tudom mindenkinek...igazi japán, Panasonic közeli minőség, nagyon kedvező áron...és eddig meglepetésekkel sem találkoztam, mint pl. sok ASUS terméken (made in china, meg dzsumbujdia, meg mittudomén...) ez igazi MADE IN JAPAN... :D

(#28) sanya_67


sanya_67
tag

Sziasztok!
Megvételre ajánlottak egy NEC 2500A írót számla, gari van - 10000 ft-ért.
Kb. 200-300 dvd lehetett írva vele.
Szerintetek meg szabad venni???

Sanya

Környezetemben valóban én is azt vettem észre, hogy akinek NEC 2500A írója van - az olvasásái képességei elég átlago aluliak.

(#29) arpeen2 válasza sanya_67 (#28) üzenetére


arpeen2
senior tag

Vegyél egy újat nem drágább annyival mint amennyit megérne az idegeskedés.
ha 2-300-at bevallottak akkor lehet van az több is...ugye mindenki próbálja szépíteni az eladásra szánt dolgokat.

(#30) Sianis


Sianis
addikt

sziasztok!

Ehhez a kis géphez mit szóltok?

[L]http://www.samsung.com/hu/products/opticaldrivers/dvd_rw/sh_w08a.asp[/L]

[Szerkesztve]

(#31) PPeter válasza Sianis (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Mit szólnánk? Ez egy Toshiba SD-R5272. Nem valami fényes egy darab.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#32) Sianis válasza PPeter (#31) üzenetére


Sianis
addikt

akkor inkább LG-t vegyek? de abból melyiket?

(#33) arpeen2 válasza Sianis (#32) üzenetére


arpeen2
senior tag

4120B-t

(#34) Sianis


Sianis
addikt

és ez mennyibe kerül?

(#35) arpeen2 válasza Sianis (#34) üzenetére


arpeen2
senior tag

21-28 ezer között attól függően hol veszed

(#36) Sianis válasza arpeen2 (#35) üzenetére


Sianis
addikt

hol kerül 21-be? :D

(#37) sanya_67 válasza arpeen2 (#29) üzenetére


sanya_67
tag

Közvetlen munkatársam aki eladná, és csak magának írt...

(#38) arpeen2 válasza Sianis (#36) üzenetére


arpeen2
senior tag

Kölcsön ne adjak rá ? Kis önállóság barátom......

(#39) arpeen2 válasza sanya_67 (#37) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ha eldöntötted hogy tőle veszed akkor miért kérdezel minket? :F

(#40) Sianis válasza arpeen2 (#38) üzenetére


Sianis
addikt

nem köll a kölcsön, csak nyíregyháza lassabb, mint az internet, mire ideér megőszülök...

(#41) arpeen2 válasza Sianis (#40) üzenetére


arpeen2
senior tag

Felülsz a vonatra és fél óra alatt bentvagy Debrecenben, én is itt lakok és itt vettem.

(#42) Sianis válasza arpeen2 (#41) üzenetére


Sianis
addikt

előbb megvárom a nyíregyi kollégák véleményét, utánna megyek meglátogatom Debrecen városát...

(#43) Sianis válasza arpeen2 (#41) üzenetére


Sianis
addikt

Tudsz mondani egy boltot, hogy DB-ben hol lehet annyiért kapni írót?

(#44) Janesz


Janesz
őstag

bocs a bepofátlankodásért de csak az lenne a kérdésem a hozzáértőktől ugyanis én is most szeretnék venni egy dvd írót,hogy ezekből nincs slot-os (tálca nélküli bedugós??
meg lényeg lenne az is,hogy halk legyen...(én a nec 2510-esre gondoltam de nem tudom,hogy az halk -e??)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.