Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Kisebb gép proxynak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Junkie


Junkie
aktív tag

Kérdésem a következő:

Adsl kapcsolathoz a gépem elé be akarok üzemelni egy gyengébb gépet proxy szervernek/tűzfalnak. A szolgáltató látni fogja e mert ugye akkor meg kell osztanom a netet, win2k fog futni a gépen van e ennek külön beállítása amivel proxyként műxik vagy egy proxy programot futtassak rajta? Nagyjábol hogy kell bekonfigurálni a win2k hogy ez így menjen? Megéri e egyáltalán a dolog vagy túl paranoiás vagyok?:DDD kicsit több lett mint 1 kérdés na mindegy:B előre is köszi a válaszokat

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#2) Mennyi? válasza Junkie (#1) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

''A szolgáltató látni fogja e mert ugye akkor meg kell osztanom a netet''

???Miért? Mi köze a szolgáltatónak hozzá? Én úgy tudom, hogy házon, lakáson belül akárhány felé osztogathatod az ADSL-ed! Ellenben házon kívül már nem szabad(na)... :)

[Szerkesztve]

(#3) Junkie válasza Mennyi? (#2) üzenetére


Junkie
aktív tag

szerintem is de elm. a szerződésben 1. gép szerepel és ez akárhogy számolom 2 matekból jó vagyok:C

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#4) marso válasza Mennyi? (#2) üzenetére


marso
tag

ez csak a nagyobb csomagok vásárlásakor van igy, a legolcsobb 384 es csomagnál tilos a megosztás.

amugy elméletileg láthatja, gyakorlatilag szarik rá, tul nagy erőfeszítés kell hozzá.

(#5) Junkie válasza marso (#4) üzenetére


Junkie
aktív tag

Én is így tudom, ezér gond hogy lássa e a szolgáltató. Amúgy lehet bennem van a hiba DE én úgyanúgy egyedül használom az előfizetést csak a proxy miatt 2 géppel akkor mi a probléma? Mindegy. Tudom vegyek routert és azt nem lássa a szolg de azt meg nem akarom ha már van 2 gépem nem?

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#6) Szeni


Szeni
aktív tag

1: A MatávKábel pl. megengedi a megosztást házon belül.
2: Szerintem a legjobb egy kimondottan erre a célra készült Linux disztribúció, pl. SME Server & Gateway.
Innentől kezdve már a szolgáltatónak is csak egy gép.

(#7) Junkie válasza Szeni (#6) üzenetére


Junkie
aktív tag

Az a gond hogy nemnagyon(semennyire:B) nem értek a linuxhoz. Nehéz beállítani? Xp vel mennyire bonyolult összehozni? Nekem egyébként egy SmoothWall nevü linuxot ajánlottak, ezt már letöltöttem állitolag eccerü a kezelése és pont erre van. Erről valami info?

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#8) Junkie válasza Szeni (#6) üzenetére


Junkie
aktív tag

Ja és nem matáv előfizetés van:DDD irtam is hogy a szerz.-ben szigoruan 1. gép szerepel.

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#9) marso válasza Junkie (#7) üzenetére


marso
tag

1 floppys linuxok

www.bbiagent.net
www.freesco.org

van több is szerintem ezek a legjobbak. a bbi agent sajnos fizetős lett, regisztrálatlanul elfelejt minden beállítást router ujrainditáskor. ez mondjuk nem tul zavaró tekintve hogy a routert nem akarjuk naponta kikapcsolni. itt nem is tudsz semmit sem csinálni a routeren, csak távoli bejelntkezéssel egy grafikus felületen.

a freesco sokkal funkciogazdagabb, jobban paraméterezhető, ingyenes, viszont bonyolultabb kicsit a telepítése. nem vészes ez sem.

a fő előnyük hogy minimum ennyi kell 2 hálókártya egy 486dx proci egy vga egy floppy drive bbi nek 8 freesconak 12mb ram.

nekem is ez megy megvolt az egész gép 2000ft bol. kb 15-20w ot fogyaszt. teljesen csendes, a bennelévő 200-250w os táprol a ventit is le lehet kötni nyugodtan.

(#10) marso válasza Junkie (#5) üzenetére


marso
tag

ugytudom minden gépröl küldött tcp csomagnak egyedi azonositója van, amit a router is tovább küld igy tudnak elvileg azonosítani, de ezt ugysem fogják. kár emiatt izgulni.

(#11) Szeni válasza Junkie (#7) üzenetére


Szeni
aktív tag

Nem nehéz a beállítása. A telepítés után a belső hálóról webes felületen lehet macerálni az egészet.
Tökéletesen együttműködik XP-vel, a Win észre sem veszi, hogy Linux szerver van alatta!
A SmoothWall sem rossz, csak az SME többet tud.

(#12) Pötyi


Pötyi
őstag

A proxy szerver úgy működik, hogy átírja a csomagok fejlécében az IP címet a sajátjával, mintha tőle jönne a kérés. Amikor megjön a válasz, a naplózásából tudja, hogy melyik munkaállomásnak kell továbbküldenie a belső hálózaton. Hiába van mögötte akár száz gép is, kifelé csak egy fog látszani: az övé.

QNX is cool!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Kisebb gép proxynak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.