Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, h létezik-e olyan xvid lejátszó, kodek, bármi, ami fapados szolgáltatásával megeléxik kisebb erőforrással is? Ugye DivX ben szépen leállítom a postprocessinget, kicsit csúnyaább lesz a kép, de simán viszi 60%os prociterhelés mellett is, míg a legtöbb xvid akad.

Van megoldás? Első körben kérlek szorítkozzunk Windows platformara, ha így nem megy, akkor kezdhetek Linux bootCDvel próbálkozni :)

konfig: cel500mhz, 128ram, 4mb vga

Köszi mindenkinek aki benézett :) és segíteni próbál!

(#2) anulu válasza PeliScan (#1) üzenetére


anulu
félisten

mplayer? kicsinek kicsi, bár nem igazán ismerem, viszont haverok ezt használják. fapados, de megy.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) PeliScan válasza anulu (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Oksa, megpróbálom.

Én Zoomplayert használtam, elvileg az se kér sok teljesítményt, de akadt. Szóval lehet h vmi kodek kéne ami szerényebb. :o

(#4) Dilikutya válasza PeliScan (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Windows Media Player 6.4
Én ezt használtam egy hasonló konfigon, meg a bsplayert.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) L3zl13 válasza PeliScan (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát akkor állítsd be a DivX-en, hogy kezelje ő az Xvideket is...

Vagy valami ffdshow.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Fauszt válasza PeliScan (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

mplayer classic + ffdshow: magas szolgáltatás és szerintem alacsony gépigény :DD

[Szerkesztve]

(#7) anulu válasza L3zl13 (#5) üzenetére


anulu
félisten

ffdshow?? különösebben nem tudom mit csinált, de mikor felraktam meghülyült az összes lejátszóm. azóta kerülöm. amúgy mire jó?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Fauszt válasza anulu (#7) üzenetére


Fauszt
senior tag

mindenre, ne rakj fel mást ha nem muszály

(#9) PeliScan


PeliScan
addikt

Ez az ffdsow elég soxor előkerült már, aki benne van a témában, kicsit felvilágosítana?

Ez egy kodek, ugye? Divx? Xvid? Kezeli a hangsávot is? [ha esetleg vmi megbízható letöltési helyet is tud vki mutatni, annak nagyon örülnék] Ha tehát ez egy kodek, akkor végülis mind1, h mplayert, bsplayert, medifapleyer kalasszikot vagy zoomplayert használok?

(#10) neduddki válasza PeliScan (#9) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bővebben: link

udv

neduddki

mod: ja : gond nelkul el van sok mindennel es juhejjj!!! amug lehet, hogy vlc-t is erdems megnezni: /az meg a mov-val is el van:- )))/ Bővebben: link

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) vaddesz válasza PeliScan (#1) üzenetére


vaddesz
csendes tag

ez ismerős?

Bővebben: link

sok minden állítható, paraméterezhető...

(#12) PeliScan válasza neduddki (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi!

Előző tulaj feltette az ACE 5.9et. Elég ha uninstalálom, vagy le kell gyaknom az egész windows-t ha szeretném hogy menjen?

(#13) Fauszt válasza PeliScan (#9) üzenetére


Fauszt
senior tag

egy filter, mely lejátsza a divx, xvid, 3ivx, stb videokat + feliratokat + ac3, stb. Ezenkívűl számos extra szolgáltatás és enkódolni is képes :C

(#14) PeliScan válasza vaddesz (#11) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem tom. Ha más nem müxik, kirpóbálom, de elég csillivillinek néz ki, az meg erőforrásigényes szvsz. De mindenképp köszi! :)

(#15) L3zl13 válasza PeliScan (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ace után lehet, hogy format c kéne... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#16) PeliScan válasza Fauszt (#13) üzenetére


PeliScan
addikt

Oksa, mindjárt megpróbálom :) neked esetelg vmi lejátszó tipped hozzá? :)

(#17) Fauszt válasza PeliScan (#12) üzenetére


Fauszt
senior tag

bízz benne, hogy elég csak az ace-t uninstallálni, és többé soha ne rakd fel

(#18) PeliScan válasza L3zl13 (#15) üzenetére


PeliScan
addikt

Ettől félek én is :o

(#19) Fauszt válasza PeliScan (#16) üzenetére


Fauszt
senior tag

#6

(#20) PeliScan válasza Fauszt (#19) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm :) ennek örülök, legalább azzal nem köll bajlódni :)

csekkolom mindjárt az ffdsow-t

(#21) neduddki válasza PeliScan (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HAt eddig 1* vot szerencsem ijjen codekpakhoz akkor szerencsere gond nelkul legyutt meg egy kis jv16 meg hozzaadtam:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) Fauszt válasza PeliScan (#20) üzenetére


Fauszt
senior tag

mplayer classic nem tévesztendő össze mplayer2-vel

(#23) PeliScan válasza Fauszt (#22) üzenetére


PeliScan
addikt

Hehe :) látom volt már dolgod kezdőkkel :) szóval igen, számomra nem tiszta a különbség.

mplayer2 > ha jól tudom pl Win98SE alaptartozéka
mplayer classic > ? én az ACE könyvtárban találtam meg. miben más? jobb? használhatom azt :) vagy az már fertőzött :D és töltsem le valahonnét?

(#24) windforce válasza PeliScan (#1) üzenetére


windforce
csendes tag

winamp 2.95 + xvid codec + ac3filter?

(#25) neduddki válasza PeliScan (#23) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NEzz csak mijjen csodakra kepes asourceforge???:- )))
Bővebben: link
meghivlak egy meleg sorre ha kitallaod honan fejlesztik az izet????: - ))) figyeld a zuj nevet: - ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) Fauszt válasza PeliScan (#23) üzenetére


Fauszt
senior tag

szreintem inkább töltsd le a sourceforge-n fent van. mplayer2 igen a windows tartozéka xp-ben is benne van. Classic persze hogy jobb pl alapból tud mpeg2, ac3, feliratokat is ha szükséges, de ffdshow mellett ez nem lényeg, ezenkívűl sok hasznos egyéb fonkció pl a kezelhetőség szempontjából is és nem kell telepíteni!!

szerk: ja és 9x alatt más mplayer fut, mint xp alatt. Én még csak az xp alattit próbáltam, de gondolom a 9x alatti is hasonló :))

[Szerkesztve]

(#27) PeliScan válasza windforce (#24) üzenetére


PeliScan
addikt

Hááát. Ne vagyok benne biztos. Winamp még az mp3 lejátszáshoz is kegyetlen sok processzoridőt megesz, nem gondolom h videólejátszásban jobb lenne.

(#28) Blackmate válasza PeliScan (#23) üzenetére


Blackmate
senior tag

Azt hiszem Fauszt kollega a Media Player Classic-ra gondolt. Szokas MPC-nek is hivni :) Innen letölthetö: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#29) dabadab válasza PeliScan (#1) üzenetére


dabadab
titán

MPlayer for Windows.
Bővebben: link
Nem kellenek codec packok (de ha vannak, akkor se zavarnak be), megis mindent lejatszik, nalam az 500-es Celeronon siman ugy 25% alatt terhelest produkalt, nem telepit mindenfele vackokat ad/spy/egycsunyaware dolgokat, Made in Hungary, stb, stb, stb.

Ja, most latom, a problemas resz valoszinuleg a videokartya lesz - egy GeF2 (vagy talan mar egy TNT2 is) JELENTOS javulast hozna, es az talan nem akkora nagy kiadas.

Ja, igen, az MPlayer nem tevesztendo ossze a Windows-alaptartozek mplayer ill. mplayer2-vel, sem az MPC-vel (ami szinten Made in Hungary) - ez a (bizonyos szempontokbol) legkiralyabb linuxos medialejatszo, amit aztan Windowsra is portoltak.


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#30) neduddki válasza Blackmate (#28) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Lelotted a poent, igy konnyebebn eszreveszi:- (((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) windforce válasza PeliScan (#27) üzenetére


windforce
csendes tag

Egy próbát megérne szvsz.
Mondjuk én miden filmet winampal nézek, viszont nem gyenge a gépem, szval próba meg.

(#32) micro válasza dabadab (#29) üzenetére


micro
addikt

Ehhez van valami másfajta kezelőfelület?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#33) L3zl13 válasza micro (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

deje.uw.hu

Aki hülye, haljon meg!

(#34) dabadab válasza micro (#32) üzenetére


dabadab
titán

A Linuxos verzionak van skinezheto GUI-je a cmdline mellett, a Windowsosat nem nagyon ismerem, annak szerintem csak az az MFC-s (?) ize.



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#35) PeliScan válasza L3zl13 (#33) üzenetére


PeliScan
addikt

Asszem nem müxik most. De itt van mirror. http://hs.ktk.bme.hu/~deje/download.php

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek, mindjárt mondom mi az eredmény :) (vagy :()

(#36) L3zl13 válasza PeliScan (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Letöltést nem néztem, de az oldal maga bejött az előbb.

Aki hülye, haljon meg!

(#37) PeliScan


PeliScan
addikt

ACEt leírtottam;
<> ffdshow fent van
<> Mplayer vmiért nem akar menni; valószínű én nem csinálok jól valamit ,ezen még dolgozom
<> mediaplayer classic hibaüzenettel elszáll :o

próbálkozom :)

(#38) L3zl13 válasza PeliScan (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

mplayerc milyen hibaüzivel száll el?

mplayer milyen hibát dob?

Aki hülye, haljon meg!

(#39) micro válasza L3zl13 (#33) üzenetére


micro
addikt

Kösz.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#40) iwu


iwu
addikt

nem tom írták-e már, de van egy komplex linux erre a célra.
moviex. bebootolsz, beteszed a filmcdt, és már jácca is. a spanom 500cel, 128mbram és gef2mx én nem akadnak a filmek vele.

sokat nyüstöltem win98 alatt, de nem jutottam előbre, azért maradt ez.

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#41) Fauszt válasza PeliScan (#37) üzenetére


Fauszt
senior tag

Milyen oprendszer? #26 szerk-jét olvastad?

(#42) PeliScan válasza L3zl13 (#38) üzenetére


PeliScan
addikt

Mplayer >>
commandline: ''''C:\vektor - trailer.avi'' -fs -double''
MPlayer dev-CVS-041108-03:10-3.3.3 (C) 2000-2004 MPlayer Team

CPU: Intel Celeron A Mendocino/Pentium II Dixon (Family: 6, Stepping: 5)
Detected cache-line size is 32 bytes
CPUflags: MMX: 1 MMX2: 0 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 0 SSE2: 0
Compiled with runtime CPU detection - WARNING - this is not optimal!
To get best performance, recompile MPlayer with --disable-runtime-cpudetection.
Reading config file ./mplayer/mplayer.conf
Warning unknown option cache_min at line 144
Warning unknown option cache_prefill at line 147
Reading config file C:/PROGRAM FILES/MPLAYER/mplayer/config
Reading C:/PROGRAM FILES/MPLAYER/mplayer/codecs.conf: parse error at line 1870
...exited, code: -1

MplayerC >
A(z) MPLAYERC.EXE fájl hiányzó exporthoz van csatolva DDRAW.DLL: DirectDrawCreateEx.


ha jól értettem, az Mplayer-t újra kéne fordítani erre gépre? az MplayerC meg... lehte h egy Win reinstall segítne. (98SE egyébként)

[Szerkesztve]

(#43) PeliScan


PeliScan
addikt

Bár tény h az ffdshow eléggé megdobta egyes xvidek élvezeti értékét. egyesek meg most szaggatnak, ace-val meg nem. ki kell tapasztalni. :)

(#44) L3zl13 válasza PeliScan (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

mplayerc valami directdraw-val problémázik, akkkor szerintem directx probléma. Vagy az overlay-jel van gond. Próbáld meg a beállításoknál kikapcsolni/átkapcsolni valami másra.

Mplayert nem kell újrafordítani szerintem, de őszintén szólva nem tudom mi a baja... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#45) Fauszt válasza L3zl13 (#44) üzenetére


Fauszt
senior tag

Az ace :DD

De én is megpróbálnék felrakni egy directx-et...

(#46) L3zl13 válasza Fauszt (#45) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Gondolod, hogy még az mplayer 4 win-nek is be tud kavarni? Ez a progi többre képes mint kinéztem belőle... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#47) fifi_addict válasza Fauszt (#45) üzenetére


fifi_addict
tag

Szerintem a videokari miatt reménytelen, nem hiszem, hogy tud directx-et, vagy ha igen, akkor meghal. Szvsz anno haverom gépében 8 MB-s kártya volt, ő tudott filmet nézni, nekem 4, én nem (az ö 4 MB-se megsült, és kicserélték nagyobbra). A gépek tökre ugyanazok voltak.... céges gépecskék, de rég volt! :)

...........................???

(#48) dabadab válasza PeliScan (#42) üzenetére


dabadab
titán

Nem, az MPlayert nem kell ujraforditani, csak azt mondja, hogy ha ujraforditanad, akkor vmivel gyorsabb lenne.
Egyebkent azzal van baja, hogy a codecs.conf-ban vmit nem tud feldolgozni, ha van kedved, nezz korul az 1870. sor kornyeken, ha nem akarsz vacakolni, akkor toltsel le egy frissebb verziot.

DRM is theft

(#49) Mizo


Mizo
tag

Javaslom a Geexbox-ot, ami szintén Linux alapú és boot cd-ről megy. Letöltheted innen:
Bővebben: link

Nálam ennél gyengébb konfigon simán vitt dvd-t és cd-ket is.

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#50) zLegolas


zLegolas
őstag

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Geexbox, vagy Movix.

Nem érheti utol semmiféle Window$ vacak, mivel ez két speciális ''oprendszer'', kimondottan multimédiás célokra. Az eredeti program (MPlayer) is kevesebb erőforrásigénnyel képes a különböző formátumokat lejátszani, mint az azok ''eredeti'' programjai, ez megspékelve még a Linux célrendszerrel, verhetetlen!

Másképpen fogalmazva a PC mindenkori erőforrásainak nagy százalékát maga a Window$ felzabálja, ennyit spórolsz mindenképpen.

A Geexbox ajánlott minimális processzorigénye 400 MHz, asszem tán 64 vagy 32 MB RAM-mal. Próbáltam egy PII 333MHz-es masinán, ott némelyik film kissé akadt, de minden élvezhető volt azért...

Írd ki egy 8cm -es mini CD-re a Geexbox-ot, az egész vagy 8MB, és ész nélkül MINDENT visz, mint a piros hetes! Ez azért nem semmi erődemonstráció a pingvintől, mi?

:C

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.