Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ma mentem egy kicsit egy Janobike 2000W-os rollerrel. Hát nem ájultam el, féke hidraulikus, az nem olyan rossz, rugózása elég gyenguszka, óra szerint 65-tel ment alattam, de az sajnos a valóságban ~50km/h. Persze ez is elég, kuponnal 270-ért megvehető, de ha kellene választanom azonos árkategóriában hasonlót inkább a Kugoo G Booster-t venném.

(#4302) NandorHUN


NandorHUN
addikt

A Booster GT-re vennék valami vázvédő fóliát. Láttam ilyet biciklire, - hajszárítóval tették fel rá.
Esetleg tudnátok ajánlani ilyet?

Illetve valami láthatósági ragaszható fénycsíkot is tennék rá. + világítást, ilyet tudnátok ajánlani ? :)

Külföldi oldal is jöhet, főleg ha ott jobb a minőség.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4303) B-L-A-C-K válasza NandorHUN (#4302) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bármilyen fóliát rakhatsz rá ami tetszik.

(#4304) NandorHUN válasza B-L-A-C-K (#4303) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kösz :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4305) NandorHUN válasza B-L-A-C-K (#4303) üzenetére


NandorHUN
addikt

Elektromos unicycle-ről/ monocycle-ről/ egykereküről, mi a csoport véleménye ?

Szerintem rohadt praktikus első ránézésre.
[link]

Kicsit drágább, de kb. akkora mint egy kisebb bőrönd amit húzhatsz magad mellett és kb. 0 helyet foglal.
Egyetlen kérdés, hogy egy ilyen pl. Budapesten mennyire vehet részt a forgalomban? Mert ha úgy mint egy biciklis, akkor nagyon jó kis eszköz.
De ha csak úgy mint egy gyalogos, akkor az nagy szívás.

Külföldön ahogy nézem úton mennek vele, mintha bicikli lenne, illetve magyar srác is úton használja:
[link]

Kérdés, hogy Budapesten ez mennyire lenne elfogadott közlekedési forma.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4306) B-L-A-C-K válasza NandorHUN (#4305) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Praktikusnak tény hogy praktikus, de míg rolleren 65-nél is biztonságban érzem magam (az enyémen), mert tudom megtudok állni simán 2 hidraulikus tárcsafék rendszerrel, addig egy ilyen egykerekű csodán befékez valaki előtted hirtelen, vagy kilép, 0 az esélyed 30ról is megállni, nem hogy 45-nél. Szóval engem sose vonzott ez az a téma.

(#4307) NandorHUN válasza B-L-A-C-K (#4306) üzenetére


NandorHUN
addikt

Sajnos én még mindig Budapesten lakom, és itt mobilitás számít, ha elmegyek mondjuk bevásárolni ne kelljen magammal cipelni nehéz rollereket. Vagy mikor felmegyek a 3-ra.

65-nek nagyon sok értelme itt nincs is sok piros miatt.

EUC egész tetszetős, problémám csak az vele lehet forgalomban nem lehet részt venni vele. Akkor meg hiába a 30-40 kmh, mert gyalogosok között nem fogok ennyivel menni.

Rollerrel szemben egyébként előnye, hogy
- pici, apró méret
- jobb a rugózása", buckákat nagy kerék miatt sokkal jobban veszi
- dombon felfelé is sokkal jobban tud menni

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4308) chatran válasza NandorHUN (#4307) üzenetére


chatran
őstag

Én az Inmotion V5F uniciklit néztem ki, ami ár érték arányban talán a legjobb. GB-en volt kb 100e Ft körüli áron. Kár, hogy már out of stock. :(
Tényleg van itt fóruma az elektromos egykerekűeknek?

(#4309) NandorHUN válasza chatran (#4308) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szerintem nincsen.

Én V8-n gondolkodom, de az a baj, hogy szerintem utakon nem lehet vele közlekedni. Járdán meg nem túl előnyös, mert gyalogosok közötti cikázást sehol nem nézik jó szemmel, meg nehézkes is.

Egykerekűt is szerintem bicikliként kéne kezelni,de ez nem tudom itthon mennyire működik/működne fővárosban, ahol még biciklist is van, hogy leszorítják.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4310) Ezekiel Ston válasza NandorHUN (#4307) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Nem nagyon akarok belevauzni...de apró kérdés...hol tudod kihasználni ahol teljesen jó és alkamlas rá az út?
Én ha azt nézem nekem a roller sokkal praktikusabb mert:
Tudok vele ugratni ha kell...ezzel az egykerekűvel hogy csinálod meg?
Ha van egy nagyobb hiba az úton és bele kell menned mekkora biztonsággal tudsz átmenni rajta anélkül hogy akár 20km/h sebesség mellett is biztonságban haladj át az említett úthibán?

Mindemellett rollerrel is veszélyes közlekedni úton, ezzel közveszélyesnek érezném protekor ide vagyo da.
Dombon felfelé? Na azt is megnézném hogy megy fel valaki egy ilyennel :DDD
Bocs, hogy szarkasztikus voltam, csak az érveid nekem nem helytállóak hogy egy ilyenre leváltsa valaki a jó rollerét.
4. emeleten lakom...minden nap legalább 2x fel kell hozzam és le kell vigyem a booster v-met...
Küzdj! :DDD Egy kis extra kondi sose árt...én edzés után hullafáradtan szoktam még felcühölni este 10kor a rollerem.

(#4311) NandorHUN válasza Ezekiel Ston (#4310) üzenetére


NandorHUN
addikt

EUS sokkal jobb bármilyen terepen mint egy akármilyen roller, mert a kereke nagyobb és nagyobb hely van motornak is:

[link]

[link]

Tudom, hogy utóbbi "reklám" video, de amit ott mutattak azokat tényleg tudja is a termék. Hegyen felmászik, úthibákat is simán megteszi, és pl. útpatkán is simán átmegy mint egy bicaj, rollerrel ellentétben. Ja! És EUC fel és le tud mászni akár lépcsőn is! Rollernél ez kb elképzelhetetlen kategória.

Most erősen gondolkodom, hogy egy ilyesmit kéne szerezni.
Legrosszabb esetben is úton max nem megyek, csak bicikliúton, vagy csendes utcában.

Ma rollerrel pl. Üllőin le is szorított egy minibusz az útrol. Szóval rollerrel is valoszeg marad a csendes utca, ezzel az EUS meg legalább ha járdán megyek is könnyebb az út és járdaszegélyen fel le simán megy, csendes utcákban, belvárosban stb.. meg tudok menni akár úton is.

Az ember ezekkel nyilván nem megy 65km-el, de én speciel rollerrel se mennék annyival. Nekem a 30-35 bőven jó. Az meg megvan ezekkel is.

Azért ennyire nem vagyok őrült:
[link]

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4312) Ezekiel Ston válasza NandorHUN (#4311) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Értem én amit itt produkálnak a videókban amiket linkeltél, de majd ha veszel egyet és az itthoni utakat is kipróbálod majd arról csinálj egy videót, én arra jobban kíváncsi lennék. Kívánom hogy találd meg a számodra megfelelőt ebben.

(#4313) NandorHUN válasza Ezekiel Ston (#4312) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez Budapest, mondjuk srác külföldi:
[link]

És még Mo-ról:
https://www.youtube.com/watch?v=_eSMH_ZJdAo
https://youtu.be/IkuefHbZzoQ?t=521

Itt is srác Bp-n megy vele:
https://www.youtube.com/watch?v=8gDx11nJK9M&t=344s

Amúgy szerintem ha ez a ketyere elmegy az erdőben köveken akkor magyar utak kevésbé jelentenek nagy megpróbáltatást, mint egy rollernek az apróbb kerekeivel.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4314) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok.

Két roller között vacilálok: Ninebot Segway es2 vagy Xiaomi m365
(Sajnos egyenlőre egyiket sem próbáltam személyesen, és mivel fiamnak lesz 50 kiló vasággyal 170 cm magas így nem is annyira releváns az én közel 100 kilómmal :) )

Több tesztben azt írják, hogy kényelmesebb a Xiaomi, pedig annak nincs felfüggesztése. (számomra furcsa, bár lehet a kerék méret ennyit számít)

Amitől félek kicsit, hogy a Xiaominál sok lenne a defekt.

Előre is köszönöm a véleményeket.

(#4315) B-L-A-C-K válasza coolmpi (#4314) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

M365-öt választanám egyértelmű, defektet meg elkerülheted ha 4 bár fölé fújod a kereket.

(#4316) Ezekiel Ston válasza NandorHUN (#4313) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Persze, értem. ahol van kiépítve normális út....akkor csak én közlekedek rossz helyen. :D
járdáról le, járdára fel kráterek előttem...
Mondom. Kívánom neked hogy bejöjjön. Én biztosan nem vennék ilyet mert nincs semmi rajta amibe belekapaszkodjak amivel az egyensúlyom biztonságban bírhatnám...Nekem nem egy életbiztosítás az egykerekű.

(#4317) devil-k válasza devil-k (#4152) üzenetére


devil-k
nagyúr

200.000 Ft-ig van valami érdemei előrelépés? Vagy mondjuk 250.000 Ft-ig?

- mozi bolondéria -

(#4318) Batek


Batek
friss újonc

Sziasztok érdeklődnék M365 pro-hoz hord táskát hol tudnék beszerezni? Másik kérdés érdemes hackelni? garancia elvesztése nem érdekelne de valaki azt mondta hackelés után 3 nap és kipurcan a proci, igaz ez?

(#4319) B-L-A-C-K válasza Batek (#4318) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Táska -> link

Hekkelés -> elvileg garancia vesztéssel járhat, de vissza lehet rá rakni bármikor a régit, és nem foglalkoznak ezzel soha. Megfőni meg max akkor főne ha csontra húzod, és huzamosabb ideig használod, de akkor se a "proci" fő meg benne. Szóval nyugodtan húzhatod, nekem mikor Pro-m volt, én is húzva használtam.

(#4320) Batek válasza B-L-A-C-K (#4319) üzenetére


Batek
friss újonc

Köszi, táskára hordozó táskára gondoltam amibe bele tudom rakni. Simához találtam de az csak 110 cm hosszú, 365 pro meg hosszabb és félek nem fér bele. szerinted?

(#4321) B-L-A-C-K válasza Batek (#4320) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja tényleg elolvastam, ehhez pro is van írva.

(#4322) Batek válasza B-L-A-C-K (#4321) üzenetére


Batek
friss újonc

Köszi és a hackre tudsz infót adni :) ?

(#4323) B-L-A-C-K válasza Batek (#4322) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#4324) Batek válasza B-L-A-C-K (#4323) üzenetére


Batek
friss újonc

thx reméljük nem lesz baj :)

(#4325) Skip válasza coolmpi (#4314) üzenetére


Skip
újonc

Egész nyáron használtunk felnőttként a Balatonnál helyi közlekedésre két S2 rollerünket, nagyon meg vagyunk velük elégedve, 700, illetve 500 km-t tettünk beléjük, miközben az autó állt a kertben. Nagyon jó, hogy elöl-hátul rugózottak, és a tömör gumik soha nem lyukadnak ki. Kitűnő a világításuk (a padlózat alatti, állítható dekorfényt nem is említem). Tényleges hatótávjuk 17-18 km, a sebesség terén tényleg tudják a 25 km/h-t.
A 365-öst sem szólnám le, annak az az előnye, hogy hátul tárcsafékes, bár az S2 után szerintem nincs is erre szükség. Megjegyzem, a nagyon jól szabályozott Szingapúrban a Segway ES2 és a Xiaomi Mijia 365 a 7 legjobb és hatóságilag engedélyezett rollerek között van, nyilván nem véletlenül. Menjetek egy-egy próbát, azután döntsetek.

(#4327) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Na ellenőriztem a csavarokat, az egyik ami az első kereket rögzíti, nem volt kellően feszes, idővel okozhatott volna poblémát. Mindent érdemes átnézni amit kínában raknak össze, mert konkrétan leszarják ha meghal rajta valaki. A nyikorgó részekre WD-40 használható?

Apropó, engem letiltottak az irodában (multi) a töltésről mert "a lítiumos tüzet nem oltja el semmi". Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Elég gáz, nappal nem tudom tölteni.

HTC = Help This Company

(#4328) Batek


Batek
friss újonc

Rendelt itt már valaki? Ez már nagyon jó ár: https://www.gearbest.com/electric-scooters/pp_3004122841990191.html?wid=2000001

(#4329) DigitXT


DigitXT
félisten

„egyszerű közlekedési eszköz”: olyan – járműnek nem minősülő – személyszállító eszköz, amely emberi erővel, illetve elektromos vagy más gépi meghajtással hozható mozgásba

Szerk: a HVG-s cikkben hivatkozzák, amikor bírságoltak a Lime roller járdán használatáért (Indexes újságírókat, utólag, videó alapján), merthogy az nagyteljesítményű, tehát SMKP...:DDD Egész nap csinálhatnák azóta mindenhol...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#4330) Newyorker válasza DigitXT (#4329) üzenetére


Newyorker
addikt

Kezdődik a rollerek kitiltása, aj jaaaj

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4331) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#4329) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ezzel a képpel búcsúzom a tértől... :P

[ Szerkesztve ]

(#4332) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#4331) üzenetére


DigitXT
félisten

Trololo.;]

(#4333) Ezekiel Ston válasza B-L-A-C-K (#4331) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Tüntettél a rollertörvény ellen? :DDD

(#4334) B-L-A-C-K válasza Ezekiel Ston (#4333) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, csak koszos volt, és ott mostam meg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4335) chatran válasza DigitXT (#4329) üzenetére


chatran
őstag

Hm, ebben akkor az egykerekűek is benne lesznek.

(#4336) #07746304 válasza DigitXT (#4329) üzenetére


#07746304
törölt tag

Miben egyszerűbb egy elektromos roller mint egy hagyományos kerékpár?

(#4337) DigitXT válasza #07746304 (#4336) üzenetére


DigitXT
félisten

Talán kisebb, mobilisabb... De nem én írom a törvényeket...;)

(#4338) NandorHUN válasza DigitXT (#4329) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem mondanám szabályozásnak, simán csak kitiltják őket. És ezt egyszerűbb lesz bejátszani majd mindenhol, mint szabályozni őket.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4339) Newyorker válasza NandorHUN (#4338) üzenetére


Newyorker
addikt

Így van

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.