Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kis összegű hitelek

Hozzászólások

(#1) plzc


plzc
csendes tag

Szeretném, ha ez a topic nem egyszerűen bármilyen hitelről szólna, hanem kifejezetten a
kispénzű emberek számára elérhető max. 300 ezer forintos hitelekről.
Több helyről is lehet ilyen hitelt felvenni akár kezes nélkül is (az más kérdés, hogy milyen kamatra).
Nem fényezni szeretném az egyes lehetőségeket. nem is elszidni az egyes cégeket.
Inkább higgadtan eszmét cserélni, hogy hol milyen lehetőségek vannak, kikkel kell vigyázni, mire kell vigyázni, nehogy átvágják az embert.

Úgy érzem azért van létjogosultsága ennek a topicnak, mert vannak olyan emberkék bőven ebben az országban (én magam is), akiknek nincs kellő fedezetük, kezesük, igazolt munkaviszonyuk, igazolt jövedelmük, de azért valahogy mégis van valamennyi rendszeres jövedelmük.
Előfordul, hogy sürgősen kell a pénz valamire és nincs kitől kérni, olyankor csak ezek a kisebb összegű hitelek maradnak lehetőségként.

Ha valakinek van tapasztalata ez ügyben , kérem írja le.

[ Szerkesztve ]

(#2) kételkedem válasza plzc (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha van némi aranyékszer a családban, akkor megoldás lehet a záloghitel.
A zálogházban az arany a zálog fedezete. Jellemzően rövid, 1-2-3 hónapra lehet felvenni hitelt. Ha a megadott határidőig nem tudja visszaváltani az ügyfél a zálogtárgyat, akkor lehetőség van hosszabbításra. Amennyiben nem váltja ki az ügyfél a zálogtárgyat, akkor a bank a zálogtárgy értékesítésével egyenlíti ki a követelését. Érdemes körültekintően érdeklődni. Az egyes cégek más-más árfolyammal dolgoznak. A hitel kamata jellemzően évi 25-30%, a kezelési költség 5-10%. Van amelyik cég minden megkezdett hónapot elszámol, van amelyik napi kamatot kér.

Ha záloghitellel kapcsolatban kérdésetek van, tegyétek fel! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3) plzc válasza kételkedem (#2) üzenetére


plzc
csendes tag

No igen, de a fiataloknak nem mindig vannak több száz ezret érő családi ékszereik, műszaki cikkeik, aranyuk, amire mondjuk egy 150 200 ezer forintos záloghitelt lehetne kapni.
Úgyhogy mégiscsak maradnak a Provident- féle cégek, bármekkora éves kamattal meg szolgáltatási díjjal dolgoznak is.

A Provident web oldalán olvastam, hogy van nekik olyan hitelük is, ahol nem jár ki minden héten a pénzbeszedő ember, hanem utalással is intézhető a dolog. Amiben az a jó még,
hogy nem kell szolgáltatási díjat fizetni és így barátibb, szinte vállalható a költsége.

Tudna valaki ezzel kapcsolatban valami tapasztalatot írni? Ez tényleg létező dolog, vagy csak kitették az oldalra vakításnak?

(#4) AMD Power


AMD Power
titán

Én kb egy éve a K&H vettem föl Forint hitelt.. hála Istennek volt annyi eszem ,hogy forintban vettem föl és nem svájci frankban...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5) Ariadne


Ariadne
őstag

Ajánlom a folyószámlahitelt még. Ha az ember jövedelme bankszámlára érkezik (ami azért a zöm), főleg ha esetleg több személyé is, akkor a havonta érkező összeg többszörösét meg lehet kapni folyószámlahitelként. Ez létezik minden banknál, CIB-nél pl. éves talán 2500 Ft költséggel bármikor "mínuszba lehet menni" a meghatározott összegig. Az éves díjon túl ha éppen nem használok a hitelkeretből, nem fizetek semmit. Amikor pedig mínuszban van az ember, akkor is sokkal alacsonyabb a kamata, mint bármilyen személyi hitelnek vagy más kis összegű hitelnek. Persze tudom, hogy nem mindenki tudja igénybe venni, de a magyar lakosság többségének elérhető szerintem, és pont jó arra, hogy kisebb összegig túl tudjon nyújtózkodni az ember, ha muszáj.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6) Boyfish


Boyfish
senior tag

Sziasztok

Kis összegű hiteleket, mint provident el kell felejteni, döbbenetes pénz fogsz visszafizetni, ahhoz képest amennyit felvettél.
Ha nem vagy hitelképes: nincs bankszámlára érkező jövedelmed, megtakarításod stb, akkor: nem vagy hitelképes, a Provident féle pénzintézetek csak elhitetik veled, hogy az vagy.
Ebbe egy csomóan belebuknak, főleg, akiknek nincs semmi pénzügyi ismeretük.

Ha úgy gondolod, hogy van jövedelmed, akkor a saját bankodtól tudsz kérni folyószámlához hitelkeretet, vagy hitelkártyát. Személyi kölcsön vagy gyorskölcsön ennél csak drágább lehet, de a hitelkártyával is vigyázni kell.

Most hirtelen ennyi.

Üdv
Erik

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#7) plzc válasza Boyfish (#6) üzenetére


plzc
csendes tag

Van jövedelmem, csak nem bankszámlára érkezik, és nincs igazolható jövedelmem.
értsd: nem fehéren dolgozom.
Viszont hitel így is kéne. Vissza tudom fizetni, csak semmiféle banktól nem kapok.

(#8) Ariadne válasza plzc (#7) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, így nem sok lehetőséged van, ha egyáltalán nincs igazolt jövedelmed. Hozomra egy bank sem ad hitelt, és ez azért érthető is... :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9) plzc


plzc
csendes tag

A Provident web oldalán olvastam, hogy van nekik olyan hitelük is, ahol nem jár ki minden héten a pénzbeszedő ember, hanem utalással is intézhető a dolog. Amiben az a jó még,
hogy nem kell szolgáltatási díjat fizetni és így barátibb, szinte vállalható a költsége.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tényleges tapasztalata?

(#10) Winner_hun válasza AMD Power (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én ~fél éve vettem fel hitelt, svájci frankban, igaz nem a legerősebb forintra - lehet csak ez miatt, de még így is olcsóbb a törlesztés mintha forintra vettem volna fel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) Boyfish válasza plzc (#7) üzenetére


Boyfish
senior tag

Szia

Szerintem a Provident 30.000-200.000Ft-os hitelei igazából nem hitelek.
Ez az az összeg, amit egy ember félre tud tenni néhány hónap alatt.
De az meg pláne nem éri meg, hogy 30.000 után 54.000 kb. visszafizess.
Ha 100.000ft-t nm tudsz félrerakni, akkor a törlesztője még nagyobb gondot fog okozni.

Üdv
Erik

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#12) Ariadne válasza Boyfish (#11) üzenetére


Ariadne
őstag

Hasonlóan gondolom én is. Ha valakinek nincs olyan keresete, hogy kisebb összegeket félre tudjon tenni (ha elromlana a hűtő, vagy kijön egy 50.000-es gázszámla), az az akármilyen hitelt sem fogja tudni visszafizetni. Ez egy csapda... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#13) plzc


plzc
csendes tag

Jöhet olyan az ember életében, amikor nagyon gyorsan kell a pénz, akár 50 ezer forintot is félre tudna tenni havonta, össze tudná szedni azt a pénzt magától is, de most hirtelen kell, mondjuk két hét alatt előteremtenie...

(#14) Mawyx válasza Ariadne (#12) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ezt a saját rokonaimmal se tudtam megértetni. Minden hitelből, hűtőcsere, pedig a régi is jó lett volna még, tv csere (nem plazma, síma dobozos, 40ezres normál tv), mosógép... Amikor volt rá lóvé, akor is hitelből, a végére ugye duplaárban van a cucc, amikor nincs rá keret, akkor is hitelből, aztán lehetett felvenni a másik hitelt, hogy emezt törlesszék és jajj nekik milyen rossz stb. Megkérdeztem miből akarják a részleteket fizetni, ha nem tudnak havonta a malacperselybe rakni valamennyi lóvét a hűtőre, de csak a pampogás ment, hogy nem úgy van az, a bank majd ad pénzt és azt másabb lesz, mert nem egyszerre kell, hanem hetente. És hetente kapsz fizetést? Naugye. Akkor most hagyjál a sirámoddal, nem érdekel, mert belerokkanok, ha minden ilyet felveszek :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15) Ariadne válasza Mawyx (#14) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezért kellene nagyon-nagyon az, hogy oktassanak az iskolában alapvető pénzügyi ismereteket. Ilyen nagyon alap dolgokat, hogy mire jó és hogy működik a bank (nem a kapitalista kizsákmányolás eszköze, hanem pénzintézet), a bankkártya, a folyószámla, a bankbetét, a tőzsde (hogy a lakásra félretett pénzecskéből nem tőzsdézünk ugye), kölcsönök működése, stb. Meg egyáltalán, hogy mielőtt bármit veszünk, le kell ülni kiszámolni, mennyi jön be egy hónapban, és azután kitalálni, hogy meddig nyújtózkodhatunk felelősséggel... És általános iskolától kellene oktatni, mert épp azoknak vannak a legnagyobb gondjaik ezekkel a dolgokkal, akiknek nem volt lehetőségük/akaratuk (kinek mi), hogy továbbfolytassák a tanulást, és hát honnan is tudnák, tényleg. Szerintem.

mod: Azért a Providentnél tetszik, hogy végre rájöttek, hogy az embereket megzavarja ez a thm dolog és nem értik maguktól, hogy a 4-500%-os thm az nem azt jelenti, hogy 4-5x annyit kell visszafizetni. 30-40%-os kamatra ha kijön, amit adnak, annyit bank is elkér személyi kölcsönnél, nincs itt semmilyen uzsora. Na meg hát ugye hogy nem kötelező felvenni... :U Akinek "nincs más lehetősége", annak nem kölcsönre van szükségre, hanem segélyre, támogatásra, vagy leginkább persze munkára, de ez már messze vezető kérdés...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#16) Mawyx válasza Ariadne (#15) üzenetére


Mawyx
senior tag

Hopp, ezt a thm-et én se vágom akkor :U De legalább jól beijeszt előre :K

Soha ennyi hitel és gyógyszerreklám nem volt még tv-ben, mint az elmúlt 1-2évben ahogy nyomják. Szüleimet meglátogatva mindig tévézünk és beszélgetünk, de döbbenet szerintem, nem nézek tévét, így feltűnt nagyon.

Ha valakinek nincs pénze, azon a hitel sem segít, csak ront az amúgy is tré helyzetén.

És az a baj, hogy nem látom mi lenne a megoldás. Mondják, hogy fogja vissza az ember magát és ne költekezzen, de van hogy már nincs hova húzni a nadrágszíjon, ha egyszerűen kevesebb a bevétel, mint a kötelező jellegű kiadás, akkor mit lehet tenni? Akkor nem lehet visszafogni a dolgot, egyszerűen többet kell keresni, csak pl saját magamnak ezt fogalmam sincs hogyan vitelezzem ki :F

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17) tildy válasza plzc (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Node mi az a halaszthatatlan dolog amire 100-200 ezer forint kéne??? Ja hogy egyesek tovább nyújtózkodnak, mint ameddig a takaró ér...jaaa..

Ariadne: en a 400-500 %os thmet másképp látom, ezalapján:

"Teljes hiteldíj mutató

A teljes hiteldíj az az összeg, amelyet a hitelfelvevőnek a tőkeösszeg visszafizetésén felül fizetnie kell, így a THM tartalmazza a hitellel kapcsolatban felmerülő összes kamat-, díj- és kezelési költséget.

Értelemszerűen minél alacsonyabb a THM, annál kedvezőbb a fizetendő teljes hiteldíj. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a hiteldíjba nem tartoznak bele olyan esetleges költségek, mint például a prolongálási költség, a késedelmi kamat, biztosítási-, garancia-, átutalási díjak, egyéb nem teljesítésből eredő fizetési kötelezettségek. Ezen költségek a hiteldíjon felül terhelik a hitelfelvevőt."

Szóval bizony ha az 400-500%, akkor..... Akkor biza 4-5 szörös visszafizetés.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) concret_hp válasza tildy (#17) üzenetére


concret_hp
addikt

plazmatv, mobiltelefon, stb. :D

az viszont nem igaz, hogy a felvett összeg thm szeresét fizeted vissza.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19) Boyfish


Boyfish
senior tag

THM

A thm évesített mutató, ezért csalóka, ha pl. 30-40 hétre adnak kölcsönt, akkor nem feltétlenül jelenti a 400% thm a felvett pénz négyszeresét, de akkor is irreális.
Szóval amire érdemes kölcsönt felvenni: lakás v. ház, és tutti vállakozás, klasszikus fogyasztásra szerintem csak Önámítás.

Köszönöm

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#20) Mr X válasza tildy (#17) üzenetére


Mr X
veterán

'Node mi az a halaszthatatlan dolog amire 100-200 ezer forint kéne??? Ja hogy egyesek tovább nyújtózkodnak, mint ameddig a takaró ér...jaaa.."

Csak hogy a legkézenfekvőbb példát hozzam arra, hogy miért kellhet hirtelen az a pénz: temetés. Ott mese nincs, gyorsan kell a pénz, mert nem tároltathatod hónapokig az elhunytat.

(#21) tildy válasza Boyfish (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké , én éves szintre vetítettem le mindig.
(Banki kamatoknál is azt szokás kiíírni , ha ettől eltérnek, azt jelzik... Normális ember meg nem kezd el hőbörögni, ha 3 hónap forintbetétre 2.5-3% kamatot kap(hisz ennyi jár neki , amúgyis) , nem a kiíírt 10-12%ot)
Temetés tényleg olyan dolog, mikor hirtelen kell ~200E ft összeg, de miindenki aki felveszi arra venné fel? :F

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) plzc


plzc
csendes tag

Zárójelben szeretném megjegyezni, hogy nem az volt az alapkérdés, hogy kinek meddig ér a takaró, meg hogy mi számít rendkívüli helyzetnek, hanem az, hogy milyen lehetőségek / tapasztalatok vannak.

(#23) tildy válasza plzc (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért részben ez is a témához tartozik.
Nekem csak 0% thm-es hitellel van tapasztalatom, egyszeri, 40 ezer forintos ( kezelési költség nincs, tulképpen részletekben veszek egy telefont - egyben is lett volna rá összeg, de ez kényelmesebb nekem) eddig nincs gond.

HSBC Credit Zrt-nél vettem fel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) plzc


plzc
csendes tag

A Provident web oldalán olvastam, hogy van nekik olyan hitelük is, ahol nem jár ki minden héten a pénzbeszedő ember, hanem utalással is intézhető a dolog. Amiben az a jó még, hogy nem kell szolgáltatási díjat fizetni és így barátibb, szinte vállalható a költsége.

Tehát ott nincs szolgáltatási díj. Pl.: ha fölvesz valaki 200 ezer forintot 54 hétre, akkor teljes egészében kb. 270 ezer forintot kell visszafizetnie durván egy év alatt.

Nem azt mondom hogy ez jó, de legalább is szükséghelyzetben vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ariadne válasza plzc (#24) üzenetére


Ariadne
őstag

De ugye ez nem a reklám helye akar lenni? Bocs, de nagyon újonc vagy, egy kivételével az összes eddigi hozzászólásod ebben a topikban van, és ez érdekessé teszi azt, hogy valahogy mindig a providentnél lyukadsz ki... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#26) plzc válasza Ariadne (#25) üzenetére


plzc
csendes tag

Semmiféle reklám nem akar lenni. Nem adni akarok, hanem kapni akarok kölcsönt.
Igazából a lehetőségek érdekelnének, akár Provident, akár más, tökmindegy.
Olyan kölcsön kéne, amihez nem kell munkaviszonyt és fedezetet igazolni.
Keresetem van, félretenni is tudok, csak nem fehéren dolgozok (Sajnos). Egy egészségügyi beavatkozáshoz próbálom összeszedni a pénzt, hogy mi az, arról most nem akarok itt nyilatkozni. De nem nemet akarok váltani, ha legközelebb esetleg ez aggasztana. :D
Határidőre kell előteremteni a pénzt, szeptember végére. Döntő része meglesz, de nem maradt más lehetőség, a maradék kb. 200 ezret hitelből kell megoldanom. Ezért kellenek az infók.

(#27) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok!

Autó vásárlás előtt állok. Szükségem lenne kb. 700 000 Ft-ra.
Önerőből bevállalnék olyan 350 000 - 400 000 Ft-ot.
A hitelt kb. 2-3 évre szeretném megkötni.
Mit tudtok ajánlani?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#28) dragonfx


dragonfx
veterán

szerintetek hol melyik banknál érdemes 500-700e.t felvenni??ahol minél kevesebba kamat és 5-6évre megadják és...nem baxnák át a futamidő esetén lehuzással....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#29) csimave


csimave
tag

Csáó!
Létezik olyan hely, ahol adnak hitelt középsulis diáknak is?
Nem nagy összegről lenne szó, "csupán" 15e Ft-ról.

http://www.pro-betting.atw.hu TUTI TIPPEK SPORTFOGADÓKNAK!

(#30) stangli válasza csimave (#29) üzenetére


stangli
senior tag

Felejtsd el a hitelt :K Amúgy nincs, talán diák hitel, de ne akard. :N

(#31) jodován


jodován
tag

sziasztok! teljesen életszerű a felvetett téma, és még csak nem is kell hozzá a sötét oldalon dolgozni. sok olyan (pl. művészeti, szolgáltató, építőipari, vállalkozói) munkakör van, ahol nem is keres rosszul az ember, de esetleg késik egy utalás, vagy pályázathoz kell önerő, és a fizu később érkezik. hirtelen kellene 30-300k ft-nyi összeg, aminél simán többet tud félrerakni az ember pár héten/hónapon belül, mikor megérkeznek a kifizetések.

értem én, hogy előre kell félre tenni, és én is úgy szoktam, de van, hogy tényleg csúsznak a kifizetések, van munkahely, ahol néha hetente, néha három hetente, néha meg két heti csúszásokkal fizetnek, néha meg van napi kifizetés. és vállalkozóként vagy számlaképes magánszemélyként csinálod, nem folyószámlára érkező, munkáltatói igazolásos vagy fix jövedelem.

azért akik ilyen hektikusan kapják a gázsit a munkájukért, gondolhatjátok, hogy rendelkezik néminemű pénzügyi intelligenciával.

közbe jöhet tényleg egy temetésen kívül bármi is. pl. sürgős egészségügyi beavatkozás, munkaeszköz szervíz vagy beszerzés, hirtelen külföldi út. néha száz ropi is kisegít akár pár hét alatt vissza tudná pörgetni az ember.

na ilyenre kb. a provident volt. már ők is jövedelemigazolást kérnek. ha nincs épp anyu-apu-haver-aranyékszer, nehéz.

[ Szerkesztve ]

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kis összegű hitelek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.