Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kis növényhatározó

Hozzászólások

(#1) Gergeli


Gergeli
tag

Jártamban keltemben figyeltem fel az ELTE 1/A épülete előtt lévő fákra. Nagyon szép formájuk van és elhatároztam, hogy otthon is ilyet kellene ültetni. A gond az, hogy halvány lila lövésem sincs, hogy milyen fák ezek, illetve nincs növényhatározóm sem.

Ha valaki profi a növény meghatározásban, az nézze meg az alábbi linket és mesélje el, hogy mi a delikvens neve. Fáradozását egy hangos köszönömmel tudom díjjazni :)

[link]

Keresek régi processzorokat

(#2) nyávogi válasza Gergeli (#1) üzenetére


nyávogi
tag

Kép alapján sztem ez a japán császárfa (paulownia tomentosa)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#3) Gergeli válasza nyávogi (#2) üzenetére


Gergeli
tag

Köszönöm, innen már el tudok indulni :)
Rákeresgélek a guglival.

Keresek régi processzorokat

(#4) Gergeli válasza nyávogi (#2) üzenetére


Gergeli
tag

Ezt csípőből tudtad, vagy utána néztél?

Keresek régi processzorokat

(#5) nyávogi válasza Gergeli (#4) üzenetére


nyávogi
tag

ezt kivételesen csípőből :D de ez nem akkora csoda, a dísznövények a hobbim és ez elég gyakori díszfa :) ebben a témában viszont Natasa a profi :)
Jó kertészkedést :)

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#6) Gergeli válasza nyávogi (#5) üzenetére


Gergeli
tag

Köszi a segítséget. Még 1 kérdés: Ezt kell nyirbálni, hogy ilyen helyes kerek pofija legyen, vagy gyári program alapján ilyen lesz?

Keresek régi processzorokat

(#7) nyávogi válasza Gergeli (#6) üzenetére


nyávogi
tag

kell metszeni, egyébként inkább bokorra fog hasonlítani. Bár úgy is szép. Tavasszal kell visszavágni. De sztem, ha elmész egy kertészetbe, megvenni, akkor tuti segítenek, a mikéntjében :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#8) Gergeli


Gergeli
tag

Közben kaptam egy ilyet (3. sor utolsó kép): [link]
Ez talán jobban hasonlít.

Keresek régi processzorokat

(#9) nyávogi válasza Gergeli (#8) üzenetére


nyávogi
tag

igazad van, ez is lehet :) ha szokott rajta szivartermés lenni, akkor ez az :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#10) Gergeli válasza nyávogi (#9) üzenetére


Gergeli
tag

Hát, azt nem tudom, hogy mit terem, mert csak most figyeltem fel erre a fajtára. Viszont ezen ismeretek birtokában már bátran be tudok menni egy kertészetbe :)

Keresek régi processzorokat

(#11) Andie


Andie
őstag

Jópofa topic! :)
Énis beszemtelenkedek, bár nem leszek túl konkrét.
Még 2 éve, mikor ideköltöztem Pestre, egész pontosan a Feneketlen Tóhoz, feltünt egy érdekes fa. Nem is egy áll ott a tó és a hotel közötti részen a jáccótéren. A termése a legérdekesebb. Kis golyó (kb fél cm átméröjü), és húsos ''pöckök'' állnak szét belöle sugárirányba, amik élénk narancssárgás-pirosas szinüek. Igy az egész termés kb 3 cm átméröjü gömb, de puha, húsos. Ezek a pöckök leginkább ahhoz hasonlitanak, amikor szétszedünk egy gerezd narancsot, és ilyen csepp alakú apró csüngökből áll össze :)

Na, ezt jól elmagyaráztam szakmailag :)
Valahol van otthon róla kép, még annó lőttem. Csak senki nem tudta megmondani, mi ez.
Szerintetek?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#12) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Sziasztok!

Próbálom kideríteni milyen virágunk van, de nem megy. Segítsetek kicsit. Kép híjján megpróbálom körülírni:
A növény fél méter magas. Centi vastag fás szára van. Levelei nem párosával nőnek, hanem ahol van egy, abban a magasságban nincs másik, hanem két-három centivel feljebb a törzs ellenkező oldalán nő a következő. Levelei viaszosak, tenyérnyi szélesek, de vagy kétszer-háromszor hosszabbak. Végük csúcsos. A levelek alapvetően sötét zöldek, csúcsos végüktől lefelé pirosodnak (lehet hogy csak az erős nap miatt lehet). A levelek erezete vastag, párhuzamos és sárga színű. Szinte mindegyik levél felfelé áll, csak pár fordult be az ablak felé, így azoknak látszik a normál oldala, a többinek a fonákját nézzük.

A segítséget előre is köszönöm.

(#13) andikaaa


andikaaa
aktív tag

Sziasztok!
Ez parlagi pipitér?
A második milyen virág? Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kis növényhatározó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.